Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδικα αυτη με το body builder που τριβεται απανω του ειναι εμετος :ooch:

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου..ποιος ανθρωπος το σκεφτηκε αυτο το πραγμα???:S

 

Παιδιά εμένα η διαφήμιση με τον "Τζάμπα" μου αρέσει πολύ! Ρίχνω τρελό γέλιο!:lol:

Μήπως πρέπει να ανησυχώ;:ninja::p

 

μπα..παει αναλογα με το γουστο του καθενα..εμενα προσωπικα δεν με ξετρελαινει..

 

Η βονταφον συνεχιζει να υποβαθμιζει την Ελληνικη κοινωνια συνεχιζοντας να προκαλει με τα greeklish στην οθονη.

Τοση βλακεια που ΠΟΛΛΟΙ δεν κατανοουν τι γραφει και τι πουλανε!:lol:

To τι κανουνε τα πιτσιρικια μεταξυ τους και τι γλωσσα γραφουν εχει να κανει με τους τραγικους εκπαιδευτικους και τους γονεις.

Αλλα οταν πουλας μεσω MME προσεχεις τι γραφεις,ειδικα αμα εισαι η πολακις αμαρτωλη βονταφονε(μπλεγμενη σε τεραστιο σκανδαλο παλιοτερα)

ειδικα οταν γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ με.....αγνωστο λεξικο-γραμματα...... το h δεν ειναι χ(xi) αεροκεφαλοι και "λιγοι" διαφημιστες........

Μαρκετινγκ της plakas....

 

μπηκα στο συγκεκριμενο τοπικ γι αυτο το σκοπο..να γραψω για τη διαφημιση της voda..αλλα ο φιλος πιο πανω εγραψε ακριβως αυτα που ηθελα να γραψω και εγω..δεν σεβονται καθολου την ελληνικη γλωσσα..πολυ απλα +1000 στο παραπανω σχολιο...

Link to comment
Share on other sites

αυτη με τον τσαμπα με το καραβι την ειδατε??σπαστικια..πολυ:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τον τζαμπα οπου τον βλεπω, θελω να του σπασω τα μουτρα... Ειδικα στην παραλια που τριβεται σ εκεινο το γοριλα για να του "παρει" το αντηλιακο...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον συνεχιζει να υποβαθμιζει την Ελληνικη κοινωνια συνεχιζοντας να προκαλει με τα greekglish στην οθονη.

Τοση βλακεια που ΠΟΛΛΟΙ δεν κατανοουν τι γραφει και τι πουλανε!:lol:

To τι κανουνε τα πιτσιρικια μεταξυ τους και τι γλωσσα γραφουν εχει να κανει με τους τραγικους εκπαιδευτικους και τους γονεις.

Αλλα οταν πουλας μεσω MME προσεχεις τι γραφεις,ειδικα αμα εισαι η πολακις αμαρτωλη βονταφονε(μπλεγμενη σε τεραστιο σκανδαλο παλιοτερα)

ειδικα οταν γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ με.....αγνωστο λεξικο-γραμματα...... το h δεν ειναι χ(xi) αεροκεφαλοι και "λιγοι" διαφημιστες........

Μαρκετινγκ της plakas....

 

+1 και από μένα.. όταν την είδα μου γύρισαν τα μυαλα.. και ας γράφω με Greekglish στο Facebook.

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τον τζαμπα οπου τον βλεπω, θελω να του σπασω τα μουτρα... Ειδικα στην παραλια που τριβεται σ εκεινο το γοριλα για να του "παρει" το αντηλιακο...

 

Εγώ τον βρίσκω κάπως γλυκούλη βρε παιδιά! Δεν μου κάνει και πολύ σπαστικός! Μόνο σ' αυτή με το αντηλιακό και τον φουσκωτό με αηδιάζει για προφανείς λόγους...! *eirhnh_k, πραγματικά... προτότυπη υπογραφή! (?) Μια τελείως ηλίθια διαφήμιση είναι η νέα του connex, με μια τρελή σε ένα αεροπλάνο που πάει στον πιλότο και αρχίζει να φλυαρεί για τα kb και άλλα ό,τι να' ναι.. Αν την δείτε θα καταλάβετε...!

Link to comment
Share on other sites

Μια τελείως ηλίθια διαφήμιση είναι η νέα του connex, με μια τρελή σε ένα αεροπλάνο που πάει στον πιλότο και αρχίζει να φλυαρεί για τα kb και άλλα ό,τι να' ναι.. Αν την δείτε θα καταλάβετε...!

