Jump to content

[Windows Tablets] Tips, Tools και Apps


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα windows 10 τα κατεβαζει στον default φακελο Videos σε υποφακελο mytube.

Για καποιο λογο δε μου τα παιζει στο BS player,αλλα σε ολους τους υπολοιπους δεν εχουν προβλημα να παιξουν.

Youtube apps που σου επιτρεπει να διαλεγεις,απο τις ρυθμησεις τους,σε ποιο φακελο να τα κατεβαζει και παιζουν με το BS:

1.Tubecast

2.Hyper for youtube

3.Exploret for youtube(σ'αυτον μπορεις να επιλεξει πολλαπλα βιντεο για κατεβασμα)

 

Εχω προσεξει οτι ο BS player εχει καποιο θεμα με τα βιντεος που κατεβαζεις σε youtube εφαρμογες που δεν εχουν επιλογη που να κατεβαζουν τα αρχεια,οπως ειναι το mytube και το perfect tube.

Εμένα μου τα παιζει αψογα Εκτωρα μιας και bsplayer χρησιμοποιώ σε desktop περιβάλλον.

Την 2.69 έκδοση εχω οχι την πιο καινούργια 2.70.

 

Και αποκλειστικά MyTube χρησιμοποιώ ως YouTube app.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου τα παιζει αψογα Εκτωρα μιας και bsplayer χρησιμοποιώ σε desktop περιβάλλον.

Την 2.69 έκδοση εχω οχι την πιο καινούργια 2.70.

 

Και αποκλειστικά MyTube χρησιμοποιώ ως YouTube app.

Αν εισαι με τα win8.1,δεν εχεις την ιδια εφαρμογη mytube με τα 10.

Αν εισαι με τα 10,τοτε μπορει να ειναι το θεμα,ο ιδιος ο BS,γιατι εγω εχω την 2.7.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι με τα win8.1,δεν εχεις την ιδια εφαρμογη mytube με τα 10.

Αν εισαι με τα 10,τοτε μπορει να ειναι το θεμα,ο ιδιος ο BS,γιατι εγω εχω την 2.7.

Γιατι δεν δοκιμάζεις με την 2.69 τότε;;

Δεν χάνεις τίποτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις με την 2.69 τότε;;

Δεν χάνεις τίποτα.

Βαριέμαι!:p

Εχω τοσους player,αν θελω να δω κατι που εχω κατεβασει στο you tube!:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν τα αποθηκεύει στην συσκευή :( Τα κατεβάζει κ τα βλέπεις μέσα από την εφαρμογή !!ποιο τότε είναι το νοημα του download?:mad:

Λόγω των Windows 10:mad:

Γενικά όμως είναι πολύ καλό App! !

Υπάρχει κάτι άλλο που να γίνεται download είτε βίντεο είτε μουσική?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν τα αποθηκεύει στην συσκευή :( Τα κατεβάζει κ τα βλέπεις μέσα από την εφαρμογή !!ποιο τότε είναι το νοημα του download?:mad:

Λόγω των Windows 10:mad:

Γενικά όμως είναι πολύ καλό App! !

Υπάρχει κάτι άλλο που να γίνεται download είτε βίντεο είτε μουσική?

Η εφαρμογή κανονικά πρέπει να αποθηκεύει στην συσκευή και στα windows 10.Σ'εμενα τα αποθηκεύει κανονικά,που ειμαι σε windows 10,στο φάκελο videos.

Διαγραψε την εφαρμογή και ξανακατεβασε την μήπως διορθωθεί το πρόβλημα!

Youtube apps που σου επιτρεπει να διαλεγεις,απο τις ρυθμησεις τους,σε ποιο φακελο να τα κατεβαζει:

1.Tubecast

2.Hyper for youtube

3.Exploret for youtube(σ'αυτον μπορεις να επιλεξει πολλαπλα βιντεο για κατεβασμα)

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή κανονικά πρέπει να αποθηκεύει στην συσκευή και στα windows 10.Σ'εμενα τα αποθηκεύει κανονικά,που ειμαι σε windows 10,στο φάκελο videos.

Διαγραψε την εφαρμογή και ξανακατεβασε την μήπως διορθωθεί το πρόβλημα!

