Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, και εγώ το φλας (στη γενικότερη περίπτωση, σε φωτ. μηχανές και τηλέφωνα) το έχω απενεργοποιημένο και το αφήνω να ανάψει μόνο αν δε γίνεται αλλιώς, γιατί κι εγώ νομίζω ότι καταστρέφει τις φωτογραφίες (τουλάχιστον όπου μπορείς να αποφύγεις τη χρήση του).

 

Το ερώτημα για το S3 είναι τι κάνει με τη λήψη βίντεο, γιατί σύμφωνα με όλα τα reviews που έχουμε δει, εκεί είναι που φαίνεται να μας τα χαλάει (αν και με δεδομένες τις... περγαμηνές της κάμερας, όλοι περιμένουν ότι θα φτιαχτεί αργά ή γρήγορα μέσω κάποιου s/w upgrade).

 

Ίσως οι κάτοχοι (τους οποίους έχουμε ήδη... ζαλίσει στις ερωτήσεις :lol:) να μπορούν να μας δώσουν κάποια ιδέα, αν έχουν δοκιμάσει να τραβήξουν κανένα βίντεο - ιδίως μετά από κανένα από τα τελευταία updates που έχει δώσει η Jiayu...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ το φλας (στη γενικότερη περίπτωση, σε φωτ. μηχανές και τηλέφωνα) το έχω απενεργοποιημένο και το αφήνω να ανάψει μόνο αν δε γίνεται αλλιώς, γιατί κι εγώ νομίζω ότι καταστρέφει τις φωτογραφίες (τουλάχιστον όπου μπορείς να αποφύγεις τη χρήση του).

 

Το ερώτημα για το S3 είναι τι κάνει με τη λήψη βίντεο, γιατί σύμφωνα με όλα τα reviews που έχουμε δει, εκεί είναι που φαίνεται να μας τα χαλάει (αν και με δεδομένες τις... περγαμηνές της κάμερας, όλοι περιμένουν ότι θα φτιαχτεί αργά ή γρήγορα μέσω κάποιου s/w upgrade).

 

Ίσως οι κάτοχοι (τους οποίους έχουμε ήδη... ζαλίσει στις ερωτήσεις :lol:) να μπορούν να μας δώσουν κάποια ιδέα, αν έχουν δοκιμάσει να τραβήξουν κανένα βίντεο - ιδίως μετά από κανένα από τα τελευταία updates που έχει δώσει η Jiayu...

 

Έχει κάτι που μου άρεσε πάρα πολύ. Κλειδώνει το focus σε κάτι που θες και το ακολουθεί και κάνει συνέχεια focus στο ίδιο πράγμα. Για βίντεο πιστεύω πως θα δίνει ωραίο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τους από πάνω. Έχουν απόλυτο δίκιο. Επιπλέον σύμφωνο πως βγάζει πολύ καλές φοτο ΙΔΙΚΆ για τα λεφτά που ζητάει. Δεν το θιγω καν αυτό. Εμένα απλά χωρίς να δω τα επιπλέον στοιχεία των φοτο μου φάνηκε περίεργο ότι το φλας επιρρεαζει τέτοια φοτο και σκέφτηκα πως τα settings του κινητού απλά καταστρέφουν μια φωτογραφία όταν ανοίγεις φλας. (αυτό μου βρωμουσε) Από την άλλη γενικότερα το φλας χαλάει τις φωτογραφίες από μόνο του. Εγώ προσωπικά το ανοίγω μόνο σε απόλυτο σκοτάδι. Αυτά τα λίγα μόνο έχω να προσθέσω. Και το αφήνω εδώ.

Το φλας φιλε μου, για να το πεις φλας, πρεπει να ειναι απο stobe οχι απο led, οπως πολυ καλα θα γνωριζουν καποιοι το led δεν μπορει να φωτισει τον χωρο γυρω του παρα μονο το αντικειμενο που βρισκεται εμπρος του...τεσπα ειναι ολοκληρο κεφαιλαο η φωτογραφια. Οπως και να χει ομως το πως τραβαει ο καθενας φωτο ειναι κατι μοναδικο, δεν μπορει ο ιδιος ανθρωπος να βγαλει την ιδια φωτο δυο φορες, οποτε φαντασου κατα ποσο διαφερει απο χρηστη σε χρηστη. Eν κατακλειδι το κινητο εχει πολυ καλη φωτογραφια για τα χρηματα του, εδω τα sammy των 180ευρω εχουν ακομη 5mp καμερες.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κλεισαμε το καιφαλαιο "Μπαταρια" και ανοιξαμε το θεμα "Φωτογραφια":dash:?
Link to comment
Share on other sites

Κλεισαμε το καιφαλαιο "Μπαταρια" και ανοιξαμε το θεμα "Φωτογραφια":dash:?

