Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω να πω πολλές μαζεμένες.. Μην κράξετε... :O Ο Γιατρός της Πείνας κρατάει τα πρωτία για ΄μένα... Δηλαδή, ffs.. Την πρώτη φορά ήταν συμπαθητική, αλλά άμα τη βλέπεις και 100 φορές, όταν προσπαθείς να δείς κάτι, καταντάει αηδία... Δεύτερη, η "έξυπνη" της Tassimo μηχανής... Δηλαδή, really; Είναι τόσο γελοία, που σε πιάνουν τα γέλια.. :p Μετά, όλες οι διαφημίσεις του τζάμπα.. Εντάξει, τόσο @#^&* διαφημίσεις είχα καιρό να δω..... :X Όποτε πάει να αρχίσει, αλλάζω κανάλι. Αυτές μου έρχονται τώρα στο μυαλό.. Αν θυμηθώ ή δω κι άλλες, θα επανέρθω.. :lol:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πω πολλές μαζεμένες.. Μην κράξετε... :O Ο Γιατρός της Πείνας κρατάει τα πρωτία για ΄μένα... Δηλαδή, ffs.. Την πρώτη φορά ήταν συμπαθητική, αλλά άμα τη βλέπεις και 100 φορές, όταν προσπαθείς να δείς κάτι, καταντάει αηδία... Δεύτερη, η "έξυπνη" της Tassimo μηχανής... Δηλαδή, really; Είναι τόσο γελοία, που σε πιάνουν τα γέλια.. :p Μετά, όλες οι διαφημίσεις του τζάμπα.. Εντάξει, τόσο @#^&* διαφημίσεις είχα καιρό να δω..... :X Όποτε πάει να αρχίσει, αλλάζω κανάλι. Αυτές μου έρχονται τώρα στο μυαλό.. Αν θυμηθώ ή δω κι άλλες, θα επανέρθω.. :lol:

 

Συμφωνώ για όλες. Ειδικά για τον "ομορφάντρα" επαναλαμβάνεται η γελοία ιστορία που την βλέπουμε και την ξαναβλέπουμε, όταν κάνει αίσθηση μία διαφήμιση/προϊόν/whatever, την τραβάνε από τα μαλλιά, και την εκμεταλλεύονται και άσχετοι με τη διαφημιζόμενη εταιρία, π.χ. δημιουργούνται καινούργια ανέκδοτα που παραφράζουν τη στιχομυθία της αρχικής διαφήμισης, ακόμα και γελοιογραφίες έχω δει σχετικές με αυτό το θέμα.

 

Άσχετο, είμαι μόνο εγώ που από τη συγκεκριμένη διαφήμιση αν προσπαθήσω να θυμηθώ τη διαφημιζόμενη εταιρία/προϊόν, 8 στις 10 δε θυμάμαι; :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για όλες. Ειδικά για τον "ομορφάντρα" επαναλαμβάνεται η γελοία ιστορία που την βλέπουμε και την ξαναβλέπουμε, όταν κάνει αίσθηση μία διαφήμιση/προϊόν/whatever, την τραβάνε από τα μαλλιά, και την εκμεταλλεύονται και άσχετοι με τη διαφημιζόμενη εταιρία, π.χ. δημιουργούνται καινούργια ανέκδοτα που παραφράζουν τη στιχομυθία της αρχικής διαφήμισης, ακόμα και γελοιογραφίες έχω δει σχετικές με αυτό το θέμα.

 

Άσχετο, είμαι μόνο εγώ που από τη συγκεκριμένη διαφήμιση αν προσπαθήσω να θυμηθώ τη διαφημιζόμενη εταιρία/προϊόν, 8 στις 10 δε θυμάμαι; :wacko:

 

Γιατί να μην την τραβήξουν από τα μαλλιά; Να κουραστούν να βρούν και κάτι άλλο πετυχημένο ( εντάξει, τουλάχιστον για τις πρώτες 2 φορές που θα δείς τη διαφήμιση :lol: );... :rolleyes: Not gonna happen.... Πωω... Ειδικά αυτό με τα ανέκδοτα, έχει καταντήσει αηδία...

