Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς????????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6836713#post6836713

 

Δεν έχει όμως κανένα νόημα ... θα έχεις παντα πρόβλημα συνδεσιμότητας

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6836713#post6836713

 

Δεν έχει όμως κανένα νόημα ... θα έχεις παντα πρόβλημα συνδεσιμότητας

 

Γιατί αυτό το πρόβλημα ρε παιδιά με τα android?

Άσε που έπρεπε ασύρματα να συνδέεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχω το S3 advanced και πρόσφατα πέρασα με τη βοήθειά σας την RC5! Αποφάσισα το Σάββατο που μας πέρασε να αλλάξω την παλιά μου σιμ της Q με καινούρια που υποστηρίζει 4g. Έκτοτε παρατήρησα ότι στο πάνω μέρος της οθόνης τα εικονίδια που δείχνουν το σήμα έχουν και τα δύο το ίδιο χρώμα (ενώ έχω επιλέξει διαφορετικό στο καθένα) και επίσης δεν μου εμφανίζει πουθενά ότι έχω όντως 4g. Δείχνει μόνιμα ένα R. Τελικά εγώ 4g έχω? και γιατί έχουν το ίδιο χρώμα και τα δύο εικονίδια? Επίσης (αυτό το είχα και πριν αλλάξω σιμ) έχω παρατηρήσει πως όταν το φορτίζω κολλάει και δεν υπακούει εύκολα. Ειδικά όταν προσπαθώ να κάνω scroll προς τα πάνω ή προς τα κάτω.. σα να μη δουλεύει το touch. Mόλις όμως βγάλω το φορτιστή είναι πάλι όλα καλά. Διορθώνεται αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο... Έχει κανένας σε καλή κατάσταση S3 (2GB η 3GB) που θέλει να το πουλήσει;

Αν ναι, στείλτε μου χαρακτηριστικά, κατάσταστη και τιμή με PM.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχω το S3 advanced και πρόσφατα πέρασα με τη βοήθειά σας την RC5! Αποφάσισα το Σάββατο που μας πέρασε να αλλάξω την παλιά μου σιμ της Q με καινούρια που υποστηρίζει 4g. Έκτοτε παρατήρησα ότι στο πάνω μέρος της οθόνης τα εικονίδια που δείχνουν το σήμα έχουν και τα δύο το ίδιο χρώμα (ενώ έχω επιλέξει διαφορετικό στο καθένα) και επίσης δεν μου εμφανίζει πουθενά ότι έχω όντως 4g. Δείχνει μόνιμα ένα R. Τελικά εγώ 4g έχω? και γιατί έχουν το ίδιο χρώμα και τα δύο εικονίδια? Επίσης (αυτό το είχα και πριν αλλάξω σιμ) έχω παρατηρήσει πως όταν το φορτίζω κολλάει και δεν υπακούει εύκολα. Ειδικά όταν προσπαθώ να κάνω scroll προς τα πάνω ή προς τα κάτω.. σα να μη δουλεύει το touch. Mόλις όμως βγάλω το φορτιστή είναι πάλι όλα καλά. Διορθώνεται αυτό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Οταν το φορτιζεις η οθονη δεν υπακουει, ειναι λιγακι ατακτη. Εχει να κανει με το NFC το οποιο δημιουργει επαγωγικα φαινομενα και αποσυντονιζει την οθονη, ακουγεται τραβηγμενο αλλα ετσι ειναι. Και σε μερικα που ειναι καλυτερης ποιοτητας το nfc δεν το κανει.

Οσο για τις ΣΙΜ. Εχεις καποια αλλη σιμ μεσα; Γιατι το R σημαινει περιαγωγη. Κανεις κλησεις κανονικα;

Aν εχεις καρτα τις Wind και τις Q μπορει να σου κανει θεματα γιατι και οι δυο σιμ μοιραζονται τον ιδιο κωδικο χωρας που ειναι 20209

Link to comment
Share on other sites

Οταν το φορτιζεις η οθονη δεν υπακουει, ειναι λιγακι ατακτη. Εχει να κανει με το NFC το οποιο δημιουργει επαγωγικα φαινομενα και αποσυντονιζει την οθονη, ακουγεται τραβηγμενο αλλα ετσι ειναι. Και σε μερικα που ειναι καλυτερης ποιοτητας το nfc δεν το κανει.

