Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Σήμερα έπαθα και γω ζημιά με το βύσμα που συνδέουμε το καλώδιο φόρτισης.Μηπως υπάρχει καποιο διαθέσιμο η ολοκληρη η πλακέτα που είναι κολημένο το βύσμα?Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δυστυχως δεν υπαρχουν πια, αν βρεις καποιο ηλεκτρονικο να σε κολλησει καινουργιο βυσμα θα ηταν πολυ ευκολοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τρελααααααα!!!!Αντε να ξαναζωντανεψει λιγο το κινητακι μας!!!Παιδια θυμιστε λιγο την καινουρια recovery την περναμε αφου μπουμε με την παλια recovery και μετα install την καινουρια???
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχουν τελειοποίηση ακόμα. πχ δεν τραβάει βίντεο. Εγώ θα περιμένω ακόμα μέχρι να σταθεροποιηθεί.

ουτε φωτογραφιες, ουτε βλεπει τις αποθηκευμενες φωτογραφιες.

Προσωπικα δεν μου αρεσε, αλλα ειναι ακομη νωρις για συμπερασματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τρελααααααα!!!!Αντε να ξαναζωντανεψει λιγο το κινητακι μας!!!Παιδια θυμιστε λιγο την καινουρια recovery την περναμε αφου μπουμε με την παλια recovery και μετα install την καινουρια???

 

την περασα μεσω του φλασοεργαλειου. Δεν την βλεπει το παλιο, καθως ειναι .img

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

την περασα μεσω του φλασοεργαλειου. Δεν την βλεπει το παλιο, καθως ειναι .img

 

μπορεις να μου θυμισεις πως το κανουμε??

Link to comment
Share on other sites

ουτε φωτογραφιες, ουτε βλεπει τις αποθηκευμενες φωτογραφιες.

Προσωπικα δεν μου αρεσε, αλλα ειναι ακομη νωρις για συμπερασματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την περασα μεσω του φλασοεργαλειου. Δεν την βλεπει το παλιο, καθως ειναι .img

 

Μπορείς να περάσεις το .img μεσω recovery , επιλέγοντας sto install πάνω αριστερά .img αντί για .zip

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις το .img μεσω recovery , επιλέγοντας sto install πάνω αριστερά .img αντί για .zip

Δεν μπόρεσα να την περασω έτσι ... όλο την ίδια μου βγάζει 3.1.1.0

Άλλος τρόπος μέσω flashtool αλλά λίγο βοήθεια (οδηγίες για αρχάριους)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να την περασω έτσι ... όλο την ίδια μου βγάζει 3.1.1.0

Άλλος τρόπος μέσω flashtool αλλά λίγο βοήθεια (οδηγίες για αρχάριους)

 

νομιζω η 3.1.1 ειναι αυτη που ζηταμε, οποτε δεν θα εχεις κανενα θεμα

αλλα οδηγιες για αρχαριους ευχαριστως να δωσουμε

  1. Βγαλε μπαταρια απο το κινητο.
  2. κατεβαζεις το αρχειο και το τοποθετεις οπου θελεις.
  3. μετα κατεβαζεις το εργαλειο και διαλεγεις το σκατερ, οποιαςδηποτε ρομ (προυποθετει να εχεις κατεβασει ηδη και την ρομ 5,1 την επισημη )
  4. αποεπιλεγεις ολα εκτος απο το ρεκοβερυ
  5. εχοντας το ρεκοβερυ τσεκαρισμενο, πας ολο δεξια και πατας την διαδρομη που ειναι του τυπου c:/bla/bla....
  6. το πατας και σου προτρεπε να διαλεξεις ρεκοβερυ
  7. διαλεγεις εκεινο που κατεβασες
  8. πατας download, συνδεεις το καλωδιο, και υστερα την μπαταρια
  9. εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να την περασω έτσι ... όλο την ίδια μου βγάζει 3.1.1.0

Άλλος τρόπος μέσω flashtool αλλά λίγο βοήθεια (οδηγίες για αρχάριους)

 

Την 3.1.1.0 κάνει εγκατάσταση. Με την 3.0.2.0 που είχα μου έβγαζε σφάλμα .

