Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το εξης θεμα...Μολις το εχεις το κινητο στην αναμονη( δηλαδη η οθονη μαυρη) και σε περνει καποιος τηλ χτυπαει κανονικα αλλα η οθονη παραμενει μαυρη. Εκτος και αν πατησεις το πλαινο πληκτρο. Σταματαει ο ηχος και τοτε απαντας. Αλλα η οθονη επρεπε να αναβει μονη της. Στις ρυθμισεις εχω ψαξει αλλα τιποτα.

 

Δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο θέμα. Εμένα λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εχω το εξης θεμα...Μολις το εχεις το κινητο στην αναμονη( δηλαδη η οθονη μαυρη) και σε περνει καποιος τηλ χτυπαει κανονικα αλλα η οθονη παραμενει μαυρη. Εκτος και αν πατησεις το πλαινο πληκτρο. Σταματαει ο ηχος και τοτε απαντας. Αλλα η οθονη επρεπε να αναβει μονη της. Στις ρυθμισεις εχω ψαξει αλλα τιποτα.

 

Έχεις κάνει τροποποιήσεις στη συσκευή (root, gravitybox, greenify);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι , τίποτα ..... Οπως το πήρα , έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόνο. Κανονικά δουλευει όλο με μόνη διαφορά οταν είναι κλειδωμένο η οθόνη δεν "ξυπνάει" ουτε σε ξυπνητήρι ουτε σε κλήση. Θα πρέπει να πατησω το πλαινο πλήκτρο , θα ανοιξη η οθόνη και η κληση περνά σε silence mode όπου πατας την απάντηση και μιλάς.

 

Την αναβαθμιση πως την κάνω? Οταν εκανα επαναφορα, μετα μου ειπε πως εχει αναβαθμιση , την εκανε μονο του και μετα επανεκκινηση .

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα...Μολις το εχεις το κινητο στην αναμονη( δηλαδη η οθονη μαυρη) και σε περνει καποιος τηλ χτυπαει κανονικα αλλα η οθονη παραμενει μαυρη. Εκτος και αν πατησεις το πλαινο πληκτρο. Σταματαει ο ηχος και τοτε απαντας. Αλλα η οθονη επρεπε να αναβει μονη της. Στις ρυθμισεις εχω ψαξει αλλα τιποτα.

 

Το ιδιο ακριβως εκανε και σε εμενα,οχι σε ολες τις κλησεις και παντα.Θα ελεγα οτι εκανε του κεφαλιου του.Ειχα αναφερει ποιο πανω το προβλημα , δεν απαντησε κανεις ,οποτε εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εδωσα λυση.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το τσιμπήσω και εγώ με την σειρά μου μετά την πλήρη κατατόπιση από τους mannolia και Flou80! Ερώτηση, το πλαίσιο είναι πλαστικό; Edited by simosthe
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το τσιμπήσω και εγώ με την σειρά μου μετά την πλήρη κατατόπιση από τους mannolia και Flou80! Ερώτηση, το πλαίσιο είναι πλαστικό;

 

ΟΧΙ πλαστικό αλλά aluminium magnesium alloy.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δε κρατησε για πολυ. Ξανα τα ιδια. Εργοατασιακες ρυθμισεις και παλι οταν με καλουν ειναι μαυρη η οθονη. Εκτος και αν πατησω το πλαινο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα...Δοκιμασε να βαλεις καποιον αλλον Launcher γιατι εγω σε ασχετο τηλεφωνο ειχα κατι τετοια κουλα και μολις τον αλλαξα επανηλθε.Τωρα χρησιμοποιω τον Ηοla Launcher.Επισης τσεκαρε οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη φορτωσες πριν σου αρχισει αυτα τα κουλα.Ταπεινη μου γνωμη παντα.
Link to comment
Share on other sites

Και νεα ενημέρωση σημερα c211_tz_3m_k268_20150327

 

Ναι, ήρθε και σε μένα. Όλα μια χαρά.

Βλέπω ότι κάνουν συχνές αναβαθμίσεις και αυτό είναι καλό. Δείχνει σωτή υποστήριξη.

Όποιος έχει πρόβλημα ή παρατηρεί κάτι στο κινητό, ας στέλνει email στο επίσημο site της εταιρίας (susan@mykingzone.com).

'Ετσι βοηθάμε στην επίλυση δυσλειτουργιών μέσω των αναβαθμίσεων.

