Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα εχθές το advance. Πέρασα την S3SW_3GB-NFC_2015-02-13_(v171816). όλα καλά δείχνουν χωρίς κολλήματα ή οτιδήποτε άλλο που χαλάει την γενική εικόνα εκτός από την κάμερα και το GPS (ενώ ειναι σταθερό το τηλέφωνο , δείχνει να κινείσαι και μετά από faster gps και πριν.

Από To2c με όλα μέσα και με δώρο φορτιστή και βάση αυτοκίνητου.

Ελπίζω στο μέλλον με update lollypop να διορθωθούν όλα.

Edited by karajim86
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα το κινητο!!!! ειναι κορυφη!!!! ολα δουλευουν ρολόι!!!!!!!!

Αλλα ας μου πει κάποιος μπαινει το navigon ????? δοκιμασα να το βάλω με lucky patcher αλλα δεν μπαινει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Μολις πηρα στα χερια μου το jiayu s3s και μπορω να πω οτι το το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγορο και σαν πρωτη εντυπωση ειναι τελεια αλλα εχω ενα προβλημα..ειχε εγκατεστημενο google play store απο to2c αλλα δεν συνδεεται με το gmail μου.προσπαθησα πολλες φορες να μπω.μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω;;!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν έχω και ολα δουλεύουν μια χαρά.

 

Εγω ειχα προβλημα οταν το αναβαθμισα..το κινητο εκανε κατι τρελα κοληματα.. Με την 141543 δεν εχω κανενα προβλημα..δεν μπορω να εξηγησω πως σου δουκευει καλα ενω εμενα οχι..:p

Link to comment
Share on other sites

 

To "ενεργό" παράθυρο, δουλεύει? Βλέπεις δηλαδή ποιος σε καλεί, απαντάς την κλήση και μιλάς χωρίς να ανοίξεις τη θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα προβλημα οταν το αναβαθμισα..το κινητο εκανε κατι τρελα κοληματα.. Με την 141543 δεν εχω κανενα προβλημα..δεν μπορω να εξηγησω πως σου δουκευει καλα ενω εμενα οχι..:p

Και σε φίλο που έχει αυτην είναι μια χαρά!Ποια rom ακριβως έχεις βάλει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....

σκεφτομαι να το παραγγειλω και θελω την βοηθεια σας εστω επιγραμματικα...

 

1. η πισω καμερα και το flash της αξιζουν??

2. η μπαταρια κραταει??

3. ηχειο δυνατο??

4. οθονη ευαναγνωστη για διαβασμα αρθρων??

5. lags??

6.μικροφωνο και ηχειο αυτιου δυνατα??

7. γιατι να μην το αγορασω??

8. απο vickmall ή απο καπου αλλου???

 

Θα με βοηθουσε πολυ εαν καποιος κατοχος εκανε τον κοπο να μου δωσει συντομες απαντησεις...

 

ευχαριστω εκ των προτερων και sorry για το off topic

 

Φιλικα Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

8. απο vickmall ή απο καπου αλλου???

Φυσικά από Vickmall.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/5MeF6NLhx-k

 

Εδώ είναι η lollipop για το τερατακι μας. Με το καλό να μας έρθει χωρίς bugs

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.

Υπάρχει κανείς τρόπος να περάσουμε το Navigon εκτός market;

Ευχαριστώ

 

Απο το Black Mart... Αλλα σε εμενα δεν μου κανει εγκατασταση μου λεει παρουσιαστηκε σφαλμα ελεγξτε τη συνδεση στο δυκτυο η στο διαδικτυο, παραξενο γιατι εχω wi-fi ανοιχτα αλλα δεν....Εχω την S3S 24-03-2015 194940 και μολις το παρελαβα σημερα μου εβγαλε για αναβαθμηση την S3S 07-05-2015 083407....

 

Παντος μετα απο το THL T200 το S3 ειναι σε ολα παρα πολυ μπροστα...

 

Ηχειο παρα πολυ δυνατο απορο γιατι καποιοι κανουν παραπονα σε εμενα παντος με συγκρηση με το Thl T200 ειναι σαν να εχω βαλει ενισχιτη με sub 1000 watt rms

Wi-Fi απλα κοριφη

Δεν κολαει σε τιποτα εχω το advance

Και της φωτο για κινητο και οχι σαν φωτογραφικη μιχανη ειναι πολυ καλες, οσο για αυτους που εκαναν παραπονα για της φωτο πρεπει να πηγαν απο iphone 6 η sumsung 6 σε JIAYU S3 για αυτο μαλον τους φαινετε αυτη η διαφορα,

 

Το μονο παραπονω που εχω απο το S3 ειναι οτι εκανε 35 μερες για να ερθει :p:p:p , αγορα απο το TO2C με playstore και συνχρονισμο του gmail και με αναβαθμηση μολις το ανοιξα...

