Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαχλοδιαφημίσεων συνέχεια: Η νέα πιο ηλίθια διαφήμιση είναι μια που διαφημίζει την πιστωτική κάρτα Dynamic Visa της Alpha Bank. Φαντάζομαι θα την έχετε πάρει χαμπάρι, με το concept να περιλαμβάνει έναν εκφωνητή να περιγράφει τα πλεονεκτήματα της κάρτας σε στυλάκι πολεμικού ανακοινωθέντος, σαν ανακοίνωση της χούντας. Αίσχος, ανατρίχιασα μόνο που την είδα. Τι εμπνεύσεις έχουν ώρες-ώρες αυτοί οι διαφημιστές... :X

 

+1.Την πρώτη φορά που την είδα ήμουν απασχολημένος και έτσι άκουσα μόνο τα λόγια.Περριτό να σας πω ότι αναρωτιώμουν αν ήταν διαφήμηση προηγούμενων δεκαετιών και την ξαναέβαλαν:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Ότι αμερικανιά έχει φέρει η cola!!!Είναι ελεϊνές,και προπάντων ανούσιες!! ΕDIT: + ΑΚΥΡΕΣ ΚΑΙ ΑΤΟΠΕΣ!!!

Μια με την zero που πεταγονται με κατι μηχανες απο ενα κτηριο, μια με ενα χωρισμο "οπως θα έπρεπε να είναι" και τώρα ο ΟΡΙΣΜΟΣ της *******ς με κάτι.... ρεψίματα να το πώ?Μια ******* θα το πω!!

Απο τις χειρότερες της τηλεόρασης!!Σκέψου πόσο ηλίθιοι είνα οι αμερικανοι!! :mad:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ότι αμερικανιά έχει φέρει η cola!!!Είναι ελεϊνές,και προπάντων ανούσιες!! ΕDIT: + ΑΚΥΡΕΣ ΚΑΙ ΑΤΟΠΕΣ!!!

Μια με την zero που πεταγονται με κατι μηχανες απο ενα κτηριο, μια με ενα χωρισμο "οπως θα έπρεπε να είναι" και τώρα ο ΟΡΙΣΜΟΣ της *******ς με κάτι.... ρεψίματα να το πώ?Μια ******* θα το πω!!

Απο τις χειρότερες της τηλεόρασης!!Σκέψου πόσο ηλίθιοι είνα οι αμερικανοι!! :mad:

 

Μην ξεχναμε και την παλαιότερη που πήγαινε κάπως έτσι:"Ένα χειροκρότημα για τον Μήτσο που αγοράζει εσώρουχα για την κοπέλα του" και άλλα τέτοια χαριτωμένα.Αυτή πραγματικά δεν μου άρεσε σε σημείο να αλλάζω και κανάλι:wacko:.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε και την παλαιότερη που πήγαινε κάπως έτσι:"Ένα χειροκρότημα για τον Μήτσο που αγοράζει εσώρουχα για την κοπέλα του" και άλλα τέτοια χαριτωμένα.Αυτή πραγματικά δεν μου άρεσε σε σημείο να αλλάζω και κανάλι:wacko:.

 

Αυτή κι αν είναι!!Αυτές είναι ΟΙ μ@|@Κίες!!!!!!!!!!Σε κάποια φάση πρέπει να το καταλάβει η ελληνική τηλεόραση πως αυτά ειναι τα.... ΑνΥπΑρΚτΑ!!!!!!!!!!:X:down:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

!

Μια με την zero που πεταγονται με κατι μηχανες απο ενα κτηριο, μια με ενα χωρισμο "οπως θα έπρεπε να είναι"

Εμένα μ'αρέσους οι "όπως θα έπρεπε να είναι" διαφημήσεις της Coca Cola. Τις βρίσκω αρκετά έξυπνες και "χαριτωμένες".

Όπως και αυτές που έβγαλε τώρα για το Euro. Πολύ γέλιο... :lol:

 

Σε αντίθεση με το "ένα χειροκρότημα για..." που ήταν ΑΙΣΧΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ'αρέσους οι "όπως θα έπρεπε να είναι" διαφημήσεις της Coca Cola. Τις βρίσκω αρκετά έξυπνες και "χαριτωμένες".

 

Eξυπνες αυτές?:blink: Δηλαδή της connx ή της magnum (και καποιες άλλες πανέξυπνες) τι θεωρούνται?

Αυτή η χαζοαμερικανιά θεωρείται ελεϊνά κατώτατη!!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Eξυπνες αυτές?:blink: Δηλαδή της connx ή της magnum (και καποιες άλλες πανέξυπνες) τι θεωρούνται?

Να με συγχωρείς, αλλά αυτές τις Magnum χαζο-εφηβιές μου φαίνονται και τπτ παραπάνω (no offence).

Link to comment
Share on other sites

Αυτή θεωρείται έξυπνη, που μεσα από μια παροιμοία άφησε 2 υπονοούμενα, παράλληλα, όχι η άλλη της cola, που δεν έχει καν ίχνος ευφυίας!!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την σπαει πολυ η καινουρια της HOL.:down:.Πολυ ακυρη διαφημηση.
Link to comment
Share on other sites

Eξυπνες αυτές?:blink: Δηλαδή της connx ή της magnum (και καποιες άλλες πανέξυπνες) τι θεωρούνται?

Αυτή η χαζοαμερικανιά θεωρείται ελεϊνά κατώτατη!!!

Να με συγχωρείς, αλλά αυτές τις Magnum χαζο-εφηβιές μου φαίνονται και τπτ παραπάνω (no offence).

