Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SOS!!!

 

Παιδιά όταν ανοίξατε το κινητό για πρώτη φορά πόσες φορτισεις είχαν γίνει;;

 

Αν δεν κανω λαθος 6

 

Κάπου εκεί και για μένα

 

Εγω δεν το παρατηρησα!

 

Εμένα το Phone Info έλεγε 8 αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα θα ηταν αν ελεγε 16 η 18. :p

 

Προφανώς ο φίλος ανησύχησε μήπως είχε ανοιχτεί η συσκευασία πριν το παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος ανησύχησε μήπως είχε ανοιχτεί η συσκευασία πριν το παραλάβει.

 

Έτσι ακριβώς!! Και αρχικά ανησύχησα..... αλλά μάλλον άκυρο αφου κι εμένα μου έλεγε 6 φορές και 4 φορές χρήση των ανκουστικών.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην οθονη κλειδωματος δεν μου εμφανιζει το widget καιρου ... (αυτο το μαμισιο που ειχε) παρολο που ειναι επιλεγμενο στις ρυθμισεις. Παιζει ρολο οτι επελεξα για οθονη κλειδωματος την επιλογη που δειχνει διαφορες φωτο (οχι της συλλογης μου) ? Πως να επαναφερω το widget καιρου?
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την εφαρμογή World Lens (αυτή που μεταφράζει σε πραγματικό χρόνο επιγραφές); μου δείχνει συνέχεια μία μαύρη οθόνη ενώ σε προηγούμενα galaxy μου έπαιζε.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλος θέλει να κάνει ροοτ το s6 του χωρίς να γράψει ο knox είναι στην τελευταία έκδοση καμιά συμβουλη ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλος θέλει να κάνει ροοτ το s6 του χωρίς να γράψει ο knox είναι στην τελευταία έκδοση καμιά συμβουλη ?

 

Αμα ειναι στην τελευταια εκδοση τοτε αγγουρια.Εγω προσπαθησα να κανω και downgrade και δεν πετυχε.

Τωρα περιμενω...

Καλο θα ηταν ερωτησεις που αφορουν συγκεκριμενο μοντελο να γινονται στο δικο του νημα για να μην βγαινουμε offtopic.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Downgrade πως το προσπαθησες μέσω odin ?

 

Ναι.Και με skipsoft toolkit προσπαθησα να βγαλω το hidden.img μπας και αλλα δεν τα καταφερα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone Italy εχει παρει κανεις αυτη τη μικρη αναβαθμιση που λενε μερικοι σε προηγουμενες σελιδες; Εμενα ακομη τιποτα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone Italy εχει παρει κανεις αυτη τη μικρη αναβαθμιση που λενε μερικοι σε προηγουμενες σελιδες; Εμενα ακομη τιποτα.

 

Κι εμένα με Vodafone Ιταλίας δεν μου έχει έρθει τίποτα..!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η αναβαθμιση σε Vodafone Italy την έκανα αλλά δεν έχω διαβάζει τι διορθώνει οποιος γνωρίζει ας ενημερώσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά του φόρουμ. Να ρωτήσω, από μπαταρία πως τα πάτε? Σε εμένα με πολύ χαλαρή χρήση του κινητού, δεν βγάζει πάνω από 15-16 ώρες. Είναι καλά η μπα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!έχω κάτσει και έχω διαβάσει όλο το νήμα και του s6 και του s6 edge,θέλω πολύ και το έχω αποφασίσει να πάρω ένα απο τα δύο.αλλά ρε παιδιά να με συγχωρείται διαβάζω και στα δύο νήματα για προβλήματα.δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα δώσω τόσα λεφτά και θα έχω κολλήματα ή να χρειάζεται να κάνω soft ή hard reset.θα σας ακουστεί ίσως χαζό σε πολλούς αλλά έχω το Lumia 925 και έχω ξεχάσει τι θα πει reset η οποιοδήποτε κόλλημα.θα μου πεις γιατί δεν μένεις εκεί;απλά θέλω μια αλλαγή και περισσότερες εφαρμογές στο store μου.υπόψιν δεν είμαι fan boy καμιάς εταιρείας ή λογισμικού.γι'αυτο μην παρεξηγηθώ παρακαλώ.η ερώτηση μου είναι:να κάνω την αναβάθμιση στο s6;σαν χρήση δουλεύω πολύ το τηλέφωνο αλλά με λίγες εφαρμογές και καλές.και το μόνο που ζητάω είναι να δουλεύει σωστά και χωρίς κολλήματα.τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά του φόρουμ. Να ρωτήσω, από μπαταρία πως τα πάτε? Σε εμένα με πολύ χαλαρή χρήση του κινητού, δεν βγάζει πάνω από 15-16 ώρες. Είναι καλά η μπα ?

Καλημέρα!

Η "χαλαρή χρήση" είναι κάτι τελείως σχετικό.

Εμένα με "χαλαρή χρήση" μου βγάζει 2,5 - 3 μέρες ...