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το S3 με τα 3 gb μνήμη έκδοση S3W20150213-171816. Είμαι από τους άτυχους σε ότι αφορά την ομιλία με άλλους . Οι άλλοι ακούν συνέχεια echo(την φωνή τους) ενώ εγώ τους ακούω καθαρά. Είναι για εμένα λόγος να το πουλήσω και να πάρω άλλο αν και σε όλα τα υπόλοιπα είμαι ευχαριστημένος. Το τηλ. είναι πολύ καλό. Πριν το δώσω σκέφτηκα να το αναβαθμίσω μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα. Δυστυχώς δεν κάνει την ενημέρωση αυτόματα και είμαι ψιλοάσχετος. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να βρω γιατρειά?
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα παθει και εγω με τον ηχο, πηγαινε στις ρυθμισεις του ηχου και κανε disable besaudenh-besloudness +μη απωλεστικη λειτουργεια bt και λογικα θα εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Μολις πηρα στα χερια μου το jiayu s3s και μπορω να πω οτι το το κινητο ειναι παρα πολυ γρηγορο και σαν πρωτη εντυπωση ειναι τελεια αλλα εχω ενα προβλημα..ειχε εγκατεστημενο google play store απο to2c αλλα δεν συνδεεται με το gmail μου.προσπαθησα πολλες φορες να μπω.μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω;;!

 

 

Φίλε μου κ εγώ από εκεί το πήρα όποτε ή περνάς την νέα rom μέσω flashtool ή περνάς τα google services από recovery ( πρώτη σελίδα) και μετά είσαι OK.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://youtu.be/5MeF6NLhx-k

 

Εδώ είναι η lollipop για το τερατακι μας. Με το καλό να μας έρθει χωρίς bugs

 

Έχω απορία να δώ πόσο benchmark θα πιάνει μετά;;;;; έχω την εντύπωση ότι θα πιάνει γύρο στα 45000.

Με το καλό λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

 

1. η πισω καμερα και το flash της αξιζουν??

2. η μπαταρια κραταει??

3. ηχειο δυνατο??

4. οθονη ευαναγνωστη για διαβασμα αρθρων??

5. lags??

6.μικροφωνο και ηχειο αυτιου δυνατα??

7. γιατι να μην το αγορασω??

8. απο vickmall ή απο καπου αλλου???

Φυσικά από Vickmall.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση...

 

για τα υπολοιπα καποια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

2. η μπαταρια κραταει??

3. ηχειο δυνατο??

4. οθονη ευαναγνωστη για διαβασμα αρθρων??

6.μικροφωνο και ηχειο αυτιου δυνατα??

2. Η μπαταρια με αρκετη χρηση(wifi-ψηλη φωτεινοτητα-παιχνιδια) κραταει ανετα απο το πρωι μεχρι το βραδυ.

3. Παρολο που καποιοι λενε οτι εχει θεμα το ηχειο εμενα μου φαινεται αρκετα δυνατο. Ισως να ηταν προβλημα της ROM και τωρα να το διορθωσανε.

4. 5.5" με 1080p. Εννοειται πς ειναι ευαναγνωστη. Δεν νομιζω να βρεις καποιο προβλημα στην αναγνωση αρθρων.

6. Εδω υπαρχει παλι θεμα. Αλλοι λενε οτι εχει θεματα κι αλλοι οτι ειναι μια χαρα. Εμενα προσωπικα δουλευουν ολα κανονικα. Δεν εχω κανενα προβλημα στις κλησεις μου. Το ηχειο δεν το εχω στο full (μου φαινεται ιδιαιτερα δυνατο) και δεν εχω ακουσει καποιο παραπονο απο αλλους για το μικροφωνο μου. Ολοι μου λενε οτι ακουγομαι μια χαρα. Παρολα αυτα πιστευω πως ειναι να σου τυχει καλο :/

 

Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σήμερα μου έσκασε το s3 advance στο σπίτι με τον ταχυδρόμο με NL !!!

Όλα μια χαρά αν εξαιρέσουμε ότι το benchmark βγάζει 32861...

Άλλα περίμενα...

phone JIAYU S3(ADVANCE) :D
Link to comment
Share on other sites

Έχεις Skype? Κατέβασε το teamviewer και στήλε μου τους αριθμούς σε προσωπικό μυνημα αν θέλεις να το κανω εγώ.

 

πως μπορω να σου στειλω προσωπικο μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης έχω να πω ότι το τηλέφωνο ειχαι super!!! Tο μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το μικρόφωνο!! Δεν με ακούνε καθόλου καλά.......ξέρει κανένας καμία λύση???

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης έχω να πω ότι το τηλέφωνο ειχαι super!!! Tο μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το μικρόφωνο!! Δεν με ακούνε καθόλου καλά.......ξέρει κανένας καμία λύση???

 

Εχει αναφερθει σε προηγουμενη σελιδα οτι αν κλεισεις την ρυθμιση του noise reduction βελτιωνεται λιγο. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα δεν χανεις και κατι να το δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες χρήσης έχω να πω ότι το τηλέφωνο ειχαι super!!! Tο μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το μικρόφωνο!! Δεν με ακούνε καθόλου καλά.......ξέρει κανένας καμία λύση???

 

Κοιτα στον οδηγο που υπαρχει για κινητα με mtk

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα πει στην προηγούμενη σελίδα οτι έχει θέμα το gps. Τελικά δεν έχει καθόλου θέμα ίσα ίσα που είναι τέλειο. Διάβασα κάτι συμβουλές από ξένα φόρουμ που λένε οτι φταίει το WIFI. Ναι λοιπόν τα wifi.

Απλά απενεργοποιήστε το και το gps θα γίνει απόλυτα ακριβές. Το δοκίμασα και είχα 14 δορυφόρους με ακρίβεια 1μετρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...