Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει διαπιστώσει κανείς προβλήματα με το Viber; Οταν κανω κλήση μεσω vaiber ο ήχος ακούγεται απο το μεγάφωνο και δεν με αφήνει να επιλέξω το ακουστικό.

 

αυτο το προβλημα το εχουν οσα ΜΤΚ ειχα εγω τουλαχιστο (3 στο συνολο)

 

δοκιμασε με handsfree και λυνεται το προβλημα

Edited by chris_a
Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το εχουν οσα ΜΤΚ ειχα εγς τοθλαχιστο (3 στο συνολο)

 

δοκιμασε με handsfree και λυνεται το προβλημα

 

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το Viber και είχα κάμποσα τηλέφωνα mtk βάλε το aptoide store και βάλε την τελευταία έκδοση του Viber

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Παρελαβα μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια κ μεγααααλο διαστημα (51 μερες) το τηλεφωνο. Ολα καλα μεχρι τωρα... Εκτος τα δωρα που φαινονται μουφα... Παραγγειλα ηδη καινουρια case k film protector. Εκτος απο αυτα... Εχω ενα μεγαλο θεμα... Δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες απο το gmail με αποτελεσμα να μην εχω ουδεμια επαφη.... Κ επειδη δεν ειμαι κ πολυ σχετικος μπορει καποιος να με βοηθησει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Παρελαβα μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια κ μεγααααλο διαστημα (51 μερες) το τηλεφωνο. Ολα καλα μεχρι τωρα... Εκτος τα δωρα που φαινονται μουφα... Παραγγειλα ηδη καινουρια case k film protector. Εκτος απο αυτα... Εχω ενα μεγαλο θεμα... Δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες απο το gmail με αποτελεσμα να μην εχω ουδεμια επαφη.... Κ επειδη δεν ειμαι κ πολυ σχετικος μπορει καποιος να με βοηθησει;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59512822&postcount=649

 

Πας εδω κατεβάζεις αυτά τα δύο αρχεία apk. Τα κάνεις εγκατάσταση και είσαι οκ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τυχαινει σε κανεναν αλλο φιλο που εχει το s3 advanced καποιες μεμονομενες φορες να κλεινει και να του παιρνει 5-6 δευτερα μεχρι να ξαναανοιξει ... λογικα λογο αυξημενης εκεινη την ωρα θερμοκρασιας? το χω 4 μερες και σε ακυρο χρονο μου το εχει κανει δυο φορες και ηταν λιγο ζεστο εκεινη την ωρα. Παντως το κανει εντελως ξαφνικα χωρις να εχει προηγηθει καποια ανωμαλια στην λειτουργια του η να σε "προιδεαζει" οτι θα τα φτησει ας πουμε η συσκευη .
Link to comment
Share on other sites

μετά από πολύ ψάξιμο και υπομονή είμαι και εγω ενας κατοχος του υπεροχου S3 ADVANCED ,,, μια ερωτηση στα τσακαλακια.. το πηρα το κινητο την παρασκευη και φοραει πανω S3SW 20150314-141844 ενας φιλος μου ομως που το ειχε παρει πιο μπροστα ειχε την προηγουμενη αναβαθμιση και επειδη ειναι ευχαριστημενος δεν εβαλε την καινουρια.. το score στο antutu εχει μεγαλη διαφορα.. εμενα βγαζει 36000 και το δικο του απο 40000+ . δεν εχω ομως κανενα παραπονο απο την rom μου.. ολα ειναι κομπλε ... επειδη πολλοι εδω μεσα πειραματιζεστε μηπως ξερετε ποια ειναι καλυτερη ? αξιζει να την αλλαξω ?
Link to comment
Share on other sites

Τυχαινει σε κανεναν αλλο φιλο που εχει το s3 advanced καποιες μεμονομενες φορες να κλεινει και να του παιρνει 5-6 δευτερα μεχρι να ξαναανοιξει ... λογικα λογο αυξημενης εκεινη την ωρα θερμοκρασιας? το χω 4 μερες και σε ακυρο χρονο μου το εχει κανει δυο φορες και ηταν λιγο ζεστο εκεινη την ωρα. Παντως το κανει εντελως ξαφνικα χωρις να εχει προηγηθει καποια ανωμαλια στην λειτουργια του η να σε "προιδεαζει" οτι θα τα φτησει ας πουμε η συσκευη .