 

Που να ανέβαζα και τις υπόλοιπες φωτος που ηθελα αλλα δεν με αφήνει για καποιο λόγο το σύστημα..:lol:

 

Γενικά απο την φωτογραφική ειμαι πολυ ικανοποιημένος τράβηξα χθες αρκετές προςωπικες φωτος στην παραλία με φυσικό φωτισμό και το αποτέλεσμα ηταν εξαιρετικό! Το κινητο για τα λεφτα που ζητά βγάζει εξαιρετικές φωτος , αλλα και ανεξάρτητα απο τα λεφτα του.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Που να ανέβαζα και τις υπόλοιπες φωτος που ηθελα αλλα δεν με αφήνει για καποιο λόγο το σύστημα..:lol:

 

Γενικά απο την φωτογραφική ειμαι πολυ ικανοποιημένος τράβηξα χθες αρκετές προςωπικες φωτος στην παραλία με φυσικό φωτισμό και το αποτέλεσμα ηταν εξαιρετικό! Το κινητο για τα λεφτα που ζητά βγάζει εξαιρετικές φωτος , αλλα και ανεξάρτητα απο τα λεφτα του.

 

Φίλε περιμένουμε βίντεο παρουσίαση κανε την πρωτιά της πρώτης ελληνικής παρουσίασης jiayu. S3

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε περιμένουμε βίντεο παρουσίαση κανε την πρωτιά της πρώτης ελληνικής παρουσίασης jiayu. S3

και να εχει δειγμα βιντεο απο μπροστινη και πισω καμερα :D

 

(η μπροστινη τελικα βγαζει full hd στα 30fps? )

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα απο το μέτωπο του βιντεο:

 

+

Πολυ φυσικη απεικόνιση χρωμάτων

Πολυ καλος και καθαρός ήχος

 

-

Η κινηση εχει θεματάκια . Υπαρχουν σπασίματα και η κινηση δεν ρέει οπως θα επρεπε. Δεν ειναι χαλια οπως κάποιοι θα τρέξουν να υπερτονίζουν, μετα απο τα προβλήματα στην μπαταρία , και στην φωτογραφική, :lol::lol: αλλα θελει software αναβάθμιση σίγουρα, την οποία ελπίζουμε να πάρουμε.

Φυσικα το βιντεο στέκεται δεν ειναι χαλια. Απλα καποιο απαιτητικό ματι βλέπει ατέλειες .

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ψάχνω κινητό για συγγενή ο οποίος είναι άσχετος από smartphone (θα είναι το πρώτο του) και δεν πρόκειται να ασχοληθεί γενικά. Του πρότεινα διάφορα (να πω την αλήθεια εγώ έκλινα περισσότερο στο να πάρει ένα κινητό από Ελλάδα να μην προκύψει κάτι) και έχει κολλήσει με το s3. Περισσότερο τον ενδιαφέρει καμία φωτο και χάρτες, άντε και κανένα παιχνίδι, δεν πρόκειται να ασχοληθεί παραπάνω. Διάβασα όλο το θέμα και πιστεύω θα τον καλύψει. Θα το παραγγείλω βέβαια σε εμένα, να το στήσω εγώ και να του το δώσω. Με τις καινούργιες rom κλπ δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα ή θα χρειαστεί να ρίξω διάβασμα;
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν εχεις το σαράκι του φλασαρισματος θα το κανεις και εδω. Πάντως το κινητο δουλεύει απρόσκοπτα κ με την μαμα του.
Link to comment
Share on other sites

Jiayu s3 video test:

 

Η εμπρος καμερα εχει ρυθμιση για χαμηλη και υψηλη ποιοτητα ληψης.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

το βιντεο λεει ειναι ιδιωτικο και δεν παιζει

 

Fixed thanks!

