Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΟΤΕ δεν ειχε πλακα η πρασινη γλιτσα:mad:

και δε μπορω να καταλαβω τι κολλημα εχουν φαει τα μικρα με αυτο. τοσο πολυ τους αρεσει? ελεος:worry:

ρε αμα βαλεις πιτσιρικι να δει το κανονικο τραγουδι (ο θεος να το κανει) το κοιτα σαν υπνοτισμενο ! και μολις τελειωσει αρχιζουν να κλαινε :wacko:

 

μου την σπαει φοβερα αυτη του 11880 αν δεν κανω λεει που λεει την μανα σας την φουκαριαρα την μανα σας εβγαλε και αλλο αυτη..δεν μπορω να την ακουω και αυτην με το Nova hd ειναι σπαστικια εχεις νοβα:p??

 

οχι της νοβα πλακα εχει :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μου την σπαει φοβερα αυτη του 11880 αν δεν κανω λεει που λεει την μανα σας την φουκαριαρα την μανα σας εβγαλε και αλλο αυτη..δεν μπορω να την ακουω και αυτην με το Nova hd ειναι σπαστικια εχεις νοβα:p??

 

Μα εντελώς ηλίθια!!!!!!!!!!!!!

Έχεις NOVA; Όχι ρε φίλε, δεν έχω NOVA. Έχω όμως 200 bluray DVDs. Δε μπορώ να τα δω στην τηλεόραση; Ανακάλυψε την Αμερική η NOVA; HD μετά από 10 χρόνια που υπάρχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι η επιτροπή καλής αισθητικής είχε απαγορεύσει την προβολή της διαφημίσεως της vellform sauna massage (ή κάπως έτσι, τέσπα), αλλά δυστυχώς έπεσα πριν λίγο ανοίγοντας την τηλεόραση πάνω της για πολλοστή φορά............που δείχνει μια μεγάλη κοιλιά και μια μέση σαν την Μέση Ανατολή και φορώντας αυτή την ειδική ζώνη αδυνατίσματος γίνεται ξαφνικά η άλλη Κουλιανού.......και το αποκορύφωμα έρχεται στο τέλος, σε όσους τηλεφωήσουν στα Χ λεπτά από την προβολή της διαφήμισης, που θα παραλάβουν δωρεάν ένα χτενάκι για να τριμμάρουν το μουστάκι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Με νευριάζουν οι διαφημίσεις του Vodafone CU. Τελευταία σε όλες τα γράμματα είναι greeklish. Υποτίθεται ότι απευθύνεται στην νεολαία!

Κάποιοι κάνουμε ολόκληρο αγώνα για να αλλάξουμε την κακιά συνήθεια αυτών που γράφουν έτσι, αφού έχουμε την γλώσσα από την οποία δημιουργήθηκαν οι άλλες (ειδικά τα Αγγλικά) και αυτοί εκεί στην Vodafone δίνουν το καλό παράδειγμα..

Πρέπει να επέμβει το ΕΣΡ.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Με νευριάζουν οι διαφημίσεις του Vodafone CU. Τελευταία σε όλες τα γράμματα είναι greeklish. Υποτίθεται ότι απευθύνεται στην νεολαία!

Κάποιοι κάνουμε ολόκληρο αγώνα για να αλλάξουμε την κακιά συνήθεια αυτών που γράφουν έτσι, αφού έχουμε την γλώσσα από την οποία δημιουργήθηκαν οι άλλες (ειδικά τα Αγγλικά) και αυτοί εκεί στην Vodafone δίνουν το καλό παράδειγμα..

Πρέπει να επέμβει το ΕΣΡ.

 

Συμφωνώ απόλυτα...

Και στη τελική έχει ξεπεραστεί η γραφή greeklish δεν είναι στη μόδα όπως πριν 2-3 χρόνια! Δηλαδή και από άποψη αισθητικής και προσέγγισης της νεολαίας δεν κολλάει πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα...

Και στη τελική έχει ξεπεραστεί η γραφή greeklish δεν είναι στη μόδα όπως πριν 2-3 χρόνια! Δηλαδή και από άποψη αισθητικής και προσέγγισης της νεολαίας δεν κολλάει πουθενά...

