Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβαλα την τελευταία Official Rom S3SN-2015-07-14 και είμαι ευχαριστημένος.

 

χρησιμοποιεις bluetooth handsfree για να μας πεις αν δουλευει κανονικα? ειχα ακουσει για προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν βρίσκομαι στην lock screen να μην δουλεύουν καθόλου με slide down Swype οι ειδοποιήσεις Γιατί όταν το έχω στην τσέπη και έρθουν ειδοποιήσεις είναι πολύ εύκολο να κατέβει και να πατηθει οτιδήποτε.

Φαντάζομαι να Σας έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις bluetooth handsfree για να μας πεις αν δουλευει κανονικα? ειχα ακουσει για προβληματα

 

Στην προηγούμενη ρομ που ήταν ίδια με αυτήν δηλαδη με καινούργιο UI. είχα δοκιμάσει το handsfree ενός φίλου μου λςιτουργουσε άψογα σε αυτήν δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις bluetooth handsfree για να μας πεις αν δουλευει κανονικα? ειχα ακουσει για προβληματα

 

Πέρασα και εγώ σήμερα την τελευταία rom και το bluetooth δουλεύει άψογα.Έχουν διορθωθεί αρκετά Bugs.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ σήμερα την τελευταία rom και το bluetooth δουλεύει άψογα.Έχουν διορθωθεί αρκετά Bugs.

Λέγε τέτοια, λέγε τέτοια... Άντε να βγάλουν και τα παλουκάρια από την TF με βάση αυτή τη νέα έκδοση, να βάλουμε xposed + gravity box να γίνει χαμός με το τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν βρίσκομαι στην lock screen να μην δουλεύουν καθόλου με slide down Swype οι ειδοποιήσεις Γιατί όταν το έχω στην τσέπη και έρθουν ειδοποιήσεις είναι πολύ εύκολο να κατέβει και να πατηθει οτιδήποτε.

Φαντάζομαι να Σας έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.

Ευχαριστώ

 

μια βοηθεια καποιος που να ξερει παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξης πρόβλημα με το κινητό

δεν δουλευει το κουμπι on-off

έχει τύχει σε κανέναν άλλο ?

υπάρχει τρόπος να το λύσω μόνος μου ?

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξης πρόβλημα με το κινητό

δεν δουλευει το κουμπι on-off

έχει τύχει σε κανέναν άλλο ?

υπάρχει τρόπος να το λύσω μόνος μου ?

 

Μήπως δεν πατάει καλά το καπακι? Δες το. Λίγο. Μετά βγάλε το καπακι και πάτα με μια οδοντογλυφιδα το κουμπακι το μικρο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξης πρόβλημα με το κινητό

δεν δουλευει το κουμπι on-off

έχει τύχει σε κανέναν άλλο ?

υπάρχει τρόπος να το λύσω μόνος μου ?

 

Eγω προσπαθω να μην χρησιμοποιω το on-off, μεχρι μα βρεις λυση μπορεις να βαλεις αυτη την εφαρμοφη https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot για reboot και recovery, το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify για κλειδωμα οθονης και να χρησιμοποιεις τα smart wake για ανοιγμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν πατάει καλά το καπακι? Δες το. Λίγο. Μετά βγάλε το καπακι και πάτα με μια οδοντογλυφιδα το κουμπακι το μικρο.

το έχω κάνει ήδη

ανοίγει μια φορά στις 20 με οδοντογλυφίδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eγω προσπαθω να μην χρησιμοποιω το on-off, μεχρι μα βρεις λυση μπορεις να βαλεις αυτη την εφαρμοφη https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot για reboot και recovery, το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify για κλειδωμα οθονης και να χρησιμοποιεις τα smart wake για ανοιγμα :)

 

όταν είναι ήδη ανοιχτό το τηλέφωνο χρησιμοποιώ αντίστοιχες εφαρμογές και το smart wake

το πρόβλημα είναι όταν αλλάζω sim και δεν ανοιγει το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση ρε παιδιά επειδή περιμένω την multilanguage έδοση της νέας αυτής lolipop διότι έχω κόλλημα με τα ελληνικά, όταν θα βγει και τη βάλω υπάρχει καποιος τρόπος να κάνω το desktop του κινητού με τις οθόνες που έχω στην επιφάνεια δηλαδή τα εικονίδια και τα widgets να τα κάνω backup όπως κάνω τις εφαρμογες με το titanium?

υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα?

είναι βαρετό να τα κάνω όλα από την αρχή .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν βρίσκομαι στην lock screen να μην δουλεύουν καθόλου με slide down Swype οι ειδοποιήσεις Γιατί όταν το έχω στην τσέπη και έρθουν ειδοποιήσεις είναι πολύ εύκολο να κατέβει και να πατηθει οτιδήποτε.

Φαντάζομαι να Σας έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.

Ευχαριστώ

 

 

 

 

 

μια βοηθεια καποιος που να ξερει παρακαλω

 

 

Τι ξεκλείδωμα έχεις βάλει?

Νομίζω η notification bar κατεβαίνει μόνο εάν έχεις διαλέξει για ξεκλείδωμα το "κανένα"

Εάν διαλέξεις "μοτίβο" ή "κωδικός" η notification δεν κατεβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση ρε παιδιά επειδή περιμένω την multilanguage έδοση της νέας αυτής lolipop διότι έχω κόλλημα με τα ελληνικά, όταν θα βγει και τη βάλω υπάρχει καποιος τρόπος να κάνω το desktop του κινητού με τις οθόνες που έχω στην επιφάνεια δηλαδή τα εικονίδια και τα widgets να τα κάνω backup όπως κάνω τις εφαρμογες με το titanium?

υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα?

είναι βαρετό να τα κάνω όλα από την αρχή .

Αν θα πας σε ROM που έχει τον ίδιο launcher με αυτήν που έχεις τώρα - ή έχεις βάλει κάποιον δικό σου launcher, πάρε ένα backup του launcher με το titanium και μετά την εγκατάσταση καινούριας ROM (ή και κανένα factory reset, αν ποτέ χρειαστεί να κάνεις), κάνε restore μόνο τα δεδομένα - όχι την ίδια την εφαρμογή (υποθέτοντας ότι αυτή θα υπάρχει ήδη εγκατεστημένη). Θα ξαναπάρεις πίσω όλες σου τις ρυθμίσεις, μαζί με τη διάταξη των οθονών, εικονιδίων, widgets κλπ.

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση ρε παιδιά επειδή περιμένω την multilanguage έδοση της νέας αυτής lolipop διότι έχω κόλλημα με τα ελληνικά, όταν θα βγει και τη βάλω υπάρχει καποιος τρόπος να κάνω το desktop του κινητού με τις οθόνες που έχω στην επιφάνεια δηλαδή τα εικονίδια και τα widgets να τα κάνω backup όπως κάνω τις εφαρμογες με το titanium?

υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα?

είναι βαρετό να τα κάνω όλα από την αρχή .

 

Εχω τον Nova prime launcher (δε ξερω αν το κανει και στη free εκδοση) και περνω backup τις αρχικες μου οθονες και την διαταξη των εφαρμογων στο συρταρι τους. Μετα απο φλασαρισμα περναω το titanium επαναφερω τις εφαρμογες και με το backup του Nova ξαναμπενουν ολα στη θεση τους εικονίδια, widgets, φακελοι :)

 

Και αν σε ...τρωει για δοκιμη εγω εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-jiayu-s3-01072015-t3148997 την rom, multilanguage και GAPPS (minimal)

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον Nova prime launcher (δε ξερω αν το κανει και στη free εκδοση) και περνω backup τις αρχικες μου οθονες και την διαταξη των εφαρμογων στο συρταρι τους. Μετα απο φλασαρισμα περναω το titanium επαναφερω τις εφαρμογες και με το backup του Nova ξαναμπενουν ολα στη θεση τους εικονίδια, widgets, φακελοι :)

 

Και αν σε ...τρωει για δοκιμη εγω εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-jiayu-s3-01072015-t3148997 την rom, multilanguage και GAPPS (minimal)

Είναι καλή η συγκεκριμένη rom; είναι και ρουταρισμενη και Έχει και τα gapps απ ότι είδα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον Nova prime launcher (δε ξερω αν το κανει και στη free εκδοση) και περνω backup τις αρχικες μου οθονες και την διαταξη των εφαρμογων στο συρταρι τους. Μετα απο φλασαρισμα περναω το titanium επαναφερω τις εφαρμογες και με το backup του Nova ξαναμπενουν ολα στη θεση τους εικονίδια, widgets, φακελοι :)

 

Και αν σε ...τρωει για δοκιμη εγω εχω αυτη http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-jiayu-s3-01072015-t3148997 την rom, multilanguage και GAPPS (minimal)

 

ευχαριστώ αλλά θα περιμένω επίσημη. να ρωτήσω όμως το θέμα με τη κάμερα λύθηκε που είναι 9mp full screen αντί για 13?

