Jump to content

myphone POLL: Πραγματοποιείτε άμεσα τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Πραγματοποιείτε άμεσα τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις της συσκευής σας;  

511 members have voted

  1. 1. Πραγματοποιείτε άμεσα τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις της συσκευής σας;

    • Ναι, τις κάνω άμεσα όταν βγουν επίσημα
      312
    • Ναι, αναβαθμίζω και με beta εκδόσεις (αν υπάρχουν)
      58
    • Όχι, περιμένω να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα
      122
    • Αδιαφορώ για τις αναβαθμίσεις στην συσκευή μου
      17
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      2


Recommended Posts

Ναι, δεν έχουμε τέτοια θέματα.

http://s8.postimg.org/jg43s64hx/i_OS_8_0_1_550x360.jpg

Edited by savdown

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ενημερωνομαι πριν απο εδω γνωμες αλλων και τι διαφορες ειδαν και πραγματοποιω αμεσα την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολλές φορές έχω δει υποβάθμιση της συσκευής παρά αναβάθμιση.

Η χειρότερη εμπειρία ήταν με το Z Ultra που αλλοίωσε την ποιότητα της εικόνας με την αναβάθμιση.

 

Πάντως τις περισσότερες φορές απλά λες ότι έβαλες τη νέα και από διαφορές 0.

Ή βάζεις μία αναβαθμιση στα καπάκια από μια αλλη που διέλυσε το σύμπαν.

Πλέον αν και με φαγουρίζει η αναβάθμιση, απλά περιμένω να αλλάξω συσκευή.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ένας λόγος πριν επιλέξω ένα τηλέφωνο είναι πόσο γρήγορα και εάν παίρνει αναβαθμίσεις! πολύ σημαντικό στοιχείο και αυτό
Link to comment
Share on other sites

εγω ανεκαθεν εκανα τις αναβαθμισεις με το που εβγαιναν.απο τη στιγμη που σε ipad2 περασα απο ios 6 σε ios 7 εκτος απο το οτι εννοειται πως δεν περασα ποτε σε ios8 πλεον οταν βγαινει αναβαθμιση περιμενω εντυπωσεις και μετα προχωραω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να λέμε και τα θετικά το lg g3 μου έχει γίνει πολύ καλύτερο με το δεύτερο update lollipop διορθώσεις google που πήρε σε σχέση με την βαριά kitkat όταν το πήρα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να λέμε και τα θετικά το lg g3 μου έχει γίνει πολύ καλύτερο με το δεύτερο update lollipop διορθώσεις google που πήρε σε σχέση με την βαριά kitkat όταν το πήρα

βασικά ήταν χάλια και έγινε καθώς πρέπει όχι ότι ήταν καλό και έγινε καλύτερο... αυτό δεν το λες αναβάθμιση αλλά διόρθωση των μαλ... ν (πρώην κάτοχος του g3)

Link to comment
Share on other sites

βασικά ήταν χάλια και έγινε καθώς πρέπει όχι ότι ήταν καλό και έγινε καλύτερο... αυτό δεν το λες αναβάθμιση αλλά διόρθωση των μαλ... ν (πρώην κάτοχος του g3)

Έτσι συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Να περασει ενα ευλογο χρονικο διαστημα,να ακουσω σχολια των χρηστων και επειτα ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ συνεχιζω.