Μόλις τώρα βρήκα τον χρόνο και έκανα εγκατάσταση την 8 . Η πρώτη εντύπωση είναι ότι η εγκατάσταση έγινε πολύ γρήγορα . Θα την δουλέψω λίγο και θα την σχολιάσω

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Λίγο newbie η ερώτηση... Η MAD μπορεί να μπει και στο S3 με τα 2GB ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω η 3.1.1 ειναι αυτη που ζηταμε, οποτε δεν θα εχεις κανενα θεμα

αλλα οδηγιες για αρχαριους ευχαριστως να δωσουμε

  1. Βγαλε μπαταρια απο το κινητο.
  2. κατεβαζεις το αρχειο και το τοποθετεις οπου θελεις.
  3. μετα κατεβαζεις το εργαλειο και διαλεγεις το σκατερ, οποιαςδηποτε ρομ (προυποθετει να εχεις κατεβασει ηδη και την ρομ 5,1 την επισημη )
  4. αποεπιλεγεις ολα εκτος απο το ρεκοβερυ
  5. εχοντας το ρεκοβερυ τσεκαρισμενο, πας ολο δεξια και πατας την διαδρομη που ειναι του τυπου c:/bla/bla....
  6. το πατας και σου προτρεπε να διαλεξεις ρεκοβερυ
  7. διαλεγεις εκεινο που κατεβασες
  8. πατας download, συνδεεις το καλωδιο, και υστερα την μπαταρια
  9. εισαι ετοιμος

 

Λοιπόν εκανα πρώτα wipe μετά (αφού δοκίμασα εγκατάσταση δεν έκανε) εκανα εγκατάσταση την recovery και μετά εγκατάσταση τη ROM και το έκανε.

Edited by ClainMine
Βρέθηκε λύση
Link to comment
Share on other sites

Λίγο newbie η ερώτηση... Η MAD μπορεί να μπει και στο S3 με τα 2GB ?

 

Το δικό μου είναι 2 Gb είναι και η εγκατάσταση έγινε κανονικά . Μετά την εγκατάσταση της ρομ πρέπει να γίνει αμέσως και χωρίς επανεκκίνηση και η εγκατάσταση των gaps

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δοκιμή μιάς μέρας , μόνο απογοήτευση ένοιωσα απο την νέα ρομ . Καμία εφαρμογή δεν δούλεψε σωστά , όλες είχαν μικρά ή μεγάλα προβλήματα . Θέλει πολύ δουλειά ακόμη από τους προγραμματιστές , αν και δεν βλέπω ότι έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από τις προηγούμενες ρομς . Προσωπικά , την RC5 δεν την αλλάζω με καμία άλλη
Link to comment
Share on other sites

Λίγο newbie η ερώτηση... Η MAD μπορεί να μπει και στο S3 με τα 2GB ?

 

Το δικό μου είναι 2 Gb είναι και η εγκατάσταση έγινε κανονικά . Μετά την εγκατάσταση της ρομ πρέπει να γίνει αμέσως και χωρίς επανεκκίνηση και η εγκατάσταση των gaps

 

Ναι κανονικα, κι εγω αυτο με τα 2GB εχω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δοκιμή μιάς μέρας , μόνο απογοήτευση ένοιωσα απο την νέα ρομ . Καμία εφαρμογή δεν δούλεψε σωστά , όλες είχαν μικρά ή μεγάλα προβλήματα . Θέλει πολύ δουλειά ακόμη από τους προγραμματιστές , αν και δεν βλέπω ότι έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από τις προηγούμενες ρομς . Προσωπικά , την RC5 δεν την αλλάζω με καμία άλλη

 

