Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...το gps σκοτώνει αδερφε.Ενας λογος που αλλαξα τηλέφωνο ηταν και αυτος!πρώην κάτοχος zp998

 

Εχεις pm... και είσαι και αδέρφι.... κρυφτήτε, ερχόμαστε, ΑΕΚ και τα μυαλα στο πάτωμα!

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το super user άμα το κάνω ενεργό θα αλλάξει κάτι στο κινητό ? επειδή δεν έχω ιδέα πως περνάς ρομ και τέτοια λέω μην κάνω καμιά βλακεία και μετά τρέχω να το φτιάχνω...

 

παιδια μια απαντηση και εδω.....

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα στις 9 του μήνα (23/5 παραγγελία από το vickmall, μαζί με ένα elephone g2 του γιού μου, άρα 12 εργάσιμες 17 συνολικά ημέρες.). Έχω ενθουσιαστεί. Λευκό πάντως λέει. Όλοι στη δουλειά τρελλάθηκαν. Κανένα πρόβλημα με τον ήχο, αλλά καλού κακού "εκοψα" όλες τις βελτιώσεις. Ψάχνω τους drivers για windows. Το Jiayu.es ζητάει εγγραφή. Μήπως τους ανέβασε κανείς; Δεν θυμάμαι και 187 σελίδες είναι πολλές.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το LG G3 εκτός απο την ανάλυση της οθόνης, τις δύο sim και την τιμή υπάρχει κάποια αλλή ουσιώδη διαφορά?(Με έχει φάει φίλος να πάρω αυτό)

Ευχαριστώ

 

Προσωπικά το μόνο plus του G3 σε σχέση με το S3 που μπορώ να σκεφτώ είναι η ύπαρξη υπερύθρων στο G3 με αποτέλεσμα να μπορείς να χειριστείς τηλεοράσεις, hifi, κτλ. χωρίς να χρειάζεσαι το τηλεκοντρόλ της κάθε συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απαντηση και εδω.....

 

Δεν θα παθει τιποτα το κινητο. Θα δουλευει ακριβως οπως δουλευε και πριν απλα θα εχεις ενα πλεονεκτημα: θα εχεις την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις εφαρμογες που χρειαζονται root. Εγω το εχω παντα ενεργοποιημενο γιατι χρησιμοποιω συχνα καποια τετοια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παθει τιποτα το κινητο. Θα δουλευει ακριβως οπως δουλευε και πριν απλα θα εχεις ενα πλεονεκτημα: θα εχεις την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις εφαρμογες που χρειαζονται root. Εγω το εχω παντα ενεργοποιημενο γιατι χρησιμοποιω συχνα καποια τετοια εφαρμογη.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.. το clean master μου βγαζει οτι 15 εφαρμογες ανοιγουν μονες τους και μονο με superuser μπορουσα να τισ κλεισω....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.. το clean master μου βγαζει οτι 15 εφαρμογες ανοιγουν μονες τους και μονο με superuser μπορουσα να τισ κλεισω....

Το clean master ξήλωσε το, σε ζαλίζει με άχρηστες πληροφορίες. βάλε το sd maid για να καθαρίζεις άχρηστα αρχεία. Να προσέχεις σε ποιες εφαρμογές δίνεις δικαιώματα root. Για αρχή περνά το greenify και κάνε hybernate εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς τόσο συχνά ώστε να αυξήσεις τη διάρκεια της μπαταρίας. Από εκεί και πέρα ανάλογα με το τι θες να κανείς περνάς και τις απαραίτητες εφαρμογές που χρειάζονται root.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα στις 9 του μήνα (23/5 παραγγελία από το vickmall, μαζί με ένα elephone g2 του γιού μου, άρα 12 εργάσιμες 17 συνολικά ημέρες.). Έχω ενθουσιαστεί. Λευκό πάντως λέει. Όλοι στη δουλειά τρελλάθηκαν. Κανένα πρόβλημα με τον ήχο, αλλά καλού κακού "εκοψα" όλες τις βελτιώσεις. Ψάχνω τους drivers για windows. Το Jiayu.es ζητάει εγγραφή. Μήπως τους ανέβασε κανείς; Δεν θυμάμαι και 187 σελίδες είναι πολλές.

 

Βλέπω στην φωτογραφία που ανέβασες ότι το μαύρο πλαίσιο γύρο από την οθόνη είναι πολύ μικρό, ειδικά στα πλάγια! Στο κάτω μέρος που συνήθως είναι μεγάλο, σε σένα δεν φαίνεται καλά γιατί δεν είναι κάθετη η φωτογραφία!! πως είναι? είναι μικρό το μαύρο κάδρο?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτές οι φωτογραφίες να απαντούν τις απορίες περί του μαύρου πλαισίου. Μετά πό τρια χρόνια συμβίωσης με το iphone G3s έχω ξετρρελλαθεί με την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτές οι φωτογραφίες να απαντούν τις απορίες περί του μαύρου πλαισίου. Μετά πό τρια χρόνια συμβίωσης με το iphone G3s έχω ξετρρελλαθεί με την οθόνη.

 

Ευχαριστώ φίλε για την ανταπόκριση!

πάντως πρέπει να΄έχεις κάνει πατέντα για να έχεις το iphone G3s :p

Καλησπέρα κι από μενα συν- ιδιοκτητες του S3,

δεν ξερω αν εγινε τυχαια αν πατησα κατά λαθος κατι & δεν το θυμαμαι αλλα ,

δοκιμαζα κατι με το app που εχει από μαμα για voice recordings , εκανα κατι δοκιμαστικα να δω την ευαισθησια του μικροφωνου ,

εκανα πολλες με διαφορετικες εντασεις της φωνης μου

& ξαφνικα διαπιστωσα ότι πεθανε το μικροφωνο & για Wind & για Viber !!!!