Βασικα εαν καποιος ειναι ικανοποιημενος απο τη συσκευη του τι να το κανει το νεο skin και εικονιδια?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι ανυπόμονος με τις αναβαθμίσεις και τις εγκαθιστώ αμέσως και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν είχα κάποια προβλήματα, η τουλάχιστον εγώ δεν παρατήρησα κάτι περίεργο
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να περιμένω λίγο ώστε να δω τις γνώμες των ατόμων που πέρασαν πρώτοι την αναβάθμιση και μετά αποφασίζω.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αναβαθμίζω και με beta εκδόσεις, με τη Technical Preview των Win10 όμως θα προσπαθήσωνα κρατηθώ μέχρι το καλοκαίρι όπου θα έχουν γίνει αρκετές διορθώσεις, μιας και τώρα έχουν αρκετά προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια και ατελείωτους πειραματισμούς σε υπολογιστές (windows-linux) αλλά και σε κινητά (υπολογιστές είναι πλέον και αυτά), κατέληξα πως όταν όλα δουλεύουν σωστά, τελειώνουν οι αναβαθμίσεις !!!

http://www.lowriders.uk.com/ekmps/shops/lowrider/images/if-it-works-don-t-fix-it-2140-p%5Bekm%5D300x108%5Bekm%5D.jpg

Αν υπάρχουν προβλήματα, εννοείται πως αναβαθμίζω. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από δεκαετίες ενασχόλησης με τον τομέα της τεχνολογίας, έχω βαρεθεί να λούζομαι κακογραμμένο software που βγαίνει πριν την ώρα του επειδή οι marketers επιβάλλουν στους μηχανικούς μη ρεαλιστικά χρονοδιαγράμματα.

Όταν σιγουρευτώ ότι όλα λειτουργούν όπως ακριβώς θέλω εγώ, τότε προχωρώ σε αναβάθμιση. Αυτό μπορεί να γίνει σε πέντε ημέρες, σε πέντε βδομάδες, σε τρεις μήνες ή και ποτέ, καθώς δεν είναι λίγες οι φορές που έχω προσπεράσει κάποια ελεεινή έκδοση για την/τις επόμενη/ες που είναι πλήρως λειτουργική/ές.

Σαν να έγραφα εγώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμεσότατα μιας και ποτε δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα. Πολλές φορές βάζω και beta απο περιέργεια αφού ούτως ή άλλως επιστρέφω γρήγορα και εύκολα (αν θέλω) στην επίσημη....;)

Στο 5s της συζύγου έχω έναν (ή και περισσότερους.....) δισταγμό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ο μονος που αν το τηλεφωνακι δουλευει απροβληματιστα δεν το πειραζω με αναβαθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι πάντα με παραποιημένη ρομ, έχω πάντα nandroid backup, και δοκιμάσω αβέρτα, απ'όλες.Την lollipop, ξεκίνησα όμως κατά της 20 Ιανουαρίου, άργησα λόγω μεγάλης αλλαγής και προβλημάτων και δικαιώθηκα τελικά.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

εγώ το αναβαθμίζω σχεδόν άμεσα,αφού πρώτα διαβάσω σχόλια άλλων χρηστών και πράττω ανάλογα..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια και ατελείωτους πειραματισμούς σε υπολογιστές (windows-linux) αλλά και σε κινητά (υπολογιστές είναι πλέον και αυτά), κατέληξα πως όταν όλα δουλεύουν σωστά, τελειώνουν οι αναβαθμίσεις !!!

http://www.lowriders.uk.com/ekmps/shops/lowrider/images/if-it-works-don-t-fix-it-2140-p%5Bekm%5D300x108%5Bekm%5D.jpg

Αν υπάρχουν προβλήματα, εννοείται πως αναβαθμίζω. :)

 

για την ακρίβεια είναι If it works, leave it alone :D

 

Νέες εκδόσεις, νέα bugs.

 

Σύνοψη του παρόντος thread σε μόλις τέσσερεις λέξεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

κανω παντα αναβαθμισεις οτι κ να λενε οι αλλοι αν υπαρχει κ επισιμη ακομα καλυτερα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παντα χρησιμοποιω custom roms γιατι το 99% των official δεν εχουν αυτα που χρειαζομε.Ετσι αναβαθμιζω τη συσκευη μου οποτε εγω θελω και πολλες φορες εχω νεοτερες εκδοσεις απο αυτους που περιμενουν τις official.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...