Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

o Φιλιπίδης κάνει το σκυλί?έπρεπε να υποψιαστή :p :D

------------

Ρε παιδιά εκείνιη η διαφίμηση που ένα μωρό στην αρχή κλαίει και μετά ξεκινάει και κάνει τον ήχο όπως το αμάξι...Είναι για γερά βρισίδια...(παρουσιάει ένα αμάξι)

 

Ναι, είναι για το Mazda MX-5. Θα μπορούσα να μην αγοράσω το συγκεκριμένο αυτοκίνητο μόνο και μόνο εξαιτίας της διαφήμισής του. Του Γερμανού είναι ωραία, έχει πλάκα. Χώρια που ο σκυλάκος είναι μούρη!

 

Εγώ εκνευρίζομαι πολύ με εκείνη τη διαφήμιση του 11880 με τους τρεις ηλίθιους ρεμπέτες και ειδικά στη συγκεκριμένη που υποτίθεται ότι γίνεται ένα τρακάρισμα (βλέπουμε ύστερα και το τάσι να κυλάει) και λένε "έχουμε έναν επιζώντα, 11880". Ανούσια, μακάβρια και απαράδεκτη για μια χώρα όπου η κύρια αιτία θανάτου είναι τα τροχαία.

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη ειναι επισης αυτη της cosmote, οπου ειναι καποιος σε ενα μπαρ και ξεχνάει το ονομα της γυναικας του, λόγω της καινουριας προσφορας της cosmote.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεχάσετε κι αυτά που ξέρατε!

"Απο 'δω η γυναίκα μου η... ε.. " Έλεος! :mad:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

χαλια διαφημιση αυτη με τους 3 βλαχους και τον μπαγλαμα!

η γιαγια που ειναι???? εγινε σταρ κ αυτη και τωρα πια δεν καταδεχεται...

 

 

Η Γιαγιά μας άφησε χρόνους...

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη ειναι επισης αυτη της cosmote, οπου ειναι καποιος σε ενα μπαρ και ξεχνάει το ονομα της γυναικας του, λόγω της καινουριας προσφορας της cosmote.:wacko:

 

Εμένα γιατί μου θυμίζει έντονα ΟΠΑΠ??? "Δεν θα ξέρετε τι έχετε"??? ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ?? οεο??

 

Εμένα με εξοργίζει τα μάλα η διαφήμιση του "Πάμε Στοίχημα Eurovision". Που είναι στο συνεργείο και μουγκρίζουν μπουκωμένοι σάντουιτς "μμμμμ χμμμμ μμμ μμμ!" "Μάλτα?"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό ακόμα έχουν σκοπό να δείχνουν εκείνη την απαράδεκτη διαφήμιση της Citroen???????????

Μου σπάει εντελώς τα νεύρα ο τύπος όταν κάνει ότι μιλάει :mad:

Πολύ σπαστική όντως!

- Έχει και τις 4 ρόδες?

- Ναι τις έχει!

- Και τιμόνι?

- Ναι το έχει και αυτό!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Sas το έχω ξαναπει: αυτες που σου σπάνε πραγματικά το νευρικο συστημα, ειναι αυτες που δεν βλεπεις, αλλά μονο ακους.

Εχω γυρισμενη την πλατη στην ανοικτη τηλεόραση περιμενοντας να αρχισει η ταινια που περιμενω.

Και ακουω αυτη την εκνευριστικη με τον τυπο που ταχα δεν καταλαβαινει ότι ο υπάλληλος ζητα το σταθερο και δινει με εκνευρισμένο υφακι το νουμερο του κινητου του. Το δινει μια, το δινει δυο, το δινει 45 και με καθε φορα που το επαναλαμβάνει αγριεύει ολο και πιο πολύ! Σου λεω εγώ ποσο πιο πολυ εκνευριστική ειναι απο το να την ακους και να τη βλέπεις!!

