Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω ρε παίχτη, τι σόι άνθρωπος πρέπει να είναι για να παίξεις σε διαφήμιση των τζάμπο... :knife:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παίχτη, τι σόι άνθρωπος πρέπει να είναι για να παίξεις σε διαφήμιση των τζάμπο... :knife:

 

Ανεργος ηθοποιος,απελπισμενος και αφραγκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η απλά να έχασες κάποιο στοίχημα, να χρωστάς κάπου, να απειλείται η ζωή σου, και λοιπά :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανεργος ηθοποιος,απελπισμενος και αφραγκος:lol:

 

Η απλά να έχασες κάποιο στοίχημα, να χρωστάς κάπου, να απειλείται η ζωή σου, και λοιπά :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παίζει και το ενδεχόμενο να σου αρέσει η αισθητική όλων αυτών των διαφημίσεων και να ήταν το όνειρό σου να παίξεις σε μία ! :lol:

(Τι όχι;;; :rolleyes: )

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

H καινουρια των ζυμαρικων μελισσα με την καβογιαννη στον ρολο της κλασσικης ελληνιδας μανας που παει να επισκευτει τον γιοκα της που σπουδαζει στο εξωτερικο ειναι ο ορισμος του cringe.Ιδιως εκει που παει στον κρεοπωλη και του λεει "μοσχαρι,μπουτ!μπουτ!":ρ:X

Επισεις,γενικα εχει καταντησει αηδια να παρουσιαζουν συνεχως στις διαφημισεις το στερεοτυπο του φοιτητη που δεν ξερει να βραζει ουτε αυγο,τρωει συνεχεια απ'εξω και περιμενει την μαμακα του να ερθει να του μαγειρεψει κανονικο φαγητο ή να το του στειλει στα πατροπαραδοτα ταπερ.Η συντριπτικη πλοιοψηφια των φοιτητων που σπουδαζουν μακρια απ'το σπιτι τους,μια ρημαδομακαροναδα ξερουν να την φτιαχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παίχτη, τι σόι άνθρωπος πρέπει να είναι για να παίξεις σε διαφήμιση των τζάμπο... :knife:

'Η απλά να έχεις ανάγκη από λεφτά. ;)

Καμία δουλειά δεν είναι ντροπή παιδιά.

Redmi A3 & mi band 8 Active 🥸

Link to comment
Share on other sites

'Η απλά να έχεις ανάγκη από λεφτά. ;)

Καμία δουλειά δεν είναι ντροπή παιδιά.

 

Η πιο hype ατάκα κατ' εμέ. Πολύ υπερτιμημένη φράση. Μπορώ να σου φέρω έτσι προχείρως 2-3 παραδείγματα "δουλειών" που σαφώς είναι ντροπή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

H καινουρια των ζυμαρικων μελισσα με την καβογιαννη στον ρολο της κλασσικης ελληνιδας μανας που παει να επισκευτει τον γιοκα της που σπουδαζει στο εξωτερικο ειναι ο ορισμος του cringe.Ιδιως εκει που παει στον κρεοπωλη και του λεει "μοσχαρι,μπουτ!μπουτ!":ρ:X

Επισεις,γενικα εχει καταντησει αηδια να παρουσιαζουν συνεχως στις διαφημισεις το στερεοτυπο του φοιτητη που δεν ξερει να βραζει ουτε αυγο,τρωει συνεχεια απ'εξω και περιμενει την μαμακα του να ερθει να του μαγειρεψει κανονικο φαγητο ή να το του στειλει στα πατροπαραδοτα ταπερ.Η συντριπτικη πλοιοψηφια των φοιτητων που σπουδαζουν μακρια απ'το σπιτι τους,μια ρημαδομακαροναδα ξερουν να την φτιαχνουν.