 

Καλημέρα σε όλους!έχω κάτσει και έχω διαβάσει όλο το νήμα και του s6 και του s6 edge,θέλω πολύ και το έχω αποφασίσει να πάρω ένα απο τα δύο.αλλά ρε παιδιά να με συγχωρείται διαβάζω και στα δύο νήματα για προβλήματα.δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα δώσω τόσα λεφτά και θα έχω κολλήματα ή να χρειάζεται να κάνω soft ή hard reset.θα σας ακουστεί ίσως χαζό σε πολλούς αλλά έχω το Lumia 925 και έχω ξεχάσει τι θα πει reset η οποιοδήποτε κόλλημα.θα μου πεις γιατί δεν μένεις εκεί;απλά θέλω μια αλλαγή και περισσότερες εφαρμογές στο store μου.υπόψιν δεν είμαι fan boy καμιάς εταιρείας ή λογισμικού.γι'αυτο μην παρεξηγηθώ παρακαλώ.η ερώτηση μου είναι:να κάνω την αναβάθμιση στο s6;σαν χρήση δουλεύω πολύ το τηλέφωνο αλλά με λίγες εφαρμογές και καλές.και το μόνο που ζητάω είναι να δουλεύει σωστά και χωρίς κολλήματα.τι λέτε;

Δεν χρειάζεται κανένα reset φίλε...

Το τηλεφωνάκι δεν έχει θέματα (μιλάω για το S6 πάντα)

Ούτε restart χρειάζεται, γιατί δεν "μπουκώνει" ούτε επαναφορές μετά απο τα updates....

Μια χαρά πάει, ούτε κολλήματα ούτε λόξυγγες ούτε τίποτα! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Η "χαλαρή χρήση" είναι κάτι τελείως σχετικό.

Εμένα με "χαλαρή χρήση" μου βγάζει 2,5 - 3 μέρες ...

 

 

Δεν χρειάζεται κανένα reset φίλε...

Το τηλεφωνάκι δεν έχει θέματα (μιλάω για το S6 πάντα)

Ούτε restart χρειάζεται, γιατί δεν "μπουκώνει" ούτε επαναφορές μετά απο τα updates....

Μια χαρά πάει, ούτε κολλήματα ούτε λόξυγγες ούτε τίποτα! ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.τώρα δεν ξέρω τι να κάνω το σκέφτομαι εδώ και μια εβδομάδα το αν θα πάρω το edge ή το απλό.το edge είναι πιο όμορφο αλλά το απλό δείχνει πιο μεγάλη η οθόνη.πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το S6, το παιδι του καταστηματος ειχε το edge και να πω την αληθεια μολις το ειδα ειπα απο μεσα μου... οχι ρε **** ποιο ομορφο ειναι το edge αλλα και το απλο ειναι φοβερο.

 

Εχω κανα δυο αποριες παιδια:

Στην εξυπνη διαχειρηση/RAM βλεπω την RAM στα 70% (περιπου) σε αδρανια, και παταω συνεχως ''Εκκαθαριση ολων'' και ''κλεισιμο των ανοιχτων εφαμογων.''

Ειναι νορμαλ να χρησιμοποιει τοσο πολη RAM, επισεις ειναι σωστο που κανω συνεχως ''Εκκαθαριση ολων'' και ''κλεισιμο των ανοιχτων εφαμογων;'

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.τώρα δεν ξέρω τι να κάνω το σκέφτομαι εδώ και μια εβδομάδα το αν θα πάρω το edge ή το απλό.το edge είναι πιο όμορφο αλλά το απλό δείχνει πιο μεγάλη η οθόνη.πφφφφ

 

Αν εχεις τα λεφτα πας για το edge χωρις 2η σκεψη.

Εχει λιγο καλυτερη αυτονομια και ειναι κλασεις ανωτερο σε ομορφια.

Και οι οθονες τους ειναι ισες στο ματι παροτι στο edge καμπυλωνει.

Στο λεω γιατι ειχα και τα 2.

 

Πηρα τελικα το S6, το παιδι του καταστηματος ειχε το edge και να πω την αληθεια μολις το ειδα ειπα απο μεσα μου... οχι ρε **** ποιο ομορφο ειναι το edge αλλα και το απλο ειναι φοβερο.

 

Εχω κανα δυο αποριες παιδια:

Στην εξυπνη διαχειρηση/RAM βλεπω την RAM στα 70% (περιπου) σε αδρανια, και παταω συνεχως ''Εκκαθαριση ολων'' και ''κλεισιμο των ανοιχτων εφαμογων.''

Ειναι νορμαλ να χρησιμοποιει τοσο πολη RAM, επισεις ειναι σωστο που κανω συνεχως ''Εκκαθαριση ολων'' και ''κλεισιμο των ανοιχτων εφαμογων;'

 

Μην ασχολεισαι με την "εκκαθαριση ολων".

Δυστυχως στα s6 η διαχειριση ram ειναι μια πονεμενη ιστορια και ειναι και το μοναδικο μειονεκτημα του κινητου κατ' εμε.

Αρα ειναι νορμαλ να καταλωνει τοσο...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο χοντρο αλλα θα το πω...

Εχει ακουσει κανεις για αντικατασταση S6 (7 ημερων) με Enge στην Samsung για λαθος επιλογη αγορας; :p

 

Μην ασχολεισαι με την "εκκαθαριση ολων".

Δυστυχως στα s6 η διαχειριση ram ειναι μια πονεμενη ιστορια και ειναι και το μοναδικο μειονεκτημα του κινητου κατ' εμε.

Αρα ειναι νορμαλ να καταλωνει τοσο...

Οκ δεν ασχολουμε με ram αλλο.

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο χοντρο αλλα θα το πω...

Εχει ακουσει κανεις για αντικατασταση S6 (7 ημερων) με Enge στην Samsung για λαθος επιλογη αγορας; :p

 

 

Οκ δεν ασχολουμε με ram αλλο.

Οχι φιλε αυτο ισχύει μόνο σε προβληματική συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...