Η μία με την παραλία και το παλικάρι που πήγε να μπανιάρει το ...θηρίο είναι όντως για τα μπάζα, αλλά η άλλη με το ροκ συγκρότημα και τον παππού με το ...μαντολίνο ("να φύγετε κύριε, να πάτε αλλού!") με κάνει να γελάω αφάνταστα, ιδίως στο τέλος που ο παππούς επαναλαμβάνει την ίδια φράση γλείφοντας το παγωτό. :D

 

Εμενα μου την σπαει πολυ η καινουρια της HOL.:down:.Πολυ ακυρη διαφημηση.

Θύμισέ μου το concept γιατί έπαθα ένα ψιλό-blackout. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Θύμισέ μου το concept γιατί έπαθα ένα ψιλό-blackout. :p

Ερχεται ο τεχνικος της HOL χτυπαει την πορτα και λεει: "ηρθα για την δωρεαν εγκατασταση".Η γυναικα στο σπιτι του λεει:"Δωρεαν?Πρεπει να σας ευχαριστησω τοτε".Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι που κολαει η σκηνη που δειχνει στην αρχη με ενα ζευγαρι στο κρεβατι.

Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται ότι το ζευγάρι που δείχνει στην αρχή στο κρεβάτι είναι ο τεχνικός και η γυναίκα που παίζουν τους ρόλους μετά...

πάντως και εμένα δεν μου πολύ αρέσουν οι διαφημίσεις της hol που παίζουν αυτόν τον καιρό..:down:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

εμένα σε μου αρέσουν του jumbo οι ραδιοφωνικές..
Link to comment
Share on other sites

εμένα σε μου αρέσουν του jumbo οι ραδιοφωνικές..

 

Καλά είναι όλες γ τ π (gtp)!!!

Η μια χειρότερη απ'την άλλη!!Σκατά!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά η καινούρια της Πειραιώς με τον τύπο που είναι μέσα στα νεύρα και τα βάζει με όλα και με όλους. Αποκορύφωμα όταν την λέει σε κάτι τύπους που παίζουν τένις στην παραλία. xaaxaxaxaxxa
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά η καινούρια της Πειραιώς με τον τύπο που είναι μέσα στα νεύρα και τα βάζει με όλα και με όλους. Αποκορύφωμα όταν την λέει σε κάτι τύπους που παίζουν τένις στην παραλία. xaaxaxaxaxxa

 

Θα χρειαστεί να ποστάρεις εδώ!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται ο τεχνικος της HOL χτυπαει την πορτα και λεει: "ηρθα για την δωρεαν εγκατασταση".Η γυναικα στο σπιτι του λεει:"Δωρεαν?Πρεπει να σας ευχαριστησω τοτε".Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι που κολαει η σκηνη που δειχνει στην αρχη με ενα ζευγαρι στο κρεβατι.

Άψογη είναι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τον τελευταιο καιρο της HOL ειναι πολυ ακυρες.Και αυτη με τον τεχνικο αλλα και αυτη με την αμεση επανακληση.
Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει που αναστατώνει την δημόσια ζωή ο Γερμανός με το πρόσφατο σκάνδαλο, ακόμα χειρότερο σκάνδαλο είναι οι διαφημίσεις του.

Δε μας έφτανε ο Χελάκης με τη συνεργασία του με το Γερμανό και τα πάσης φύσεως CD, DVD εν όψει Euro, πήραν σκυτάλη οι Σκουντήδες και άλλοι τυχάρπαστοι εν όψει Προολυμπιακού τουρνουά μπάσκετ.

 

"Βόλτα αγόρι μου!!!" * :knife:

 

* υ.γ.: παράφραση του "βάλτο αγόρι μου!!!"

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διάρκεια των "Friends" στο STAR που βάζει πάντα διαφήμιση για σερβιέτα που αρχίζει

"..............οι φίλοι σου το ξέρουν................μ

Link to comment
Share on other sites

εκεινη που ο τυπος αρχιζει κ μιλάει σε μια τρίχα ... αηδιαστική! :X

 

επισης , για κάποιο λόγο με εκνευρίζει απίστευτα κι εκείνη η άλλη που ειναι στην παραλία κ λένε ποσο hi tech είνα τα ανεμιστηράκια τους κ βγαίνει ο αλλος απ την αμμο μ ενα λαπ τοπ κ αρχίζει να λέει διάφορα με μια ηλεκτρονικά πειραγμένη φωνη - το γεγονός οτι δεν εχω ιδέα σε τι αναφέρεται η διαφημιση, ακριβως επειδη με το που τη βλέπω αλλάζω κανάλι, αποδεικνύει την αποτυχία της!

Link to comment
Share on other sites

επισης , για κάποιο λόγο με εκνευρίζει απίστευτα κι εκείνη η άλλη που ειναι στην παραλία κ λένε ποσο hi tech είνα τα ανεμιστηράκια τους κ βγαίνει ο αλλος απ την αμμο μ ενα λαπ τοπ κ αρχίζει να λέει διάφορα με μια ηλεκτρονικά πειραγμένη φωνη - το γεγονός οτι δεν εχω ιδέα σε τι αναφέρεται η διαφημιση, ακριβως επειδη με το που τη βλέπω αλλάζω κανάλι, αποδεικνύει την αποτυχία της!

 

Άλλη μία αηδία του φίλου μας του Γερμανού. :down:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εμενα πραγματικη αηδια μου προκαλουν οι χριστουγεννιατικες διαφημισεις της κοκα κολα που τις παιζουν χρονια ιδιες....:cry:...οσον αφορα τις προσφατες ηλιθια ειναι αυτη με το φενιστιλ και το παιδακι που τον τρωει το ποδι του και αυτες της expert με τις expertianes τιμες..!..χαζηηηηηηη!..:happy:

 

διαχρονικη αξια αηδιας αποτελουν ομως παντα αυτες του γερμανου και της ΗΟL..!...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...