Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν πάσει περιπτώσει, μία ακόμη απορία, πώς και γιατί σταμάτησαν φέτος εδώ και λίγους μήνες αυτά τα ενοχλητικά ραδιοφωνικά των Jumbo;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρουμε αυτό. Κάτι άλλο, για την καινούργια διαφήμιση της Έψα (εμπνευσμένη από τον παλιό καλό ελληνικό κινηματογράφο), με κάτι χαζούς να τραγουδάνε "Έψα πιες" κ.ο.κ., τί έχετε να πείτε;

 

Ούτε και σε έμενα αρέσει πολύ η διαφήμιση της Εψα .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Και ξανά το jumbo έβγαλε διαφήμιση για σχολικά και ξανά κακή διαφήμιση με τα παιδάκια που το ένα ζηλεύει το αλλο γιατί έχει jumboσακούλα

Μου έκατσε πολυ άσχημη στο μάτι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και ξανά το jumbo έβγαλε διαφήμιση για σχολικά και ξανά κακή διαφήμιση με τα παιδάκια που το ένα ζηλεύει το αλλο γιατί έχει jumboσακούλα

Μου έκατσε πολυ άσχημη στο μάτι.

Ήταν πολύ άσχημη. Και τα δύο παιδάκια είχαν ακριβώς τα ίδια πράγματα, αλλά το άλλο ήθελε να είναι από τα Jumbo. Που, λίγο να το έχεις με το ίντερνετ, ξέρεις ότι αυτά που φέρνει τα βρίσκεις στην ίδια τιμή ή 2 σεντς πιο φτηνά στο ebay, μόνο που όσα έχεις πάρει από το ebay δουλεύουν κανονικά, ενώ του Jumbo άμα δεν σπάσει κάτι, το γράφεις στο facebook και το Tweeter για να χαρούν κι άλλοι μαζί σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το jumbo μου μονοπώλησε και πάλι το ενδιαφέρον της πιο προσφάτης κακόγουστης διαφήμισης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το Πασχα και τα την εποχη που βγαινουν τα σχολικα, παραδοσιακα εμφανιζονται οι πιο κακογουστες και ασυναρτητες διαφημισεις των jumbo
Link to comment
Share on other sites

Το jumbo μου μονοπώλησε και πάλι το ενδιαφέρον της πιο προσφάτης κακόγουστης διαφήμισης.

 

Νομίζω ότι βγάζουν διαφημίσεις μόνο και μόνο για να μην πεθάνει αυτό το thread :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα αυτή της ΕΨΑ. που ειναι η παρέα επάνω στο ιστιοφόρο και επειδή ζεστενεται ο τύπος του λέει η άλλη να πάρει μια ΕΨΑ και οχι να βουτήξει στα καταγάλανα νερά που βρίσκονται.

Ίσως ειμαι εγω περίεργος και το βλέπω διαφορετικά αλλα εγω αυτό θα έκανα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Περπατάνε οι πιτσιρικάδες, ρωτάνε διαρκώς τον ένα για την καινούρια του κοπελιά αλλά αυτός δεν μολογάει τίποτα. Με τα πολλά-πολλά, το ξεφουρνίζει: τα έχει με την αδελφή του κολλητού του. Ο κολλητός παγώνει λίγο και μετά, ξεχειλίζοντας από ενθουσιασμό, του κάνει χάι φάιβ που θα γίνει γαμπρός του.

Τι διαφημίζει; Πρόγραμμα καρτοκινητής "Κάτι τόσο καλό, είναι κρίμα να μην το μοιράζεσαι". :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περπατάνε οι πιτσιρικάδες, ρωτάνε διαρκώς τον ένα για την καινούρια του κοπελιά αλλά αυτός δεν μολογάει τίποτα. Με τα πολλά-πολλά, το ξεφουρνίζει: τα έχει με την αδελφή του κολλητού του. Ο κολλητός παγώνει λίγο και μετά, ξεχειλίζοντας από ενθουσιασμό, του κάνει χάι φάιβ που θα γίνει γαμπρός του.

Τι διαφημίζει; Πρόγραμμα καρτοκινητής "Κάτι τόσο καλό, είναι κρίμα να μην το μοιράζεσαι". :wacko:

Το vodafone cu διαφημιζει.Οι διαφημισεις καρτοκινητων που προοριζονται για "νεους"(free2go,cu,what's up) ηταν,ειναι και θα ειναι ολες εκνευριστικοτατες και ασυναρτητες

Ο σούπερ αριθμός ρε παιδιά μου τι δίνει στα νευρα κάθε φορά που την βλέπω

 

O σουπερ αριθμος ειναι απο τις πιο κακογουστες ever του 11888.Γενικα το 11888 απο ανεκαθεν ειχε απο τις χειροτερες και εκνευριστικοτερες διαφημισεις τηλεφωνικων υπηρεσιων,ενω το 11880 κατα καιρους εχει βγαλει και διαφημισεις με χιουμορ που εμειναν στην ιστορια(π.χ. ρεμπετες,γρια,λελος-μπανανα,η φουκαριαρα η μανα).Τον τελευταιο καιρο μου την δινουν και οι διαφημισεις της wind που φυσαει αερας μεσα απο τα laptop και τα τηλεφωνα και της ημερας θετικης ενεργειας της amita motion με τον καραγκιοζη τον Γεωργαντα.Επισεις οπως και καθε χρονο τετοια εποχη ετσι και φετος εχει πεσει καταιγισμος μεχρι αηδιας απο διαφημισεις ΙΕΚ και ιδιωτικων κολλεγιων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτή του jumbo μου σπάει τα νεύρα....δεν έχει απολύτως κανένα νόημα