 

εγω πιστευω το κανανε γιατι οι ελληνες εχουν βολευτει τελευταια με τα greeklish ιδικα οι νεοι που στο facebook msn twitter γραφουν παντα με greeklish

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να χρησιμοποιείς τα greeklish. Στις ξένες σελίδες μπορείς να γράψεις ελληνικά, όλα τα προγράμματα υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες, ακόμα και λάθος εγκατάσταση να κάνεις στα Windows και να τα ορίσεις αμιγώς αγγλικά, πάλι μπορείς να γράψεις ελληνικά!

Η μόνη δικαιολογία πια πίσω από τη χρήση τους είναι ότι δε χρειάζεται να σκέφτεσαι την ορθογραφία. Γράφεις ένα "kinigi" και δε σκοτίζεσαι αν πάει πρώτο το "υ" ή το "η".

 

Οι διαφημιστές πίσω από το CU, όπως κι εκείνοι στο Molto, σκέφτονται τους νέους όπως ήταν αυτοί 5-10 χρόνια πριν κι όχι όπως μιλάνε και εκφράζονται οι σημερινοί έφηβοι. Γι' αυτό και θεώρησαν πολύ έξυπνη ιδέα τα greeklish. Και... ειλικρινά, στέλνει πια κανένας sms σε greeklish; Τώρα που και το πιο φτηνιάρικο κινητό έχει Τ9 υπάρχει κάποιος που προτιμά να πατά πλήκτρα αντί να χρησιμοποιεί την αυτόματη συμπλήρωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lol

 

μου θυμισες την αθλιοτητα του molto με τις ατακες νεολαιας βγαλμενες απο την κατάψυξη του 1995 (και αν) :p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να χρησιμοποιείς τα greeklish. Στις ξένες σελίδες μπορείς να γράψεις ελληνικά, όλα τα προγράμματα υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες, ακόμα και λάθος εγκατάσταση να κάνεις στα Windows και να τα ορίσεις αμιγώς αγγλικά, πάλι μπορείς να γράψεις ελληνικά!

Η μόνη δικαιολογία πια πίσω από τη χρήση τους είναι ότι δε χρειάζεται να σκέφτεσαι την ορθογραφία. Γράφεις ένα "kinigi" και δε σκοτίζεσαι αν πάει πρώτο το "υ" ή το "η".

 

Οι διαφημιστές πίσω από το CU, όπως κι εκείνοι στο Molto, σκέφτονται τους νέους όπως ήταν αυτοί 5-10 χρόνια πριν κι όχι όπως μιλάνε και εκφράζονται οι σημερινοί έφηβοι. Γι' αυτό και θεώρησαν πολύ έξυπνη ιδέα τα greeklish. Και... ειλικρινά, στέλνει πια κανένας sms σε greeklish; Τώρα που και το πιο φτηνιάρικο κινητό έχει Τ9 υπάρχει κάποιος που προτιμά να πατά πλήκτρα αντί να χρησιμοποιεί την αυτόματη συμπλήρωση;

Στο facebook έχω 130 φίλους. Είναι ζήτημα αν οι 10 γράφουν με ελληνικά παρόλο που τους το υπενθυμίζω συχνά! Εγώ πρέπει να βγάζω τα μάτια μου για να καταλάβω τι γράφουν και να ξεχάσω την ορθογραφία που έμαθα...

Ακόμα δυστυχώς η νεολαία γράφει με greeklish και αυτό πρέπει να σταματήσει.

 

Προς τους διαχειριστές: Συγνώμη, εγώ έβγαλα off topic την συζήτηση..

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να χρησιμοποιείς τα greeklish. Στις ξένες σελίδες μπορείς να γράψεις ελληνικά, όλα τα προγράμματα υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες, ακόμα και λάθος εγκατάσταση να κάνεις στα Windows και να τα ορίσεις αμιγώς αγγλικά, πάλι μπορείς να γράψεις ελληνικά!

Η μόνη δικαιολογία πια πίσω από τη χρήση τους είναι ότι δε χρειάζεται να σκέφτεσαι την ορθογραφία. Γράφεις ένα "kinigi" και δε σκοτίζεσαι αν πάει πρώτο το "υ" ή το "η".