επίσης ποιος launcher είναι ο default στην επίσημη lolipop 23.06.15 ? να ξέρω ώστε αν αλλάξει να κάνω backup αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις εγκατέστησα τη 01,07 έχω την εντύπωση ότι πάει πιο σφαίρα από την 23.06

και χαίρομαι. gapps root εξ αρχής δεν ασχολείσαι με τπτ άλλο. τέλειο απλά.

επανέφερα και την επιφάνεια μια χαρά όλα εκτός από τα widgets εφαρμογών που δε μου τα επανέφερε.

στις ρυθμίσεις στη μπαταρία δε δείχνει να εμφανίζει ποσοστό κάτι που είχε default.

τώρα θα σας πω στη πορεία περαιτέρω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας κι άλλες λεπτομέρειες μας ενδιαφέρει.περιμένουμε.

 

Κάτι που μου κάνε εντύπωση έχει να περάσεις τις εφαρμογές σου στην εξωτερική sd που έχεις... Δε το καταλαβαίνω αφού ήδη ο χώρος είναι αρκετός και πιο γρήγορη η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Κατά τα άλλα όλα μα όλα ανοίγουν σε δέκατα του δευτερολεπτου σφαίρα. Η κάμερα παραμένει 9.5 mp. Μπαταρία κυλάει νορμάλ. Αφού βγάζει 1 μέρα με heavy χρήση το φορτίζεις όλο το βράδυ δεν έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μέσω flashtools την πέρασες Έτσι; δε σε δυσκόλεψε είπες.κάτι που να μην σου κάθησε Καλά είδες; αυτονομία μπαταρίας; δούλεψε το λίγο μερικές μέρες και πες μας και τα θετικά και τα αρνητικά να τα σταθμισουμε.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω flashtools την πέρασες Έτσι; δε σε δυσκόλεψε είπες.κάτι που να μην σου κάθησε Καλά είδες; αυτονομία μπαταρίας; δούλεψε το λίγο μερικές μέρες και πες μας και τα θετικά και τα αρνητικά να τα σταθμισουμε.

 

flashtools ναι. τπτ δε σε δυσκολεύει γιατί έχει προεγκαταστημένα gapps root multilanguage.

θα σου πω το βράδυ αυτονομία το χω πλήρως φορτισμένο όλη τη νύχτα σήμερα.

τη κάμερα να διόρθωναν μόνο ρε γμτ....Βγαζει εξαιρετικές φωτογραφίες τη μέρα το κινητάκι.

Βράδι όλα τα κινέζικα μια από τα ίδια.....χάλια μαύρα...sony αισθητήρας βάλτε και sony flash όχι αυτή τη

μ....ία που απλά αναβοσβήνει και είναι και διπλό.Το λέω γιατί πάνταείχα sony κινητά και τα βράδια είχα τέλειες φότος.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το Jiayu S3 απο Geekbuying.com .

 

Ξερει κανεις εαν απο το συγκεκριμμενο μαγαζι στελνουν το κινητο με google play installed η οχι ?

 

στη σελιδα τους για το Jiayu S3 αναφερουν οτι ερχεται με google play pre-installed και ακριβως απο κατω δινουν οδηγιες με link

για το πως θα το εγκαταστησεις μονος σου ! :confused::confused:

 

σας ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Το 'χω πάρει απο Geekbuying και ήταν με Google Play όλα μια χαρά... Επίσης είναι rootαρισμένο κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει όλες τις επίσημες Lollipop (beta και release candidate) και κάποιες του superdragonpt χρησιμοποιώ την τελευταία επίσημη 20150714-171927 και είναι μακράν η καλύτερη Lollipop. Χωρίς προβλήματα στο nfc και Bluetooth, με νέο ui, cyanogenmod theme engine! Και on screen time πάντα πάνω από 4μιση με 5 ώρες. Η stable Official lollipop rom ειναι πολύ κοντά φαίνεται. Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...