Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το Textra.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra

 

Υποστηρίζει κανονικά και μεγάλα SMS και Dual Sim.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το Textra.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra

 

Υποστηρίζει κανονικά και μεγάλα SMS και Dual Sim.

 

ναι καλό ήταν κι αυτό το είχα κι εγώ παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι για ποιον λόγο το έβγαλα

κάτι δεν έκανε αλλά δεν θυμάμαι τι

θα το ξαναβάλω ίσως να το ελέγξω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό παραμονής στην Mados 7.1.1. https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads την άφησα και επέστρεψα στην RC5 για τρείς κυρίως λόγους .

1) Ο ελαφρώς καλύτερος ήχος στην RC5 . Της mados θα τον χαρακτήριζα " ανεξέλεγκτο "

2) Η mados δεν έχει προεπισκόπιση στά βίντεο

3) Η κάμερα στην RC5 δουλεύει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

η RC5 πάντως βγάζει εκείνο το πρόβλημα με την "αναβάθμιση εφαρμογών" που ουσιαστικά χρειάζεται μετά να ξαναπεράσεις την ROM

με την 7.1.1 δεν το έχω πάθει

Link to comment
Share on other sites

η RC5 πάντως βγάζει εκείνο το πρόβλημα με την "αναβάθμιση εφαρμογών" που ουσιαστικά χρειάζεται μετά να ξαναπεράσεις την ROM

με την 7.1.1 δεν το έχω πάθει

 

Δεν ξέρω αν κατάλαβα σωστά , πάντως προσπαθώντας να επαναφέρω το backup της RC5 που είχα κρατήσει , το τηλέφωνο κόλλησε χωρίς όμως να χάσει την TWRP . Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την RC5 και κατόπιν να κάνω restore

Link to comment
Share on other sites

η RC5 πάντως βγάζει εκείνο το πρόβλημα με την "αναβάθμιση εφαρμογών" που ουσιαστικά χρειάζεται μετά να ξαναπεράσεις την ROM

με την 7.1.1 δεν το έχω πάθει

 

Παιδια τι κανουμε αν το παθουμε αυτο?

κανει βελτιστοποπιηση και μετα ξανα επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το s3+ έβαλα την 7,1 χθες αλλά δεν μου λειτουργεί η τοποθεσία...πχ αν θέλω να στείλω τοποθεσία στο viber. Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα;

 

Αν θέλω να περάσω την 6 γίνεται τώρα που έχω την 7;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το s3+ έβαλα την 7,1 χθες αλλά δεν μου λειτουργεί η τοποθεσία...πχ αν θέλω να στείλω τοποθεσία στο viber. Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα;

 

Αν θέλω να περάσω την 6 γίνεται τώρα που έχω την 7;

περιμενεισ μεχρι το σαββατο που θα δωσουν 7.1.2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την rc5 που είχα πριν :P δεν ξέρω ωραία η 7 σε θέμα μπαταρίας ειδικά...Αλλά εμένα δεν μου δούλευαν πολλά πράγματα.

Οι κλήσεις μου ερχόντουσαν σε μηνύματα λες και το είχα απενεργοποιημένο.

Οι ήχοι κλήσεις ειδοποιήσεων και λοιπά ενώ ήταν στο τέρμα δεν ακουγόταν καν το κινητό...

 

Για την 6 έκδοση ποια είναι η πιο σταθερή;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βγήκε χθες η madOS 1.1

 

Εννοείς η madOS 7.1.2

 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

 

η οποια 'φτου φτου φτου' να μη την ματιαξω, αλλα απο το πρωι πεταει και κουμπωσε απροβληματιστα μεχρι στιγμης!!!

Link to comment
Share on other sites

η οποια 'φτου φτου φτου' να μη την ματιαξω, αλλα απο το πρωι πεταει και κουμπωσε απροβληματιστα μεχρι στιγμης!!!

 

Την έχω περάσει απο χθές και δείχνει ότι έχει καλύτερο σήμα στις κάρτες σίμ και ποιό γρήγορη στίς ειδοποιήσεις γενικώς . Η πρώτη εντύπωσή μου είναι ότι έχει γίνει μία γενική βελτίωση στην ρομ αλλά ο ήχος παραμένει ελαφρώς κατώτερος ( σε ένταση ) απο αυτόν της RC5 . Δεν υπάρχει ακόμη προεπισκόπιση στα βίντεο αλλά αν όλα τα άλλα δουλεύουν τέλεια μπορώ να αντέξω αυτή την έλλειψη :p

Και η κάμερα φαίνεται να δουλεύει καλύτερα .