 

Όσο για το άσχετο που λες, δε νομίζω... Οι διαφημίσεις στην Ελλάδα έχουν αυτή την επίδραση... :X

 

P.S.: Κάτι για την Cosmote λέει, αλλά δεν παίζει να κάτσω να τη δω για να μάθω... Δε με απασχολεί τόσο το συγκεκριμένο "μαγαζάκι". Μόνο για 2 σειρές ανοίγει η τηλεόρασή μου και μερικές φορές δεν ανοίγει κιόλας... :p

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, είμαι μόνο εγώ που από τη συγκεκριμένη διαφήμιση αν προσπαθήσω να θυμηθώ τη διαφημιζόμενη εταιρία/προϊόν, 8 στις 10 δε θυμάμαι; :wacko:

 

"Comsote Απεριόριστα, κανείς δε μένει στα λιγότερα όταν μπορεί να έχει περισσότερα."

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Άσχετο, είμαι μόνο εγώ που από τη συγκεκριμένη διαφήμιση αν προσπαθήσω να θυμηθώ τη διαφημιζόμενη εταιρία/προϊόν, 8 στις 10 δε θυμάμαι; :wacko:

Τωρα αρκετοι θυμουνται την εταιρεια επειδι τους μενει το slogan(γιατι να μενεις λιγοτερα αφου μπορεις να εχεις περισσοτερα?),εκτος απο καποιους που τους τραβαει τοσο πολυ την προσοχη το "σεναριο" της διαφημισης που δεν προσεχουν την εταιρεια στο τελος.Μετα απο μερικο καιρο ομως ,οταν η διαφημιση σταματησει να προβαλλεται οι περισσοτεροι θα θυμουνται την διαφημιση αλλα ελαχιστοι θα θυμουνται ακομα την διαφημιζομενη εταιρεια.Ετσι γινεται με ολες τις "πετυχημενες" διαφημισεις.(π.χ. πολλοι θυμουνται μια διαφημιση που επαιζε πριν μερικα χρονια που ελεγε "Ηρθε το τελος!!!",ομως οι περισσοτεροι εχουν ξεχασει την εταιρεια που διαφημιζοταν.Εγω θυμαμαι μονο οτι ηταν μια εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας,χωρις να θυμαμαι ποια.)Οπως και με τον τζαμπα.Παω στοιχημα οτι οταν σταματησει να προβαλλεται πολλοι θα τον θυμουνται αλλα λιγοι θα θυμουνται το media markt.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά προσπαθώ απεγνωσμένα να εντοπίσω/θυμηθώ διαφημιστική καμπάνια που να είναι πιο κακόγουστη απ' αυτές που αφορούν προϊόντα επικοινωνίας/τεχνολογίας και μάταια, δε βρίσκω με τίποτα... Πιστεύω ότι μόνο τυχαίο δεν είναι... :X

 

Ίσως μόνο αυτές των Jumbo μένουν εντός συναγωνισμού...

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι άλλη σπαστική διαφήμιση... Του multirama, με τον παππού, που λέει για τη γυναίκα του.. Πραγματικά, η μαγκιά πάει σύννεφο στις συγκεκριμένη διαφήμιση....... :down:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι άλλη σπαστική διαφήμιση... Του multirama, με τον παππού, που λέει για τη γυναίκα του.. Πραγματικά, η μαγκιά πάει σύννεφο στις συγκεκριμένη διαφήμιση....... :down:

 

Συμφωνωωω!!

Πολυ χαλια διαφημιση. Σιγα ρε παππου, μη παιρνεις και πολυ φορα!!:p

Συμφωνω επισης και για τον τσαμπα. Οποιαδηποτε διαφημιση του τσαμπα δω, αλλαζω καναλι..

Link to comment
Share on other sites

αριελ...η καινουρια με την κυρια με την κάπως γαμψη μυτη και την χαρακτηριστικη ντοπιολαλια με το "λιιιι"
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