 

Αν και είναι λίγο ζεστό όταν παίζω κανένα παιχνίδι αλλά ποτέ δεν μου έκανε επανεκινηση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολύ ψάξιμο και υπομονή είμαι και εγω ενας κατοχος του υπεροχου S3 ADVANCED ,,, μια ερωτηση στα τσακαλακια.. το πηρα το κινητο την παρασκευη και φοραει πανω S3SW 20150314-141844 ενας φιλος μου ομως που το ειχε παρει πιο μπροστα ειχε την προηγουμενη αναβαθμιση και επειδη ειναι ευχαριστημενος δεν εβαλε την καινουρια.. το score στο antutu εχει μεγαλη διαφορα.. εμενα βγαζει 36000 και το δικο του απο 40000+ . δεν εχω ομως κανενα παραπονο απο την rom μου.. ολα ειναι κομπλε ... επειδη πολλοι εδω μεσα πειραματιζεστε μηπως ξερετε ποια ειναι καλυτερη ? αξιζει να την αλλαξω ?

 

Εχω την ιδια εκδοση με εσενα και το antutu μου βγαζει 40000. Οπως αναφερθηκε μερικα ποστ νωριτερα δοκιμασε να κανεις το τεστ οταν η συσκευη ειναι "κρυα". Δηλαδη μην χρησιμοποιεις μιση ωρα το κινητο σου και μετα περιμενεις καλο σκορ.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαινει σε κανεναν αλλο φιλο που εχει το s3 advanced καποιες μεμονομενες φορες να κλεινει και να του παιρνει 5-6 δευτερα μεχρι να ξαναανοιξει ... λογικα λογο αυξημενης εκεινη την ωρα θερμοκρασιας? το χω 4 μερες και σε ακυρο χρονο μου το εχει κανει δυο φορες και ηταν λιγο ζεστο εκεινη την ωρα. Παντως το κανει εντελως ξαφνικα χωρις να εχει προηγηθει καποια ανωμαλια στην λειτουργια του η να σε "προιδεαζει" οτι θα τα φτησει ας πουμε η συσκευη .

 

Μου έχει τύχει μέσα στον 1,5 μήνα που το έχω να μου κάνει στο άσχετο 2-3 φορές επανεκκίνηση στο άσχετο...εκεί δηλαδή που δεν το χρησιμοποιούσα και το είχα στο τραπέζι δίπλα μου....Αλλά υποπτεύομαι ότι μπορεί να το έχει κάνει και άλλες φορές που είναι στο τσαντακι μου και δεν το βλέπω (όμως την σιμ την έχω χωρίς pin οπότε στην εκκίνηση δεν ζητάει) γι'αυτό και δεν ξέρω αν όντως το έχει κάνει.

Επίσης μου έχει τύχει να μου νεκρώσει το τηλέφωνο 2-3 φορές την ώρα που κάνω κλήση και το φέρνω κοντά στο αυτί οπότε ο proximity sensor πρέπει να σβήσει την οθόνη αλλά αντ'αυτού νεκρώνει τελείως και θέλει αφαίρεση της μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια εκδοση με εσενα και το antutu μου βγαζει 40000. Οπως αναφερθηκε μερικα ποστ νωριτερα δοκιμασε να κανεις το τεστ οταν η συσκευη ειναι "κρυα". Δηλαδη μην χρησιμοποιεις μιση ωρα το κινητο σου και μετα περιμενεις καλο σκορ.

 

υπαρχει περιπτωση να φταει κατι αλλο ; το τεστ το εκανα οταν το πηρα . με το που το ανοιξα πρωτη εφαρμογη ηταν το antutu.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να φταει κατι αλλο ; το τεστ το εκανα οταν το πηρα . με το που το ανοιξα πρωτη εφαρμογη ηταν το antutu.

Αν επίσης η στάθμη της μπαταρίας ήταν σχετικά χαμηλή, ο cpu governor μπορεί να μείωσε την απόδοση προς όφελος της διάρκειας της μπαταρίας.