Προσωπικά είχα στείλει γιατί σε restart δεν κρατούσε τη ρύθμιση "αυτόματης περιστροφής της εικόνας". Μετά την προτελευταία αναβάθμιση βλέπω ότι το θέμα έχει λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά το παράγγειλα και εγώ το τηλέφωνο ,την θήκη του πριν μια εβδομάδα. Τηλέφωνο από το gearbest στα 143 ευρώ και θήκη από το Aliexpress Περιμένω να παραλάβω :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό για μία φίλη και θα ήθελα την άποψή σας. Έχω διαβάσει εδώ κι έκει για διάφορα προβλήματα. Άλλα μεγάλα κι άλλα μικρά... όπως για παράδειγμα καμμένα pixels στην οθόνη και πολύ πολύ κακή απόδοση της κάμερας. Τώρα επειδή είναι για κοπελίτσα 20 χρονών τα καμμένα pixels δεν νομίζω να την ενοχλήσουν και πολύ... η κάμερα όμως είναι σημαντικό θέμα. Εσείς που το έχετε το κινήτο τί λέτε;; είναι καλή επιλογή;
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καμμενα πιξελ και η καμερα πολυ καλη. Ενα προηραμμα ενισχυσης για τον ηχο θελει μονο και εγω εχω ενα θεματακι με τις κλησεις. Γρυγορο με καλη βαθμολογια στο benchmark για μετρια απαιτιτικοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό για μία φίλη και θα ήθελα την άποψή σας. Έχω διαβάσει εδώ κι έκει για διάφορα προβλήματα. Άλλα μεγάλα κι άλλα μικρά... όπως για παράδειγμα καμμένα pixels στην οθόνη και πολύ πολύ κακή απόδοση της κάμερας. Τώρα επειδή είναι για κοπελίτσα 20 χρονών τα καμμένα pixels δεν νομίζω να την ενοχλήσουν και πολύ... η κάμερα όμως είναι σημαντικό θέμα. Εσείς που το έχετε το κινήτο τί λέτε;; είναι καλή επιλογή;

Φιλε μου αυτα ειναι παιδικες αρρωστιες που λεμε...Ειναι απο τα πρωτα μοντελα τα οποια ετοιμαζονται αρον αρον για να καλυψουν τα χρονοδιαγραμματα.Τουλαχιστον στο τομεα του software η εταιρεια απο οτι βλεπω απο τους ηδη κατοχους κανει ενεργειες για την εξαλειψη τυχον προβληματων.Για μια 20 χρονη θεωρω οτι ειναι υπεραρκετο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Review από το gizchina:

http://www.gizchina.com/2015/03/30/kingzone-n3-plus-review/

 

1,800mAh λένε ότι είναι η μπαταρία...

 

Δεν αναφερει πως την μετρησε ομως!!!;)

 

και ενας αγοραστης αναφερει τα παρακατω¨

 

Good day,i buy a Kingzone N3 plus and few days i been disapointing by battery life,but from one of the firmware updates,battery life is very good and one whole day with gaming,internet and more is normal thing now and on screen time is very good now.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό για μία φίλη και θα ήθελα την άποψή σας. Έχω διαβάσει εδώ κι έκει για διάφορα προβλήματα. Άλλα μεγάλα κι άλλα μικρά... όπως για παράδειγμα καμμένα pixels στην οθόνη και πολύ πολύ κακή απόδοση της κάμερας. Τώρα επειδή είναι για κοπελίτσα 20 χρονών τα καμμένα pixels δεν νομίζω να την ενοχλήσουν και πολύ... η κάμερα όμως είναι σημαντικό θέμα. Εσείς που το έχετε το κινήτο τί λέτε;; είναι καλή επιλογή;

 

Δες πλήρη αναφορά μου εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036571#post6036571

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Review από το gizchina:

http://www.gizchina.com/2015/03/30/kingzone-n3-plus-review/

 

1,800mAh λένε ότι είναι η μπαταρία...

 

Φίλε, είναι ανάλογα πως το χρησιμοποιείς. Εσένα εάν σε καλύπτει.

Όσον αφορά το άρθρο, αναφέρει μόνο αρνητικά. Ο ανταγωνισμός καλά κρατεί και η δυσφίμηση είναι ένας τρόπος.

