Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι ογκωδες ειναι στο μεγεθος 2 πακετα τσιγαρα μαζι στο υψος και 4 στο μακρος απλα βαριοτανε να το φερει και για αυτο θα αφησει σημειωμα..

 

Μαλλον βιαζοταν και ειχε σχολασει κιολας και μου ειπε οτι θα περασει στισ 10 το πρωι να μου αφησει το χαρτακι για τα ΕΛΤΑ.

Οπως το ειπες 8η μερα μια χαρα ειναι και παλι...

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα με την λολλιποπ το παιχνιδι modern combat 5 blackout εκτος απο τις γραφικαρες που ειναι απιθανες.το παιχνιδι το τρεχει σφαιρα δεν κολλαει ουτε για πλακα.και δεν περιμενεις καθολου για να φορτωσει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα ακριβώς 20 ημέρες απο τότε που μου ήρθε με e-mail ο αριθμός της παραγγελίας απο το geekbuying :D

Το πρώτο που κοίταξα είναι αν έχει το playstore και ναι το έχει τα υπόλοιπα θα τα λέμε εδώ στο φόρουμ σιγά σιγά ωστε να μας βοηθάνε οι παλαιοί κάτοχοι της συσκευής θα επανέλθω με ποιό ολοκληρωμένη γνώμη.:lol:

 

Y.Γ. Το πρώτο ''κολληματάκι'' η κάρτα sim που έχω δεν μπαίνει στην υποδοχή του κινητού είναι απο τις πρώτες κάρτες sim οι καινούριες είναι

ποιό μικρές;

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φοβερο κινητο μεχρι τωρα το χω λιγοτερο απο μηνα. Απλα ζεστενεται αρκετα ευκολα. Μπορει αυτο να δημιουργησει προβλημα;

 

 

Επισης ξερει κανεις πως κανει print screen;;

Edited by dinosavros
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα ακριβώς 20 ημέρες απο τότε που μου ήρθε με e-mail ο αριθμός της παραγγελίας απο το geekbuying :D

Το πρώτο που κοίταξα είναι αν έχει το playstore και ναι το έχει τα υπόλοιπα θα τα λέμε εδώ στο φόρουμ σιγά σιγά ωστε να μας βοηθάνε οι παλαιοί κάτοχοι της συσκευής θα επανέλθω με ποιό ολοκληρωμένη γνώμη.:lol:

 

Y.Γ. Το πρώτο ''κολληματάκι'' η κάρτα sim που έχω δεν μπαίνει στην υποδοχή του κινητού είναι απο τις πρώτες κάρτες sim οι καινούριες είναι

ποιό μικρές;

Η συσκευή λειτουργεί με micro sim πηγαίνεις στο ανάλογο κατάστημα (Wind,Germanos,Vodafon) και σου κόβουν αυτή που έχεις ή αν είναι παλιά σου την αλλάζουν με καινούργια το κόστος της νέας κάρτας είναι συνήθως 5€

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει την πρώτη μ@λ@κια την έκανα έκοψα την κάρτα βλέποντας αυτόν τον οδηγό http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/86129-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%88%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-sim-%CF%83%CE%B5-micro-sim-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7/

την τοποθέτησα στο κινητό φυσικά δεν την αναγνώρισε (οι παροιμίες δεν βγήκαν τυχαία και εδώ ταιριάζει όποιος βιάζεται σκοντάφτει)

και συν της άλλοις δεν μπορώ να βγάλω την sim απο την υποδοχή μ@μώ την ατυχία μου :help:

Σε περίπτωση που το πάω πχ στον Γερμανό πρώτον το βάζουν χέρι λόγο κινεζιάς για να βγάλουν την κάρτα sim;

δεύτερον αν καταστραφεί η κάρτα αν πάρω καινούρια θα μου δώσουν το ίδιο νούμερο;

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρώμα πήρες και σου ήρθε σε 7 μέρες και από που και με ποια ταχυδρομική? Υποθέτω το μαύρο!

το λευκό δεν το έχει ούτε το to2c πλέον!

 

εμένα η παραγγελία έγινε για το full white στις 14/6 απο το to2c... και απ οτι βλέπω το έχει ακομα σαν επιλογή....εκτός και τα κινεζακια μαμακιζονται και θελουν επιστροφες... για να δουμε τι θα δουμε...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει την πρώτη μ@λ@κια την έκανα έκοψα την κάρτα βλέποντας αυτόν τον οδηγό http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/86129-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%88%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-sim-%CF%83%CE%B5-micro-sim-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7/

την τοποθέτησα στο κινητό φυσικά δεν την αναγνώρισε (οι παροιμίες δεν βγήκαν τυχαία και εδώ ταιριάζει όποιος βιάζεται σκοντάφτει)

και συν της άλλοις δεν μπορώ να βγάλω την sim απο την υποδοχή μ@μώ την ατυχία μου :help:

Σε περίπτωση που το πάω πχ στον Γερμανό πρώτον το βάζουν χέρι λόγο κινεζιάς για να βγάλουν την κάρτα sim;

δεύτερον αν καταστραφεί η κάρτα αν πάρω καινούρια θα μου δώσουν το ίδιο νούμερο;

 

Πανε την καρτα στο καταστημα να δουν τα νουμερα επανω στην καρτα εγω οταν τις εκοψα με ειπαν να κρατησω αυτο που περισεψε.θα σου βγαλουν ναι το ιδιο νουμερο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εμένα η παραγγελία έγινε για το full white στις 14/6 απο το to2c... και απ οτι βλέπω το έχει ακομα σαν επιλογή....εκτός και τα κινεζακια μαμακιζονται και θελουν επιστροφες... για να δουμε τι θα δουμε...

