Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος έχει κέφι για να δοκιμάσει την νέα έκδοση των madOS , ας κάνει ένα backup και ας προετοιμαστεί...

 

λεπτομέριες δόθηκαν εδώ και φυσικά στο αντίστοιχο νήμα του xda forum

 

την έχω βάλει από χθες αλλά δεν είδα και καμία ιδιαίτερη διαφορά

επίσης δεν μου βγάζει αυτό που λέει ότι δείχνει το ρεύμα που φορτίζει κλπ

θέλει να κάνεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

 

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να δωσω λιγη ενταση στο bluetooth μου γιατι ακουγεται αρκετα χαμηλα?

Εχω και την dolby atmos αλλα δεν ξερω αν μπορω να το κανω απο εκει.Να αναφερω πως εχω την 7.1.2

 

Ευχαριστω

 

καποιος ρε παιδια μια βοηθεια αν γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να δωσω λιγη ενταση στο bluetooth μου γιατι ακουγεται αρκετα χαμηλα?

Εχω και την dolby atmos αλλα δεν ξερω αν μπορω να το κανω απο εκει.Να αναφερω πως εχω την 7.1.2

Ευχαριστω

 

το dolby atmos είναι ένας ενισχυτής (EQ), που όταν είναι ενεργοποιημένος, επηρεάζει όλα τα κανάλια ήχου του κινητού, πχ ακουστικό, ηχείο, ΒΤ, χωρίς να μπορεί κανείς να δώσει ξεχωριστή ρύθμιση για κάποιο από αυτά ξεχωριστά.

Για να ενεργοποιηθεί, δεν θα πρέπει να είναι και άλλος equalizer ενεργοποιημένος σε άλλη εφαρμογή.

Θα πρέπει πάνω δεξιά το εικονίδιο της ενεργοποίησης να είναι λευκό και για περισσότερη ένταση θα πρέπει το "volume leveler" κάτω δεξιά , επίσης να είναι ΟΝ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την έχω βάλει από χθες αλλά δεν είδα και καμία ιδιαίτερη διαφορά

επίσης δεν μου βγάζει αυτό που λέει ότι δείχνει το ρεύμα που φορτίζει κλπ

θέλει να κάνεις κάτι?

εμφανίζεται μόνο στην οθόνη κλειδώματος, κάτω κάτω με κάτι μικρά γράμματα και μόνο αν το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τα madExtras

Link to comment
Share on other sites

το dolby atmos είναι ένας ενισχυτής (EQ), που όταν είναι ενεργοποιημένος, επηρεάζει όλα τα κανάλια ήχου του κινητού, πχ ακουστικό, ηχείο, ΒΤ, χωρίς να μπορεί κανείς να δώσει ξεχωριστή ρύθμιση για κάποιο από αυτά ξεχωριστά.

Για να ενεργοποιηθεί, δεν θα πρέπει να είναι και άλλος equalizer ενεργοποιημένος σε άλλη εφαρμογή.

Θα πρέπει πάνω δεξιά το εικονίδιο της ενεργοποίησης να είναι λευκό και για περισσότερη ένταση θα πρέπει το "volume leveler" κάτω δεξιά , επίσης να είναι ΟΝ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμφανίζεται μόνο στην οθόνη κλειδώματος, κάτω κάτω με κάτι μικρά γράμματα και μόνο αν το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τα madExtras

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου οντως κατατοπιστικη.Μια διευκρινηση ομως εχω.Ποτε ειναι το "volume leveler" στο ON?οταν φαινεται το OFF 'ή οταν φαινεται το ON?(σορρυ για την χαζη ερωτηση αλλα μπερδευτηκα).

 

Και επισης τα αλλα δυο κουμπια που πρεπει να ειναι στο ON 'η στο OFF?

 

ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει ρε παιδιά η εφαρμογή Στιγμιότυπα Κίνησης στην 7.1.2 ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.motionstills

 

Εμένα μου ανοίγει και κλείνει κατευθείαν.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα έχω την 7.1.2 της mados και όλα πήγαιναν μια χαρά μέχρι σήμερα που έχω απίστευτα κολλήματα στο Facebook και όχι μόνο τελικά με μαύρες οθόνες αλλά και πινακακια για κλείσιμο της εφαρμογής ή αναμονή ή αποστολή σχολιων.

Τι μπορεί να φταίει; Δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να καθαρίσεις την dalvik cache.

....,....

Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες αγόρασα μία οθόνη η οποία δεν είναι νησιά της jiayu και την πέρασα στο σπασμένο κινητό που είχα. Έκανα ένα τεστ να δω πόσα σημεία αφής έχει και μου έδειξε ότι έχει 10. Και απορώ. Η γνήσια οθόνη είχε 10 σημεία αφής?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες αγόρασα μία οθόνη η οποία δεν είναι νησιά της jiayu και την πέρασα στο σπασμένο κινητό που είχα. Έκανα ένα τεστ να δω πόσα σημεία αφής έχει και μου έδειξε ότι έχει 10. Και απορώ. Η γνήσια οθόνη είχε 10 σημεία αφής?

Απ' ό,τι θυμάμαι (από reviews της εποχής και τέτοια - δεν έχω κάτσει ποτέ να κοιτάξω τι κάνει το δικό μου(!)) όντως 10 έχει η 'μαμίσια'.

