Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του leerdammer λες?Αυτο που λεει στο τελος "γευση που φερνει παρα-leer-ημα"?
Link to comment
Share on other sites

εκείνη η ελεεινή διαφήμιση της ORAL-B με το ζευγάρι μπροστά στον καθρέφτη....ηθοποιοί είναι τώρα αυτοί γιατί κάτι μου θυμίζουν οι φάτσες τους...:blink:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εκείνη η ελεεινή διαφήμιση της ORAL-B με το ζευγάρι μπροστά στον καθρέφτη....ηθοποιοί είναι τώρα αυτοί γιατί κάτι μου θυμίζουν οι φάτσες τους...:blink:

 

Ο άντρας είναι ο κωνσταντίνος Αγγελιδης, που ήταν σε κάποιο πρωινό .(νομίζω στο mega). Η οικονομική κρίση χτύπησε παντού....

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκείνη η ελεεινή διαφήμιση της ORAL-B με το ζευγάρι μπροστά στον καθρέφτη....ηθοποιοί είναι τώρα αυτοί γιατί κάτι μου θυμίζουν οι φάτσες τους...:blink:

Η μελαχρινή παρουσιάζει την εκπομπή "Με αρετή και τόλμη" στο ΕΤ1 και έχει παίξει και σε μερικές άλλες διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Του leerdammer λες?Αυτο που λεει στο τελος "γευση που φερνει παρα-leer-ημα"?

 

ναι αυτη εννοω...μου την σπαει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ο καταραμένος ο Γερμανός με έχει κάνει να σιχαθώ το "Dream a little dream of me"....σε κάθε διάλειμμα παίζει 2-3 φορές.......

Και επιτέλους έλεος με τον Πυρπασόπουλο....εντάξει δεν λέω συμπαθητική φωνή αλλά έλεος....παντού ακούς την φωνή του απο διαφημίσεις έως ανακοινώσεις μέσα στα καράβια :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Του 11880 με τους δυο με τα κολλημένα γένια ..........:blink:

Τι ακατανόητη αηδια ειν' τουτο........:!:

Φερτε πίσω το "για την φουκαριαρα την μανα μου".....τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Του 11880 με τους δυο με τα κολλημένα γένια

 

Αυτό ήθελα να γράψω και εγώ.Ήμαρτον δηλαδή.Τελικά μου φαίνεται ότι

κάποιες εταιρείες έχουν ως γνώμονα πόσο ΔΕΝ θα αρέσει μια διαφήμιση στον

κόσμο για να κάτσει να το συζητήσει ώστε να γίνει ντόρος και μετά να πει η

διαφημιστική ότι πέτυχε. χαχαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Του 11880 με τους δυο με τα κολλημένα γένια ..........:blink:

Τι ακατανόητη αηδια ειν' τουτο........:!:

Φερτε πίσω το "για την φουκαριαρα την μανα μου".....τωρα....

 

ναι οντως ειναι λιγο σπαστικια και αυτη:mad:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Του 11880 με τους δυο με τα κολλημένα γένια ..........:blink:

Τι ακατανόητη αηδια ειν' τουτο........:!:

Φερτε πίσω το "για την φουκαριαρα την μανα μου".....τωρα....

Οντως πολυ ηλιθιες οι νεες διαφημισεις του 11880.Αυτο το 11880 ειναι γενικα μια του υψους μια του βαθους.Τη μια χρονια κανει ωραιες διαφημισεις(οι ρεμπετες,η γρια, ο τυπος που ελεγε για την φουκαριαρα την μανα μου)και την επομενη αηδιες(θυμηθειτε κατι ηλιθιες με κατι παντα,κατι αλες που προσπαθουσαν να σατυρισουν διαφημισεις του '80)

Link to comment
Share on other sites

κατι αλες που προσπαθουσαν να σατυρισουν διαφημισεις του '80)

 

Tα εχεις μπερδεψει...

 

11888 (ΟΤΕ) ηταν αυτες. οι οποιες ειχαν πλακα (ειδικα αυτη που σατίριζε το Ultrex)

 

οσο για την "γριουλα".... ε οχι και καλη διαφημιση. ακομα ηχει η φωνη της στ'αυτια μου...

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιες του 11880 με τους τύπους με τις ενωμένες γενειάδες:down:

 

We want Ksanthopoulos back:dance::p

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

πόσο fail είναι η διαφήμιση για το πρωτοχρονιάτικο λαχείο? "ό,τι και να'σαι, όποιος και να'σαι" :wacko:

επίσης, ο ήχος του μηνύματος στο τέλος που κολλάει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτος ο καραγκακα (ειναι και ηθοποιος ο καρα-αταλαντος)

με το head and shoulders σαμπουαν.:lol:

Μιλαμε ο σκηνοθετης πρεπει να σαλταρε.....

Το παλληκαρι δεν τοχει με τιποτα,οι δε κινησεις που κανει ειναι μηχανικες και οτι ναναι......

Αμα πηρε και λεφτα,τι να πω........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο καραγκακα (ειναι και ηθοποιος ο καρα-αταλαντος)

με το head and shoulders σαμπουαν.:lol:

Μιλαμε ο σκηνοθετης πρεπει να σαλταρε.....

