Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχισαν παλι οι σπαστικες διαφημισεις των ΙΕΚ-ΤΕΕ:X.Και το χειροτερο:αρχισαν οι διαφημισεις των σχολικων ειδων.Ειναι αναγκη να μας θυμιζουν συνεχεια οτι αρχιζουν τα σχολεια???

Πάλι καλά που δεν άρχισαν και οι διαφημίσεις με σχολικά είδη (τετράδια,μολύβια,τσάντες κ.λ.π) από διάφορα καταστήματα.:p

Link to comment
Share on other sites

η νεα διαφημιση της κοκα κολα light... μια φορα την ειδα και δεν μου χρειαζεται αλλη... γενικα οι διαφημισεις της κοκα κολα εχουν χαλασει παρα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

η νεα διαφημιση της κοκα κολα light... μια φορα την ειδα και δεν μου χρειαζεται αλλη... γενικα οι διαφημισεις της κοκα κολα εχουν χαλασει παρα πολυ...

Μόνο οι χριστουγεννιάτικες διαφημίσεις της Coca-Cola αξίζουν.Όλες οι άλλες είναι χάλια.:down:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν άρχισαν και οι διαφημίσεις με σχολικά είδη (τετράδια,μολύβια,τσάντες κ.λ.π) από διάφορα καταστήματα.:p
Αμ δε που δεν αρχισαν, αμα βαλεις κρατικα καναλια η Star η Αlter ολο και καποια θα δεις.Περισσοτερο διαφημιζονται οι τσαντες Paxos και τα τετραδια skag. Ιδιαιτερα την ωρα του παιδικου προγραμματος.
Link to comment
Share on other sites

η νεα διαφημιση της κοκα κολα light... μια φορα την ειδα και δεν μου χρειαζεται αλλη... γενικα οι διαφημισεις της κοκα κολα εχουν χαλασει παρα πολυ...

 

Όλες της Light είναι αίσχος. Είναι απλά και μόνο να σου θυμίζουν οτι υπάρχει και η light και αυτό είναι μόνο.

 

Όσο για τις χριστουγενιάτικες τα σπάνε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή του ΟΤΕ με αυτήν που κοιτά έναν νεαρό, και είναι, νομίζω σε αεροδρόμιο. :ouch:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή του ΟΤΕ με αυτήν που κοιτά έναν νεαρό, και είναι, νομίζω σε αεροδρόμιο. :ouch:

Λες αυτή που ψάχνει για ταξί; Εμένα,δεν μου αρέσουν οι καλοκαιρινές διαφημίσεις του 11880 που λέει ο τύπος:"Έλα, Λίζα,να κάνουμε μπανάνα." ή η άλλη που λέει:"Γιατί δεν έχει δελφίνια η θάλασσα; - 11880; Γιατί δεν έχει δελφίνια;".:down:

Link to comment
Share on other sites

Τη μια την πετυχαίνω αρκετά, πρέπει να χτυπήσεις τον Christian Bale γιατί σε χτυπά αυτός και ακούγεται ένας εκνευριστικός ήχος και η άλλη, είναι αυτή της On που είναι εδώ στο myphone εδώ κ κάτι μέρες... Βγάλτε τη ρε παιδιά, πάει ο κόσμος καταλάθος πάνω με το ποντίκι κ αρχίζει η μακακία...

Κ οι 2 ιντερνετικές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη της Εθνικης(νομιζω) Τραπεζας που τους μαθαινει ο αλλος πως να πανυγιριζουν.Εντελως αθλια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι τραγικές διαφημίσεις αδυνατίσματος που βάζει συχνά πυκνά το σταρ που κρατάνε κανα πενταλεπτο και δείχνει κωλους που τους τυλιγουν με ένα πράμα σαν το σελοφαν που χρησιμοποιούμε για τα φαγητά και ταχα αδυνατιζουν:down: Καθε φορά που τις πετυχαινω μου ερχεται να ξερασω τα σωθικά μου. Δεν υπάρχει κάποιος να τους πει ότι το θέαμα είναι άκρως αντιαισθητικο??:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα ξέρετε ποιο είναι? ότι κάνουν πλύση εγκεφάλου. Αν προσέξετε, το βάζουν κ πάνω στο 5λεπτο το ξαναβάζουν από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη της Εθνικης(νομιζω) Τραπεζας που τους μαθαινει ο αλλος πως να πανυγιριζουν.Εντελως αθλια.

 

οχι ρε συ... πολυ ωραια διαφημιση !!! γελαω πολυ οταν την βλεπω !!!

 

και ειναι διαφημιση της πειραιως

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έχουν δώσει τα τηλεοπτικά σποτάκια των καναλιών.

Από τη μία ο ΣΚΑΪ που λένε το Σεπτέμβριο ως "Σεμτέμβριο" και μας έχει ζαλίσει τον έρωτα ότι αυτοί δείχνουν τους ποδοσφαιρικούς αγώνες "ελεύθερα και δωρεάν" (να δω πότε θα πέσει μήνυση από τη NOVA) και από την άλλη το Star.

Αχ αυτό το Star... Νιώθει να χάνει τα πρωτεία από το ΣΚΑΪ στην αδιάκοπη επανάληψη 10 τηλεοπτικών σειρών και πήγαν και αντέγραψαν τα δικά τους σποτάκια. "Θα βγάλει ο ΣΚΑΪ μία νέα εκπομπή με τίτλο I (heart) GR; Θα το κάνουμε κι εμείς! Κι επειδή δεν έχουμε γυρίσει καμία σειρά/εκπομπή, θα το κάνουμε για το NCIS: N C I (heart) Star. Πώπω, μα πόσο πανέξυπνοι είμαστε; Καταφέραμε και το κάναμε και ακρωνύμιο, NC I (heart) Star = NCIS".

