Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aκομα μια πανηλιθια διαφημιση ειναι της φετας Ηπειρος που δειχνει εναν σερβιτορο να παιρνει ενα κομματι φετα για να το σερβιρει στην ταβερνα,φευγει απο εκει,κανει μια βολτα με την φετα στο χερι στα βουνα,τα ποταμια και τα χωραφια για να καταληξει παλι στο ιδιο σημειο οπου ειχε αρχισει.Και στο τελος λεει: καθε κομματι φετα πρεπει να κανει την διαδρομη μεσα απο τα τοπια,τις παραδοσεις κ.τ.λ.Δηλαδι θελουν να πουν στους τηλεθεατες οτι καθε φορα που θελουν να φανε ενα κομματι φετα θα πρεπει πρωτα να το βγαλουν μια βολτα μεσα απο τα βουνα και τα λαγκαδια για να ερθει σε επαφη με τις παραδοσεις.Ελεος...

 

θα συμφωνήσω, κι εμένα μου φάνηκε τελείως ηλίθια διαφήμιση και το πιο τραγικό είναι εκεί που μπαίνει στο ποτάμι...

 

Επίσης κι αυτή που είπατε πιο πάνω με το εσύ κλείσε, όχι εσύ κλείσε! κόντεψα να κάνω εμετό με τόσο έρωτα... και μου θύμησε μια σκηνή από τα φιλαράκια που ο ρος έκανε αυτό το πράγμα με την έμιλυ αν θυμάμαι, ή την κινεζούλα που είχε κάποια φάση και ήταν η ρέιτσελ διπλα του κι αφού της έσπασε τα νεύρα που το έκανε μια ώρα, πατησε η ίδια το τηλέφωνο και έκλεισε και τον κοίταξε! τι γέλιο!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ηλιθια απο τις τελευταιες προσφατες σχετικα, της fortnnet που ενας βλαμμενος μαντραχαλας, τραγουδα: " γιουπιγια γιααα γιουπιγιουπι γιααα" κλπ κλπ... Βγαζω σπυρια και μονο που ακουω αυτη τη φωνη. Η δευτερη αναπηρια του αιωνα, της vodafone "εσυ κλεισε, οχι εσυ κλεισε" κλπ κλπ... Μπλιαχ

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου αρεσει και μου την σπαει η διαφημηση με το

εσυ κλεισε

εσυ κλεισε

της βοντα:mad:

 

Και μενα δεν μου αρεσει καθολου και καθε φορα που την βλεπω αλλαζω καναλι , κλεισε εσυ , κλεισε εσυ . κλεισε εσυ , κλειστε και οι 2 και αι στο καλο ..

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριες του 11880 με το μπάρμπα: «το 80 είναι τυχερό». Έλεος... :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και μενα δεν μου αρεσει καθολου και καθε φορα που την βλεπω αλλαζω καναλι , κλεισε εσυ , κλεισε εσυ . κλεισε εσυ , κλειστε και οι 2 και αι στο καλο ..

Kι εγω αλλαζω καναλι οταν βλεπω αυτην την ηλιθιοτητα.

Οι καινούριες του 11880 με το μπάρμπα: «το 80 είναι τυχερό». Έλεος... :wacko:

 

Τουλαχιστον ειναι αρκετα καλυτερες απο τις προηγουμενες(για φιλους συγκενεις μαστορια βαπορια κ.τ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούριες του 11880 με το μπάρμπα: «το 80 είναι τυχερό». Έλεος... :wacko:

 

συμφωνώ. όλες οι διαφημίσεις του 11880 είναι παρ'τη μία και χτύπα την άλλη. :chair:

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ηλιθια απο τις τελευταιες προσφατες σχετικα, της fortnnet που ενας βλαμμενος μαντραχαλας, τραγουδα: " γιουπιγια γιααα γιουπιγιουπι γιααα" κλπ κλπ...

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

την ακουσα σημερα... δεν υπαρχει η διαφημιση! δεν την ειχα προσεξει! τραγικη απλως... δεν την πολυπαλευουν οι διαφημιστες, οκ, ειναι φανερό πλέον! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαζα κανάλι κάθε φορά που παιζόταν η διαφήμιση..... Leroy ο ενας, Merlin ο αλλος. Τα νεύρα μου...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια διαφήμιση που με εκνευρίζει ειναι αυτή με τον καλυβατση και τον πωλητή που κάνουν λογοπαίγνιο με το προφιτερολ.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

oh my gosh! εχετε δει αυτη του κοτσοβολου με τον τσακ νορις? αν ειναι δυνατον...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

..τον οποίο αν θυμάμαι καλά ξαναβάφτισαν "Τσακ Μπαμ"! :blink:

 

ναι...μου την σπαει αυτη η διαφημηση...και ολο αυτο ξεκινησε απο τα ανεκδοτα που εβγαλαν καποιοι..τι κανει το marketing

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

oh my gosh! εχετε δει αυτη του κοτσοβολου με τον τσακ νορις? αν ειναι δυνατον...

