Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και μίλησα και για COSMOTE, θυμήθηκα μία από τις κακόγουστες που βγήκε στα τέλη του '11 με αρχές του '12, που είναι με τον Μαυρομματάκη που έκανε τον Ομορφάντρα.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μίλησα και για COSMOTE, θυμήθηκα μία από τις κακόγουστες που βγήκε στα τέλη του '11 με αρχές του '12, που είναι με τον Μαυρομματάκη που έκανε τον Ομορφάντρα.
Η διαφήμιση δεν ήταν ωραία (για μένα τουλάχιστον) αλλά είχε τόσο μεγάλη απήχηση τότε που οι ατάκες του έχουν γίνει σλόγκαν και τις ακούμε μέχρι σήμερα!
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση δεν ήταν ωραία (για μένα τουλάχιστον) αλλά είχε τόσο μεγάλη απήχηση τότε που οι ατάκες του έχουν γίνει σλόγκαν και τις ακούμε μέχρι σήμερα!

 

Σε αυτό δεν αμφιβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ποιός δεν έχει δει αυτή την ρεκλάμα για τα Jumbo (τα σνακ παρακαλώ, όχι τα παιχνιδάδικα), με τον Μουζουράκη;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ποιός δεν έχει δει αυτή την ρεκλάμα για τα Jumbo (τα σνακ παρακαλώ, όχι τα παιχνιδάδικα), με τον Μουζουράκη;
Χάλι μαύρο!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ποιός δεν έχει δει αυτή την ρεκλάμα για τα Jumbo (τα σνακ παρακαλώ, όχι τα παιχνιδάδικα), με τον Μουζουράκη;

 

Πολυ κακογουστη.Εντελως καραγκιοζης ο Μουζουρακης.Εκεινες του 2011 με τον Σεφερλη ηταν πολυ καλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κακογουστη.Εντελως καραγκιοζης ο Μουζουρακης.Εκεινες του 2011 με τον Σεφερλη ηταν πολυ καλυτερες.

 

Α, μιας και μιλήσατε και για Σεφερλή, εκτός απ' αυτόν, έχουμε κι άλλους γνωστούς σατυρικούς: Μητσικώστας, Λαζόπουλος, Α.Μ.Α.Ν. (νυν Αρβύλα), και Χάρρυ Κλυνν. Ποιούς απ' αυτούς προτιμάτε;

Link to comment
Share on other sites

Α, μιας και μιλήσατε και για Σεφερλή, εκτός απ' αυτόν, έχουμε κι άλλους γνωστούς σατυρικούς: Μητσικώστας, Λαζόπουλος, Α.Μ.Α.Ν. (νυν Αρβύλα), και Χάρρυ Κλυνν. Ποιούς απ' αυτούς προτιμάτε;
Όλους εκτός του Σεφερλή.... Αααααααααα καλό ε;;;;;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α, μιας και μιλήσατε και για Σεφερλή, εκτός απ' αυτόν, έχουμε κι άλλους γνωστούς σατυρικούς: Μητσικώστας, Λαζόπουλος, Α.Μ.Α.Ν. (νυν Αρβύλα), και Χάρρυ Κλυνν. Ποιούς απ' αυτούς προτιμάτε;

 

Μητσικώστα και λίγο αρβύλα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές, μόλις είδα μία διαφημίση της alfa με τα πιτάκια. Ναι μεν, προτότυπη ιδέα για σνακ, όμως δε πρωταγωνιστής ούτε κι εγώ δεν το ξέρω.

Επίσης για να θυμηθώ και παλαιότερες κακόγουστες ρεκλάμες, θυμήθηκα μία απ' αυτές μίας αλυσίδας ηλεκτρικών (γερμανική κι αυτή όπως το Media Markt, που δραστηριοποιήθηκε κι αυτή σε αρκετές χώρες της Ευρώπης) η οποία σήμερα δεν υπάρχει κι είχε το σλόγκαν: "Η τσιγκουνιά είναι μαγκιά", μετάφραση από το αντίστοιχο των άλλων χωρών της.

Οι απόψεις δικές σας.

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

O δαιμονιος ρεπορτερ του Οτι να΄ναι

 

Είναι αυτός που παίζει στη διαφήμιση που ανέφερα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, οι απόψεις τώρα είναι δικές σας. Edited by BigMcAgapoulas
Μικρό ορθογραφικό λαθάκι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις έχω ακούσει πρόσφατα στο ραδιόφωνο, μία καινούργια διαφήμιση γνωστής εταιρείας στοιχήματος, όπως είναι η betshop. Και για να κάνουν κι αυτό το λογοπαίγνιο, επέλεξαν ένα από τα πιο γνωστά χιτ των Pet Shop Boys, όπως είναι το "Go west" (αρμόζει προφανώς και στον αθλητισμό). Πώς σας φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που ακούω πολύ συχνά ραδιόφωνο, δεν την έχω πετύχει ποτέ την διαφήμιση που λες. Εκτός κι αν παίζει μόνο σε αθλητικούς σταθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που ακούω πολύ συχνά ραδιόφωνο, δεν την έχω πετύχει ποτέ την διαφήμιση που λες. Εκτός κι αν παίζει μόνο σε αθλητικούς σταθμούς.

 

Το ξέρω. Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο; Ποιούς σταθμούς ακούτε συχνά, και ποιούς ακούγατε παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιός δεν έχει δει, την καινούργια διαφήμιση των Jumbo, όπου έχουν πάρει ένα γνωστό παιδικό τραγούδι, όπως είναι το "Δεν περνάς κυρά Μαρία";
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποιός δεν έχει δει, την καινούργια διαφήμιση των Jumbo, όπου έχουν πάρει ένα γνωστό παιδικό τραγούδι, όπως είναι το "Δεν περνάς κυρά Μαρία";
Ωχ.... Αρχισαμε πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Επαιζε και περσι η ιδια.Υποφερτη σε σχεση με αλλες.Μας εχουν συνηθισει σε πολυ χειροτερες τα jumbo.
Link to comment
Share on other sites

Α, και μία τηλεοπτική, και μία ραδιοφωνική να σας αναφέρω.

Η τηλεοπτική είναι για το μουρουνέλαιο Mollers, και είναι με τους μαθητές στην τάξη, το σενάριο δεν το ξέρω καλά, ας με βοηθήσει κάποιος.

Και η ραδιοφωνική είναι των Leroy Merlyn, που τα επαγγελματικά εργαλεία κάνουν ήχο μουσικής του Μπετόβεν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου τη σπαει απιστευτα της trivago.Μιλαει λες και απευθυνεται σε καθυστερημενα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...