 

Οι διαφημιστές πίσω από το CU, όπως κι εκείνοι στο Molto, σκέφτονται τους νέους όπως ήταν αυτοί 5-10 χρόνια πριν κι όχι όπως μιλάνε και εκφράζονται οι σημερινοί έφηβοι. Γι' αυτό και θεώρησαν πολύ έξυπνη ιδέα τα greeklish. Και... ειλικρινά, στέλνει πια κανένας sms σε greeklish; Τώρα που και το πιο φτηνιάρικο κινητό έχει Τ9 υπάρχει κάποιος που προτιμά να πατά πλήκτρα αντί να χρησιμοποιεί την αυτόματη συμπλήρωση;

 

 

A propos, εγώ επιμένω να γράφω μόνο σε Ελληνικά και στο κινητό μου και χωρίς Τ9. Το απεχθάνομαι αυτό το σύστημα γραφης με το Τ9!

Όσο για την MOlto, όντως αυτό το σπαστικό παιδί που την μια πιάνει γκόμενα, κοιμάται μαζί της, ξυπνάει το πρωί και σιδερώνει το παντελόνι που το ίδιο πρέπει να έχει από το 1995, μετά βγαίνει έξω να πάει εδώ κι εκεί.......είναι εδώ κι εκεί διαφήμιση.......ακόμη και να ήθελα να πάρω molto κρουασάν, προκειμένου να καταντήσω να κοιμάμαι 2 ώρες κάθε ξημέρωμα και να πηγαίνω εδώ κι εκεί.......ε ΟΧΙ , δεν θα πάρω, ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι ο τίτλος του θέματος είναι για τις διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η νεα διαφημιση της Leroy Merlin. Παει ο αλλος να τοποθετησει το καδρο, και ενω το μετακινει για να βρει την θεση, η κοπέλα του του λεει Leroy.... Leroy... Leroy, και οταν βρισκει τη θεση του λεει Merlin! Έλεοοςς!!!

 

Τι τρισμέγιστη κοτσάνα ηταν αυτη;

 

ΥΓ: Οσον αφορα τα greeklish, δυστυχως σχεδον ολοι οι φιλοι μου με greeklish γραφουν στο chat και τα SMS, γιατι δεν εχουν να σκεφτονται την ορθογραφια και να αλλαζουν γλωσσα, και ετσι γραφουν πιο γρηγορα. Ευτυχως το φαινομενο περιοριστηκε στο chat και SMS, οπου αυτα που γραφουμε ειναι μιας χρησης. Καποτε, ακομα και σε φορουμ εβλεπες κατεβατα 2 παραγραφων ολα σε greeklish, και μετα ο καγκουρας που τα εγραψε αναρωτιόνταν γιατι τα αλλα μελη δεν του απανταγαν. Οποτε παλι καλα να λες...

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Τη νέα διαφήμιση της wind ποιος εγκέφαλος τη σκαρφίστηκε;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

 

Κλαιω απο απογνωση.....

 

 

Πωωωωωωωωωωωωω την είδα σήμερα το πρωί....Αίσχος είναι ρεεε φίλεεεε..αυτά τα JUMPO κάθε φορά ξεπερνάνε τον εαυτό τους στην σαχλαμάρα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωωωωωωωω την είδα σήμερα το πρωί....Αίσχος είναι ρεεε φίλεεεε..αυτά τα JUMPO κάθε φορά ξεπερνάνε τον εαυτό τους στην σαχλαμάρα...:rolleyes:

 

την ειδα χτες το βραδι...γελοια σκεφτομουν να γραψω και εδω για αυτο:lol::lol:

απορω αν ο ρεμος εδωσε τα δικαιοματα για το τραγουδι και αν τα εδωσε να φανταστικε πως θα ειναι:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Leroy-Merlin: Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ. Δεν έχει κανένα νόημα και φαίνεται και από τους ηθοποιούς ότι σκέφτονται "Ω Θεέ μου τι αναγκάζομαι να κάνω για ένα μεροκάματο".

 

Wind Πες του - Πες της: Ομοίως ηλίθια αν και την πρώτη φορά μου τράβηξε την προσοχή (ήθελα να δω πού θα καταλήξουν).