Youtube apps που σου επιτρεπει να διαλεγεις,απο τις ρυθμησεις τους,σε ποιο φακελο να τα κατεβαζει:

1.Tubecast

2.Hyper for youtube

3.Exploret for youtube(σ'αυτον μπορεις να επιλεξει πολλαπλα βιντεο για κατεβασμα)

 

Το πρωί δοκίμασα να κατεβάσω ένα βίντεο -συγκεκριμένα το "για σένα "της Βίσση :p -κ δεν το αποθηκεύσε :mad:

Πώς την διαγράφω της εφαρμογή?:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί δοκίμασα να κατεβάσω ένα βίντεο -συγκεκριμένα το "για σένα "της Βίσση :p -κ δεν το αποθηκεύσε :mad:

Πώς την διαγράφω της εφαρμογή?:O

Να ρωτήσω όμως κάτι πρώτα:

Στο tablet έχεις βάλει SD κάρτα?

Αν είναι ναι,μήπως έχεις επιλέξει να κατεβαίνουν σ'αυτη τα videos κ οι φωτογραφίες?

Γιατί έτσι υπάρχει η περίπτωση να έχεις δυο φακελους videos,ο ένας στο tablet και ο άλλος στην SD.

 

Για να διαγράψεις μια εφαρμογή,έχεις παρατεταμένο το δάκτυλο πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής που θες να διαγραψεις και θα σου εμφανισει δυο σύμβολα.Το ένα πάνω δεξιά είναι για ξεκαρφίτσωμα και κάτω δεξιά έχει τρεις τελείες.Πατάς πάνω στις τελείες και σου βγάζει ένα παραθυράκι.Στο παραθυράκι πατάς το uninstall(απεγκατασταση).

 

Αν είσαι με ποντίκι/touchpad απλά πατάς δεξί κλικ πάνω στην εφαρμογή και σου εμφανίζει το παραθυράκι και επιλέγεις με αριστερό κλικ το uninstall.

 

Υ.Γ.Ακομη να σας περάσει αυτή η "μανία" με την Βίσση?:p

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όμως κάτι πρώτα:

Στο tablet έχεις βάλει SD κάρτα?

Αν είναι ναι,μήπως έχεις επιλέξει να κατεβαίνουν σ'αυτη τα videos κ οι φωτογραφίες?

Γιατί έτσι υπάρχει η περίπτωση να έχεις δυο φακελους videos,ο ένας στο tablet και ο άλλος στην SD.

 

Για να διαγράψεις μια εφαρμογή,έχεις παρατεταμένο το δάκτυλο πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής που θες να διαγραψεις και θα σου εμφανισει δυο σύμβολα.Το ένα πάνω δεξιά είναι για ξεκαρφίτσωμα και κάτω δεξιά έχει τρεις τελείες.Πατάς πάνω στις τελείες και σου βγάζει ένα παραθυράκι.Στο παραθυράκι πατάς το uninstall(απεγκατασταση).

 

Αν είσαι με ποντίκι/touchpad απλά πατάς δεξί κλικ πάνω στην εφαρμογή και σου εμφανίζει το παραθυράκι και επιλέγεις με αριστερό κλικ το uninstall.

 

Υ.Γ.Ακομη να σας περάσει αυτή η "μανία" με την Βίσση?:p

 

Όχι δεν έχω βάλει ακόμα sd card!

Προσπάθησα κ το "ένας φτωχός και μόνος καομποι "του κηλαηδονη αλλά τίποτα :p

 

Edit:δοκίμασα το hyper for youtube κ δουλεύει μια χαρά!έχει γίνει φακελος κ αποθηκεύονται εκεί :D

Τώρα τι το έπιασε το άλλο δεν ξέρω !

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βάλει ακόμα sd card!

Προσπάθησα κ το "ένας φτωχός και μόνος καομποι "του κηλαηδονη αλλά τίποτα :p

 

Edit:δοκίμασα το hyper for youtube κ δουλεύει μια χαρά!έχει γίνει φαηλος κ αποθηκεύονται εκεί :D

Τώρα τι το έπιασε το άλλο δεν ξέρω !

