Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο-σχετικό. Το Despacito
σε ένα βιολί Guarneri των 1.2 εκατομμυρίων δολλαρίων! :lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ποιός δεν έχει δει στην τηλεόραση την καινούργια διαφημίση της Cosmote για ένα πρόγραμμα ασφάλειας κινητού (αν δεν με απατάει η μνήμη μου), με ένα τύπο που φοράει γυναικεία περούκα και γυναικεία ρούχα (αν δεν με απατάει κι εκεί η μνήμη μου); Εγώ την έχω δει πριν από λίγο στο YouTube, και είναι προφανώς γελοία.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ποιός δεν έχει δει στην τηλεόραση την καινούργια διαφημίση της Cosmote για ένα πρόγραμμα ασφάλειας κινητού (αν δεν με απατάει η μνήμη μου), με ένα τύπο που φοράει γυναικεία περούκα και γυναικεία ρούχα (αν δεν με απατάει κι εκεί η μνήμη μου); Εγώ την έχω δει πριν από λίγο στο YouTube, και είναι προφανώς γελοία.

Όντως :lol:

 

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

χειρότερη διαφήμιση από τη μάνα του τζάμπα (media markt) δεν έχω δει.

 

ΕΜΕΤΙΚΗ. Κυριολεκτικά. Αναγουλιάζω όταν τη βλέπω. Κάποιος πρέπει να απολύσει το διαφημιστή. :mad:

 

Κάνω ένα μικρό ταξιδάκι στο χρόνο, για να θυμηθούμε διαφημίσεις 5ετίας - 15ετίας οι οποίες σχολιάστηκαν σε αυτό το θέμα. Ξεκινάω με αυτή της Media Markt με τον Τζάμπα, για όσους την θυμούνται καλά.

Link to comment
Share on other sites

:down::down::down: Και κραταει και 90 δευτερολεπτα!!!

Μου'ρχεται να ξερασω απο τα ματια!!! Δεν προκειται να ξαναπερασω ουτε απ'εξω απ'τα goody's

Link to comment
Share on other sites

:down::down::down: Και κραταει και 90 δευτερολεπτα!!!

Μου'ρχεται να ξερασω απο τα ματια!!! Δεν προκειται να ξαναπερασω ουτε απ'εξω απ'τα goody's

 

Είναι το παράδειγμα που αν είσαι διαφημιστής ετών 50 και βάλε και θες να μπεις στην κουλτούρα των 15χρονων, έχεις πατήσει τη μπανανόφλουδα ήδη από τα αποδυτήρια. Η αντίληψη του διαφημιστή με το κακόγουστο "έμπαινε" (ποιός είσαι ρε μεγάλε, ο Γιούτσος; ) κάνει μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

:down::down::down: Και κραταει και 90 δευτερολεπτα!!!

Μου'ρχεται να ξερασω απο τα ματια!!! Δεν προκειται να ξαναπερασω ουτε απ'εξω απ'τα goody's

 

Ναι ρε φίλε, μόλις έχω δει στο YouTube πριν από λίγο πως υπάρχουν πάρα πολλά dislike και αρνητικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις και άδικο... Αν επηρεαζόταν τοοόσο πολύ ο κόσμος από τις διαφημίσεις, τα JUMBO θα είχαν βάλει λουκέτο εδώ και πολυυύ καιρό! :lol:

 

 

Δεν φτάνει που τόσα χρόνια είχαμε τα 11 8 88, 11880, 118 50 κτλ. να μας ζαλίζουνε, έχουμε και τους αριθμούς για τα ραντεβού του Ε.Ο.Π.Υ.Υ. τώρα... :down:

 

Την διαφήμιση με τα μπον-μπον (σοκολατάκια) για τον έλεγχο του βάρους ονόματι Fingerbites την έχετε πετύχει; Επική! :D

 

Jumbo απλά είστε ΤΡΑΓΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ... Αγενής και γλοιώδης η διαφήμιση. Προσβλητική στο έπακρο.

