Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταια με την ελληνικη και την αγγλικη 5.1.1 μου κρασαρει σποραδικα ο TW 'Αρχικη TW διακοπηκε''...εκανα επαναφορα ..ξαναπερασμα rom...παλι εμφανιζεται...

εχει καποιος κατι αντιστοιχο ....μηπως λογω καποιας αναβαθμισης εφαρμογης?

 

ok το ελυσα..εφταιγε η εφαρμογη https://www.dashlane.com/ ....προς ενημερωση ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

πως γίνεται να φαίνετε ολόκληρη η εικόνα αυτού που σε καλεί, και όταν παίρνεις και εσύ τηλέφωνο;

 

μήπως κάποιος να μου πει :

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε και αυτό. ;) Χαλκιδική με cosmote σε πολλά σημεία. [ATTACH]63123[/ATTACH]

 

Εκανες κανενα speedtest να δούμε και ταχύτητες?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά τίποτα ....:( καμία βοήθεια ??? :(

 

Έτσι δούλεψε σε μένα (V.4.4.4). Αν πάλι δεν λειτουργεί, δοκίμασε ίσως και “Ήχοι και Ειδοποιήσεις” (V.5.0+) αν και λογικά από το μενού στις “Κλήσεις” θα πρέπει να ρυθμίζεται, λόγω ότι ακολουθεί το συγκεκριμένο “flow” στην ίδια ενέργεια της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα... ;)[ATTACH]63137[/ATTACH]

Ελπίζω να μην έκανες πολλά. Με τέτοια αποτελέσματα κάθε speedtest μπορεί να είναι 100ΜΒ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έκανες πολλά. Με τέτοια αποτελέσματα κάθε speedtest μπορεί να είναι 100ΜΒ.

Τόσο είναι ίσως και παραπάνω... Έχω 3 GB

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε και αυτό. ;) Χαλκιδική με cosmote σε πολλά σημεία. [ATTACH]63123[/ATTACH]

 

Τι προέλευσης είναι το τηλέφωνό σου; Το δικό μου είναι Ελληνικό, και όταν είχα cosmote (τώρα είμαι vodafone δυστυχώς) είχα δει σε Αθήνα 4G+ και όχι LTE+. Προφανώς είναι το ίδιο, αλλά γιατί εσένα να δείχνει διαφορετικό σύμβολο;

Link to comment
Share on other sites

Τι προέλευσης είναι το τηλέφωνό σου; Το δικό μου είναι Ελληνικό, και όταν είχα cosmote (τώρα είμαι vodafone δυστυχώς) είχα δει σε Αθήνα 4G+ και όχι LTE+. Προφανώς είναι το ίδιο, αλλά γιατί εσένα να δείχνει διαφορετικό σύμβολο;

Και εμενα ιταλικο

4G+ μου εδειχνε οχι το LTE+

Με cosmote φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Και στο note 3 που έχω, όταν περνάω πολωνικη ρομ, βγάζει LTE και όχι 4g , αισθητικά πάντως μου αρέσει πιο πολύ το 4G.
Link to comment
Share on other sites

lte μονο υπαρχει και κορεα 4G lte,και 4G+!!ειναι σε μερικα filmware,ειναι το ιδιο πραγμα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δούλεψε σε μένα (V.4.4.4). Αν πάλι δεν λειτουργεί, δοκίμασε ίσως και “Ήχοι και Ειδοποιήσεις” (V.5.0+) αν και λογικά από το μενού στις “Κλήσεις” θα πρέπει να ρυθμίζεται, λόγω ότι ακολουθεί το συγκεκριμένο “flow” στην ίδια ενέργεια της κλήσης.

 

δεν την βρίσκω αυτήν την επιλογή στην συσκευή κάπου ...:(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. Περιοχή Σκαφιδιά, Ηλεία. Πολλές φορές 4G+

Δεν έχω κάνει speed test όμως. Ίσως αύριο.

