Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!εχω μπερδευτει στο needrom.εχω το 2ραμ και δεν ξερω ποια ρομ να κατεβασω..για lollipop μιλαω.

 

έχω το ίδιο θέμα...γιατί έχει μόνο έκδοση για s3s που είναι η advanced 3gb για τη δικιά μας απλή ποια έκδοση είναι??

Link to comment
Share on other sites

Αυτες εχω εγω σε ολα τα levels και δεν εχω παραπονα απο κανεναν! Απλα πες μας αν ειναι οκ για να το βλεπουν κι οι αλλοι:)

 

0-->255

1-->235

2-->215

3-->205

4-->195

5-->185

6-->175

7-->184

8-->184

9-->136

10-->184

11-->120

12-->0

13-->0

14-->0

 

Εγω διαφοροποιουμε αρκετα, αλλα ακουω καλα και απ'οτι μου λενε ακουγομαι και καλα

0--> 64

1--> 112

2--> 192

3--> 136

4--> 192

5--> 192

6--> 184

7--> 184

8--> 184

9--> 136

10--> 184

11--> 120

12--> 0

13--> 0

14--> 0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η μπαταρία κρατάει περίπου 1,5 μέρα με βαριά χρήση!!!! αλλα μόλις φτάσει στο 15% πέφτει σε 2 λεπτά στο 2% χωρίς να κάνω κάτι!!!! έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό???

 

μου το κανει κι εμενα!3 φορες το εχω φτασει τοσο κατω και μου το εκανε και τις 3.εκτοτε προσεχω να μην πλησιαζω τη 'διακεκαυμενη' ζωνη για να μη μεινω χωρις κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πιο πανω για το θεμα του mic και αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα. Ολοι μου λενε οτι με ακουνε απο πολυ μακρια και αναγκαζομαι και βαζω συνεχεια τα handsfree. Εκανα οτι ειδα απο τα προηγουμε post, δλδ κατεβασα την εφαρμογη engineer και πηγα στο audio και στο mic προσπαθησα να αλλαξω καποιες τιμες. Οπότε εκανα αλλαγη και save.. μετα οταν ξανα εμπαινα δεν υπηρχε η τιμη που ειχα βαλει εγω αλλα η default. Αποτελεσμα να μην εχω βρει την λυση ακομα. :cry: Οποιος μπορει και θελει ας δωσει μια βοηθεια στον ατυχο... 8 μερες το εχω το κινητακι ...:cry:
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι το lolipop δεν είναι το official..Σωστά?

 

Official ειναι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!

Παρέλαβα προχθές για έναν συνάδελφο το Jiayu S3 Advanced.

Κορυφαίο, έπαθα πλάκα, θα το άλλαζα ευχαρίστως με το samsung s4 μου, αν δεν ήταν το Jiayu 5,5'' , τις θεωρώ too much.

Τέλος πάντων, το παρήγγειλα από το gearbest αλλά παρόλες τις οδηγίες μου, το έστειλαν χωρίς google play. Πήγα να ακολουθήσω τη μέθοδο με το κινέζικο apk αλλά δεν ολοκλήρωσε την εγκατάσταση, δεν αγχώθηκα δευτερόλεπτο φυσικά και απλά του έβαλα την TWRP v2.8.6.0 Recovery και του φλάσαρα τα gapps.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι: τί γίνεται αν βγεί OTA official update μια και πλέον δεν έχει τη stock recovery?

Αν το κάνει ο συνάδελφος που δεν είναι και πολύ έμπειρος...

Θα πάθει το κινητό soft brick? απλά δε θα ολοκληρώσει το update ή θα πάνε όλα καλά και θα ολοκληρωθεί το update και θα μείνουν και τα gapps?

Αν υπάρχει κίνδυνος, είναι πουθενά διαθέσιμη η stock recovery για να τη φλασάρω με το rashr ή το mobileuncle?