 

Περιμένεις να δουλέψει σωστά με τέτοια κομμάτια που κατεβάζεις??:lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις να δουλέψει σωστά με τέτοια κομμάτια που κατεβάζεις??:lol: :lol: :lol:

 

Έχω πλούσιο ρεπερτόριο :happy:

:p:p:lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βρηκα τι συμβαινει με το Mytube και δε κατεβαζει καποια βιντεο στο φακελο για να μπορεις να τα δεις με αλλο player.

Πρεπει να εχει καποιο θεμα,που εμφανιζεται σε ολα τα βιντεος και σε υποχρεωνει να τα δεις offline μονο μεσο της εφαρμογης,αναλογα με την αναλυση.

Προσεξα δηλαδή,οτι στα βιντεος,το προβλημα,δηλαδή να μη το κατεβαζει εκτός εφαρμογης, εμφανιζεται μονο αν επιλεξεις να κατεβασεις το βιντεο στα 480p,1080p,1440p & 4K και οχι στις υπολοιπες επιλογες αναλυσεις,οπως 240p,360p & 720p,οπου σ'αφηνει να τα κατεβαζεις κανονικα στο φακελο.

Μονο μουσικη ,δε την κατεβαζει πουθενα,οποταν σ'αυτο το κομματι δε ξερω αν ειναι θεμα bug ή κατι αλλο παιζει και ο developer το περιορισε μονο μεσα στην εφαρμογη του.

Επισης ο BS player,απο τις 3 διαθεσιμες αναλυσεις που μου επιτρεπει να κανω download εκτως εφαρμογης,μονο την 720ρ μπορει να μου παιξει.

 

Οποταν μεχρι στιγμη για μουσικη,παμε σε αλλα yoytube apps,απο αυτα που αναφερα πιο πανω,αν και υπαρχουν και αλλα,απλα αυτα ειναι τεσταρισμενα και δουλευουν σωστα.

 

Y.Γ.Υποψη οτι το Mytube ειναι καινουρια εφαρμογη στo store των windows pc/tablets,σε σχεση με τα υπολοιπα που αναφερα και κυριως το hyper for youtube που ειναι 4 χρονια σχεδον στο store των pc και ειναι πιο ετοιμα.

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω :)

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες να ψάξεις να βρεις τι φταίει :)

Πάντως είναι καλή εφαρμογή!

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βρηκα τι συμβαινει με το Mytube και δε κατεβαζει καποια βιντεο στο φακελο για να μπορεις να τα δεις με αλλο player.

Πρεπει να εχει καποιο θεμα,που εμφανιζεται σε ολα τα βιντεος και σε υποχρεωνει να τα δεις offline μονο μεσο της εφαρμογης,αναλογα με την αναλυση.

Προσεξα δηλαδή,οτι στα βιντεος,το προβλημα,δηλαδή να μη το κατεβαζει εκτός εφαρμογης, εμφανιζεται μονο αν επιλεξεις να κατεβασεις το βιντεο στα 480p,1080p,1440p & 4K και οχι στις υπολοιπες επιλογες αναλυσεις,οπως 240p,360p & 720p,οπου σ'αφηνει να τα κατεβαζεις κανονικα στο φακελο.

Μονο μουσικη ,δε την κατεβαζει πουθενα,οποταν σ'αυτο το κομματι δε ξερω αν ειναι θεμα bug ή κατι αλλο παιζει και ο developer το περιορισε μονο μεσα στην εφαρμογη του.

Επισης ο BS player,απο τις 3 διαθεσιμες αναλυσεις που μου επιτρεπει να κανω download εκτως εφαρμογης,μονο την 720ρ μπορει να μου παιξει.

 

Οποταν μεχρι στιγμη για μουσικη,παμε σε αλλα yoytube apps,απο αυτα που αναφερα πιο πανω,αν και υπαρχουν και αλλα,απλα αυτα ειναι τεσταρισμενα και δουλευουν σωστα.

 

Y.Γ.Υποψη οτι το Mytube ειναι καινουρια εφαρμογη στo store των windows pc/tablets,σε σχεση με τα υπολοιπα που αναφερα και κυριως το hyper for youtube που ειναι 4 χρονια σχεδον στο store των pc και ειναι πιο ετοιμα.