Το είδαμε και αυτό. ;) Χαλκιδική με cosmote σε πολλά σημεία. [ATTACH]63123[/ATTACH]
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολωνικό το δικό μου, από ότι φαίνεται έχει δοθεί η 5.1.1 http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G920F , αλλά είτε με smartswitch είτε ΟΤΑ, λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις. Και ρωτώ λοιπόν. Αξίζει να την κατεβάσω να την περάσω; Γιατί βλέπω απόψεις αλληλοσυγκρουόμενες... Τώρα που πέρασαν λίγες μέρες, πως σας φαίνετε η 5.1.1.;
Link to comment
Share on other sites

Πολωνικό το δικό μου, από ότι φαίνεται έχει δοθεί η 5.1.1 http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G920F , αλλά είτε με smartswitch είτε ΟΤΑ, λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις. Και ρωτώ λοιπόν. Αξίζει να την κατεβάσω να την περάσω; Γιατί βλέπω απόψεις αλληλοσυγκρουόμενες... Τώρα που πέρασαν λίγες μέρες, πως σας φαίνετε η 5.1.1.;

Στο s6 edge το δικό μου μετά την 5.1.1 είδα διαφορά κυρίως στην εμπειρία χρήσης προς το καλύτερο. Νομίζω πως αξίζει να την κάνεις. Επίσης η μπαταρία του είναι στα ίδια η και καλύτερα επίπεδα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο S6 (eur) ακομα περιμενω την 5.1.1

Δοκιμασα και μεσω OTA και μεσω smartswitch, αλλα τζιφος!

Α ρε sammy... :shifty:

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Για γενικές εφαρμογές μπορείς να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

και για browser εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο s6 edge το δικό μου μετά την 5.1.1 είδα διαφορά κυρίως στην εμπειρία χρήσης προς το καλύτερο. Νομίζω πως αξίζει να την κάνεις. Επίσης η μπαταρία του είναι στα ίδια η και καλύτερα επίπεδα.

 

Συμφωνώ και εγώ. Καλύτερο είναι, χειρότερο όχι.

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.........ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΛΗΣΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ ....ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ:!:

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο αυτο το κοσμημα και θα το κρατησω μεχρι την ελευση του βασιλια (Note 5).

Μεγαλη υποθεση η συνυπαρξη γυαλιου και αλουμινιου, επιτελους ενα πραγματικα ποιοτικο κινητο απο τη σαμμυ (και ευτυχως θα εχουμε την ιδια υλοποιηση και στο επομενο νοτελι).

Link to comment
Share on other sites

προκειται να αγορασω ενα galaxy s6 ντουμπαι και θα ηθελα να ξερω αν θα πρεπει να το ενεργοποιησω με ελληνικη σιμ καθως και αν σε περιπτωση που κανω καποιο update στο λογισμικο θα λειτουργει κανονικα στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δηλωνω πολυ ευχαριστημενος απο αυτο το κοσμημα και θα το κρατησω μεχρι την ελευση του βασιλια (Note 5).

Μεγαλη υποθεση η συνυπαρξη γυαλιου και αλουμινιου, επιτελους ενα πραγματικα ποιοτικο κινητο απο τη σαμμυ (και ευτυχως θα εχουμε την ιδια υλοποιηση και στο επομενο νοτελι).

Ρε παιδιά είμαστε σίγουροι οτι η πίσω πλευρά του κινητού είναι απο γυαλί? Ισως να ξεγελιέμαι απο την πολύ πλαστικούρα που έχω φάει απο τη Samsung,αλλα εμένα μου δίνει την αίσθηση οτι είναι πλαστικό απο πίσω..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαστε σίγουροι οτι η πίσω πλευρά του κινητού είναι απο γυαλί? Ισως να ξεγελιέμαι απο την πολύ πλαστικούρα που έχω φάει απο τη Samsung,αλλα εμένα μου δίνει την αίσθηση οτι είναι πλαστικό απο πίσω..:wacko:

 

100% γυαλί είναι το πίσω μέρος του κινητού...!!! απλά έχει κάποιο είδος προστασίας για τις γρατζουνιές.. και σου φέρνει αυτή την αίσθηση πλαστικού...! πάντως μην το έχεις σε καμια περίπτωση χωρίς θήκη... σπάει για πλακα...! εκτος αν βάλεις tempered glass στο πίσω μέρος...! που δεν θα το πρότεινα και τόσο....! προτιμώ μια ωραία θήκη τις Spigen... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...