Το παλληκαρι δεν τοχει με τιποτα,οι δε κινησεις που κανει ειναι μηχανικες και οτι ναναι......

Αμα πηρε και λεφτα,τι να πω........

 

και έχει και ένα μαλλί ο μάπας ,εντελώς Tetris...διαφήμιση είναι ή δυσφήμηση?:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

H καινουρια του Αλτις με την ριτα και την λολα.:lol:Πολυ γελοια διαφημιση

http://www.youtube.com/watch?v=lTGVF_HQheY

Link to comment
Share on other sites

Αυτη με το λαχειο, φτιαγμενη στο 3D Studio Max σε 10 λεπτα και πολλα λέω. Και καλα ειναι "τεχνη". Και για οσους δεν καταλαβαν ακομα τι εστι δημοσιος υπάλληλος, το μυνημα για τα 25.000.000 ευρώ στο τελος υποφερει απο ελλειψη normalization και εχει "ψαλιδισμενο" ηχο. Τοση επαγγελματικοτης πια σε αυτην την διαφημιση, ποιος να την αντεξει... :rolleyes:
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

H καινουρια του Αλτις με την ριτα και την λολα.:lol:Πολυ γελοια διαφημιση

http://www.youtube.com/watch?v=lTGVF_HQheY

 

θέλουν να μας πουν ότι υπάρχει στην πραγματικότητα μια Λόλα που 2500 φορές το χρόνο (περίπου 7 φορές ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!) πίνει σφηνάκια με ελαιόλαδο;;; :wacko: :X αηδιάζω και μόνο στην ιδέα της μιας φοράς!

 

Και μια απορία........ :O

Όσον αφορά την διαφήμιση του bueno με τον Βλάχο, την τύπισα και τον περιπτερά, η κοπελιά από που κι ως που έχει το κινητό του περιπτερά;; :shifty: ο μπαγασάκος το έριξε το πιπίνι;

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία........ :O

Όσον αφορά την διαφήμιση του bueno με τον Βλάχο, την τύπισα και τον περιπτερά, η κοπελιά από που κι ως που έχει το κινητό του περιπτερά;; :shifty: ο μπαγασάκος το έριξε το πιπίνι;

 

Για να της κρατάει τη σοκολάτα. Δε θυμάσαι την πρώτη διαφήμιση που δεν άφηνε τον τύπο να την πάρει; Είχε πάρει τηλέφωνο νωρίτερα η κοπελιά "Κυρ-Ζήση μου θα μου κρατήσετε μία bueno; Θα περάσω μετά το μάθημα pilates να την πάρω" :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να της κρατάει τη σοκολάτα. Δε θυμάσαι την πρώτη διαφήμιση που δεν άφηνε τον τύπο να την πάρει; Είχε πάρει τηλέφωνο νωρίτερα η κοπελιά "Κυρ-Ζήση μου θα μου κρατήσετε μία bueno; Θα περάσω μετά το μάθημα pilates να την πάρω" :cool:

 

Δηλαδή αυτή η διαφήμιση περνάει το μήνυμα στα παιδιά "συνάψτε σχέσεις με τον κατα 40 χρόνια μεγαλύτερό σας περιπτερά για να σας δίνει σοκολάτα"; :lol: kinky!

Edited by k33h
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σπαστική διαφήμιση του molto με τον τύπο με τη σπαστική φωνή που λέει "μερικά όχι όχι όχι και μετά ναι ναι ναι".

Ναίξις και ξερός:mad:

 

Εκεί που είχαμε ηρεμήσει την ξαναπέτυχα σήμερα:down:

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο καραγκακα (ειναι και ηθοποιος ο καρα-αταλαντος)

με το head and shoulders σαμπουαν.:lol:

Μιλαμε ο σκηνοθετης πρεπει να σαλταρε.....

Το παλληκαρι δεν τοχει με τιποτα,οι δε κινησεις που κανει ειναι μηχανικες και οτι ναναι......

Αμα πηρε και λεφτα,τι να πω........

 

Παρόλο που θεωρώ τον Κουρή καλό ηθοποιό, ομολογώ ότι στη διαφήμιση αυτή παίζει φρικτά. Ελπίζω να πήρε καλά λεφτά για να αξίζει τουλάχιστον τον κόπο του πόσο ρόμπα γίνεται κάθε φορά που παίζεται το σποτάκι... Γενικά, δεν ξέρω ποιος φταίει, ο ηθοποιός, το σενάριο, ο σκηνοθέτης, αλλά είναι κακή η διαφήμιση παρόλη την καλή παραγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σπαστική διαφήμιση του molto με τον τύπο με τη σπαστική φωνή που λέει "μερικά όχι όχι όχι και μετά ναι ναι ναι".

Ναίξις και ξερός:mad:

 

Εκεί που είχαμε ηρεμήσει την ξαναπέτυχα σήμερα:down:

Μια χαρα ειχε σταματησει αυτη η αθλια διαφημιση πριν λιγο καιρο και τωρα την ξαναβγαζουν.Ελεος!!!Τοσο μεγαλη επιτυχια ειχε?Τουλαχιστον παλι καλα που την κοψανε και δεν την δειχνουν πια ολοκρηρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...