Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους έχουν βονταφον και δεν μπορούν να μπουν στο ίντερνετ πρέπει να κάνουν το εξής.

Ρυθμίσεις -περισσότερα -Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -όνομα σημείου προσβασεις και λογικά εκεί όσοι έχουν πρόβλημα είναι επιλεγμενη η πρώτη επιλογή. Πρέπει να επιλέξουμε την δεύτερη που λέει internet Vodafone gr.και λογικά μετά πρέπει να έχουμε ίντερνετ από την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Για ίντερνετ σε βονταφον.. Παμε ρυθμίσεις - περισσότερα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - ονόματα σημείου πρόσβασης και διαλέγουμε το Vf Internet ( internet.vodafone.gr)... Εγώ έτσι έκανα και δούλεψε.. Το είχα διαβάσει μερικές σελίδες πίσω!

 

@fck23 Με προλαβες :D

Edited by Mpatzakas
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει επανεκκίνηση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμφανίζει το 3G στην μπάρα ειδοποίησης σκόνη κι όταν δεν έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο το 3g με το αν έχεις ίντερνετ η όχι αν έχεις ένα σηματάκι πάνω από την μπάρα του σήματος έχεις ίντερνετ. Το g 3g 4g είναι η ταχύτητα του ίντερνετ που θα έχεις
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο το ότι έχω καρτοκινητό; μήπως δεν Πρέπει να τσεκάρω την δεύτερη επιλογή; γι'αυτό ρωτάω.Επίσης εκεί που δεν είναι ρυθμισμενες ου Επιλογές Πρέπει να βάλω κάτι; εσείς τι έχετε εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πειράξει τίποτα εκεί και νομίζω ότι έχουμε τα ίδια εμένα είναι συμβόλαιο. Αν την έχεις στην δεύτερη θύρα την κάρτα δοκίμασε στην πρώτη να φύγουμε από την περιέργεια ότι δεν φταίει η κάρτα σου
Link to comment
Share on other sites

Όχι στην πρώτη είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έφταιγε η κάρτα δε θα μπορούσα να κάνω και να δεχτώ κλήσεις.Δεν έτσι δεν είναι; Εγώ και κάνω και δέχομαι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις ενεργοποιήσει την σύνδεση δεδωμενων για αυτήν την κάρτα της βοντα από τις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Να την βάλω στην δεύτερη υποδοχή μπας και παίξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την άλλαξα Τελικά και έχω κανονικά 3g

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη sim2 παίζει μόνο το 3g.Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω και η δύο έχουν και μπορείς να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις πια κάρτα θα έχει ίντερνετ .αλλά αφού δούλεψε στην δεύτερη είσαι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως.να ρωτήσω και κάτι ακόμη.πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στη κάρτα sd;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα με την appmgr iii και δεν τα κατάφερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λόγος να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα το κινητο εχει περιπου 11γιγα ελευθερα για εφαρμογες οποτε ποιος ο λογος να τις μεταφερεις
Link to comment
Share on other sites

Με την beta lolipop διορθώθηκε το πρόβλημα ήχου στο video recording ή είναι τελικά πρόβλημα hardware ;

 

Και γι αυτούς που έχουν την συσκευή για πάνω απο ένα μήνα πως θα χαρακτήριζαν την κατασκευή της;

Τα κουμπιά χαλάρωσαν;

Τα ηχεία έχουν μεγαλύτερο θόρυβο;

Άρχισε να τρίζει στα χέρια σου;

Κάνει επανεκκινήσεις ή υπερθέρμανση;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η κεραία 4G στο τηλέφωνο, η πάνω δεξιά, ή η πάνω αριστερά? Δεν έχω 4G από τότε που μου γύρισε το τηλέφωνο από επισκευή από το εργοστάσιο (είχε βγάλει πρόβλημα στο wifi η κεραία του) και έχω την υποψία ότι μπορεί να στραβοπατάνε τα πινάκια της.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Σε κανεναν ειχε θεμα το ηχειο του κινητου να μην παιζει μετα απο διαστημα λειτουργιας;; ειχε κολησει δεν συνδεοταν σε υπολογιστη και δεν ξεκινουσε flash..εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων παλι δεν παιζει ηχος..να παω για flash υπαρχει πιθανοτητα να φτιαξει;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το κινητό πίσω από το εργοστάσιο, που είχε πάει για αλλαγή κεραίας wifi και τώρα παρατηρώ, ότι δεν έχω καθόλου 4G στην Wind, σε σημεία που πριν 1 μήνα είχα (πριν φύγει το κινητό για Κινα). Είπα ότι φταίει η Lolipop στην αρχή, αλλά ξαναέβαλα την 4.4.4 και 4G πάλι άφαντο. Θα προσπαθήσω να βρω μια ενεργή 4G κάρτα της Cosmote για να σιγουρευτώ ότι ούτε εκεί πιάνει και μετά το σφάζω, να δω μήπως τα πινάκια της κεραίας 4G έχουν στραβοπατήσει.

 

Ξέρει κανείς ποιά από τις δύο είναι, η δεξιά ή ή αριστερή?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως μπορω να αφαιρέσω αυτο που εχω σε κυκλο?

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/540/r83K8V.jpg

 

Θα μπεις στις ρυθμισεις και μετα θα πιλεξεις display. Εκει καπου εχει μια επιλογη που λεει notification net speed. Το ξετικαρεις κι εισαι ετοιμος ;-)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στις ρυθμισεις και μετα θα πιλεξεις display. Εκει καπου εχει μια επιλογη που λεει notification net speed. Το ξετικαρεις κι εισαι ετοιμος ;-)

 

Κομπλε,ευχαριστω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Lollipop 5.1 last version foto

 

Στο μια δείχνει διαμοιρασμό ίντερνετ

Και στην άλλη τεστ ταχύτητα δικτύου 4G

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβατότητα με τις κάρτες sd Τελικά ή μόνο τις διαβάζει; ρωτάω γιατί από το προηγούμενο τηλέφωνο μου πήγα backup μέσω titanium και όταν πήγα να το περάσω στο καινούργιο δεν διάβαζε τα αντίγραφα ασφαλείας και τις πέρασα μια μια ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...