Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχασα επεισοδια..λογω αφιξης του ΜΧ4 Pro..

To S3 Advanced 3gb ειναι στο Μ.Δ Αθηνα 16...οτι σημαινει αυτο εν οψει Σ/Κ

Παρελαβε κανεις ηδη το Advaced? Εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

για στείλε λινκ!! αν και νομίζω αν πας σε ένα κατάστημα κινητής στο κάνουνε (δεν ξέρω με τι ποσό)

 

http://www.iclarified.com/24489/printable-nanosim-and-microsim-cutting-guide-download

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βάζω να φορτισει η μπαταρια και ειναι κολλημενο στο 23% ενω το battery doctor δειχνει οτι φορτιζει. αν δεν κανω λαθος ξαφνικα θα ανεβει το ποσοστο? εχει καποιο προβλημα το κινητο η το κανει σε ολους? ευχαριστω

τελικά έφτιαξε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τελικά έφτιαξε;

να σου πω ορκο δεν παιρνω. ειναι δευτερη φορα που το φορτιζω και τις δυο φορες κολαει στο ιδιο ποσοστο στην αρχη το βγαζω απο την πριζα το ξαναβαζω και μετα συνεχιζει να ανεβαινει κανονικα. ισως κατι δεν βλεπω καλα εγω θα το παρακολουθησω και 3 φορα

Link to comment
Share on other sites

να σου πω ορκο δεν παιρνω. ειναι δευτερη φορα που το φορτιζω και τις δυο φορες κολαει στο ιδιο ποσοστο στην αρχη το βγαζω απο την πριζα το ξαναβαζω και μετα συνεχιζει να ανεβαινει κανονικα. ισως κατι δεν βλεπω καλα εγω θα το παρακολουθησω και 3 φορα

 

Βγαλε και την μπαταρια και ξανα βαλτην,εγω το εβγαλα στο 60% απο το φορτιστη βγαζω- βαζω μπαταρια και πηγε 90% και μια αλλη φορα ηταν στο 30% το εκλεισα το ανοιξα και πηγε 2% αλλα μια φορα το εκανε στη αρχη τωρα μια χαρα ειναι,το εχω 3 βδομαδες ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε και την μπαταρια και ξανα βαλτην,εγω το εβγαλα στο 60% απο το φορτιστη βγαζω- βαζω μπαταρια και πηγε 90% και μια αλλη φορα ηταν στο 30% το εκλεισα το ανοιξα και πηγε 2% αλλα μια φορα το εκανε στη αρχη τωρα μια χαρα ειναι,το εχω 3 βδομαδες ολα καλα

 

ok σε ευχαριστω για την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε και την μπαταρια και ξανα βαλτην,εγω το εβγαλα στο 60% απο το φορτιστη βγαζω- βαζω μπαταρια και πηγε 90% και μια αλλη φορα ηταν στο 30% το εκλεισα το ανοιξα και πηγε 2% αλλα μια φορα το εκανε στη αρχη τωρα μια χαρα ειναι,το εχω 3 βδομαδες ολα καλα

Αναρωτιέμαι αν αυτό ππαρουσιάστηκε τις πρώτες βδομάδες και στα υπόλοιπα Παιδιά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες και 15 ωρες με μπαταρια με μετρια χρηση με κλειστους τους σενσορες και σχεδον 4 ωρες οθονη εχει 20% ακομα μπαταρια. Δλδ θα βγαλει 3 μερες χωρις να μπει στην πριζα. Εξαιρετικα. Οποιος δεν κανει χρηση του διπλου ταπ στγν οθονη και του σενσορα εναλλαγης οθονων με το περασμα πανω απο οθονη χωρις επαφη ας τα κλεισει η εξοικονομιση ειναι εντυπωσιακη.

 

το διπλό ταπ τι κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ειχα τετοιο προβλημα, μονο οταν φτανει η μπαταρια στο 5% τοτε αν συνεχισω οτι κανω μεσα σε ενα λεπτο πηγαινει στο 1% και οταν το βαζω να φορτισει ξεκιναει παλι απο το 5%. Επισης παρατηρησα πως μετα απο εντονη χρηση(Real Racing 3) το κινητο ζεσταινεται αρκετα, μαλλον η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

το διπλό ταπ τι κάνει?

 

Ανάβει την οθόνη του κινητού.Είναι πιο εύχρηστο από το να πατάς το κουμπί κάθε φορά που θες να ξεκλειδώσεις τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν εχει αγορασει καποιος απο εδω το συγκεκριμενο μοντελο μπορει να μου πει εαν ειναι αξιοπιστο το καταστημα και εαν θελω να ακυρωσω την παραγγελια πως μπορω να το κανω;

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Ανάβει την οθόνη του κινητού.Είναι πιο εύχρηστο από το να πατάς το κουμπί κάθε φορά που θες να ξεκλειδώσεις τη συσκευή

 

α μάλιστα...καλό!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθησα να βαλω φλασαριστη την ρομ 3 και δεν μπηκε ποτε!

εβαλα αυτην μεσα απο twrp και το κινητο μιλαμε πεταει!!

 

Έχει xpozed ,gravity box,και ενα ακόμα που το βλέπω πρωτη φορά..είναι πολύ καλύτερη απο την μαμά!την συνιστω!