 

 

Αυτήν ήθελα να γράψω και εγώ! Που να ακούσεις και την αντίστοιχη στο ραδιόφωνο :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον βρίσκω κάπως γλυκούλη βρε παιδιά! Δεν μου κάνει και πολύ σπαστικός! Μόνο σ' αυτή με το αντηλιακό και τον φουσκωτό με αηδιάζει για προφανείς λόγους...! *eirhnh_k, πραγματικά... προτότυπη υπογραφή! (?) Μια τελείως ηλίθια διαφήμιση είναι η νέα του connex, με μια τρελή σε ένα αεροπλάνο που πάει στον πιλότο και αρχίζει να φλυαρεί για τα kb και άλλα ό,τι να' ναι.. Αν την δείτε θα καταλάβετε...!

 

Την εχω δει.. Τραγικη κι αυτη.. Σε 15' φορτωνουν τοσα εδω, τοσα εκει μπλα μπλα..

 

Αστεια υπογραφη, αλλα με μεγαλες αληθειες. :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα στον ant1 την διαφημιση των προφυλακτικων Duo που φωσφοριζουν στο σκοταδι.Τραγικη γελοιοτητα....
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα στον ant1 την διαφημιση των προφυλακτικων Duo που φωσφοριζουν στο σκοταδι.Τραγικη γελοιοτητα....
μολις την ειδα κι εγω:blink::this::what:

 

ο,τι και να πω ειναι λιγο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα στον ant1 την διαφημιση των προφυλακτικων Duo που φωσφοριζουν στο σκοταδι.Τραγικη γελοιοτητα....

 

Tραγικη γελοιοτητα η διαφημιση η το ιδιο το προφυλακτικο???:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εε δεν είδατε κ αυτό που κυκλοφορεί στο φβ για αυτή την διαφήμιση που λέει, μωρό μου πήρα φωσφορίζοντα Προφυλακτικά κ λέει η άλλη μμμ σιγά το κεράκι.. κ λέει αυτός το κεράκι αγάπη μου ανάβει κάθε μέρα οι λαμπάδες όμως κάθε πάσχα.. κάτι τέτοιο τέλος πάντων έλεγε, δεν ξέρω αν το είπα σωστά..!

:(

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει.. Τραγικη κι αυτη.. Σε 15' φορτωνουν τοσα εδω, τοσα εκει μπλα μπλα..

 

Αστεια υπογραφη, αλλα με μεγαλες αληθειες. :p

 

οντως...γελοιο κονσεπτ...δεν ειναι τιποτα...ποτε δεν καταλαβα τι σκοπο εχει αυτη η διαφημηση...εντελως αστεια

 

Της βοντα με τα τσατφοουνς δε μαρεσει

 

με τον στρατο λες??αυτη μου φανηκε ωραια εμενα

αυτη με τα greeklish την ειδα χτες...εντελως αθλια..και μετα λεγανε για το esc

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα στον ant1 την διαφημιση των προφυλακτικων Duo που φωσφοριζουν στο σκοταδι.Τραγικη γελοιοτητα....

 

OMG..κυκλοφορησε κατι στο fb αλλα νομιζα οτι ηταν πλακα..ο,τι να ναι...

 

 

μια αλλη διαφημιση που μου τη σπαει πολυ ειναι αυτη με την tassimo..την εχω δει τοσες φορες που πλεον μου τη δινει στα νευρα...

ps:η μηχανη ομως τα σπαει!!:p

 

EDIT:βγηκε καινουργιος τσαμπας..ειναι στο καραβι υποτιθεται και για να μην πληρωσει εισητηριο εχει μπει μεσα σε μια βαλιτσα..και μολις τον βγαζουν απ το καραβι ανοιγει τη βαλιτσα και βγαινει...τραγικη....

Link to comment
Share on other sites

μια αλλη διαφημιση που μου τη σπαει πολυ ειναι αυτη με την tassimo..την εχω δει τοσες φορες που πλεον μου τη δινει στα νευρα...

ps:η μηχανη ομως τα σπαει!!:p

 

- Μαμά πώς κατάλαβες τι ήθελε;

- Αφού είμαι έξυπνη.

:wacko:

Ουστ μωρή ψωνάρα! :chair::nagger:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

- Μαμά πώς κατάλαβες τι ήθελε;

- Αφού είμαι έξυπνη.

