Jump to content

Xposed Framework στο Android


anastasiszn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κατέβασα και πήγα να το περάσω με twrp αλλά χτύπησε. Μου έλεγε πως το api ήταν το 22 αλλά περίμενε το 21

Σε μένα το πήρε κανονικά παντός

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και πήγα να το περάσω με twrp αλλά χτύπησε. Μου έλεγε πως το api ήταν το 22 αλλά περίμενε το 21

Τελικά είναι ασύμβατο με την 5.1. Προς το παρόν είναι μόνο για την αρχική έκδοση 5 του android.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι ασύμβατο με την 5.1. Προς το παρόν είναι μόνο για την αρχική έκδοση 5 του android.

ασυμβατο με 5.1 ;;;; http://forum.xda-developers.com/xposed/super-alpha-posted-permission-xposed-t3072979

παντα για cm, μη tw..

Link to comment
Share on other sites

ασυμβατο με 5.1 ;;;; http://forum.xda-developers.com/xposed/super-alpha-posted-permission-xposed-t3072979

παντα για cm, μη tw..

Μη με βριζεται. :-P

 

Ακολουθησα το αρχικό post. Είδα ότι είχε σχετικά πρόσφατο αρχείο και θεώρησα ότι όλα είναι εντάξει. Δεν είδα κάπου παραπομπή για την 5.1. Διάβασα και κάποια σχόλια και είπα οκ Δεν προλαβε ο άνθρωπος να κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μη με βριζεται. :-P

 

Ακολουθησα το αρχικό post. Είδα ότι είχε σχετικά πρόσφατο αρχείο και θεώρησα ότι όλα είναι εντάξει. Δεν είδα κάπου παραπομπή για την 5.1. Διάβασα και κάποια σχόλια και είπα οκ Δεν προλαβε ο άνθρωπος να κάνει δουλειά.

πρωτα διαβάζουμε ..προσεκτικά...θα μπρικάρεις το κινητό σου ...

Link to comment
Share on other sites

πρωτα διαβάζουμε ..προσεκτικά...θα μπρικάρεις το κινητό σου ...

Δν brickαρει απλα θα πρεπει να ξαναφλασαρει την ρομ και τα gapps αν του κολλησει στο bootanimation. Παντος αν θες για 5.1.1 εχω το .zip να σου στειλω. Σημερα περασα την τελευταια εκδοση και φυσαει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δν brickαρει απλα θα πρεπει να ξαναφλασαρει την ρομ και τα gapps αν του κολλησει στο bootanimation. Παντος αν θες για 5.1.1 εχω το .zip να σου στειλω. Σημερα περασα την τελευταια εκδοση και φυσαει.

Σ'ευχαριστώ. Τελικά τη βρήκα και την πέρασα. Δεν έχω προλάβει όμως να ασχοληθώ λόγω χρόνου. Μπήκα λίγο μέσα και γίνεται ο κακός χαμός. Είχα να μπω από πέρυσι με το nexus που είχα και τότε ήταν πολύ λίγα τα modules. Θα πρέπει να καθήσω ένα σαββατοκύριακο με την ησυχία μου να τα δω ένα προς ένα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ. Τελικά τη βρήκα και την πέρασα. Δεν έχω προλάβει όμως να ασχοληθώ λόγω χρόνου. Μπήκα λίγο μέσα και γίνεται ο κακός χαμός. Είχα να μπω από πέρυσι με το nexus που είχα και τότε ήταν πολύ λίγα τα modules. Θα πρέπει να καθήσω ένα σαββατοκύριακο με την ησυχία μου να τα δω ένα προς ένα.

 

Τα πιο καλα modules εχουν πλεον συβατοτητα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δν brickαρει απλα θα πρεπει να ξαναφλασαρει την ρομ και τα gapps αν του κολλησει στο bootanimation. Παντος αν θες για 5.1.1 εχω το .zip να σου στειλω. Σημερα περασα την τελευταια εκδοση και φυσαει.

δεν χρειάζονται ευχαριστώ ..εχω custom με βάση το tw ..5.0.2 ( το εχω κανει εγκατάσταση ....) ειναι soft...

δεν χρειάζεται να ξαναφλασαρεις..ειναι απλο.. απο εδω http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-lollipop-stuck-bootloop-t3055816

η κανεις η #1 η # 14 η ακομα ποιο εύκολο (όσοι εχουν εξωτερική...) #18

εαν "παίζεις" συχνά με modules περασε αυτο απο #18 για μελλοντική χρήση ..να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

To XBlast δουλεύει πλέον και στην Lollipop .

 

[ame]

[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω παρατηρήσει μεγάλο drain battery με την αλφα έκδοση?

Nexus 5 Android 5.1

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε μένα. Μια χαρά δουλεύει.

Έχω μια απορία. Αν θέλω να απεγκταστήσω το xposed, τι πρέπει να κάνω;

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Αν θέλω να απεγκταστήσω το xposed, τι πρέπει να κάνω;

 

Πέρνα ξανά την rom από πάνω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω, δεν ξερω: Αν δουλευει το τηλεφωνο και δεν εχει πεσει σε bootloop δεν μπορει να κανει απεγκατασταση μεσω titanium ?

Αν πεσει σε bootloop δεν ισχυει αυτο που γραφει ο φιλος απο κατω ?