 

Έτσι είναι. Το αναφέρει καθώς κατεβάζεις στις αναλύσεις που ανέφερες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

StaffPad App Updated In Windows Store With New Features And Improvements

http://microsoft-news.com/staffpad-app-updated-in-windows-store-with-new-features-and-improvements/

 

Here’s a quick rundown of the new features:

 

Staff Reordering: You can now change the score order of instruments, by using the new ‘move up’ and ‘move down’ controls in the Instruments pane.

Multi-rests: StaffPad will now automatically add multi-rests upon printing. You won’t see multi-rests in the main score ‘infinity’ view, but StaffPad will insert them as appropriate during the print process. You can disable multi-rests if you don’t like them!

Custom time signatures: It’s now possible to enter custom time signatures, like 8/2 or 13/1, rather than having to stick to the predefined tile options. To insert a custom time signature, scroll to the end of the tiles list, and choose the ‘…’ option. A keypad will pop up, allowing you to insert the top number (the numerator), followed by a selection for the bottom (the denominator).

Enhanced tempo support: Tempo markings now playback correctly, and we’ve added quick insert tiles for dotted markings.

 

http://microsoft-news.com/wp-content/uploads/2015/03/staffpad-windows-store-1024x617.jpg

 

Εξαιρετική φαίνεται η συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά πανάκριβη :X

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική φαίνεται η συγκεκριμένη εφαρμογή αλλά πανάκριβη :X

Επειδη ειναι αρκετα ακριβη εφαρμογη ,καλο να βλεπουμε και μερικα βιντεο reviews για να εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα ,στο τι προσφερει και πως δουλευει.

https://www.youtube.com/watch?v=u9m-HXSU-Nk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι αρκετα ακριβη εφαρμογη ,καλο να βλεπουμε και μερικα βιντεο reviews για να εχουμε πιο ξεκαθαρη εικονα ,στο τι προσφερει και πως δουλευει.

https://www.youtube.com/watch?v=u9m-HXSU-Nk

 

Έχω δει τα αρκετά βίντεο κ όντως προσφέρει πολλά !!Στο Mac δουλεύω το sibelius -καθότι μουσικός :p -αλλά πιστεύω το Pen θα την κάνει πολύ πιο εύχρηστη τη χρήση αυτής της εφαρμογής!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα αρκετά βίντεο κ όντως προσφέρει πολλά !!Στο Mac δουλεύω το sibelius -καθότι μουσικός :p -αλλά πιστεύω το Pen θα την κάνει πολύ πιο εύχρηστη τη χρήση αυτής της εφαρμογής!!!

Σχεδον ολα τα desktop μουσικα προγραμματα στα windows,οπως ειναι το sibelius , υποστηριζουν touch screen και το stylus,απλα αυτα τα metro ειναι πιο εξεδεικευμενα τοσο στο θεμα οσο και στην πιο απλη touch screen χρηση.

 

Οι μεγαλες σουιτες οπως ειναι τα προγραμματα της adobe(photoshop,illustator κ.λ.) και πολλες αλλες ειτε μουσικες ,ειτε ιατρικες,ειτε αρχιτεκτονικες κ.τ.λ.,αντι "πετσοκοβοντε" και να γινονται mobile apps,στα windows δημιουργηται μεσα στο desktop προγραμμα το καταλληλο περιβαλλον για χρηση touch screen & stylus χρηση,που συνηθως λεγεται ή θα λεγεται touch mode,που παραμετροποιει το ιδιο το προγραμμα να εχει πιο touch friendly περιβαλλον,χωρις να χανεις δυνατοτητες απο την πληρης desktop σουιτα.Η μετατροπη απο desktop mode σε touch mode και το αντιστροφο,γινεται απλα με μια επιλογη μεσα στο προγραμμα.

 

Αυτο σημαινει,οτι επαγγελματικα προγραμμα τετοιου τυπου δε θα τα βλεπεις στο store(προς το παρον,ανα και ξεκινησε σιγα σιγα να φιλοξενει και desktop προγραμματα) για να τα κατεβαζεις,ουτε μεταφορα των εφαρμογων αυτο σε mobile apps,αλλα καθε καινουρια αναβαθμηση των desktop προγραμματων/εφαρμογων,θα σου προσθετουν δυνατοτητες για μηχανιματα οπως ειναι τα surface pro για touch screen χρηση.