Link to comment
Share on other sites

μερικά προβλήματα που είδα ως τώρα:

 

1. Δεν λειτουργεί το κουμπί "εγκατάσταση" όταν πας να εγκαταστήσεις κάποια εξωτερική εφαρμογή μέσα από έναν φάκελο του κινητού

 

2. Με το κουμπί "home" δεν πηγαίνει αυτόματα στην σελίδα "home" και δεν έχει επίσης τρόπο να ορίσεις κάποια σελίδα "home"

 

3. To NFC δεν λειτουργεί όταν το τηλ είναι κλειδωμένο

Link to comment
Share on other sites

μερικά προβλήματα που είδα ως τώρα:

 

1. Δεν λειτουργεί το κουμπί "εγκατάσταση" όταν πας να εγκαταστήσεις κάποια εξωτερική εφαρμογή μέσα από έναν φάκελο του κινητού

 

2. Με το κουμπί "home" δεν πηγαίνει αυτόματα στην σελίδα "home" και δεν έχει επίσης τρόπο να ορίσεις κάποια σελίδα "home"

 

3. To NFC δεν λειτουργεί όταν το τηλ είναι κλειδωμένο

 

δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα που λες εκτος το NFC που δεν το χρησιμοποιω

η ρομ ειναι πραγματικα πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

μερικά προβλήματα που είδα ως τώρα:

 

 

 

2. Με το κουμπί "home" δεν πηγαίνει αυτόματα στην σελίδα "home" και δεν έχει επίσης τρόπο να ορίσεις κάποια σελίδα "home"

 

 

Ρυθμίσεις - madOS Extras -Ρυθμίσεις πλήκτρων .

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα που λες εκτος το NFC που δεν το χρησιμοποιω

η ρομ ειναι πραγματικα πολυ καλη

 

 

τι εννοείς δεν έχεις κανένα πρόβλημα από αυτά?

 

όταν πατάς το home πάει σε κάποια συγκεκριμένη σελίδα?

 

έχεις προσπαθήσει να κάνεις εγκατάσταση κάποια εφαρμογή μέσα από το κινητό σου (όχι από το google play)?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με Xtreme 2.54 και 5.1 αλλά πάει καλά γενικά πέρα από κάποια στάνταρ κολληματάκια.

Αξίζει να βάλω 7.1.2 και να πάω σε άλλο τύπο rom ή να κάτσω εδώ που είμαι ;

Link to comment
Share on other sites

μερικά προβλήματα που είδα ως τώρα:

 

1. Δεν λειτουργεί το κουμπί "εγκατάσταση" όταν πας να εγκαταστήσεις κάποια εξωτερική εφαρμογή μέσα από έναν φάκελο του κινητού

 

2. Με το κουμπί "home" δεν πηγαίνει αυτόματα στην σελίδα "home" και δεν έχει επίσης τρόπο να ορίσεις κάποια σελίδα "home"

 

3. To NFC δεν λειτουργεί όταν το τηλ είναι κλειδωμένο

 

1. Εγκατέστησα το Adaway χωρίς κανένα πρόβλημα

 

2. Έχω αλλάξει Launcher και δεν θέλω να τον πειράξω , αλλά όταν εγκατέστησα την ρομ και την έψαχνα , πατώντας παρατεταμένα την οθόνη μου έβγαζε διάφορες επιλογές όπου μπορούσα να ορίσω την σελίδα Home. Μετακινώντας το αστεράκι σε οποια σελίδα ήθελα να ορίσω

 

3. Έχω το απλό Jiaju χωρίς NFC και δεν μπορώ να απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δεν κάνει εγκατάσταση εφαρμογή εκτός play

και το ίδιο και σε φίλο μου αλλά και σε κάποιους άλλους που διάβασα μέσα στο xda

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δεν κάνει εγκατάσταση εφαρμογή εκτός play

και το ίδιο και σε φίλο μου αλλά και σε κάποιους άλλους που διάβασα μέσα στο xda

Κάποιες φορές που είχα παρόμοια προβλήματα με τα δικά σου κατά την εγκατάσταση διαφόρων ρομς , τα έλυσα με επανεγκατάσταση της ρομ , αλλά κάνοντας δύο φορές Wipe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...