Δεν είδα να λέει τα θετικά του. Οι δε φωτό που ανέβασε (εξωτερικών χώρων), σίγουρα είναι σκόπιμες. Ποιός φωτογράφος τραβάει φωτό κόντρα στον ήλιο ? Αυτή είναι απο τις βασικές αρχές της φωτογραφίας !!!

Δες πλήρη ανάλυση δική μου, που είναι η πραγματικότητα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036571#post6036571

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερει πως την μετρησε ομως!!!;)

 

και ενας αγοραστης αναφερει τα παρακατω¨

 

Good day,i buy a Kingzone N3 plus and few days i been disapointing by battery life,but from one of the firmware updates,battery life is very good and one whole day with gaming,internet and more is normal thing now and on screen time is very good now.

 

Το περίεργο είναι ότι για το N3 το απλό, λέει άλλα για την μπαταρία, ενώ είναι η ίδια και στο Plus !!!!!!!!!

(We believe the real capacity to be somewhere in between the 2.000 and 2.400mAh range)

http://www.gizchina.com/2014/12/21/kingzone-n3-review/

Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα απο αναλυτικό review του gizchina.com

 

Seriously, we are sick and tired of fake battery specs. There has been a time when pretty much all Chinese phone makers lied about their batteries, but those days are long gone. This of course means that it gets even more unacceptable if a phone maker labels their cells wrong. Kingzone is one of them. Back with the Kingzone N3 they claimed the handset to come with a 2,800mAh. Due to the dimensions and weight of the cell, as well as the battery life, we doubted that back then. Now the Kingzone N3 Plus is still supposed to come with a 2,800mAh battery. The difference: This time we have been able to verify the real capacity. Guess what: In reality it only is 1,800mAh! That’s a whopping 1,000mAh less than advertised. Now this is far away from being a mistake, and we indeed call that criminal. Kingzone clearly want to gain advantage over other phone makers by claiming false specs, and that is far away from being acceptable. This low capacity also means that the battery life is pretty bad. The screen-on time you can squeeze out of this cell is just a bit about three hours, which translates to a day of battery life, but only if you take care about your energy consumption. You really need to cut down on screen brightness and stay away from games at any cost

Link to comment
Share on other sites

Δες πλήρη αναφορά μου εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036571#post6036571

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε, είναι ανάλογα πως το χρησιμοποιείς. Εσένα εάν σε καλύπτει.

Όσον αφορά το άρθρο, αναφέρει μόνο αρνητικά. Ο ανταγωνισμός καλά κρατεί και η δυσφίμηση είναι ένας τρόπος.

Δεν είδα να λέει τα θετικά του. Οι δε φωτό που ανέβασε (εξωτερικών χώρων), σίγουρα είναι σκόπιμες. Ποιός φωτογράφος τραβάει φωτό κόντρα στον ήλιο ? Αυτή είναι απο τις βασικές αρχές της φωτογραφίας !!!

Δες πλήρη ανάλυση δική μου, που είναι η πραγματικότητα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036571#post6036571

 

Μα είναι προφανές ότι το κινητό ξεχωρίζει για τις καλές προδιαγραφές του σε συνάρτηση με την πολύ καλή τιμή. Είναι επίσης λογικό να υπάρχουν μικροπροβλήματα σε επίπεδο software με πολλά από αυτά να διορθώνονται με τον καιρό. Όταν όμως πληρώνεις ένα κινητό για 2800mAh και παίρνεις 1800, ή όταν υπάρχουν “απατεωνιές” σε επίπεδο hardware τότε το πράγμα αλλάζει άσχετα με το αν καλύπτει τις ανάγκες μου ή όχι. Κρατώ όμως τις επιφυλάξεις μου γιατί όπως σωστά ανέφερε και ο specguard δεν αναφέρεται ο τρόπος μέτρησης.

 

Το περίεργο είναι ότι για το N3 το απλό, λέει άλλα για την μπαταρία, ενώ είναι η ίδια και στο Plus !!!!!!!!!

(We believe the real capacity to be somewhere in between the 2.000 and 2.400mAh range)

http://www.gizchina.com/2014/12/21/kingzone-n3-review/

 

Είχαν υποψίες στο απλό Ν3 ότι είναι μικρή η μπαταρία λόγω όγκου και βάρους και τώρα που την μέτρησαν (δεν αναφέρει πώς) επιβεβαιώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...