Γενικά 'καλές' συνθήκες για benchmark είναι τηλέφωνο σχετικά 'κρύο' (όπως αναφέρθηκε παραπάνω), σχετικά καλά φορτισμένο - και επίσης ή να έχει κάνει πρόσφατα κάποιο reboot, ή να έχεις τρέξει κανένα 'καθαριστικό' μνήμης, ώστε να έχει διαθέσιμη και αρκετή RAM και με σχετικά μικρό fragmentation.

Με όλα αυτά, φαντάζομαι πως μπορεί να ελπίζει κανείς σε βέλτιστες τιμές σε benchmark.

Και τέλος υπάρχουν και κάποιοι 'εξωγενείς' παράγοντες που μπορεί να το επηρεάσουν. Πχ το Antutu (όπως και τα περισσότερα άλλα) μετράει και την απόδοση της κάρτας SD. Αν έχεις πάνω καμιά παλιά/αργή/υπερφορτωμένη, θα επηρεάσει και αυτό με τη σειρά του το γενικό δείκτη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το Jiayu S3 basic (2 Gb ram) και εδώ και μερικές ημέρες έχω το εξής πρόβλημα: απο τη μία, μετά από root που έκανα με τη χρήση της εφαρμογής kinguser, δεν με αφήνει να μεταφέρω καμμία εφαρμογή στην εξωτερική καρτα SD και δεν μου εμφανίζει καν τη σχετική επιλογή στις ιδιότητες των εφαρμογών (ενώ πριν την εμφάνιζε, έχω official rom, την S3W-20150325-102656). Από την άλλη, έχει κάνει partioning στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εγκαταστησω καμμία νέα εφαρμογή, ούτε να κάνω update στις υπάρχουσες ή να τις μεταφέρω στην κάρτα SD (μου εμφανίζεται συνεχώς το μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος, αν και έχω 11,4 Gb διαθέσιμα στην εσωτερικη μνήμη της συσκευής και 28,9 Gb στην SD)! Δοκίμασα να μεταφέρω τις εφαρμογές με την εγκατάσταση και χρήση των Link2SD και App Manager αλλά όταν πήγαινα να μεταφέρω κάποια εφαρμογή μ' ενημέρωνε ότι η μεταφορά στην εξωτερική κάρτα SD δεν είναι δυνατή διότι δεν υπάρχει δευτερεύον διαμέρισμα και ότι η εξωτερική SD εξομοιώνεται από την εσωτερική μνήμη! Το πρόβλημα παρέμεινε ακόμα και μετά την αφαίρεση του root με την απεγκατάσταση του kinguser! Θα ήθελα κάποιος γνώστης να μου δώσει τα φώτα του σχετικά με το πώς μπορώ να καταργήσω την κατάτμηση της εσωτερικής μνήμης, να τη βλέπει η συσκευή σαν ενιαία και να μεταφέρω στην SD όσες εφαρμογές μπορούν να μεταφερθούν!!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας και με συγχωρείτε για το μακροσκελές και κουραστικό μήνυμά μου.
Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]61192[/ATTACH][ATTACH]61193[/ATTACH] Ετσι απλα για μια αυτονομια απο το κινητο μας.

Εχω φωτισμο στο 0%

Απο προγραμματα: amplify battery και greenify

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια εχω μπερδευτει.... ψαχνω να βαλω την τλεευτια αΡομ εμενα μου φωραει την 816 αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι η τελευταια ε? S3SW 20150314-141844 αυτη ειναι η τελευταια?;);)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια εχω μπερδευτει.... ψαχνω να βαλω την τλεευτια αΡομ εμενα μου φωραει την 816 αλλα απο οτι καταλαβα δεν ειναι η τελευταια ε? S3SW 20150314-141844 αυτη ειναι η τελευταια?;);)

 

S3Sn-20150514-223607 η τελευταία έκδοση είναι αυτή αλλά είναι stable beta

 