Ειναι δυσκολο το να λειτουργουνε ολες οι εφαρμογες ακομα σωστα..πολλες δεν εχουνε ακομα αναβαθμιστει για την oreo η ιδιες οι εφαρμογες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας , μια ερωτηση ρε παιδια αν μπορει να βοηθησει καποιος..Εχω το κινητο με την rc5. Εδω και κανα 2μηνο αν εξαιρεσουμε το οτι θελω μπαταρια μου εχει βγει το εξης προβλημα:Μου κλεινει στο ασχετο (ειτε θα ειμαι στο ιντερνετ ,ειτε θα μιλαω ειτε απλα θα παιζω ειτε θα βαλω gps)αλλε φορες το ανοιγω και μπαινει αλλες ομως μου ξεκιναει βελτιστοποιηση εφαρμογων δε μπαινει ποτε στο menu και αναγκαζομαι να λειτουργησω το κινητο με φορματ και στησιμο απι την αρχη...Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;;;Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , μια ερωτηση ρε παιδια αν μπορει να βοηθησει καποιος..Εχω το κινητο με την rc5. Εδω και κανα 2μηνο αν εξαιρεσουμε το οτι θελω μπαταρια μου εχει βγει το εξης προβλημα:Μου κλεινει στο ασχετο (ειτε θα ειμαι στο ιντερνετ ,ειτε θα μιλαω ειτε απλα θα παιζω ειτε θα βαλω gps)αλλε φορες το ανοιγω και μπαινει αλλες ομως μου ξεκιναει βελτιστοποιηση εφαρμογων δε μπαινει ποτε στο menu και αναγκαζομαι να λειτουργησω το κινητο με φορματ και στησιμο απι την αρχη...Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;;;Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα...

 

Εχεις δοκιμασει να ξαναπερασεις τη rom, μηπως κατι δεν εχει κατσει σωστα. Kανε και μια προσπαθεια με την 7.1.2 της mad

Link to comment
Share on other sites

Την rom την εχω απ οταν βγηκε(ενα χρονο και) οποτε φανταζομαι οτι αν ειχε θεμα θα φαινοταν απο την αρχη σωστα;;;

 

Αυτο με την βελτιστοποιηση εφαρμογων το ειχα κι εγω με την RC5 καποια στιγμη, δεν θυμαμε πως προεκυψε αλλα το ξεπερασα ξαναφλασαροντας την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ μαλλον κατι τετοιο θα δοκιμασω..Λες να βαλω καμια αλλη rom;Ξερεις κανα προγραμμα ανακτησης δεδομενων για το κινητο μας;για φωτο κλτ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , μια ερωτηση ρε παιδια αν μπορει να βοηθησει καποιος..Εχω το κινητο με την rc5. Εδω και κανα 2μηνο αν εξαιρεσουμε το οτι θελω μπαταρια μου εχει βγει το εξης προβλημα:Μου κλεινει στο ασχετο (ειτε θα ειμαι στο ιντερνετ ,ειτε θα μιλαω ειτε απλα θα παιζω ειτε θα βαλω gps)αλλε φορες το ανοιγω και μπαινει αλλες ομως μου ξεκιναει βελτιστοποιηση εφαρμογων δε μπαινει ποτε στο menu και αναγκαζομαι να λειτουργησω το κινητο με φορματ και στησιμο απι την αρχη...Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;;;Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα...

Μου το έχει κάνει κι εμένα όταν η μπαταρία τα είχε "παίξει" . Πιθανόν να μη σου παρουσιάζει αυτά τα προβλήματα εάν αλλάξεις μπαταρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστω πολυ μαλλον κατι τετοιο θα δοκιμασω..Λες να βαλω καμια αλλη rom;Ξερεις κανα προγραμμα ανακτησης δεδομενων για το κινητο μας;για φωτο κλτ...

 

Για τις φωτο βάζεις την εφαρμογή google photos και έχεις τις φωτο σου όπου και όποτε τις θέλεις :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ μαλλον κατι τετοιο θα δοκιμασω..Λες να βαλω καμια αλλη rom;Ξερεις κανα προγραμμα ανακτησης δεδομενων για το κινητο μας;για φωτο κλτ...

 

δεν υπαρχει λογος για ανακτηση φωτογραφιων αν τις εχεις σωσμενες στην καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος για ανακτηση φωτογραφιων αν τις εχεις σωσμενες στην καρτα μνημης

 

 

Δεν τις ειχα στην καρτα μνημης!!!Και η μακακια ειναι οτι δεν ειχα βαλει καρτα μνημης...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση!! Δοκιμασα να στεικω sms και μου βγαζει αποτυχία αποστολής! Ενω λαμβανω κανονικα δεν μπορώ να στειλω!! Ξερει κανείς που ειναι ο αριθμός κεντρου μην? Γτ ψαχνω και δεν μπορω να το βρω!! Εχω την 7.1.2!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...