 

Και στο στείλανε ή ακόμη περιμένεις να το παραλάβουν από Jiayu?

Θα είναι φαίνεται πιο δύσκολη η παραγωγή του!!

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατον να μη είναι συμβατή η συσκευή για την εγκατάσταση του apk της eurobank?

 

...το εχω περασει και δουλευει κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα το κινητό και εκ πρωτης οψεως οντως ειναι ΑΡΚΕΤΑ ΤΕΛΕΙΟ!!!

Ερωτηση .. Ποση ωρα θελει την πρωτη φορτιση? Πειραζει να ειναι ανοιχτο?

Οσο για το ογκώδες...ηταν συσκευασμενο σαν ενας φουσκομενος φακελος σαν ενα μικρο μαξιλαρακι..

απλα ο τυπος βαριοταν να το φερει...

Εχει μεσα το play store εγκατεστημενο και δοκιμασα τα ακουστικα του samsung και παιζει μια χαρα.

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια σε όσους το παρελαβαν αυτές τις μέρες. Είναι κινητάρα και θα το δείτε σύντομα. Για τη φόρτιση οι λιθιου δεν έχουν θέμα με το ανοικτό κλειστό.. Ούτε πρέπει να αποφορτιστουν τελείως και να φορτιστουν με μιας στο 100 %. Γενικά το optimal είναι να μην τισ ξεζουμιζουμε ούτε να τισ φορτιζουμε τελείως. Να περιμένετε πως η πρώτη φόρτιση παίζει να κάνει και κανένα 8ωρο. μη φρικαρετε μετά από κάνα 2 θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Χθες παρέλαβα το advanced! Απ'οσα πρόλαβα να δω ... εξαιρετικό!!! Τι κινητάρα είναι αυτή!!!!

 

Που να βάλεις και την λολλιποπ θα παθεις πλάκα με την ταχύτητα ανοίγουν όλα ακαριαια. Μόνο στο antutu που είναι τρίτο στην κατάσταση φτάνει για εμένα. Ένα κινητό τηλέφωνο με τόσα λίγα λεφτά τα σπάει.

Τα παιχνίδια που έβαλα είναι modern combat 5 blackout Nova 3 freedom dead target

Η Gpu κάνει θαύματα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Απο το jiayu-store έχει κάνει κανείς παραγγελία ; Γιατί το βλέπω σε πολύ καλή τιμή .

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Απο το jiayu-store έχει κάνει κανείς παραγγελία ; Γιατί το βλέπω σε πολύ καλή τιμή .

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

 

Αν σε ενδιαφέρει θήκη σιλικόνης και το tempered glass αντί για ζελατίνα (που για μένα είναι must), τότε το vickmall έχει καλύτερη τιμή γιατί δίνει αυτά τα δύο ως δώρα με τελική τιμή 195 δολ. (αντί για 190 του jiayu-store). Αν υπολογίσεις χαλαρά ένα 10άρικο για τα δύο δώρα που δεν σου χρεώνει, τότε έρχεται φθηνότερο το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Απο το jiayu-store έχει κάνει κανείς παραγγελία ; Γιατί το βλέπω σε πολύ καλή τιμή .

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

 

Άμα το θες χωρίς κανένα επιπλέον δώρο-αξεσουάρ...Τότε οκ είναι το πιο φθηνό.

Αλλά στο vickmall με 5$ παραπάνω παίρνεις silicon case + tempered glass.

 

Ουπς.

Με πρόλαβαν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SD κάρτα σηκώνει μέχρι 32 ή μέχρι 64GB?? αλλού διαβάζω 32 και αλλού 64

 

Σηκώνει 64. Εδώ την σήκωσε μέχρι και το THL W100s μου που είναι προπέρσυνο...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SD κάρτα σηκώνει μέχρι 32 ή μέχρι 64GB?? αλλού διαβάζω 32 και αλλού 64

 

Νομιζω μεχρι 64. Αλλα με 16gb χωρις partitions δεν νομιζω να χρειαστεις ποτε τοσο μεγαλη SD. Εγω το εχω με μια 16αρα SD που ακομη δεν μου χρειαστηκε πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει θήκη σιλικόνης και το tempered glass αντί για ζελατίνα (που για μένα είναι must), τότε το vickmall έχει καλύτερη τιμή γιατί δίνει αυτά τα δύο ως δώρα με τελική τιμή 195 δολ. (αντί για 190 του jiayu-store). Αν υπολογίσεις χαλαρά ένα 10άρικο για τα δύο δώρα που δεν σου χρεώνει, τότε έρχεται φθηνότερο το vickmall.

 

Περισσότερο με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και η ταχύτητα αποστολής απο το κάθε κατάστημα , παρά τα "δωράκια" που δίνει ! :)

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και η ταχύτητα αποστολής απο το κάθε κατάστημα , παρά τα "δωράκια" που δίνει ! :)

 

Κοίτα, σύμφωνα με τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης στο φόρουμ μας (http://www.myphone.gr/forum/poll.php?do=showresults&pollid=4116) το μαγαζί θεωρείται από τα πιο αξιόπιστα. Εγώ βέβαια, λόγω του ότι παρήγγειλα το δικό μου μέσα στο Πάσχα έφαγα μια ψυχική ταλαιπωρία 40 ημερών που όμως δεν οφειλόταν στο vickmall αλλά στα ταχυδρομεία που μεσολαβούν και πιθανότατα στο δικό μας στο αεροδρόμιο. Απ' ό,τι ακούω πάντως οι υπόλοιποι είναι γενικά ευχαριστημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...