 

Πώς είναι αυτή που πήρες από απόδοση γενικότερα, χρώματα, φωτεινότητα, απόκριση στην αφή κλπ...;

 

ΥΓ:

αγόρασα μία οθόνη η οποία δεν είναι νησιά της jiayu

νομίζω ότι ακόμα έχεις τις διακοπές στο μυαλό σου! :p

Link to comment
Share on other sites

η οποία δεν είναι νησιά της jiayu

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

( με χιούμορ και ας φταίει η διόρθωση της google )

 

Επειδή έχω την γνήσια οθόνη το τεστ αφής μου έδειξε 10 σημεία . Δεν είχα άλλα δάχτυλα να τοποθετήσω για περαιτέρω έρευνα . Αν και δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα όλων αυτών των σημείων αφής

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να καθαρίσεις την dalvik cache.

....,....

Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες αγόρασα μία οθόνη η οποία δεν είναι νησιά της jiayu και την πέρασα στο σπασμένο κινητό που είχα. Έκανα ένα τεστ να δω πόσα σημεία αφής έχει και μου έδειξε ότι έχει 10. Και απορώ. Η γνήσια οθόνη είχε 10 σημεία αφής?

 

Ναι 10 είχε, το θυμάμαι από τότε που το αγόρασα

Το έγραφαν δηλ

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει ρε παιδιά η εφαρμογή Στιγμιότυπα Κίνησης στην 7.1.2 ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.motionstills

 

Εμένα μου ανοίγει και κλείνει κατευθείαν.

Anyone ? Μπορεί να την δοκιμάσει κάποιος; Της Google είναι.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

εδω και αρκετό καιρό δεν μου βγάζει notifications στο quizdom

παλιά μου έβγαζε, τώρα και να έχει κάτι καινούριο δεν μου το εμφανίζει

τι μπορώ να κάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Anyone ? Μπορεί να την δοκιμάσει κάποιος; Της Google είναι.

 

 

 

ανοίγει κανονικά

μόλις το εγκατέστησα

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά 7.1.2 ? την τελευταία τελευταία; Ή την προηγούμενη, του Ιουνίου;

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά 7.1.2 ? την τελευταία τελευταία; Ή την προηγούμενη, του Ιουνίου;

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads

 

 

την τελευταία αλλά τώρα που το ξαναανοίγω κλείνει με το που πατάω το κουμπί

την 1η φορά δούλεψε κανονικά

τώρα το κάνω και κλείνει συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

Αααααα γειά σου... αυτό κάνει και σε εμένα...

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την εφαρμογή της shell; από τότε που έβαλα την 7.1.2 μπαίνει στην εφαρμογή άλλα όταν πατάω πάνω στην κάρτα δεν μου την γυρνάει για να δω το barcode.συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λειτουργεί κανονικά. Μου γυρνάει κανονικά την κάρτα και δέχομαι και ενημερώσεις.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λειτουργεί κανονικά. Μου γυρνάει κανονικά την κάρτα και δέχομαι και ενημερώσεις.
Ενημερώσεις δέχομαι Και εγώ απλά δεν γυρίζει την κάρτα ούτε και όταν πάω πάνω αριστερά στις 3 γραμμές μπαίνει στο μενού για να μπω έστω από εκεί.δοκίμασα να την απεγκατάστησω και να την εγκαταστήσω ξανά αλλά τπτ

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

πατωντας το power button στην 7.1.2 και επιλεγοντας την επανεκκινηση εμφανιζει ενα πινακακι και μια επιλογη "επανεκκινηση λογισμικου" .Τι ακριβως κανει αυτη η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Μια γρηγορη ερωτηση: εδω κ λιγες μερες, το εσωτερικο ηχειο στις κλησεις, εχει νεκρωθει, κοινως δεν μπορω να ακουσω το συνομιλητη μου, παρα μονο με ανοιχτη ακροαση και ακουστικα. Τι επιλογες εχω οσον αφορα την αντικατασταση του ηχειου? ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον βρει το χρονο να μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Μια γρηγορη ερωτηση: εδω κ λιγες μερες, το εσωτερικο ηχειο στις κλησεις, εχει νεκρωθει, κοινως δεν μπορω να ακουσω το συνομιλητη μου, παρα μονο με ανοιχτη ακροαση και ακουστικα. Τι επιλογες εχω οσον αφορα την αντικατασταση του ηχειου? ευχαριστω εκ των προτερων για οποιον βρει το χρονο να μου απαντησει.

 

Κοστίζει γύρο στα 3€ και αλλάζει πολύ εύκολα...το έκανα μια φορά και Χθες το παράγγειλα ξανά γιατι το χάλασα όταν άλλαξα οθόνη...

 

Πληροφορίες εντός.... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

πατωντας το power button στην 7.1.2 και επιλεγοντας την επανεκκινηση εμφανιζει ενα πινακακι και μια επιλογη "επανεκκινηση λογισμικου" .Τι ακριβως κανει αυτη η επιλογη?

 

υποτίθεται γίνεται μια επανεκκίνση του τηλεφώνου, αλλά μόνο σε επίπεδο λογισμικού και όχι όλης της συσκευής, ώστε να μειώνεται ο χρόνος επανεκκίνησης κλπ. Εγώ όσες φορές το έχω δοκιμάσει , ούτε πιο σύντομο χρόνο έχω δει αλλά και συχνά errors.... Οπότε επιλέγω πάντα την κανονική επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Το engineer mode δουλευει στην 7.1.2?Θελω να δυναμωσω την ενταση ηχου απο εσωτερικα και εξωτερικα ηχεια.

 

ευχαριστω;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...