Σε περίπτωση πού υπάρξει ασυμβατότητα με κάποιο module και δεν ανοίγει το κινητό μπαίνουμε σε λειτουργία recovery και ακολουθώντας τη διαδρομή /sdcard/Android/data/de.robv.android.xposed.installer/files/Xposed-Disabler-Recovery.zip απενεργοποιούμε το exposed framework και αφού ανοίξει το τηλέφωνο βγάζουμε το ασύμβατο module και κάνουμε ξανά εγκατάσταση του exposed framework. Πιστεύω είναι μια χρήσιμη πληροφορία πριν αρχίσουμε να εγκαθιστουμε διάφορα modules

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω, δεν ξερω: Αν δουλευει το τηλεφωνο και δεν εχει πεσει σε bootloop δεν μπορει να κανει απεγκατασταση μεσω titanium ?

Αν πεσει σε bootloop δεν ισχυει αυτο που γραφει ο φιλος απο κατω ?

εάν πέσεις σε bootloop από την ποιο πάνω σελίδα το #18 δουλεύει!(το δοκίμασα....)και τα δύο αρχεία !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα module για μετατροπή από 2g σε 3g? Ρωτάω για jelly bean και lollipop.

APM+ φιλε που ειναι συμβατη και με lollipop πλεον.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Έχω το Lenovo K3 και είπα να του βάλω το exposed από εδώ. Το είχε δοκιμάσει κι άλλος χρήστης στην ίδια rom και ήταν ΟΚ.

 

Θα παρουσιάσω παρακάτω όλο το χρονικό της διαδικασίας όπως το postαρα στο thread του Lenovo K3:

 

Μόλις το έκανα κι εγω και εδώ και 20 λεπτά κατά το 1ο boot μετα το installation του TWRP περιμένω ακόμα να bootάρει.

Είναι φυσιολογικό ή κάτι δεν πήγε καλά?

Τί κάνω τώρα?

 

Δοκίμασα να εγκαταστήσω και το αρχείο uninstal αλλά συνεχίζει να μην bootάρει.

Πείτε καμιά ιδέα γιατί δεν έχω καμία όρεξη να ξαναστήνω το κινητό απ την αρχή για το ****xposed.

 

Ξαναεκανα uninstal (πάντα με διαγραφή και των δύο cache) και τελικά bootαρε μετά από αρκετή ώρα (πάνω από 10λεπτο).

Τώρα είναι ασφαλές ή θα μου κάνει τα ίδια στο επόμενο boot? Προτείνετε να κάνω κάτι?

 

edit:

 

Το κινητό τρώει κολήματα μετά από όλη αυτή την διαδικασία.

Παγώνει η οθόνη και θέλει restart. Μήπως δεν απεγκαταστάθηκε τελικά το ****xposed?

Πώς μπορώ να το διαπιστώσω?

 

Έχει κανείς να μου δώσει καμιά συμβουλή για να διορθώσω το πρόβλημα?

Edited by truckman

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lenovo K3 και είπα να του βάλω το exposed από εδώ. Το είχε δοκιμάσει κι άλλος χρήστης στην ίδια rom και ήταν ΟΚ.

 

Θα παρουσιάσω παρακάτω όλο το χρονικό της διαδικασίας όπως το postαρα στο thread του Lenovo K3:

 

 

 

 

 

 

 

Έχει κανείς να μου δώσει καμιά συμβουλή για να διορθώσω το πρόβλημα?

δες αυτά http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522 (έχει άλλο xposed)

καλύτερα ρώτα στο xda (γενικά αργεί στο πρώτο boot )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Lenovo K3 και είπα να του βάλω το exposed από εδώ. Το είχε δοκιμάσει κι άλλος χρήστης στην ίδια rom και ήταν ΟΚ.

 

Θα παρουσιάσω παρακάτω όλο το χρονικό της διαδικασίας όπως το postαρα στο thread του Lenovo K3:

 

 

 

 

 

 

 

Έχει κανείς να μου δώσει καμιά συμβουλή για να διορθώσω το πρόβλημα?

Κατ'αρχήν θα σε παρακαλέσω να αποφεύγεις την αδικαιολόγητη μορφοποίηση κειμένου (έντονη γραφή) γιατί απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ.

 

Στο ερώτημά σου, όχι δεν έχει απεγκατασταθεί το xposed. Δύο πράγματα μπορείς να κάνεις, είτε να βρεις κάποιο νεότερο και κατάλληλο για την συσκευή σου και να το περάσεις, είτε να ξαναβάλεις την ρομ. Πριν προχωρήσουμε σε τέτοιες διαδικασίες είναι κανόνας να παίρνουμε ένα nandroid backup, ώστε σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά (καλή ώρα...) να μπορούμε να επαναφέρουμε τη συσκευή στο σημείο που βρισκόταν πριν απ'όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

δες αυτά http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522 (έχει άλλο xposed)

καλύτερα ρώτα στο xda (γενικά αργεί στο πρώτο boot )

 

Από αυτό το λινκ το έβαλα.

Πόσο αργεί δηλαδή, γιατί περίμενα κανα 20λεπτο.

Υπάρχει περίπτωση να μην brickαρε και απλά να αργούσε?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάστηκε 44 λεπτά για να bootάρει και γενικά δημιουργεί κολλήματα.

Πέταμα αναγκαστικά...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...