 

ΕΟΠΥ και νέα ΝΟΥΜΕΡΑ καθαρά πλύση εγκεφάλου με τα τραγουδάκια σας... Λυπάμαι τον κάθε παππού και γιαγιά που θα θέλει να κλείσει ραντεβού και θα πληρώνει μετά τραγικούς λογαριασμούς στους Τραγικούς Τύπους!

 

Μα καλά το χαζό ΕΣΡ τί κανει. Αυτά πρέπει να τα προλαβαίνει πριν καν εκπέμπουν. Αίσχος! Η τηλεόραση έχει καταντήσει οτι πιο τραγικό. Εχθές που γύρναγα με το πλοίο και υπήρχαν 2 τηλεοράσεις ανοιχτές, το ένα κανάλι μετά το άλλο έδειχναν τις συγκεκριμένες διαφημίσεις. Καλά που ο ΝεοΈλληνας έχει ανοίξει τα μάτια του. Θα φάτε πολύ φούμο! Εκμεταλλευτείτε όσο μπορείτε τους ηλικιωμένους και κάντε μπάνιο μετά... Αίσχος!

 

Και ΕΝΑ και ΤΕΣΣΕΡΑ και ΠΕΝΤΕ ΠΕΝΤΕ, ΤΕΣΣΕΡΑ. Το έμαθα απέξω το τραγούδι υποσεινήδητα να σκεφτεί κάποιος. Τραγικά πράματα. Χαρείτε όσο μπορείτε.

 

Off topic

 

Είχα διαβάσει ότι άμα κάνεις αυτό πχ 14554 βάλεις αυτό 2101455400 για τους εναλλακτικούς πάρωρους δεν χρεώνεσαι.

 

Την τρεχουσα περιοδο 3 διαφημισεις μου την σπανε.

-Του τζαμπο με το "ρουφαμε και τα λεμε"

-Του ΕΟΠΥΥ με τις οποιες μας βομβαρδιζουν τα καναλια απ'το πρωϊ ως το βραδυ

-Η διαφημιση ενος τηλεφωνικου παιχνιδιου-απατης(νομιζω ten λεγεται) με τον Ουγγαρεζο που παιζει συνεχεια στο mega.Ελεος μ'αυτον τον Ουγγαρεζο,παντου τον εχουν βαλει.Εχουμε βαρεθει να τον βλεπουμε.

 

Παιδιά του τζάμπο και των ΕΟΠΥΥ είναι απλά οι πιο αηδιαστικές διαφημίσεις, τις έχω ακούσει τόσες φορές το τελευταίο διάστημα που κάθε φορά που τις βάζουνε θέλω να βάλω τα κλάματα

 

Νομίζω ότι το πιο σπαστικό με τις διαφημίσεις του ΕΟΠΥΥ είναι ότι ΟΛΕΣ έχουν το ίδιο κείμενο!!

Λες και τους το μοίρασαν και άλλαξαν μόνο τον αριθμό.

"Ο αριθμός 184 άλλαξε. Για να κλείσετε ραντεβού καλέστε 14...." :dash:

 

οοοοχι.

μια εχει ξεφυγ΄

 

ΚΑΙ ενα και τεσσερα και πεντε πεντε τεσσερα!

εξισου αστεια βεβαια

 

μια που λέτε για τον ΕΟΠΥΥ, από σήμερα μπήκε και η vodafone στο παιχνίδι, και μου έστειλε διαφημιστικό μήνυμα! Έλεος, όπου και να κοιτάξουμε το ίδιο πράγμα ακούμε/διαβάζουμε. Τεράστια εκμετάλλευση

 

A1jtkYSCEAAZ5_w.png:large

 

14900 - ο γιατρός μας - το ραντεβού μας - α μπράβο....