σε νεες ηχογραφήσεις παλι δουλευει !!!!

Τί μ@λ@κι@ εκανα ? εχεις κανεις καμμια εμπνευση ?

η συσκευη είναι δυνατον να αφηνει το μικροφωνο να .... δουλευει ... μονο στην ηχογραφηση !@#$%^& ? ? ? ?

 

Σημ.:

Ουσιαστικα εχω μεινει ΧΩΡΙΣ τηλ - ΔΕΝ μπορω να μιλησω , μονο ακουω ! ! !

με Bluetooth ακούγεσαι? ...ή με handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Το iphone g3s είναι ειδική super duper extreme έκδοση του 3GS! Τεσπα, έχω πρόβλημα διότι ο Η/Υ δεν λέει να αναγνωρίσει το τηλέφωνο. Έκανα disable drivers και μετά έριξα το mt65xx usb vcom drivers αλλά τζίφος. Μου βγάζει το όνομα του τηλεφώνου, στις συσκευές με αφαιρούμενα, αλλά δεν με αφήνει να μπω. Καμιά ιδέα; Θέλω να βάλω μουσική και να δοκιμάσω το bluetooth stereo headsphones που έχω και δεν μπορώ. Τα ακουστικά έκαναν άμεσα pair αλλά μέχρι εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι πρώτοι κάτοχοι pre buyers που το έχουν το κινητό για μήνες πως το βλέπουν? Έχει πέσει ή κρατάει σταθερή αξία?

 

Ανεβαινει η αξια

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει η αξια

 

Η απάντησή σου μ' έφτιαξε... να το ειχε και το vickmall σε full white θα ημουν ενας ευτυχισμενος ανθρωπος... τωρα θα αρκεστώ στο to2c.... και αν το έχουν και αυτοι ακόμα...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε η παραγγελία στο to2c. Ελπίζω να το παραλάβω σε κανα μήνα. freeshipping NL το έβαλα, να το παραδώσω στην νόμιμη κάτοχο εγκαίρως, μην περάσει η γιορτή και είμαι με άδεια χέρια :X :X :X
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρήγγειλα από το to2c στις 8/6 και έγινε shipped στις 11/6 Αλλά με το 17track Δεν το βλέπω πουθενά παρόλο που μου έδωσαν και track number.ελπίζω και εγώ στον μήνα να το πάρω σαν δώρο γενεθλίων μου στον εαυτό μου στις 9/7.θα δούμε λοιπόν.Είμαστε στην αναμονή.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρήγγειλα από το to2c στις 8/6 και έγινε shipped στις 11/6 Αλλά με το 17track Δεν το βλέπω πουθενά παρόλο που μου έδωσαν και track number.ελπίζω και εγώ στον μήνα να το πάρω σαν δώρο γενεθλίων μου στον εαυτό μου στις 9/7.θα δούμε λοιπόν.Είμαστε στην αναμονή.

 

Με ποια εταιρία στο έστειλαν?

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας.

Επειδη 190 σελιδες ειναι πολλες.

Δεν το εχω με root κλπ.

Δουλευει απροβληματιστα οπως θα ερθει τωρα με τη rom του to2c;

Με ενδοιαφερει ποιοτητα κλησεως, φωτογραφικη, μπαταρια, σερφαρισμα και gps.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα για gorilla glass κλπ....

Μολις εφαγε τουμπα χωρις προστατευτικη θηκη .....σερνοταν για περιπου 5με 6μετρα με τη οθονη στην ασφαλτο και δεν εχει την παραμικρη αμυχη ....για οσους ρωτουσαν σε προηγουμενες σελιδες.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος χρησιμοποίησε το NFC του τηλεφώνου; Βασική χρήση που με ενδιαφέρει η ασύρματη φόρτιση με QI wireless chargers (μέχρι και το IKEA τους έχει, αλλά πανάκριβους). Ξεκινάνε από τα 4-5 ευρώ. Υπάρχουν και οικολογικοί/ξύλινοι γύρω στα 10.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος χρησιμοποίησε το NFC του τηλεφώνου; Βασική χρήση που με ενδιαφέρει η ασύρματη φόρτιση με QI wireless chargers (μέχρι και το IKEA τους έχει, αλλά πανάκριβους). Ξεκινάνε από τα 4-5 ευρώ. Υπάρχουν και οικολογικοί/ξύλινοι γύρω στα 10.

 

Δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση το Jiayu S3 advanced 3gb

 

Δες εδώ

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-mobile-wireless-charger.html

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος χρησιμοποίησε το NFC του τηλεφώνου; Βασική χρήση που με ενδιαφέρει η ασύρματη φόρτιση με QI wireless chargers (μέχρι και το IKEA τους έχει, αλλά πανάκριβους). Ξεκινάνε από τα 4-5 ευρώ. Υπάρχουν και οικολογικοί/ξύλινοι γύρω στα 10.

 

Καμια σχεση το NFC με ασυρματη φορτιση :O

Με το NFC οριζεις καποιες λειτουργιες του τηλεφωνου π.χ. να ανοιγοκλεινει το WiFi η το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Έχεις δίκιο. Για Qi χρειάζεσαι ειδικό δέκτη που είναι διαφορετικός από τον NFC.:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...