Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oριστε κι η πασχαλινη

Ναι μεν κακογουστη,αλλα σε σχεση με διαφημισεις-τερατα που εχουμε δει στο παρελθον(στανιση,αντζελα,σφαξτε την προβατινα σφαξτε,πασχαλης-εχω τα jumbo πλαϊ μου κτλ.) ειναι αρκετα πιο υποφερτη.

 

Η συγκεκριμένη διαφήμιση, έχει γίνει πριν από λίγο αντικείμενο σάτυρας από τους Ράδιο Αρβύλα, και το δίδυμο Φιλιππίδη - Χαικάλη. Ελπίζω να έχετε δει τις παρωδίες.

Link to comment
Share on other sites

Η πασχαλινή των jumbo είναι πιο "ηλίθια" κι από τις αντίστοιχες άλλων ετών. Πώς τα καταφέρνουν είναι απορίας άξιον...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η πασχαλινή των jumbo είναι πιο "ηλίθια" κι από τις αντίστοιχες άλλων ετών. Πώς τα καταφέρνουν είναι απορίας άξιον...

 

Δεν ξέρω, μάλλον τους είναι παράδοση; Ίσως μπορεί να είναι κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σα το "χτύπα σαν άντρας" δεν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ορίστε κι εκείνη η διαφήμιση που έλεγα τις προάλλες:

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο, έχω δει την καινούργια διαφήμιση της Cosmote, με τον τύπο που προσπαθεί να κόψει την βόμβα, αλλά του τη βαράνε τα πολλά τηλεφωνήματα. Πώς σας φαίνεται;

 

Cosmote = ηλιθιότητες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H καινουρια ηλιθιοτητα με τα πιτατακια με το αεροπλανο που πεφτει.Επισεις η καινουρια της κοκα κολα πολυ χαζομαρα και αμερικανια
Link to comment
Share on other sites

Τα οποία πιτατακια είναι απαίσια. Άρα ταιριάζει γάντι η διαφήμιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H καινουρια ηλιθιοτητα με τα πιτατακια με το αεροπλανο που πεφτει.Επισεις η καινουρια της κοκα κολα πολυ χαζομαρα και αμερικανια

 

Βέβαια, μιας και μιλάμε και για αμερικανιά και Coca Cola, υπήρξε και εκείνη στα 90s, το "Always Coca Cola", αν θυμάστε καλά.

Βεβαίως, εκτός απ' όλα αυτά που αναφέρετε, μπορείτε να δείτε και αυτό το καταπληκτικό διαφημιστικό πακέτο, και να μου πείτε την γνώμη σας:

https://m.youtube.com/watch?v=XDbb96KKnIs

Link to comment
Share on other sites

Επισεις,η καινουρια του Τρικαλινου με το πω-πω-πω-πω-πω-πω-πω,τραγικη
Link to comment
Share on other sites

Επισεις,η καινουρια του Τρικαλινου με το πω-πω-πω-πω-πω-πω-πω,τραγικη

 

Όντως την έχω δει στο yt, και έχω να πω έλεος!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια απαισια:Των κριμ κρακερς παπαδοπουλου με τον Καπουτζιδη που πεταγεται σαν να μην πω τι και δεν αφηνει τον αλλον να φαει αρνακι επειδη ειναι αργα το βραδυ και τον προτρεπει να φαει τα συγκεκρειμενα κρακερς για βραδινο, και ο τυπος καθεται και τον κοιταει σαν χανος αντι να του απαντησει "Να τα φας εσυ τα κρακερς ρε παλιοφλουφλη κι ασε με εμενα να φαω το αρνακι μου σαν ανθρωπος".Εξισου εκνευριστικη και η 2η παραλλαγη της διαφημισης με την βιβλιοθηκη οπου παλι ξεπεταγεται ο Καπουτζιδης απ'το πουθενα για να πλασαρει με το στανιο τα κριμ κρακερς,τα οποια παρεπιπτοντως ειναι και εντελως ανοστα,σαν τις γαλετες του στρατου ενα πραγμα Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ, σε αυτή της βιβλιοθήκης ξεκινά με την ατάκα: βάλε κάτι στο στομάχι σου.