 

:chair: :wacko: :rocket: :X :blink:

 

ναι ρε φιλε!! :mad: :mad: :mad:

Δεν ξερω αν θελω να γελασω απο την γελοιοτητα ή να πεταξω τον καναπε στην τηλεοραση

 

Και τώρα το φλας μπακ της ημέρας. Σήμερα γυρνάμε πίσω τον χρόνο στο 2012, όταν το καλοκαίρι εκείνης της χρονιάς, η τηλεόραση μας βομβάρδιζε με τις διαφημίσεις των αριθμών του ΕΟΠΥΥ, μιας και αντικατέστησαν τότε το παλιό καλό 184.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, ποιος δεν έχει δει την νέα διαφήμιση για τις σαλάτες Υφαντή με τον Μπλέτσα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιος δεν έχει δει την νέα διαφήμιση για τις σαλάτες Υφαντή με τον Μπλέτσα;
Είναι άθλια. Χαζουτσικος εντελώς!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα αίσχος

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχ καλα και εγω με αυτη τρελαθηκα αυτος στην αρχη πολυ "κουνιστος" ειναι και δεν μου αρεσε.

"Παπαδοπουλου ειναι του κοσμου οι φρυγανιες"

 

και η φρυγανιές αλλα και η νεα διαφημιση της cosmote με την χορωδία ααααααααααααααααα

 

εμενα κατι με πιανει οταν πετυχαινω τη διαφ των φρυγανιων Παπαδοπουλου κ θέλω να σπάσω την τηλεόραση!...αυτό το τραγουδάκι είναι τόσο ελεινό (ειδικα εκει που λέει "για νέους και για νιες" που κανει ριμα με το "φρυγανιές":chair:)και με την εντελως ψευτικη χαζοχαρα που εχουν όλοι, βγαζει ταυτόχρονα μια θλιψη γιατι σκέφτομαι οτι αυτοι που παιζουν θα θελαν να γινουν σπουδαιοι ηθοποιοι και κατεληξαν εκει...

 

Εμένα πάλι μου τη δίνει γιατί μου κολλάει του τραγούδι κι εκεί που λύνω ήρεμα κι ωραία τα σταυρόλεξά μου, με πιάνω να τραγουδάω "για νέους και για νιες.. Παπαδοπούλου είιιιιιιιιιιιιιιιιιιιναι οι μόνες φρυγανιές". :mad::mad:

 

Έχει μπει στην κατηγορία "Αλλάζω το κανάλι ακαριαία". Κέρδισε επάξια μία θέση δίπλα στο "Χώρος έκφρασης coca cola light", "Τραγουδάω το αν μ' αγαπάς και ξυπνάω τους νεκρούς" και το ζωντοβολό καρτοπρό-αηδιαστικό-θα κάνω εμετό.

 

Εμένα δεν μου αρέσει η καινούργια διαφήμιση με τα πουράκια Παπαδοπούλου.Χάλια....:down::down::chair:

 

Είναι κι αυτή τραγουδιστή; Να ξέρω να φυλάγομαι; :p

 

Όχι δεν είναι τραγουδιστή,αλλά έχει χάλια μουσική επένδυση.:mad::down:

 

Αν την δεις στο mute είναι ωραία διαφήμιση.Με ήχο όμως, είναι από τις πιο αποκρουστικές διαφημίσεις που υπάρχουν.

 

χαχα :lol: ακριβώς το ίδιο παθαίνω κι εγώ! ρε παιδια κανα ψυχολόγο έχουμε στην παρέα να μας εξηγήσει πως αυτό που μας τη δίνει στα νεύρα αυτό μας κολλάει κ πιο εύκολα;:hunter:

 

αυτη με τις φρυγανιες Παπαδοπουλου!

Πραγματικα οταν βλεπω τον τυπο να τραγουδα ολο κεφι και χαρα θελω να σπασω την tv!

 

Ας κάνουμε ένα ακόμα ταξιδάκι στο χρόνο, και θα πάμε ακριβώς 9 χρόνια πίσω, στο 2009, όταν σχολιαζόταν τότε μία εκνευριστική ρεκλάμα της εποχής εκείνης, αυτή με τις φρυγανιές Παπαδοπούλου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε BigMac τι σκαλωματα τρως και ξεθαβεις στο ασχετο τοσο παλια posts?Θα ειχε νοημα μονο αν ξανααρχιζε να παιζεται η συγκεκρειμενη διαφημιση(ανατριχιαζω και μονο στην ιδεα!!!)
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου έρχονται στο μυαλό κάποιες διαφημίσεις που μισούσαμε, και γι' αυτό ήθελα να τις ξαναθυμηθούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε BigMac τι σκαλωματα τρως και ξεθαβεις στο ασχετο τοσο παλια posts?Θα ειχε νοημα μονο αν ξανααρχιζε να παιζεται η συγκεκρειμενη διαφημιση(ανατριχιαζω και μονο στην ιδεα!!!)

