Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο s7 με την έκδοσή 7 εχεις την δυνατότητά να δουλεύεις το κινητό σε χαμηλότερη ανάλυση στο s6 γιατι δεν εχουμε αυτην την επιλογή; τόσο δύσκολο ηταν να την βάλουν.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο s7 με την έκδοσή 7 εχεις την δυνατότητά να δουλεύεις το κινητό σε χαμηλότερη ανάλυση στο s6 γιατι δεν εχουμε αυτην την επιλογή; τόσο δύσκολο ηταν να την βάλουν.

Στο s6edge+ που έχω εγώ υπάρχει η επιλογή ανάλυσης οθόνης, στο s6edge δεν υπάρχει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει; πια ρομ εχεις εσυ; σου ηρθε ota η την έβαλες μονο σου;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει; πια ρομ εχεις εσυ; σου ηρθε ota η την έβαλες μονο σου;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως σου αναφέρω και πιο πάνω εγώ έχω το S6 Edge PLUS. Έβαλα την έκδοση για Σκόπια μέσω ODIn γιατί για το Ελληνικό δεν έχει δοθεί ακόμη. Παραθέτω και μία εικόνα του αντίστοιχου μενού.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να είναι το κινητό κατασκευής 02/17? Η μήπως είναι καμιά ανακατασκευή?
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου δεν ειναι ελληνικό, με odin εχω βαλει την αγγλική αν δεν κανω λαθος. οποτε παιζει να ειναι θεμα rom. θα κοιταξω να βαλω την σκοπιανη ( λογικα Μακεδονία θα ςιναι); εχεις κανα link απο που την κατέβασες; ουτε perfomance mode εχει το δικο μου. ναι καταλαβα εχεις το plus αλλα ποση διαφορα να εχουν και να μην εχει τις ρυθμίσεις αυτες. μάλλον θέμα ρομ είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου δεν ειναι ελληνικό, με odin εχω βαλει την αγγλική αν δεν κανω λαθος. οποτε παιζει να ειναι θεμα rom. θα κοιταξω να βαλω την σκοπιανη ( λογικα Μακεδονία θα ςιναι); εχεις κανα link απο που την κατέβασες; ουτε perfomance mode εχει το δικο μου. ναι καταλαβα εχεις το plus αλλα ποση διαφορα να εχουν και να μην εχει τις ρυθμίσεις αυτες. μάλλον θέμα ρομ είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, έτσι την αναφέρουν. Εγώ κατέβασα από εδώ. Χτύπα τον αριθμό μοντέλου σου και θα σου εμφανίζει τις διαθέσιμες.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις αν το burn in καλυπτεται απο την εγγύηση? Δεν το εχω ουτε χρονο και μου παρουσιασε αυτο το προβλημα η οθονη. Πρωτη φορα μετα απο τοσες αμολεντ που περασανε απο τα χερια μου. Μηπως υπαρχει κανενα κολπο για να φύγει; Αν και ειναι αρκετα εντονο.... Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις αν το burn in καλυπτεται απο την εγγύηση? Δεν το εχω ουτε χρονο και μου παρουσιασε αυτο το προβλημα η οθονη. Πρωτη φορα μετα απο τοσες αμολεντ που περασανε απο τα χερια μου. Μηπως υπαρχει κανενα κολπο για να φύγει; Αν και ειναι αρκετα εντονο....

Το καλυπτει η εγγύηση κανονικά!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι την αναφέρουν. Εγώ κατέβασα από εδώ. Χτύπα τον αριθμό μοντέλου σου και θα σου εμφανίζει τις διαθέσιμες.

 

 

Τώρα έχω βάλει την ρομ με ονομασία G925FXXU5EQAC_G925FOXA5EQB1_G925FXXU5EQAC_HOME.tar

δοκίμασα να βάλω την μακεδονική G925FXXU5EQB9_G925FMBM5EQB3_G925FXXU5EQAC_HOME.tar αλλά μου γράφει faild . Μπορείς να δώσεις τη δικιά σου να δω πια έχεις κατεβάσει ακριβώς ?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω βάλει την ρομ με ονομασία G925FXXU5EQAC_G925FOXA5EQB1_G925FXXU5EQAC_HOME.tar

δοκίμασα να βάλω την μακεδονική G925FXXU5EQB9_G925FMBM5EQB3_G925FXXU5EQAC_HOME.tar αλλά μου γράφει faild . Μπορείς να δώσεις τη δικιά σου να δω πια έχεις κατεβάσει ακριβώς ?

 

Αυτή έβαλα εγώ. Μη περάσεις αυτή στη συσκευή σου και την καταστρέψεις. Ξαναθυμίζω ότι έχω το Plus!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. έβαλα άλλη ΡΟΜ αλλά δεν μου βγάζει το performance mode ούτε αλλαγή ανάλυσης οθόνης. τι να πω. Κάποιος αλλος που έχει την nugar στο s6 ας μας δώσει τα φώτα του