Η κοινή λογική λέει πως η σωστή φράση είναι: βάλε κάτι στο στόμα σου. Σε αυτή την περίπτωση, δεν θέλω να φανταστώ τι θα σκαρφίζοταν ο κάθε ένας από εμάς! :)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ άθλια και (τουλάχιστον) απαράδεκτη την πασχαλινη διαφήμιση της ελληνικής αστυνομίας. Κάπου ήμαρτον!!!

Μέχρι και σήμερα την δείχνει.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως στην ελλαδα,

εκτος απο ελλειψη budget, υπαρχει και ελλειψη πνευματος και σκεψης.

Στην καλυτερη περιπτωση, τσιμπανε ενα γνωστο προσωπο που πιστευουν οτι ειναι οικειο στο ευρυ κοινο

φτιαχνουν και ενα σεναριο οτι να ναι, και ξαμολιουνται.

 

Οσο και να προσπαθω, δεν βρισκω καποια διαφημηση να την πεις συμπαθητικη, τα τελευταια χρονια.

 

παραδειγμα εδω ενα τοπ τεν

 

 

Ξεχασαν τον Πιου.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ άθλια και (τουλάχιστον) απαράδεκτη την πασχαλινη διαφήμιση της ελληνικής αστυνομίας. Κάπου ήμαρτον!!!

Μέχρι και σήμερα την δείχνει.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει και η εκπομπή του κ. Καμπούρη, που τα λέει όλα:

Link to comment
Share on other sites

Για την πρόσφατη διαφήμιση της Cosmote, έχουμε τώρα και σίκουελ, αυτή την φορά με ληστή με μάσκα από το Casa de Papel (αν δεν με απατάει η μνήμη μου):

Πώς σας φαίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομα μια απαισια:Των κριμ κρακερς παπαδοπουλου με τον Καπουτζιδη που πεταγεται σαν να μην πω τι και δεν αφηνει τον αλλον να φαει αρνακι επειδη ειναι αργα το βραδυ και τον προτρεπει να φαει τα συγκεκρειμενα κρακερς για βραδινο, και ο τυπος καθεται και τον κοιταει σαν χανος αντι να του απαντησει "Να τα φας εσυ τα κρακερς ρε παλιοφλουφλη κι ασε με εμενα να φαω το αρνακι μου σαν ανθρωπος".Εξισου εκνευριστικη και η 2η παραλλαγη της διαφημισης με την βιβλιοθηκη οπου παλι ξεπεταγεται ο Καπουτζιδης απ'το πουθενα για να πλασαρει με το στανιο τα κριμ κρακερς,τα οποια παρεπιπτοντως ειναι και εντελως ανοστα,σαν τις γαλετες του στρατου ενα πραγμα

Είστε ακριβώς μέσα στο μυαλό μου φίλε, κι εγώ προτιμώ εκείνα τα κράκερς με γεύση τυριού και μπέικον που μου αρέσουν πολύ. :p

Link to comment
Share on other sites

Για την πρόσφατη διαφήμιση της Cosmote, έχουμε τώρα και σίκουελ, αυτή την φορά με ληστή με μάσκα από το Casa de Papel (αν δεν με απατάει η μνήμη μου):

Πώς σας φαίνεται;

 

Παρομοιως ηλιθια με την προηγουμενη βερσιον με την βομβα,επιβεβαιωνεται για ακομα μια φορα το παρακατω post:

Cosmote = ηλιθιότητες
Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και λίγες ημέρες, υπάρχει η τρομερή αυτή διαφήμιση των Pringles, με τον Ρακιτζή και ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια της Eurovision (ενόψει και του διαγωνισμού τραγουδιού), το S.A.G.A.P.O.

Ορίστε:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχει βγει καινουρια σειρα απαισιων διαφημισεων απο τα jumbo
Link to comment
Share on other sites

μετα την διαφημιση των τζαμπο

το εβγαλα φωτογραφια

το εβαλα στο κουτι του

το περιτυλιξα καλα καλα

το εκανα σφραγισμενο

τα παντα μεσα στο κουτι

ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΔΩΡΟ:)

 

το εβαλα στο

EBAY

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΛΕΠΩ ΑΛΛΟ ΑΠΛ ΠΡΟΙΟΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχει βγει καινουρια σειρα απαισιων διαφημισεων απο τα jumbo

Για περιγράψτε τις για να καταλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...