Link to comment
Share on other sites

Jiayu s3 video test 2:

Απο αμαξι κινουμενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jiayu s3 video test 3:

 

Ελπιζω να εχετε πλεον μια ιδεα για τις δυνατοτητες βιντεο του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Jiayu s3 video test 2:

Απο αμαξι κινουμενος

 

Α ρε Σαλόνικα!! :) Ευχαριστούμε πολύ Θανάση για τα βίντεο και τις φωτο. Στο 2ο βίντεο, εσύ οδηγάς; :lol:;

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Σαλόνικα!! :) Ευχαριστούμε πολύ Θανάση για τα βίντεο και τις φωτο. Στο 2ο βίντεο, εσύ οδηγάς; :lol:;

 

παρακαλω ! :)

Δυστυχως....δεν φαινεται απο το τρεμουλο στο χερι?

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι οποιεσδήποτε αναφορές και συζητήσεις σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου απαγορεύονται αυστηρά. Το λιγότερο που επιφέρουν είναι διαγραφές. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι οποιεσδήποτε αναφορές και συζητήσεις σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου απαγορεύονται αυστηρά. Το λιγότερο που επιφέρουν είναι διαγραφές. ;)

ερωτήσεις για την ισοτιμία του paypal απαγορευονται επισης;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενότητα για το Paypal στην οποία μπορείς να απευθυνθείς: Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Jiayu s3 video test 2:

Απο αμαξι κινουμενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jiayu s3 video test 3:

 

Ελπιζω να εχετε πλεον μια ιδεα για τις δυνατοτητες βιντεο του κινητου.

 

και ενα τελευταιο απο την μπροστινη καμερα????? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και ενα τελευταιο απο την μπροστινη καμερα????? :rolleyes:

 

Οταν ξανακατεβω στην παραλια!

Απο την κανονικη πως τα ειδες τα πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά επειδη είμαι αρχάριος και ειμαι 1 κλικ απο την παραγγελια του κινητου θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις:

 

1) Αγοραζω το κινητο απο coolicool και θελω να πληρώσω τελωνείο. Ποια επιλογή πρέπει να επιλέξω; Έχει 2 επιλογές το συγκεκριμένω κατάστημα a) Free shipping From europe και β) Flat rate shipping.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά επειδη είμαι αρχάριος και ειμαι 1 κλικ απο την παραγγελια του κινητου θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις:

 

1) Αγοραζω το κινητο απο coolicool και θελω να πληρώσω τελωνείο. Ποια επιλογή πρέπει να επιλέξω; Έχει 2 επιλογές το συγκεκριμένω κατάστημα a) Free shipping From europe και β) Flat rate shipping.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αυτα με τα θελω και δεν θελω του τελωνειου αστα καλυτερα. Εσυ θα κανεις την παραγγελια ομορφα και καθαρα και αν ειναι να περασεις τελωνειο θα το μαθεις. Δεν ξερω αν η επιλογη 1 που αναφερεις εχει να κανει με την αποθηκη που εχει το καταστημα στην ευρωπη. Αν οχι εγω θα επελεγα αυτο να μου ερθει δλδ μεσω ευρωπης

Link to comment
Share on other sites

Jiayu s3 video test 2:

Απο αμαξι κινουμενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jiayu s3 video test 3:

 

Ελπιζω να εχετε πλεον μια ιδεα για τις δυνατοτητες βιντεο του κινητου.

 

 

πολύ καλό και το βίντεο.... (είσαι και συντοπίτης ε? και συνονόματος.... :) )

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά επειδη είμαι αρχάριος και ειμαι 1 κλικ απο την παραγγελια του κινητου θα ηθελα να σας κανω 2 ερωτησεις:

 

1) Αγοραζω το κινητο απο coolicool και θελω να πληρώσω τελωνείο. Ποια επιλογή πρέπει να επιλέξω; Έχει 2 επιλογές το συγκεκριμένω κατάστημα a) Free shipping From europe και β) Flat rate shipping.

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

dhl λεγαμε παλια για σιγουρα τελωνειο.

γιατι οχι?αλλωστε το λαβαινεις και πιο

γρηγορα..

 

(μεταξυ μας εχει την εξης λογικη,η παραγγελια και αναμονη 20 μερες

ειναι λιγο εξωπραγματικη οταν τα κινητα ειναι τοσο φτηνα απο κινα..)

 

αποψη μου αυτή

 

σημερα μπηκε ελλαδα το s3 μου απο μινιντιλ.

θα δω την ρομ κιεγω τι θα φορα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...