Οταν ήρθε το κινητό έκανε ένα update στη 4.4.4. που φορούσε και μετά δεν άλλαξα ρομ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση και συγγνώμη αν έχει ξαναερωτηθεί κάτι παρόμοιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πιο πανω για το θεμα του mic και αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα. Ολοι μου λενε οτι με ακουνε απο πολυ μακρια και αναγκαζομαι και βαζω συνεχεια τα handsfree. Εκανα οτι ειδα απο τα προηγουμε post, δλδ κατεβασα την εφαρμογη engineer και πηγα στο audio και στο mic προσπαθησα να αλλαξω καποιες τιμες. Οπότε εκανα αλλαγη και save.. μετα οταν ξανα εμπαινα δεν υπηρχε η τιμη που ειχα βαλει εγω αλλα η default. Αποτελεσμα να μην εχω βρει την λυση ακομα. :cry: Οποιος μπορει και θελει ας δωσει μια βοηθεια στον ατυχο... 8 μερες το εχω το κινητακι ...:cry:

 

Φιλε καθε φορα που αλλαζεις μια τιμη μην ξεχνας να πατας το "set". Επισης μετα τις αλλαγες το εργαλειο θελει restart. Τελος σιγουρεψε οτι εχεις ενεργοποιημενο το superuser (settings->security->superuser).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!

Παρέλαβα προχθές για έναν συνάδελφο το Jiayu S3 Advanced.

Κορυφαίο, έπαθα πλάκα, θα το άλλαζα ευχαρίστως με το samsung s4 μου, αν δεν ήταν το Jiayu 5,5'' , τις θεωρώ too much.

Τέλος πάντων, το παρήγγειλα από το gearbest αλλά παρόλες τις οδηγίες μου, το έστειλαν χωρίς google play. Πήγα να ακολουθήσω τη μέθοδο με το κινέζικο apk αλλά δεν ολοκλήρωσε την εγκατάσταση, δεν αγχώθηκα δευτερόλεπτο φυσικά και απλά του έβαλα την TWRP v2.8.6.0 Recovery και του φλάσαρα τα gapps.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι: τί γίνεται αν βγεί OTA official update μια και πλέον δεν έχει τη stock recovery?

Αν το κάνει ο συνάδελφος που δεν είναι και πολύ έμπειρος...

Θα πάθει το κινητό soft brick? απλά δε θα ολοκληρώσει το update ή θα πάνε όλα καλά και θα ολοκληρωθεί το update και θα μείνουν και τα gapps?

Αν υπάρχει κίνδυνος, είναι πουθενά διαθέσιμη η stock recovery για να τη φλασάρω με το rashr ή το mobileuncle?

Οταν ήρθε το κινητό έκανε ένα update στη 4.4.4. που φορούσε και μετά δεν άλλαξα ρομ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση και συγγνώμη αν έχει ξαναερωτηθεί κάτι παρόμοιο!!!

 

Η 5.1 θα μπει φλασαριστή, οπότε δεν σε νοιάζει τι recovery έχει...

 

Αν ήταν δικό μου δε θα με ένοιαζε, θα φλάσαρα την 5.1 όταν θα έβγαινε χωρίς bugs και μέχρι τότα δε θα έκανα ΟΤΑ update

Αυτό που ρωτάω είναι: Αν πάει να κάνει ΟΤΑ update (αν βγει ποτέ), έχοντας custom recovery θα αντιμετωπίσει κανά πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν θα την κάνει και θα μείνει στο custom recovery. Βρες μιά φλασαριστή 4.4.4 και φλάσαρε από εκεί μόνο το recovery (ξετσεκάρισε όλα τα άλλα κουτάκια).
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα, ψάχνοντας αρκετά και αφού έκλεψαν το 2 μηνών κινητάκι μου, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi mi note, αλλά λόγο τιμής θα πρόβω στην αγορά του jiagu αφού ακούω και πολύ καλά σχόλια από εσάς.. 2 ερωτήσεις μόνο και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί, 1. Επειδή ενδιαφέρει αρκετά ο τομέας κάμερα πως είναι οι φωτογραφίες του και 2. Από που να το αγοράσω? Με νοιάζει όχι μόνο να έρθει σχετικά γρήγορα αλλά να έχει και καλή υποστήριξη σε θέμα εγγύησης. Ευχαριστώ

 

Για κάμερα δες αλλού. Εκτός και αν με lollilop βελτιώνεται. Μην συγκρίνεις το mi note. Νομίζω σου απάντησα ξανα σε άλλο thread.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καθε φορα που αλλαζεις μια τιμη μην ξεχνας να πατας το "set". Επισης μετα τις αλλαγες το εργαλειο θελει restart. Τελος σιγουρεψε οτι εχεις ενεργοποιημενο το superuser (settings->security->superuser).