 

Να και ο λόγος μου. Ήθελα να κάνω ένα μικρό ταξιδάκι στο χρόνο.

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπάς ένα τέτοιο και κάνεις όσα ταξίδια στο παρελθόν θέλεις

 

https://m.ebay.com/sch/DeLorean-/31830/i.html?_fsrp=1

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπάς ένα τέτοιο και κάνεις όσα ταξίδια στο παρελθόν θέλεις

 

https://m.ebay.com/sch/DeLorean-/31830/i.html?_fsrp=1

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Μα αυτό, είναι σελίδα του eBay για παλιά αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό, είναι σελίδα του eBay για παλιά αυτοκίνητα.

Όχι ρε συ. Γράφει το παιδί παραπάνω ήθελε ένα ταξιδάκι στο χρόνο. Και του λέω πάρε DeLorean απο το back to the future για να πας στο παρελθόν. Αστειάκι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ. Γράφει το παιδί παραπάνω ήθελε ένα ταξιδάκι στο χρόνο. Και του λέω πάρε DeLorean απο το back to the future για να πας στο παρελθόν. Αστειάκι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Κοιτάξτε να δείτε, απλά ήθελα να κάνω αφιερώματα σε διαφημίσεις που μας άρεσαν να μισούμε, μέσω αυτού του φόρουμ. Ήταν μία ιδέα που μου ήρθε έστω και τυχαία από το μυαλό μου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικα παλια: ''Fonzies, η μιση απολαυση ειναι στο γλειψιμο''.

Ποιος ιδιοφυης διαφημιστης (που υποτιθεται πηρε πτυχιο για να

κανει αυτη τη δουλεια) το σκεφτηκε αυτο? Οποτε την εβλεπα,

αλλαζα καναλι αμεσως, αλλιως δεν μπορουσα να φαω απ'την

αηδια.

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικα παλια: ''Fonzies, η μιση απολαυση ειναι στο γλειψιμο''.

Ποιος ιδιοφυης διαφημιστης (που υποτιθεται πηρε πτυχιο για να

κανει αυτη τη δουλεια) το σκεφτηκε αυτο? Οποτε την εβλεπα,

αλλαζα καναλι αμεσως, αλλιως δεν μπορουσα να φαω απ'την

αηδια.

 

Τι να απεγιναν αυτα αραγε?Καιρο εχω να τα δω (και να τα φαω).Μηπως επειδη ηταν τοσο χαλια η καμπανια,οι πωλησεις επιασαν πατο και τα απεσυραν?Who knows....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, ποιός δεν έχει δει την καινούργια διαφήμιση της COSMOTE με κάτι ανθρώπους που πηγαίνουν μπροστά, κάνοντας το αυτό στην κυριολεξία; Με την έννοια πως υπάρχει ένας άνθρωπος που τους δίνει εντολές σαν να είναι στρατηγός, και τους ανθρώπους να κάνουν μερικά βηματάκια μπροστά με τα πόδια τους σαν να είναι στρατιωτάκια, αν δεν με απατάει η μνήμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιός δεν έχει δει την καινούργια διαφήμιση της COSMOTE με κάτι ανθρώπους που πηγαίνουν μπροστά, κάνοντας το αυτό στην κυριολεξία; Με την έννοια πως υπάρχει ένας άνθρωπος που τους δίνει εντολές σαν να είναι στρατηγός, και τους ανθρώπους να κάνουν μερικά βηματάκια μπροστά με τα πόδια τους σαν να είναι στρατιωτάκια, αν δεν με απατάει η μνήμη μου.
Αυτή λες;;; https://youtu.be/njo2oprAseg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...