Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Konpson για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά νέας μπαταρίας. Μακράν η καλύτερη εναλλακτική μετά την original του κινητού μας.

 

Στο Aliexpress την έχουν 2 πωλητές. Αγόρασα κι εγώ και περιμένω να μου 'ρθει.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Konpson για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά νέας μπαταρίας. Μακράν η καλύτερη εναλλακτική μετά την original του κινητού μας.

 

Στο Aliexpress την έχουν 2 πωλητές. Αγόρασα κι εγώ και περιμένω να μου 'ρθει.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και απ' ότι είδα βγήκε και στα 3700mah

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και απ' ότι είδα βγήκε και στα 3700mah

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Μην το υπογράφεις κιόλας. Πολλά λένε οι Κινέζοι. Λίγα να κρατάς. Αν είναι 3000mah να είσαι τρισευτυχισμένος!

Link to comment
Share on other sites

Μην το υπογράφεις κιόλας. Πολλά λένε οι Κινέζοι. Λίγα να κρατάς. Αν είναι 3000mah να είσαι τρισευτυχισμένος!

 

Ναι τις ξέρω τις κινεζικές μπαταρίες....(είχα κάνει κάτι γέλια με αυτές τις χρυσές που κυκλοφορούν στο ebay και γράφουν επάνω κάτι τρελά νούμερα)

Αλλά σαν σκεπτικό έλεγα ότι η konpson που παραγγέλνουν όλοι (και έχω και εγώ) αφού γράφει επάνω 3400-3500 και ο πωλητής την διαφημίζει σαν 3100 ε τότε η 3700 δεν θα πλησιάζει τα 3400 ?

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο Vickmall, με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές για αυθεντικά ανταλλακτικά. Με το κλείσιμο της Jiayu είναι λίγο άσχημες οι πιθανότητες, αλλά δεν χάνεις κάτι.

 

Τελικά μετά από συνομιλία με Vivian με mail παρήγγειλα από Vickmall στα 48$ +8$ μεταφορικά =56$. Τώρα περιμένουμε... Να ευχαριστήσω όλους όσους βοήθησαν και ειδικότερα τον talos_2002 για το Vickmall

Link to comment
Share on other sites

Για οποιων ενδιαφερεται :)

New XTREME 2.3

-Fix dolby atmos on some devices

 

Βγήκε η xtreme 2.4 από οτι είδα χτες. Άρχισαν και βγάζουν συχνά update για την xtreme.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγο ασχετο απλα αν μπορει να βοηθησει καποιος. Οταν μιλαω στο viber με ακουστικα οσο χαμηλα και να εχω την ενταση του τηλεφωνου η φωνη ακουγεται τοσο δυνατα που παει να σπασει το τυμπανο. Καμια ιδεα για να χαμηλωσει η φωνη στα ακουστικα? (δεν εχουν ρυθμιση για ενταση) ευχαριστω και συγνωμη για το off
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το δώσω για ανταλλακτικά το jiayu μου φαίνεται.. Μετά τα bootloops και αφού κατάφερα να το ισορροπίσω κάπως, σήμερα δεν ανοίγει καθόλου! Ορατό στο pc, ξαναφλασάρισα την extreme αλλά τζίφος! Θα δοκιμάσω να φλασάρω και την RC4 μπας και..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το δώσω για ανταλλακτικά το jiayu μου φαίνεται.. Μετά τα bootloops και αφού κατάφερα να το ισορροπίσω κάπως, σήμερα δεν ανοίγει καθόλου! Ορατό στο pc, ξαναφλασάρισα την extreme αλλά τζίφος! Θα δοκιμάσω να φλασάρω και την RC4 μπας και..

ένα JiaYu ποτέ δεν πεθαίνει :)

το πρόβλημα υπάρχει ακόμα και αν περάσεις μέσα από FlashTools κάποια Rom?

Εννοείται όχι με απλό download mode, αλλά Firmware Ugrade που κάνει και φορματ.

Δοκίμασες και καμιά μαμίσια ΚΚ;

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το δώσω για ανταλλακτικά το jiayu μου φαίνεται.. Μετά τα bootloops και αφού κατάφερα να το ισορροπίσω κάπως, σήμερα δεν ανοίγει καθόλου! Ορατό στο pc, ξαναφλασάρισα την extreme αλλά τζίφος! Θα δοκιμάσω να φλασάρω και την RC4 μπας και..

 

Κατι εκανες λαθος, στο δικο μου να δεις ποσες φορες το τουβλισα και ποσες φορες ζωντανεψε.

Link to comment
Share on other sites

Κατι εκανες λαθος, στο δικο μου να δεις ποσες φορες το τουβλισα και ποσες φορες ζωντανεψε.