 

Το ίδιο έκανε και ο Alpha που επικεντρώνεται στις αρχαίες σειρές που δε θέλουμε να θυμόμαστε ότι βλέπαμε κάποτε. Πήραν τη μουσική από το σποτάκι του ΣΚΑΪ με τις καινούριες σειρές και την έβαλαν στο δικό τους σποτάκι για το Beverly Hills. Και μας δείχνουν κι ενδιάμεσα μικρές σκηνές από τις Block series Baywatch & Nanny.

 

Ήμαρτον Θεέ μου τι άλλο θα υποστούμε μέχρι τον Οκτώβρη;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια του conn-x με τον μαγο που λεει

''Καταστραφηκα ως μαγος.Αντι για λαγο τραβαω conn-x,εξαφανιζω περιστερι εμφανιζεται conn-x,κοβω την κοπελα πεταγονται conn-x.Παντου εμφανιζονται conn-x''

Δεν μπορω να πω, πλακα εχει αλλα ειναι λιγο ακυρη.

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια του conn-x με τον μαγο που λεει

''Καταστραφηκα ως μαγος.Αντι για λαγο τραβαω conn-x,εξαφανιζω περιστερι εμφανιζεται conn-x,κοβω την κοπελα πεταγονται conn-x.Παντου εμφανιζονται conn-x''

Δεν μπορω να πω, πλακα εχει αλλα ειναι λιγο ακυρη.

 

Το τέλος όμως είναι όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τον τύπο που υπνωτίζει την "ασθενή" του για να απεξαρτηθεί από το τυρί. Και στο τέλος το τρώει εκείνος. Απολύτως καμία φαντασία, και είναι και ξένη διαφήμιση, οπότε η μεταγλώτισση την κάνει χειρότερη. :down:

Link to comment
Share on other sites

Του leerdamer λες?http://www.youtube.com/watch?v=OXx0W7zJjMI:this:

Αμ η καινουρια του ΙΚΕΑ με την βλαμμενη που νομιζει οτι ταχα εκαναν λαθος στο λογαριασμο και τρεχει σαν να της εβαλαν νεφτι στον κωλο για να φτασει στο αμαξι.Ελεος ποιος τις σκεφτεται αυτες τις ηληθιοτητες?Και ακομη περισσοτερο ποιος τις εγκρινει?

Link to comment
Share on other sites

Του leerdamer λες?http://www.youtube.com/watch?v=OXx0W7zJjMI:this:

Nαι αυτή λέω! :fool: Και τώρα που την είδα και στην αυθεντική βερσιόν, δεν μπορώ να πω ότι άλλαξα γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη της Εθνικης(νομιζω) Τραπεζας που τους μαθαινει ο αλλος πως να πανυγιριζουν.Εντελως αθλια.

 

Της "Τράπεζας Πειραιώς" (; ) είναι γελοία.Με τον δάσκαλο που τους κάνει:"Και τώρα τρελαίνεστε!" :down:.Έλεος.!

 

Μαλλον την ιδια λεμε,τοσο ακυρη διαφημιση που ουτε την τραπεζα δεν θυμασαι :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ χαλια η καινουρια της vodafone.

Παει και καλα ο τυπος με το laptop στο καφενειο του χωριου και του την λεει ο παππους επειδη αυτος σερφαρει με το μεγαλο λαπτοπ ενω ο παππους εχει το κινητο (νοκια 67κατι) το οποιο ουτε αφης δεν ειναι. Τρομερο σερφαρισμα κανεις απο μια οθονη που αποκλειεται να περναει τις 2-2,2 ιντσες.:fool:

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σπαστική ever...

ΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Έλεος , και αυτός που το λέει , είναι σαν να βγήκε από το τρελοκομείο!

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Λες αυτή που ψάχνει για ταξί; Εμένα,δεν μου αρέσουν οι καλοκαιρινές διαφημίσεις του 11880 που λέει ο τύπος:"Έλα, Λίζα,να κάνουμε μπανάνα." ή η άλλη που λέει:"Γιατί δεν έχει δελφίνια η θάλασσα; - 11880; Γιατί δεν έχει δελφίνια;".:down:

 

Πω πω παιδιαααααααααά...! ΦΡΡΡΡΡΡΙΚΗ!:kill::kill::kill::rocket::rocket::rocket:

Μα τι πρωί θα ανοίξω την τηλεόραση, τι μεσημέρι, τι το βράδυ, εκεί αυτός....Τσουπ με την μ@λ@κοκ()λομπανάνα του....

Έτσι μ΄έρχεται να την σπάσω, να την κάνω βίδες, να την κάνω ΘΡΥΨΑΛΑ, σταχτη !!!

Κάθε φορά που ακούω αυτό το "Έλα, Λίζα", τα νεύρα μου ΖΑΝΤΕΣ....!Μαναμ' σουβλιές, ενα πράμα....

ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ - ΦΡΙΚΗ - ΠΑΡΑΚΜΗ.

Για να μην σχολιάσω την άλλη με τα δελφίνια και την χαζoκυριλέ κότα.

ΑΝΤΑΡΑ ΚΑΚΙΑ, μωρή κλώσσα, κι εσύ και τα δελφίνια. Ξύγκι να γίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί εγώ τις βρίσκω συμπαθητικές;

 

Λίζα μπανάνα:

 

Σωσίβιο δράκος:

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Βέβαια, δε βλέπω να έχουν καμία σχέση με το διαφημιζόμενο προϊόν (τηλεφωνικές υπηρεσίες ;)), αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση... :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...