 

Jumbo Πάσχα: Σοκάρομαι και ντρέπομαι που το λέω, αλλά γέλασα. Γέλασα και τη δεύτερη φορά. Γέλασε κι ο άντρας μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για leroy merlin ! την βλεπω πρωτη φορα και μενω καγκελο :wacko: αναρωτιεμαι τι επινε αυτος που την σκεφτηκε... του τζαμπο δεν ηταν τοσο χαλια... ειχε πλακα, τουλαχιστον την πρωτη φορα :) με της wind εγω γελασα με τον αλλον που ετρεχε πανω κατω με το κατσικι :P

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με της wind εγω γελασα με τον αλλον που ετρεχε πανω κατω με το κατσικι :P

 

Εμένα ο κερατάς μου άνοιξε τρελά την όρεξη...

Link to comment
Share on other sites

Leroy-Merlin: Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ. Δεν έχει κανένα νόημα και φαίνεται και από τους ηθοποιούς ότι σκέφτονται "Ω Θεέ μου τι αναγκάζομαι να κάνω για ένα μεροκάματο".

 

Wind Πες του - Πες της: Ομοίως ηλίθια αν και την πρώτη φορά μου τράβηξε την προσοχή (ήθελα να δω πού θα καταλήξουν).

 

Jumbo Πάσχα: Σοκάρομαι και ντρέπομαι που το λέω, αλλά γέλασα. Γέλασα και τη δεύτερη φορά. Γέλασε κι ο άντρας μου...

 

 

Έχουν ξεπεράσει την κακαβιά της ανοησίας και της ηλιθιότητας και οι 3 δυσφημήσεις.....διότι δεν είναι διαφημίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεπεράσει την κακαβιά της ανοησίας και της ηλιθιότητας και οι 3 δυσφημήσεις.....διότι δεν είναι διαφημίσεις.

 

αναρωτιεμαι... εγω σαν leroy-merlin δεν κοιταω τι διαφημιση βγαζουν για μενα ? ελεος !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι... εγω σαν leroy-merlin δεν κοιταω τι διαφημιση βγαζουν για μενα ? ελεος !

 

Μα ήθελα να 'ξερα ποιος (αν)εγκέφαλος κατάφερε και σοφίστηκε τέτοιο πράγμα!

Διότι απλώς δεν υπάρχει αυτή η διαφήμιση, μακάρι δηλαδή να μην υπήρχε, θα ήταν η ημέρα μου καλύτερη που την είδα ο δύσμοιρος.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τη νέα διαφήμιση της wind ποιος εγκέφαλος τη σκαρφίστηκε;

 

νομίζω οτι έχει και νοηματικο λαθος. Αρχικά ο χασάπης αμφισβητεί την ικανοτητα της πελάτισσας να διακρίνει το κατσίκι απο την προβατίνα και μετά λέει πως η κυρία ηταν τσομπανισσα -και υποθέτω οτι μια τσομπάνισσα εύκολα θα διέκρινε αν ένα σφάγειο είναι κατσίκι ή προβατίνα! Φάσκει και αντιφάσκει, δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι... εγω σαν leroy-merlin δεν κοιταω τι διαφημιση βγαζουν για μενα ? ελεος !

Αν οι διευθυντές της εταιρίας ηταν οι τυπικοί διευθυντές μεγαλο-εταιρίας, που ηδονίζονται στο ακουσμα του ονόματος της εταιριας τους, μπορει να επελεξαν επιτηδες αυτην την διαφημιση αναμεσα σε αλλες, επειδη θα τους αρεσε καλυτερα :shifty:.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι έχει και νοηματικο λαθος. Αρχικά ο χασάπης αμφισβητεί την ικανοτητα της πελάτισσας να διακρίνει το κατσίκι απο την προβατίνα και μετά λέει πως η κυρία ηταν τσομπανισσα -και υποθέτω οτι μια τσομπάνισσα εύκολα θα διέκρινε αν ένα σφάγειο είναι κατσίκι ή προβατίνα! Φάσκει και αντιφάσκει, δηλαδή!

Πραγματικά άλλα αντί άλλων...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...