 

Μα η ουσία είναι ότι δούλευε τόσο καιρό, δεν πείραξα κάτι εκ νέου. Και το πρόβλημα με το bootloop εμφανίστηκε μετά το service του vickmall.

edit: αφού το άφησα για αρκετή ώρα χωρίς μπαταρία άνοιξε.. Όπως και νά χει είναι πλέον αναξιόπιστο για βασική συσκευή, το έχω μόνο για να παρακολουθώ το στοίχημα :p

Edited by jon_robocop
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Μα η ουσία είναι ότι δούλευε τόσο καιρό, δεν πείραξα κάτι εκ νέου. Και το πρόβλημα με το bootloop εμφανίστηκε μετά το service του vickmall.

edit: αφού το άφησα για αρκετή ώρα χωρίς μπαταρία άνοιξε.. Όπως και νά χει είναι πλέον αναξιόπιστο για βασική συσκευή, το έχω μόνο για να παρακολουθώ το στοίχημα :p

 

Βλεπω οτι εχεις και αλλες συσκευες στην υπογραφη σου, οποτε συγκριτηκα με αυτες εχεις ενα δικιο.

Ειπες στοιχημα; εχεις κανενα σιτε να μας προτεινεις; Και σε πμ μου αρκει !!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα η ουσία είναι ότι δούλευε τόσο καιρό, δεν πείραξα κάτι εκ νέου. Και το πρόβλημα με το bootloop εμφανίστηκε μετά το service του vickmall.

edit: αφού το άφησα για αρκετή ώρα χωρίς μπαταρία άνοιξε.. Όπως και νά χει είναι πλέον αναξιόπιστο για βασική συσκευή, το έχω μόνο για να παρακολουθώ το στοίχημα :p

και εγώ ενα πμ πόσο πουλάς τα ανταλλακτικά σου.

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως ειμαι υπερευχαριστημενος για τα 170 ευρω που ειχα δωσει πριν 1,5 και πλεον χρονο και μετα απο την μπαταρια που παρηγγειλα θα εχω το καλυτερο δευτερο τηλεφωνο ever. Mπραβο στην Jiayu
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την 7.0 και εχασα τo root μπορει καποιος να βοηθησει ?ευχαριστω

 

 

 

 

Ενταξει εβαλα τον su 2.78 zipμεσω twrp

Edited by conkara
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως ειμαι υπερευχαριστημενος για τα 170 ευρω που ειχα δωσει πριν 1,5 και πλεον χρονο και μετα απο την μπαταρια που παρηγγειλα θα εχω το καλυτερο δευτερο τηλεφωνο ever. Mπραβο στην Jiayu

 

Μια απο τα ίδια και εγώ, 1,5 χρόνο με το κινητό πολύ ευχαριστημένος. Με μια αλλαγή μπαταρίας μέχρι τώρα....

 

πιστεύω οτι για 2 κοντά χρονια είναι πολλά για low budget κινεζικά κινητά...

 

Το επόμενο ποιο θα είναι δεν ξέρω.... που να υπέρ καλύπτει το S3adv και να είναι κοντά στα ίδια λεφτά....

 

Προτάσεις δεκτές...

Edited by trelaunder
Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλος επειδη ειμαι μεσος χρηστης να σου πω παρηγγειλα το Redmi note 3 pro (χωρις να γνωριζω πολλα) αλλα δεν νομιζω να δω και καμια τρομερη διαφορα. πιο πολυ το εκανα για shopping therapy στα ιδια λεφτα. Παντως για καποιον που ασχολειται εχουν βγει κατι τερατακια με 200+ ευρω αλλα πραγματικα δεν μου χρειαζονται. Nα σου πω την μπαταρια την παρηγγειλα για εξτρα, ακομα το κινητο ζει και βασιλευει με την αρχικη του μπαταρια αλλα επαναλαμβανω ειμαι ενας απλος μεσος χρηστης οποτε δεν το ζορισα και πολυ το κινητο (εχω ακομα την τελευταια επισημη ενημερωση πριν 100 χρονια :) ) Edited by jogoon
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η Jiayu προφανώς έχει πεθάνει, οι developers του S3 (Jiayu.de) είναι επίσης και αυτοί που θα υποστηρίξουν τη Vernee απ' ότι έχω μάθει. Αν είναι παρακλάδι της Jiayu δε ξέρω. Όπως επίσης δε ξέρω αν τα Vernee θεωρούνται καλά τηλέφωνα για τα λεφτά τους, ή, όχι.

 

Πάντως κι εγώ μετά από 1,5 περίπου χρόνο με το S3, μόνο ευχαριστημένος δηλώνω!

 

Σε άλλο θέμα τώρα: Μετά από 1,5 χρόνο το USB καλώδιο όταν το συνδέω δεν το φορτίζει, παρόλα αυτά αν το βάλω στο PC το αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Με άλλο USB καλώδιο παίζει κανονικά σε φόρτιση/PC. Σκέφτομαι ότι μπορεί το USB board του S3 να έχει αρχίσει να χαλαρώνει. Εσείς που το έχετε αλλάξει, μία πρόταση από που θα μπορούσα να προμηθευτώ μελλοντικά αν χαλάσει;

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η Jiayu προφανώς έχει πεθάνει, οι developers του S3 (Jiayu.de) είναι επίσης και αυτοί που θα υποστηρίξουν τη Vernee απ' ότι έχω μάθει. Αν είναι παρακλάδι της Jiayu δε ξέρω. Όπως επίσης δε ξέρω αν τα Vernee θεωρούνται καλά τηλέφωνα για τα λεφτά τους, ή, όχι.