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας γνωστός να το πάρει μεταχειρισμένο.Πίσω δεν γράφει imei ούτε s/n number. Το τηλέφωνο όμως είναι γνήσιο. Παίζει να έχει γίνει αντικατάσταση και να μην το γράφει το imei πίσω? Επίσης στο phone Info λέει παραγωγή 2017 και σε τσεκ σε μια ιστοσελίδα γράφει παραγωγή Μάρτιο 15. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα χαιρόμουν μιας και η τιμή είναι καλή και η κατάσταση βιτρίνας και πρόκειται αύριο να το αγοράσει
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας γνωστός να το πάρει μεταχειρισμένο.Πίσω δεν γράφει imei ούτε s/n number. Το τηλέφωνο όμως είναι γνήσιο. Παίζει να έχει γίνει αντικατάσταση και να μην το γράφει το imei πίσω? Επίσης στο phone Info λέει παραγωγή 2017 και σε τσεκ σε μια ιστοσελίδα γράφει παραγωγή Μάρτιο 15. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα χαιρόμουν μιας και η τιμή είναι καλή και η κατάσταση βιτρίνας και πρόκειται αύριο να το αγοράσει

 

Ναι για το imei αν αλαχτει καπακι δεν το γραφει. Για το αλλο μηπως εχει γινει και αλλαγη πλακετας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το imei αν αλαχτει καπακι δεν το γραφει. Για το αλλο μηπως εχει γινει και αλλαγη πλακετας;

 

Δεν ξέρω να σου πω. Πάντως το κινητό είναι λες και βγήκε μόλις από το εργοστάσιο.Ουτε ίχνος γρατσουνιας. Αν πχ έγινε αλλαγή πλακέτας η αντικατάσταση συσκευής (μάλλον ανακατασκευή μιας και πίσω δεν λέει imei)εγγύηση έχει μέχρι 2019 Φεβρουάριο ή δεν παίζει ρόλο Αυτό? Από service και αυτά δεν έχω ιδέα :lol: το προηγούμενο Σάββατο έστειλα για service πρώτη φορά κινητό

Ο πωλητής βέβαια λέει πριν 4 μήνες το πήρε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω αν σας έχει τύχει;

 

Έχω το S6 edge, από όταν το αγόρασα στην θήκη clear view (αυτή που μπροστά είναι ένα σκούρο πλαστικό).

Σήμερα παρατήρησα ότι η θήκη πλέον δεν κλείνει, μένει περίπου μισό εκατοστό.

Ψάχνοντας το γιατί, νομίζω ότι "φούσκωσε" το κινητό! Και στο πίσω μέρος κάνει μια μικρή κοιλιά, αλλά και στην οθόνη!

Νομίζω στην οθόνη το φούσκωμα είναι μεγαλύτερο. Δεν το καταλαβαίνεις όταν το δεις, αλλά αν βγάλεις το κινητό από την θήκη και το βάλεις σε ένα τραπέζι, δεν είναι επίπεδο σε καμιά από τις 2 επιφάνειες.

 

Νομίζω ότι όταν κοιτώ και την οθόνη, και βλέπω το πλαίσιο αναζήτησης, είναι πλέον λίγο στραβό.

Τι μπορεί να συμβαίνει; Φούσκωσε κάτι μέσα; Η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν σας έχει τύχει;

 

Έχω το S6 edge, από όταν το αγόρασα στην θήκη clear view (αυτή που μπροστά είναι ένα σκούρο πλαστικό).

Σήμερα παρατήρησα ότι η θήκη πλέον δεν κλείνει, μένει περίπου μισό εκατοστό.

Ψάχνοντας το γιατί, νομίζω ότι "φούσκωσε" το κινητό! Και στο πίσω μέρος κάνει μια μικρή κοιλιά, αλλά και στην οθόνη!

Νομίζω στην οθόνη το φούσκωμα είναι μεγαλύτερο. Δεν το καταλαβαίνεις όταν το δεις, αλλά αν βγάλεις το κινητό από την θήκη και το βάλεις σε ένα τραπέζι, δεν είναι επίπεδο σε καμιά από τις 2 επιφάνειες.

 

Νομίζω ότι όταν κοιτώ και την οθόνη, και βλέπω το πλαίσιο αναζήτησης, είναι πλέον λίγο στραβό.

Τι μπορεί να συμβαίνει; Φούσκωσε κάτι μέσα; Η μπαταρία;

Σιγουρα μπαταρια φιλε μου. Αν εχεις εγγυηση πηγαινε το αμεσα σερβις γιατι σε λιγο θα το κλαις το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset την συσκευη μου με κατω κουμπι εντασης και κεντρικο κουμπι. Αφου τελειωσε η διαδικασια προσπαθουσα να βαλω το καινουριο mail του καινουριου αγοραστη αλλα μου γραφει οτι στην συσκευη εχει ηδη περαστει ενα αλλο mail και δεν με αφησε να συνεχισω. Κανω κατι λαθος; εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε και εμενα το update σε nougat.

Να το κανω?? Ισχυουν αυτα που διαβαζα σε ενα site για μειωση αυτονομιας, lags σε καποια animations και αυξηση του χρονου που χρειαζεται για να φορτισει???

Τι ακριβως παιζει? Γιατι ενω ακουγονται αυτα τα προβληματα βλεπω και ευχαριστημενους χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθε η nougat, τι κάνουμε την βάζουμε σε s6 edge? έχουμε τίποτα δοκιμές απο άλλους χρήστες?
Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιο στα 399 αξίζει ??

Οχι για κανενα λογο. Πολυ καλυτερο το s7 το απλο στα ιδια λεφτα η μεταχειρισμενο s7 edge στα 370 περιπου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...