 

Ολα τελεια...εκανα αυτα που ειπες και κατι αλλα απο ενα ξενο site και ειναι κομπλε!!!:D:D:D:D:D:D

thnks mate:)

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ολα τελεια...εκανα αυτα που ειπες και κατι αλλα απο ενα ξενο site και ειναι κομπλε!!!:D:D:D:D:D:D

thnks mate:)

 

Ωραιος! Αν δεν βαριεσαι γραψε μας τι εκανες απο το ξενο site!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Αν δεν βαριεσαι γραψε μας τι εκανες απο το ξενο site!

 

Μπικα σ'ενα site που εσυ ειχες γραψει στην σελιδα 205 το :

http://www.china-devices.com/topic/4335-jiayu-s3-low-microphone-issue/

και ακολουθησα τις οδηγιες ρυθμίσεων για τα πρωτα 6 lvl στο audio για το mic..

To τσεκαρα με οσους μου ειχαν πει οτι με ακουνε απο μακρια και σιγα και πλεον ειναι οκ!

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε και εμένα σήμερα το κινητακι μου και ομολογώ πως είναι καταπληκτικό.Θέλω όμως να ρωτήσω κάτι.Έχω μόνο Wi-Fi και όταν το γυρίζω σε δεδομένα παρόλο που εμφανίζει στη γραμμή ειδοποίησης 3G όταν πάω να ανοίξω σελίδα στο ίντερνετ δεν έχω δεδομένα.Πρέπει μήπως να πάρω τηλ στη Vodafone για να περάσω τις ρυθμίσεις ή κάνω κάποια μαμακια;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε και εμένα σήμερα το κινητακι μου και ομολογώ πως είναι καταπληκτικό.Θέλω όμως να ρωτήσω κάτι.Έχω μόνο Wi-Fi και όταν το γυρίζω σε δεδομένα παρόλο που εμφανίζει στη γραμμή ειδοποίησης 3G όταν πάω να ανοίξω σελίδα στο ίντερνετ δεν έχω δεδομένα.Πρέπει μήπως να πάρω τηλ στη Vodafone για να περάσω τις ρυθμίσεις ή κάνω κάποια μαμακια;

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Μάλλον η ρυθμίσεις σου δεν είναι αυτές που πρέπει για τα δεδομένα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε και εμένα σήμερα το κινητακι μου και ομολογώ πως είναι καταπληκτικό.Θέλω όμως να ρωτήσω κάτι.Έχω μόνο Wi-Fi και όταν το γυρίζω σε δεδομένα παρόλο που εμφανίζει στη γραμμή ειδοποίησης 3G όταν πάω να ανοίξω σελίδα στο ίντερνετ δεν έχω δεδομένα.Πρέπει μήπως να πάρω τηλ στη Vodafone για να περάσω τις ρυθμίσεις ή κάνω κάποια μαμακια;

Ευχαριστώ πολύ

τυχερακια...τελικα σημερα παρελαβες...δεν μου λες εσενα ηρθε απευθειας απο ολλανδια στην θεσσαλονικη;;;;γιατι κανονικα παει βενιζελος και μετα θεσσαλονικη...κουφαθηκα τωρα...κανε μου μια χαρη στειλε μου σε π.μ το track number σου να τσεκαρω τις ημερομηνιες με τις δικες μου...και επισης σου ηρθε με playstore εγκατεστημενο και δουλευει σωστα;; Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Πας εδω

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2421

 

Κανεις οτι σου λεει επαννεκινηση και εισαι οκ.

Επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα στην επιλογη συσκευης τι βαζουμε που δεν την εχει διαθεσιμη;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα στην επιλογη συσκευης τι βαζουμε που δεν την εχει διαθεσιμη;

 

Εγώ που το είδα λέει βάζουμε αριθμό τηλεφώνου μόνο και τον κωδικό από κάτω και πατάμε αποστολή

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

όταν τελικά βγει κανονικά η Lollipop (όχι beta δηλ), θα μας έρθει ενημέρωση στο κινητό ή θα πρέπει να την κατεβάσουμε εμείς από κάποιο site?

 

φαντάζομαι οι πιο έμπειροι να βάλετε έναν οδηγό βήμα βήμα για το πως γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα στην επιλογη συσκευης τι βαζουμε που δεν την εχει διαθεσιμη;

 

http://www.naviphone-hellas.gr/showthread.php/649-Ρυθμίσεις-APN-Cosmote-Vodafone-Wind

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...