 

Πάντως κι εγώ μετά από 1,5 περίπου χρόνο με το S3, μόνο ευχαριστημένος δηλώνω!

 

Σε άλλο θέμα τώρα: Μετά από 1,5 χρόνο το USB καλώδιο όταν το συνδέω δεν το φορτίζει, παρόλα αυτά αν το βάλω στο PC το αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Με άλλο USB καλώδιο παίζει κανονικά σε φόρτιση/PC. Σκέφτομαι ότι μπορεί το USB board του S3 να έχει αρχίσει να χαλαρώνει. Εσείς που το έχετε αλλάξει, μία πρόταση από που θα μπορούσα να προμηθευτώ μελλοντικά αν χαλάσει;

απο αλι πηρα δυο ετσι για να εχω .To eνα το τοποθετησαμε σε φιλο που το χρειαστηκε, το αλλο μου εμεινε.

τιμη περιπου 11 το ενα

https://www.aliexpress.com/store/product/Jiayu-S3-USB-Board-Mic-microphone-Replacement-Assembly-Repairing-Fixing-part-Accessories-for-Jiayu-S3-Free/1763504_32347645058.html

Link to comment
Share on other sites

Και έχω κάνει παραγγελία και το περιμένω..

 

http://s.aliexpress.com/rqqaueyE

 

Βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει το βράδυ κατά τις 12:30 και στις 8:00 το πρωί μια έχω 100% μπαταρία μια έχω 87% και την άλλη έχω 76%

Πιστεύω ότι αυτό φταίει

Άλλαξα φορτιστή.

Άλλαξα καλώδιο.

Θα αλλάξω και πλακέτα και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και έχω κάνει παραγγελία και το περιμένω..

 

http://s.aliexpress.com/rqqaueyE

 

Βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει το βράδυ κατά τις 12:30 και στις 8:00 το πρωί μια έχω 100% μπαταρία μια έχω 87% και την άλλη έχω 76%

Πιστεύω ότι αυτό φταίει

Άλλαξα φορτιστή.

Άλλαξα καλώδιο.

Θα αλλάξω και πλακέτα και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Και σε μένα το ίδιο ακριβώς κάνει.Εχω αλλαξει rom και μπαταρία το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

απο αλι πηρα δυο ετσι για να εχω .To eνα το τοποθετησαμε σε φιλο που το χρειαστηκε, το αλλο μου εμεινε.

τιμη περιπου 11 το ενα

https://www.aliexpress.com/store/product/Jiayu-S3-USB-Board-Mic-microphone-Replacement-Assembly-Repairing-Fixing-part-Accessories-for-Jiayu-S3-Free/1763504_32347645058.html

 

Την αλλαγή της πλακέτας την έκανες μόνος ;;; έχω και εγώ το ίδιο θέμα, έχω πάρει την πλακέτα αλλα ακόμα δεν την άλλαξα....

 

Όταν ανοίγεις το τηλέφωνο για να αλλάξεις την πλακέτα του USB χάνονται ολα τα δεδομένα;;;; με απλό κολλητήρι μπορείς να την κολλήσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή της πλακέτας την έκανες μόνος ;;; έχω και εγώ το ίδιο θέμα, έχω πάρει την πλακέτα αλλα ακόμα δεν την άλλαξα....

 

Όταν ανοίγεις το τηλέφωνο για να αλλάξεις την πλακέτα του USB χάνονται ολα τα δεδομένα;;;; με απλό κολλητήρι μπορείς να την κολλήσεις;;;

 

καμια σχεση. Βγαζεις την μπαταρια και ξεβιδωνεις περιμετρικα. Η βαση του usb εχει 2 βιδες νομιζω, και ειναι κολλημενη με κολλα απο την μια μερια που ειναι η κεραια, θα δεις ενα καλωδιακι που ερχεται απο πανω. Ξεβιδωνεις, και σιγα σιγα την τραβας να ξεκολλησει.

Κολλητηρι δεν θελει πουθενα. Βιδωνεις και πατας λιγακι μεχρι να πιασει πανω στην κολλα, και εισαι ετοιμος. Δεδομενα θα μεινουν ανεπαφα.

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση. Βγαζεις την μπαταρια και ξεβιδωνεις περιμετρικα. Η βαση του usb εχει 2 βιδες νομιζω, και ειναι κολλημενη με κολλα απο την μια μερια που ειναι η κεραια, θα δεις ενα καλωδιακι που ερχεται απο πανω. Ξεβιδωνεις, και σιγα σιγα την τραβας να ξεκολλησει.

Κολλητηρι δεν θελει πουθενα. Βιδωνεις και πατας λιγακι μεχρι να πιασει πανω στην κολλα, και εισαι ετοιμος. Δεδομενα θα μεινουν ανεπαφα.

 

Με έσωσες, θα το κάνω αύριο κιόλας....

 

Σε ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...