 

Είναι ραδιοφωνική ή τηλεοπτική η διαφήμιση αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Ποιός δεν αντέχει αυτή την εκνευριστική διαφήμιση τηλεμάρκετινγκ για το "έξυπνο τηγάνι" (αν δεν με απάταει η μνήμη μου); Παίζεται στο OPEN (και πιθανώς σε άλλους σταθμούς) και ευτυχώς η μητέρα μου το σίγησε. Κι ανρωτιέμαι πόσο ακόμα θα μας πασάρει αυτό το χαζοκούτι με αυτές τις "έξυπνες βλακείες
Link to comment
Share on other sites

Ποιός δεν αντέχει αυτή την εκνευριστική διαφήμιση τηλεμάρκετινγκ για το "έξυπνο τηγάνι" (αν δεν με απάταει η μνήμη μου); Παίζεται στο OPEN (και πιθανώς σε άλλους σταθμούς) και ευτυχώς η μητέρα μου το σίγησε. Κι αναρωτιέμαι πόσο ακόμα θα μας πασάρει αυτό το χαζοκούτι με αυτές τις "έξυπνες βλακείες";
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλες οι διαφημίσεις με τα "έξυπνα" προϊόντα είναι για τα μπάζα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με αφορμή την κρίσιμη αυτή περίοδο, ποιά όλες τις πολιτικές διαφημίσεις θεωρείτε την πιο χειρότερη για σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την κρίσιμη αυτή περίοδο, ποιά όλες τις πολιτικές διαφημίσεις θεωρείτε την πιο χειρότερη για σήμερα;

 

Ολες γιατι πολυ απλα λενε ψεματα.Δεν θα επεκταθω περεταιρω σε συγκεκρειμενα κοματα γιατι οι πολιτικες συζητησεις απαγορευονται εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ολες γιατι πολυ απλα λενε ψεματα.Δεν θα επεκταθω περεταιρω σε συγκεκρειμενα κοματα γιατι οι πολιτικες συζητησεις απαγορευονται εδω μεσα.

 

Έτσι ακριβώς φίλε. Για το τελευταίο υπάρχει στους βασικούς κανονισμούς αυτού του φόρουμ και οποιοδήποτε βεβαίως φόρουμ. ;-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τρέιλερ για το καινούργιο τηλεπαιχνίδι του Χρήστου Φερεντίνου και του ALPHA, το έχετε δει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την κρίσιμη αυτή περίοδο, ποιά όλες τις πολιτικές διαφημίσεις θεωρείτε την πιο χειρότερη για σήμερα;
Όλες μηδενός εξαιρουμένου

(ΕND)

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με αφορμή την κρίσιμη αυτή περίοδο, ποιά όλες τις πολιτικές διαφημίσεις θεωρείτε την πιο χειρότερη για σήμερα;

 

ευτυχώς σήμερα τελειώνει αυτό το μαρτύριο

Link to comment
Share on other sites

Tων Τσακιρης chips με τους ραπερ,που σκαει μυτη και ο σκαρμουτσος στο τελος.Πολυ οτι να'ναι διαφημιση.
Link to comment
Share on other sites

Tων Τσακιρης chips με τους ραπερ,που σκαει μυτη και ο σκαρμουτσος στο τελος.Πολυ οτι να'ναι διαφημιση.

 

Για περιγράψτε μου την, με ακριβή τρόπο παρακαλώ. Α, και κάτι άλλο, μια καινούργια διαφήμιση του Υφαντή, για κάτι hot dog, αν δεν με απατάει η μνήμη μου, βγήκε πριν από λίγο στις οθόνες μας. Ευτυχώς βέβαια, την είδα με κλειστό ήχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oι καινουριες του κοτσοβολου με τα φαντασματα.Τερμα βαρετες και κακογουστες.Εμπνευση μηδεν,καμμια πρωτοτυπια
Link to comment
Share on other sites

Oι καινουριες του κοτσοβολου με τα φαντασματα.Τερμα βαρετες και κακογουστες.Εμπνευση μηδεν,καμμια πρωτοτυπια

 

Και εγώ που ήθελα το ανθρωπάκι με την πρίζα, αλλά τρισδιάστατο. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποιά είναι λοιπόν η άποψη σας για την διαφήμιση της WIND, για το νέο πρόγραμμα One, με υποδυόμενους αθλητές του μπάσκετ, διαιτητές, ρεπόρτερς κλπ. αν δεν με απατάει η μνήμη μου, να μιλάνε σχετικά με αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι λοιπόν η άποψη σας για την διαφήμιση της WIND, για το νέο πρόγραμμα One, με υποδυόμενους αθλητές του μπάσκετ, διαιτητές, ρεπόρτερς κλπ. αν δεν με απατάει η μνήμη μου, να μιλάνε σχετικά με αυτό;

Ωραία και έξυπνη διαφήμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...