:wacko:

Ουστ μωρή ψωνάρα! :chair::nagger:

 

ακριβως!!!εισαι και εξυπνη..αι στο διαστημα!!:p:p

 

μια αλλη που μου ηρθε τωρα ειναι αυτη που επαιζε λιγο καιρο πριν ο love radio..με ενα τυπακι που επαιζε κυθαρα και τραγουδαγε οσο πιο φαλτσα γινοταν και στο τελος ελεγε:''ο ερωτας ειναι τυφλος,οχι κουφος''

Ποσο σπαστικη..την θυμαται κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Tραγικη γελοιοτητα η διαφημιση η το ιδιο το προφυλακτικο???:p

H διαφημιση.Το φωσφοριζον προφυλακτικο ειναι πρωτοτυπο σαν ιδεα:p

Που μπορουμε να δουμε την διαφημηση των duo, εκτος απο τιβι;

Δυστυχως δεν την βρηκα στο youtube.Μπορει να την πετυχεις αργα την νυχτα στην tv.Θα σκασεις στα γελια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα στον ant1 την διαφημιση των προφυλακτικων Duo που φωσφοριζουν στο σκοταδι.Τραγικη γελοιοτητα....

 

Φως στο.. τούνελ :ninja: Τραγικότατη διαφήμιση!!

 

- Μαμά πώς κατάλαβες τι ήθελε;

- Αφού είμαι έξυπνη.

:wacko:

Ουστ μωρή ψωνάρα! :chair::nagger:

 

.."Επειδή είμαι έξυπνη! Όπως η Tassimo μηχανή μου!"

Ωραία παρομοίωση! Πολύ το σκέφτηκαν?

 

μια αλλη που μου ηρθε τωρα ειναι αυτη που επαιζε λιγο καιρο πριν ο love radio..με ενα τυπακι που επαιζε κυθαρα και τραγουδαγε οσο πιο φαλτσα γινοταν και στο τελος ελεγε:''ο ερωτας ειναι τυφλος,οχι κουφος''

Ποσο σπαστικη..την θυμαται κανεις??

 

Ξεχνιέται αυτή η φωνή/ταλέντο? :p

Απαίσια!!

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή με την καφετιερα ήθελα να σχολιάσω μου προκαλεί ανακάτεμα όποτε την πετύχω!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

μόλις άνοιξα tv Και έπεσα πάνω στη διαφήμιση της κοσμοτε με τον γιατρό της πείνας

άκυρη τελείως

Link to comment
Share on other sites

Είδα την διαφήμιση με το ΓIATPO της πείνας... ήταν υπερβολική σε όλα... Μου άρεσε μόνο εκεί που λέει "κουφέτα είναι θα τα πάρεις και στο γάμο σου" αλλά MOΛIΣ από το από πάνω μύνημα έμαθα τι διαφημίζει!

Τόσο πετυχημένη ήταν!

(Για εμένα πάντα)

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Είδα την διαφήμιση με το ΓIATPO της πείνας... ήταν υπερβολική σε όλα... Μου άρεσε μόνο εκεί που λέει "κουφέτα είναι θα τα πάρεις και στο γάμο σου" αλλά MOΛIΣ από το από πάνω μύνημα έμαθα τι διαφημίζει!

Τόσο πετυχημένη ήταν!

(Για εμένα πάντα)

 

Εγώ το βρήκα καλό... Και μου φάνηκε ότι έπιασε και το χαρακτήρα του πλανώδιου πωλητή (έχω πετύχει διάφορους τέτοιους στη λαϊκή) και περνάς ευχάριστα όσο τη βλέπεις. Αλλά προσωπικά γούστα είναι αυτά...

 

 

Χθες πήγα για ψώνια στα Jumbo. Έχει ξεφύγει η κατάσταση από κάθε έλεγχο! Ψώνιζα τρέχοντας για να γλυτώσω τις τραγικές διαφημίσεις. Όταν έφτασα στο ταμείο σκέφτηκα να αφήσω μπουρμπουάρ στο παιδί για το δράμα που ζει. Που είναι αναγκασμένος να ακούει 8 ώρες τη μέρα αυτές τις αηδίες :(

 

Το χειρότερο είναι ότι έβγαλαν CD με τις διαφημίσεις τους. :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα καλό... Και μου φάνηκε ότι έπιασε και το χαρακτήρα του πλανώδιου πωλητή (έχω πετύχει διάφορους τέτοιους στη λαϊκή) και περνάς ευχάριστα όσο τη βλέπεις. Αλλά προσωπικά γούστα είναι αυτά...

 

 

Χθες πήγα για ψώνια στα Jumbo. Έχει ξεφύγει η κατάσταση από κάθε έλεγχο! Ψώνιζα τρέχοντας για να γλυτώσω τις τραγικές διαφημίσεις. Όταν έφτασα στο ταμείο σκέφτηκα να αφήσω μπουρμπουάρ στο παιδί για το δράμα που ζει. Που είναι αναγκασμένος να ακούει 8 ώρες τη μέρα αυτές τις αηδίες :(

 

Το χειρότερο είναι ότι έβγαλαν CD με τις διαφημίσεις τους. :X

 

οταν λες διαφημισεις εννοεις οτι στα ηχεια επαιζαν αυτα τα τραγουδια που κανει το jumbo??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...