λες και ολες οι αλλες του εχουν:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή φωνακλού κυράτσα που πουλάει χαλιά βάλθηκε να μας τρυπήσει τα αυτιά διαφημίζοντας χρώματα και βαφές..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή φωνακλού κυράτσα που πουλάει χαλιά βάλθηκε να μας τρυπήσει τα αυτιά διαφημίζοντας χρώματα και βαφές..:wacko:

 

 

Δεν χει πάτο το βαρέλι λέμε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Επισεις οπως και καθε χρονο τετοια εποχη ετσι και φετος εχει πεσει καταιγισμος μεχρι αηδιας απο διαφημισεις ΙΕΚ και ιδιωτικων κολλεγιων.

Μεταξύ μας, αν για κάποιο λόγο δεν έγραψες καλά στις πανελλήνιες και δεν μπήκες εκεί που θες, και δεν έχεις όρεξη να ξαναδώσεις, καλύτερα να πας σε ένα ΙΕΚ ή ιδιωτικό college, παρά να μπεις σε κανα ΤΕΙ ιχθυοκαλλιέργειας ή ΑΕΙ Τούρκικης Φιλολογίας (Τούρκικων και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών λέγεται, αλλά δεν υπάρχουν Σύγχρονες Ασιατικές Σπουδές) ή σε τίποτα Φιλοσοφικές ή της Τέχνης χωρίς επαγγελματικό μέλλον.

 

(εγώ πάντως τότε είχα μπει εκεί που ήθελα σε δημόσιο πανεπιστήμιο, αλλά μακριά απο Αθήνα)

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τωρα τελευταια πετυχαινω πολυ συχνα γνωστη πρωην τηλε-μαγειρισσα της δεκαετιας του '90 να διαφημιζει μια συσκευη τυλιγματος....ντολμαδων με το ονομα "Ντολμαδοπαρασκευαστης":lol:, και σκευτομαι ποσο χαμηλα μπορει να πεσει καποιος ξεπεσμενος σταρ προκειμενου να ξανακερδισει λιγη απο την δημοσιοτητα του παρελθοντος....
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια πετυχαινω πολυ συχνα γνωστη πρωην τηλε-μαγειρισσα της δεκαετιας του '90 να διαφημιζει μια συσκευη τυλιγματος....ντολμαδων με το ονομα "Ντολμαδοπαρασκευαστης":lol:, και σκευτομαι ποσο χαμηλα μπορει να πεσει καποιος ξεπεσμενος σταρ προκειμενου να ξανακερδισει λιγη απο την δημοσιοτητα του παρελθοντος....

 

 

Δεν είσαι ο μόνος ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγώ. Το ποσό κάτω μπορεί να πάει ακόμα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και ο
!!

 

και ο κιμας? που είναι κυρία βέφα ο κιμας?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

O Κουλης ο .... ηλεκτρονικουλης.Ποσο πιο ηλιθιες διαφημισεις θα βγαλουν πια???Νοσταλγω τις εποχες του "ελα Αλεκο"Επισεις με εκνευριζουν και κατι διαφημισεις απο οδοντοκρεμες(oral b νομιζω).Απο την δεκαετια του '80 μεχρι σημερα καμια απολυτως πρωτοτυπια.Συνεχιζουν ολοι να προσπαθουν να μας πεισουν οτι η δικη τους οδοντοκρεμα ειναι καλυτερη.Λες και δεν ξερουμε οτι ολες κανουν την ιδια δουλεια....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 εβδομαδες περιπου μας τα εχουν πρηξει με τις διαφημισεις του OTE που συνχωνευτηκε με την cosmote.Οτι ωρα και να ανοιξω την τηλεοραση,τσουπ πεφτω πανω στην διαφημιση με το πρασινο-μπλε ντονατς της cosmote.Γιατι εχει πεσει τοση πολυ διαφημιση λες και ειναι το γεγονος της χρονιας?Επισεις τωρα τελευταια παιζει πολυ συχνα μια διαφημιση για τα 25 χρονια ιδιωτικης τηλεορασης.Δεν με ενοχλει τοσο η ιδια η διαφημιση οσο το κραυγαλεο αριθμητικο λαθος που κανουν.Η ιδιωτικη τηλεοραση ξεκινησε τον Νοεμβριο του 1989.Τωρα διανυουμε τον Νοεμβριο του 2015.Με μαθηματικα επιπεδου Β' Δημοτικου αποδεικνιεται οτι φετος η ιδιωτικη τηλεοραση συμπληρωνει τα 26 χρονια(2015-1989=26,οχι 25,εξυπνοπουλια της ΕΙΤΗΣΕΕ;)).Ποσο δυσκολη και περιπλοκη μπορει να ειναι μια απλη αφαιρεση ρε παιδια?Με αυτους θα ξεχασουμε και την αριθμητικη που ξεραμε.Απορω πως δεν εχουν φαει κραξιμο ακομη. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...