 

Στο sibelius των windows μπορεις να γραψει μουσικη με το stylus και νομιζω στην καινουρια εκδοση εχουν προστεθει περισσοτερα touch screen features και gestures!Η διαφορα με το Staffpad ειναι οτι ακομη στο sibelius ,δεν εχουν προσθεση την δυνατοτητα να "ζωγραφιζεις" τις νοτες κατι που ειναι συμαντικο και ισως το προσθεσουν αργοτερα.

Ηδη ξεκινησε η συνεργασια της Avid με την MS,για optimizing του Sibelius,πανω στα surface και κατεπεκταση στα windows tablets/hybrids.

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε!!!

Πάντως το Staffpad φαίνεται πολύ καλύτερη εφαρμογή κ από το sibelius!!

Τελικά είχες δίκιο για το mytube!Δοκίμασα αυτό που λες κ δουλεύει κανονικά!!!!:D:clap::up:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Tablet Pro +Contains in-app purchases

Video Review=

 

Tablet Pro is tablet tools for desktop app, store app and universal app.

Download the desktop component from this app, you can activate.

You can layout editing with this app.

 

Features

•Virtual mouse for touch

•Gesture for touch

•Simultaneous operation of pen and touch

•Zoom the desktop by touch

•Game pad for touch

•Transparent Touch Keyboard

 

[TouchMousePointer Component]

- Virtual mouse for touch

- Gesture for touch

- Simultaneous operation of pen and touch

- Game pad for touch

[TouchZoomDesktop Component]

- Zoom the desktop by touch

 

apps.18246.13510798886168960.90781adf-b87d-4e3d-b39f-f477644bb22b.dd2ddac1-ec63-41f6-b7bb-2961ba5bc4b4?w=580&h=326&mode=letterbox&background=black

 

apps.51624.13510798886168960.44a9180c-139e-4667-a2f5-5743caf0de2c.aa0e1402-c6e6-4f5d-9a95-458bf6bf264f?w=580&h=326&mode=letterbox&background=black

 

apps.5906.13510798886168960.db563c0a-e4d6-44e7-a835-227f1dd61dc6.44c3aeb0-b36c-4f3b-9426-17b78d8e2f55?w=580&h=326&mode=letterbox&background=black

 

apps.26181.13510798886168960.c5abf695-897e-43ec-98d7-96b9cae480b2.50289064-443c-4a8c-9df8-47d8fb3a3ff7?w=580&h=326&mode=letterbox&background=black

 

apps.37611.13510798886168960.eece0532-48ee-4082-90c0-fcd87e0ab965.6e205237-e5c7-4246-bfca-68981e869adf?w=580&h=326&mode=letterbox&background=black

 

apps.37575.13510798886168960.23367bb1-3b0e-47d7-89ec-cd3e3cfe414b.bb5a2baa-b085-4557-840a-cc164691e05d?w=580&h=326&mode=letterbox&background=black

 

Σημειωση:

Το Tablet Pro app βασικα αποτελείται απο δυο ξεχωριστα desktop προγραμματα:

1.Touch Mouse Pointer που περιλαμβανει =

- Virtual mouse for touch

- Gesture for touch

- Simultaneous operation of pen and touch (Artist pad)

- Game pad for touch

2.Touch Zoom.

Η Metro εφαρμογη προς το παρον,σου προσφερει μονο 3 δυνατοτητες:

1.Να ξεκινησει το κατεβασμα των 2 εφαρμογων.

2.Να κανει activate τα πακετα που ειναι κλειδωμενα.

3.Να επεξεργαστει καποια απο τα layout του Touch Pro.

 

Οι πληρης ρυθμισεις βρησκονται στην καθε μια desktop εφαρμογη και αυτο γινεται με δεξι κλικ στο εικονιδιο που εχει δημιουργηθει στη task bar.

Στις ρυθμησεις του Touch Mouse Pointer θα βρείτε για τα Mouse pointer,Gesture,Game pad,Artist pad.

Στις Ρυθμησεις του Touch Zoom,για το Zoom μονο.

 

[ATTACH]64999[/ATTACH]

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...