Link to comment
Share on other sites

Sas το έχω ξαναπει: αυτες που σου σπάνε πραγματικά το νευρικο συστημα, ειναι αυτες που δεν βλεπεις, αλλά μονο ακους.

Εχω γυρισμενη την πλατη στην ανοικτη τηλεόραση περιμενοντας να αρχισει η ταινια που περιμενω.

Και ακουω αυτη την εκνευριστικη με τον τυπο που ταχα δεν καταλαβαινει ότι ο υπάλληλος ζητα το σταθερο και δινει με εκνευρισμένο υφακι το νουμερο του κινητου του. Το δινει μια, το δινει δυο, το δινει 45 και με καθε φορα που το επαναλαμβάνει αγριεύει ολο και πιο πολύ! Σου λεω εγώ ποσο πιο πολυ εκνευριστική ειναι απο το να την ακους και να τη βλέπεις!!

Θεική είναι αυτή!! Όλα τα λεφτά το ύφος του μπάρμπα, όταν ρωτάει :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Θεική είναι αυτή!! Όλα τα λεφτά το ύφος του μπάρμπα, όταν ρωτάει :rotfl:

Όχι αυτό, το σταθερό! :lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστική όντως!

- Έχει και τις 4 ρόδες?

- Ναι τις έχει!

- Και τιμόνι?

- Ναι το έχει και αυτό!

:lol:

 

Χμ.....μιλάμε για την ίδια διαφήμιση??? :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H εξίσου άθλια "και το μπικινι τέλειο κοριτσια" ανανεώθηκε.

Πήγε κι αλλη εκτός της Στέλας Γιαμπουρά.:wacko:

Ευχαριστούμε που μας κρατάς ενήμερους γι' αυτή την ανυπέρβλητης φιλοσοφίας και ομορφιάς διαφήμιση;) ;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

η ραδιοφωνική διαφήμιση του περιέ...το απόλυτα υγιεινό αναψυκτικό

έλεος κύριε απολυτe εμπνευστή της διαφήμισης!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:confused: Καλά λέει... Σε σχέση με coca cola, sprite,fanta κλπ, είναι το πιο υγιεινό αναψυκτικό! Νερό είναι...:rolleyes:

Καλό :lol: & σωστό :)

Τι ποιο υγιεινό να ζητήσει κανείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό :lol: & σωστό :)

Τι ποιο υγιεινό να ζητήσει κανείς ;)

 

Εγώ να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Δεν είχαν βρει πριν από μερικά χρόνια μέσα στην πηγή του Perrier ποσότητες βενζολίου; Νομίζω είχε γίνει και σκάνδαλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Δεν είχαν βρει πριν από μερικά χρόνια μέσα στην πηγή του Perrier ποσότητες βενζολίου; Νομίζω είχε γίνει και σκάνδαλο.

 

 

Άσχετο, αλλά νομίζω ναι. Και πριν από αρκετά χρόνια είχε γίνει και ένα σκάνδαλο με τις φυσαλίδες του, δεν είναι φυσικές. Από τότε γράφει "εμπλουτισμένο με το αέριο της πηγής του...." και όχι "φυσικώς αεριούχο νερό" όπως έγραφε παλιά........... :worry:

Το site της Eπίσημης Aγαπημένης: http://www.pelargoi.gr

 

Εθνική Μπάσκετ θα σε ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!

 

Περνάω κρίση έλλειψης Εθνικής :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα η διαφήμιση του NOYNOY Yotopia με την αντιγραφή της Ντάλιας στο χειρότερό της και με μια ψωνίστικη προφορά (ειδικά το " super "). Πόσο θα θελα να σταματήσει να προβάλλεται.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτη η διαφημιση που μου εχει σπασει τα νευρα ειναι αυτη της Μαζντα, που βγαινει στο τελος ενα μυξιαρικο και λεει "σουμ σουμ". Ελεεινο τραγουδι, ελεεινη επιλογη προσοπων, ελεεινο κονσεπτ, ολα ελεεινα.... Παιζει συνεχεια, ειδικα πριν κανα-δυο μηνες, την ακουγες συνεχεια και παντου.....