To εχουν παρακανει με το ariel.Βγαζουν συνεχως καινουριες διαφημισεις με το ιδιο concept,ιδιο σεναριο,ιδιο λεκε,ιδιο ρουχο,ιδια παρουσιαστρια,ιδιο super market,ιδια πλυντηρια και στο μονο που διαφερουν ειναι οτι καθε φορα το δειχνουν σε διαφορετικη "νοικοκυρα".Τι νοημα εχει αυτο?Αφου ουσιαστικα ειναι η ΙΔΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.Και σε ολες φαινετει οτι ειναι καρακαταστυμενo. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια βλεπω συχνα κατι διαφημισεις που λενε "ποσο ειχε το γιαουρτι σας το 2008?"ή "ποσο ειχε ο καφες σας το 2008?" ή "ποσο ειχε η χλωρινη σας το 2008?" και δεν αποκαλυπτουν το προϊον που διαφημιζεται.Τι στο καλο θελουν να διαφημισουν???:confused:Και για ποιον λογο επιλεγουν το 2008 και οχι καποιο αλλο ετος?Τι ξεχωριστο υπηρχε το 2008?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια βλεπω συχνα κατι διαφημισεις που λενε "ποσο ειχε το γιαουρτι σας το 2008?"ή "ποσο ειχε ο καφες σας το 2008?" ή "ποσο ειχε η χλωρινη σας το 2008?" και δεν αποκαλυπτουν το προϊον που διαφημιζεται.Τι στο καλο θελουν να διαφημισουν???:confused:Και για ποιον λογο επιλεγουν το 2008 και οχι καποιο αλλο ετος?Τι ξεχωριστο υπηρχε το 2008?

 

Δεν είχαμε Οικονομική Κρίση...

Υποψιάζομαι ότι θα διαφημίζει κάποιο κατάστημα που οι τιμές του είναι τόσο χαμηλές όσο το 2008 που δεν ανέβαινε κατακόρυφα ο ΦΠΑ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καινουρια ραδιοφωνικη του jumbo..χαλια για μενα

αυτη με το ορκίσου (της μαντούς,αλλά σ διασκευή?):ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ε οκ....της ιδιας εποχης ειναι...ήταν αστερες τοτε αμφοτερες...

μικρο παιδακι ειμουν τοτε,που να θυμαμαι..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αυτη με το ορκίσου (της μαντούς,αλλά σ διασκευή?):ninja:

 

ναι αυτη νομιζω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια βλεπω συχνα κατι διαφημισεις που λενε "ποσο ειχε το γιαουρτι σας το 2008?"ή "ποσο ειχε ο καφες σας το 2008?" ή "ποσο ειχε η χλωρινη σας το 2008?" και δεν αποκαλυπτουν το προϊον που διαφημιζεται.Τι στο καλο θελουν να διαφημισουν???:confused:Και για ποιον λογο επιλεγουν το 2008 και οχι καποιο αλλο ετος?Τι ξεχωριστο υπηρχε το 2008?

διαφημιση του ΑΒ βασιλοπουλος ειναι

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

διαφημιση του ΑΒ βασιλοπουλος ειναι

 

Το αποκαλυψαν τελικα?

Link to comment
Share on other sites

διαφημιση του ΑΒ βασιλοπουλος ειναι

 

Την ειδα και εγω στο τελος που ελεγε ΑΒ Βασιλοπουλος αλλα λεω καμια απο τις κλασικες που βαζει θα ειναι. Μαλιστα. Αρα γι αυτο συγκρινε συνεχεια τις τιμες με το 2008...

Link to comment
Share on other sites

Το αποκαλυψαν τελικα?

 

δεν ξερω.περασα απο εναν ΑΒ σημερα και το ειδα σε αφισα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω.περασα απο εναν ΑΒ σημερα και το ειδα σε αφισα

 

Nομιζω πως αποκαλυφθηκε. Αν δεν επεσα πανω σε καποια απο τις κλασικες τοτε σιγουρα αυτη θα ηταν..

Link to comment
Share on other sites

Όντως του Βασιλόπουλου είναι, χθες το βράδυ την πέτυχα στην τηλεόραση και στο τέλος έδειχνε ΑΒ Βασιλόπουλος. Πλέον έτσι όπως κατάντησαν οι μισθοί αν μας έλεγε τιμές λίγο πριν την είσοδο στο ευρώ θα έλεγα μάλιστα (γιατί οι μισθοί εκεί πήγαν), αλλά του 2008 σιγά τη μεγάλη διαφορά. Χώρια που δεν λέει οι τιμές αυτές σε ποια προϊόντα είναι, αυτά που κινδυνεύουν να λήξουν και πάντα τα βγάζει σε προσφορά; Για πόσο βλάκες μας περνάνε πια με τις διαφημίσεις κράχτες; :mad:
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Surprise-surprise, ακόμα μια ελεεινή διαφήμιση από τον κλάδο των εταιριών τηλεπικοινωνιών. Η Wind το ξανάκανε το θαύμα της.

 

«Είσαι παίδαρος, αλλά είσαι και κακούργος...»

 

ΕΛΕΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ....

:knife: :wacko: :chair:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...