Ερώτηση (προς τον sakis0547 που έβαλε την παραπάνω ROM, αλλά και προς όποιον τυχόν έχει βάλει GravityBox σε κάποια από τις 'μαμά')

 

Έβαλα (στη 'μαμά' 20150205-141543 που έχω) το GravityBox (και το Xposed, βέβαια) και παίζει κανονικά, α λ λ ά το ένα feature που με ενδιέφερε περισσότερο δε φαίνεται να παίζει καθόλου, η διαχείριση του Notification bar. Ήθελα τη δυνατότητα να κατεβάζω τα quick settings με το ένα δάχτυλο (αντί για 2) και τα έξτρα εικονίδια που δίνει το G.B. (όπως π.χ. αυτό με την επιλογή δικτύου - 2G/2G-3G/3G-4G), αλλά απ' ό,τι φαίνεται η όλη υλοποίήση του notification bar στο S3 είναι ψιλο-custom της Jiayu και το G.B. δε φαίνεται να μπορεί να τη 'δει' και να την επηρεάσει καθόλου.

 

Έπαιξε μήπως σε κανέναν άλλο...; Τι κάνει στηv παραπάνω modded ROM με το προεγκατεστημένο G.B....;

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα αγοράσω το κινητό μου έμεινε μία τελευταία απορία και πολύ βασική για να το αγοράσω.Είναι το GPS του. Σε όλα τα κινέζικα που πήρα όλα πιάναν δορυφόρους αλλά σαν ακρίβεια ήταν κλάφτα χαράλαμπε.Εγώ ήμουν στην εθνική και αυτό με έβγαζε στα χωράφια.Σε Αθήνα στη συγγρού με έβγαζε 2 στενά πιο πέρα!!! Αυτό το κινητό τι λέει απο GPS; Έχει καλή ακρίβεια στη θέση; Απ'ότι είδα υποστηρίζει και GLONASS...Ας απαντήσει και κάποιος που το χρησιμοποίησε σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη μιας και έχει πολλά κτίρια και δυσκολεύονται περισσότερο τα κινητά να κεντράρουν τη θέση σου.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα (στη 'μαμά' 20150205-141543 που έχω) το GravityBox (και το Xposed, βέβαια) [...]

Τελικά μάπα το καρπούζι... Δε φτάνει που δεν έκανε αυτά που ήθελα το GravityBox, δημιούργησε και κάμποσα προβλήματα, οπότε το ξήλωσα άρον-άρον!

Περιμένουμε τώρα μάλλον να βγει κανένα επόμενο version που να παίζει (σωστά!) και με το S3...

 

Προφανώς η modded ROM στο Needrom, που περιλαμβάνει και το G.B., είναι αρκετά "πειραγμένη" για να παίζει πάνω της...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν αυτό ππαρουσιάστηκε τις πρώτες βδομάδες και στα υπόλοιπα Παιδιά.

τρίτη φόρτιση όλα κανονικά ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταριας φυσιολογικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μάλλον θα αγοράσω το κινητό μου έμεινε μία τελευταία απορία και πολύ βασική για να το αγοράσω.Είναι το GPS του. Σε όλα τα κινέζικα που πήρα όλα πιάναν δορυφόρους αλλά σαν ακρίβεια ήταν κλάφτα χαράλαμπε.Εγώ ήμουν στην εθνική και αυτό με έβγαζε στα χωράφια.Σε Αθήνα στη συγγρού με έβγαζε 2 στενά πιο πέρα!!! Αυτό το κινητό τι λέει απο GPS; Έχει καλή ακρίβεια στη θέση; Απ'ότι είδα υποστηρίζει και GLONASS...Ας απαντήσει και κάποιος που το χρησιμοποίησε σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη μιας και έχει πολλά κτίρια και δυσκολεύονται περισσότερο τα κινητά να κεντράρουν τη θέση σου.

Συνδεθηκε φιλε μου με 8 αμερικανικους και 4 ρωσικους σε λιγοτερο απο 1 λεπτο, ακριβεια 2 μετρα μου εδειχνε το gps.test.pro , πλοηγηση με το sygic απλα αψογη, το θεμα ομως οτι πηγα στην παραλια και μ εδειχνε -42 μετρα συνεχιζεται.....mediatek. Θεσσαλονικη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάπα το καρπούζι... Δε φτάνει που δεν έκανε αυτά που ήθελα το GravityBox, δημιούργησε και κάμποσα προβλήματα, οπότε το ξήλωσα άρον-άρον!

Περιμένουμε τώρα μάλλον να βγει κανένα επόμενο version που να παίζει (σωστά!) και με το S3...

 

Προφανώς η modded ROM στο Needrom, που περιλαμβάνει και το G.B., είναι αρκετά "πειραγμένη" για να παίζει πάνω της...

 

Δοκιμασα το gravity box και στη μαμα rom και στην stock moded δεν λειτουργουν ολα οπως θα επρεπε το εβγαλα κι εγω,σε thl και σε inew που το δοκιμασα λειτουργουσε κανονικα σε αυτο οχι.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ησουν μεσα σε... υποβρυχιο????

Περα απο την πλακα και σε μενα καποιες φορες εχει σφαλμα στο υψος...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...