αισχος!!!!!!! :w00t:

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια διαφήμιση που με εκνευρίζει ειναι αυτή με τον καλυβατση και τον πωλητή που κάνουν λογοπαίγνιο με το προφιτερολ.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

συμφωνώ. τι βλακεία είναι αυτή;! :confused:

και δεν μπορώ να καταλάβω πως ο πωλητής σκέφτεται το προφιτερόλ τη στιγμή που ακούει για διπλό κέρδος απόσυρσης και κάτι άλλα. :knife:

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει αυτην της wind που συνομιλουν 2 αντρες για το ιντερνετ

μου την σπαει παρα πολυ

με τον κοδικο σου

αλεξ7

παντα αυτον χρησημοποιω

ευχαριστω

γεια

πχ...ελεος...δεν μου αρεσει καθολου:wacko::mad::mad:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ. τι βλακεία είναι αυτή;! :confused:

και δεν μπορώ να καταλάβω πως ο πωλητής σκέφτεται το προφιτερόλ τη στιγμή που ακούει για διπλό κέρδος απόσυρσης και κάτι άλλα. :knife:

 

Όντως σπαστική...αλλά σκέφτεται το προφιτερόλ γιατί το πρόγραμμα που διαφημίζει λέγεται profit 4 all :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές του Lipton Ice Tea με τον Hugh Jackman μου αποπνέουν μία προχειρότητα και μία κακογουστιά, όλως επιεικώς. Σαν παραγωγές του Bollywood ένα πράγμα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

η νέα διαφήμιση της Κοτέ με το g,g,g. :hunter:

μου φαίνεται ότι οι διαφημιστές θέλουν επειγόντως διακοπές! :p

Link to comment
Share on other sites

Eσυ κλεισε

Οχι εσυ κλεισε

Τα νευραααααα μουυυυυυυυυυυυυυ!!!:mad::ninja::devil: :shoot: :chair::kill: Καποιος να πυροβολησει αυτον που το σκευτηκε!

Link to comment
Share on other sites

Eσυ κλεισε

Οχι εσυ κλεισε

Τα νευραααααα μουυυυυυυυυυυυυυ!!!:mad::ninja::devil: :shoot: :chair::kill: Καποιος να πυροβολησει αυτον που το σκευτηκε!

Ίσως η πιο σπαστική διαφήμιση που παίζεται αυτόν τον καιρό...:X

Link to comment
Share on other sites

Και η παράδοση με βλακώδεις διαφημίσεις από εταιρείες κινητής συνεχίζεται κανονικότατα. Μετά το ...Ζαφείρη, η Vodafone συνεχίζει με ένα σενάριο ανείπωτης κακογουστιάς, μέσα από το οποίο προβάλλεται ένα ρεσιτάλ απέχθειας προς τη slow μουσική. Λες και όλοι, όλες τις στιγμές της ζωής μας, θέλουμε να ακούμε μόνο «πριόνια»... :wacko:

 

 

η νέα διαφήμιση της Κοτέ με το g,g,g. :hunter:

μου φαίνεται ότι οι διαφημιστές θέλουν επειγόντως διακοπές! :p

 

Το επόμενο ανέκδοτο μετά το σήμα καμπάνα. Τρομερή κάλυψη 3G. Είσαι με φουλ σήμα σε GSM, το γυρνάς σε UMTS, αρχίζεις να σερφάρεις, και ξαφνικά βρίσκεσαι στο τρίγωνο των Βερμούδων... Όποιος το σκέφτηκε έχει IQ ...τζιτζικιού.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Την πρωτοείδα χθες αυτή με το g,g,g...

Αρχίζω να πιστεύω ότι κάποιοι πέρνουν ληγμένα και έχουν τέτοιες "εμπνεύσεις".:wacko:

Μου φαίνεται ότι μόνο οι διαφημίσεις της Q αξίζουν από εταιριών κινητής τηλεφωνίας.:)

Απλές με σχεδόν μηδενικό κόστος παραγωγής και αρκετά συμπαθητικές!;)

Link to comment
Share on other sites

Και η παράδοση με βλακώδεις διαφημίσεις από εταιρείες κινητής συνεχίζεται κανονικότατα. Μετά το ...Ζαφείρη, η Vodafone συνεχίζει με ένα σενάριο ανείπωτης κακογουστιάς, μέσα από το οποίο προβάλλεται ένα ρεσιτάλ απέχθειας προς τη slow μουσική. Λες και όλοι, όλες τις στιγμές της ζωής μας, θέλουμε να ακούμε μόνο «πριόνια»... :wacko:

Εμενα το αλλο μου κανει εντυπωση. Γιατι οι εταιριες κινητης βγάζουν διαφημισεις με ατομα να τσακώνονται με τον συντροφο, να μην γουσταρονται (πχ αυτη με την slow) ή να χανουν το πλοιο και το τρενο;

 

Να μας το πουλησετε θελετε κυριοι ή να μας απωθήσετε;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Eυτυχως βγηκε τωρα ο Γιαννης ο slow και σταματησε το εσυ κλεισε-εσυ κλεισε.
Link to comment
Share on other sites

Eυτυχως βγηκε τωρα ο Γιαννης ο slow και σταματησε το εσυ κλεισε-εσυ κλεισε.

 

ναι αλλα και αυτη κατανταει σε ενα σπαστικο σημειο...γενικα καλη διαφημηση εχουμε καιρο να δουμε :(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...