 

Αυτον τον καιρο λεω να παρω ενα αυτοκινητο. Ειχα βαλει στο ματι κατι μοντελα της Μαζντα..... Ε (και δεν κανω καθολου πλακα), μετα απο αυτη τη διαφημιση, δεν προκειται να παω.... Δε θελω ουτε να ακουω για Μαζντα και σουμ σουμ..... Ελεος! Οχι αλλο!

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτη η διαφημιση που μου εχει σπασει τα νευρα ειναι αυτη της Μαζντα, που βγαινει στο τελος ενα μυξιαρικο και λεει "σουμ σουμ". Ελεεινο τραγουδι, ελεεινη επιλογη προσοπων, ελεεινο κονσεπτ, ολα ελεεινα.... Παιζει συνεχεια, ειδικα πριν κανα-δυο μηνες, την ακουγες συνεχεια και παντου.....

 

Αυτον τον καιρο λεω να παρω ενα αυτοκινητο. Ειχα βαλει στο ματι κατι μοντελα της Μαζντα..... Ε (και δεν κανω καθολου πλακα), μετα απο αυτη τη διαφημιση, δεν προκειται να παω.... Δε θελω ουτε να ακουω για Μαζντα και σουμ σουμ..... Ελεος! Οχι αλλο!

 

 

e kala, ligo ypervolikos eisai tha elega.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Γιαγιά μας άφησε χρόνους...

 

Τυχερή ήταν, γλίτωσε απ' τα χέρια μου :mad:. Άλλη μία διαφήμιση να είχαν γυρίσει με τη Γιαγιά & θα την είχα καρυδώσει :knife: :p.

 

Εγώ εκνευρίζομαι πολύ με εκείνη τη διαφήμιση του 11880 με τους τρεις ηλίθιους ρεμπέτες και ειδικά στη συγκεκριμένη που υποτίθεται ότι γίνεται ένα τρακάρισμα (βλέπουμε ύστερα και το τάσι να κυλάει) και λένε "έχουμε έναν επιζώντα, 11880". Ανούσια, μακάβρια και απαράδεκτη για μια χώρα όπου η κύρια αιτία θανάτου είναι τα τροχαία.

 

Αυτή πάντως είναι κορυφαία κατ' εμέ :lol: :p.

 

:ninja:

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που κάνει το 80 τον ξέρω. Ο αδερφός του είναι μια τάξη μεγαλύτερός μου και πάμε στο ίδιο σχολείο και τον είχε φωνάξει στο γυμνάσιο σε κάτι εκδηλώσεις να παίξει τουμπερλέκι και μπαγλαμά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει πια αυτες τις διαφημισεις με τα λαχεια... Εδω και ποσο καιρο ειναι οι ιδιες διαφημισεις?

Μιλαω για αυτη που ειναι στο αεροδρομιο ενας και ειχε στο πορτοφολι του το λαχειο και στην οθονη εδειχνε πολλα λεφτα

Και για την αλλη που χορευουν και λεει στο τελος: μεγαλο γλεντι:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την "τσίτα" κατέληξα ότι τις διαφημίσεις της Q τις γράφει ο Σεφερλής ή κάποιος θαυμαστής του χιούμορ του μπρρρρρ :mad:
KCB
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει πια αυτες τις διαφημισεις με τα λαχεια... Εδω και ποσο καιρο ειναι οι ιδιες διαφημισεις?

Μιλαω για αυτη που ειναι στο αεροδρομιο ενας και ειχε στο πορτοφολι του το λαχειο και στην οθονη εδειχνε πολλα λεφτα

Και για την αλλη που χορευουν και λεει στο τελος: μεγαλο γλεντι:mad:

 

Καλά αυτή που λέει ''μεγάλο γλέντι'' παίζει από το 1998 ,τι θυμάμε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...