S3S-2015-05-07 αυτή είναι η προηγούμενη από αυτήν που έχω εγώ και είναι full rom stable.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά εφαρμογών στην SD με εφαρμογές όπως Link2SD, είχε νόημα όταν τα partition της NAND ήταν πολύ μικρά πχ 1 ή 2 GB. Πλέον με 13 GB διαθέσιμα, το να προσπαθεί κανείς να περάσει τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα (η οποία είναι σαφώς πιο αργή) είναι περίεργο. Για να λυθεί όμως και η απορία του πως γίνεται, εγκαθιστά κανείς το mini tool partition wizard στο PC και δημιουργεί νέο primary partition τύπου EXT2 ή EXT3 ή ΕΧΤ4 (το προτιμότερο), μεγέθους 2 GB στην κάρτα και πλέον το link2SD "βλέπει" τον διαθέσιμο χώρο για να μπορέσει να εγκαταστήσει τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά εφαρμογών στην SD με εφαρμογές όπως Link2SD, είχε νόημα όταν τα partition της NAND ήταν πολύ μικρά πχ 1 ή 2 GB. Πλέον με 13 GB διαθέσιμα, το να προσπαθεί κανείς να περάσει τις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα (η οποία είναι σαφώς πιο αργή) είναι περίεργο. Για να λυθεί όμως και η απορία του πως γίνεται, εγκαθιστά κανείς το mini tool partition wizard στο PC και δημιουργεί νέο primary partition τύπου EXT2 ή EXT3 ή ΕΧΤ4 (το προτιμότερο), μεγέθους 2 GB στην κάρτα και πλέον το link2SD "βλέπει" τον διαθέσιμο χώρο για να μπορέσει να εγκαταστήσει τις εφαρμογές.

 

Καλησπέρα και από εμένα Stavros8691! Το πρόβλημά μου δεν είναι η ανεπάρκεια του διαθέσιμου χώρου στην εσωτερική μνήμα της συσκευής (11,40 Gb), αλλά το ότι δεν με αφήνει να εγκαταστησω εφαρμογές σε αυτόν διότι μου αναφέρει κάθε φορά ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος, προφανώς λόγω partitioning της εσωτερικής μνήμης. Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο πως να καταργήσω την κατάτμηση αυτή. Κάθε γνώμη ή ιδέα σας μου είναι πολύτιμη!

Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω αυτην με τα gaps μεσα και η τελευταια που βρηκα EU version ειναι η S3SW 20150314-141844

 

Βαλε με flash Tools την τελευταία ρομ δηλαδη αυτήν που σε είπα που περιέχει ελληνικά και είναι τουρμπο όλα λειτουργούν άψογα και μετά κατεβάσεις τα gapps, κλείνεις το κινητο πατάς volume + και power button μπαίνεις σε recovery mod και φλασαρης και gapps. Και είσαι αρχηγός.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

@makaros06

Φίλε Μάκη, η απάντηση δεν απευθυνόταν αποκλειστικά σ'εσένα. Κατά καιρούς πολλοί αναφέρουν στο συγκεκριμένο νήμα τη μεταφορά εφαρμογών στην SD. Για την περίπτωση σου νομίζω ότι κατι πειράχτηκε κατά την εγκατάσταση του root που ανέφερες και πολύ φοβάμαι ότι μόνο με flashtools θα καταφέρεις να το επαναφέρεις στην αρχική κατάσταση. Εγώ τουλάχιστον, αυτό θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε stavros8691για την απάντηση και τη βοήθειά σου! Θα εγκαταστήσω τα flashtools και θα προσπαθήσω να φλασαρω τη rom από την αρχή, ειδάλλως θα προβω σε factory reset!
Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, περιμένω να παραλάβω το εν λόγω κινητό κ εγώ μέσα στις επόμενες μέρες; αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν βρίσκω θήκες!! (τύπου wallet case). Από όσους το έχουν ήδη ταιριάζει σε διαστάσεις με κάποιο άλλο κινητό ? θα μπορούσα δλδ να πάρω μία άλλη θήκη χωρίς πρόβλημα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

G

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, περιμένω να παραλάβω το εν λόγω κινητό κ εγώ μέσα στις επόμενες μέρες; αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν βρίσκω θήκες!! (τύπου wallet case). Από όσους το έχουν ήδη ταιριάζει σε διαστάσεις με κάποιο άλλο κινητό ? θα μπορούσα δλδ να πάρω μία άλλη θήκη χωρίς πρόβλημα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

G

 

Κοίτα στο ebay (πάτα στην αναζήτηση jiayu S3). Εγώ βρήκα μία θήκη που είναι σαν πορτοφόλι και μάλλον θα την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...