Οσο για τις ΣΙΜ. Εχεις καποια αλλη σιμ μεσα; Γιατι το R σημαινει περιαγωγη. Κανεις κλησεις κανονικα;

Aν εχεις καρτα τις Wind και τις Q μπορει να σου κανει θεματα γιατι και οι δυο σιμ μοιραζονται τον ιδιο κωδικο χωρας που ειναι 20209

 

Η οθόνη ( το touch της ) δεν ανταποκρίνεται σωστά ή κάνει μόνη της "κινήσεις/επιλογές" όταν το τροφοδοτικό που χρησιμοποιείς για τη φόρτιση του κινητού είναι κακής ποιότητας και επικαθίζει πολύ θόρυβο στην τάση φόρτισης (%Vdc). Αν δοκιμάσεις με καλό φορτιστή τότε κατα τη διάρκεια της φόρτισης, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε τους οδηγούς που υπάρχουν στο πρώτο μήνυμα του θέματος!

 

 

Gesendet von meinem s3 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ο φορτιστής δεν είναι καλής ποιότητας κ θα πρεπει να αγοράσω καινουριο. Εχετε να προτεινετε καποιον? Να ειναι 1000mA ή 2000? Μήπως το δευτερο χαλάσει τη μπαταρία πιο γρηγορα? Οσο για τις σιμ, στο πρωτο slot εχω την Q και στο δευτερο Cosmote. Αρα γιατί δεν μου δείχνει αν ειναι 4g? Ειχα ξετσεκαρει καποιες bands που είδα σε παλιότερο post αλλα δεν αλλαξε κατι.. Κ με τα χρώματα τι παιζει?

Ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ο φορτιστής δεν είναι καλής ποιότητας κ θα πρεπει να αγοράσω καινουριο. Εχετε να προτεινετε καποιον? Να ειναι 1000mA ή 2000? Μήπως το δευτερο χαλάσει τη μπαταρία πιο γρηγορα? Οσο για τις σιμ, στο πρωτο slot εχω την Q και στο δευτερο Cosmote. Αρα γιατί δεν μου δείχνει αν ειναι 4g? Ειχα ξετσεκαρει καποιες bands που είδα σε παλιότερο post αλλα δεν αλλαξε κατι.. Κ με τα χρώματα τι παιζει?

Ευχαριστώ πολυ!!

 

δες κάτι σαν αυτό το φορτιστή που τον έχω εδώ και ένα χρόνο και δουλεύει άψογα...

http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=36652&search=%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82+Samsung+2000+mAh

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν κάνω διαφήμιση ούτε έχω κάποια σχέση με το κατάστημα (απλά το δικό μου τον αγόρασα από εκεί και γιαυτό έχω το link). Ψάξε/αγόρασε το ίδιο μοντέλο απ οπού θες. Υπάρχει σε πάρα πολλά καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο... Έχει κανένας σε καλή κατάσταση S3 (2GB η 3GB) που θέλει να το πουλήσει;

Αν ναι, στείλτε μου χαρακτηριστικά, κατάσταστη και τιμή με PM.

 

Ευχαριστώ,

Τόλης

 

Εχω το advance σε καλή κατασταση, δουλευει αψογα

Edited by conkara
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οδηγίες κανείς για το πώς να εγκαταστήσω το TWRP?

Και αν χρειάζομαι root πώς το κάνω? δoκίμασα King Root αλλά κάνει fail...

Link to comment
Share on other sites

Για δες το πρωτο ποστ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Thanks από αυτά που διαβάζω εκεί μπορεί να γίνει μόνο κατά την διάρκεια της διαδικασίας της εγκατάστασης ROM?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οδηγίες κανείς για το πώς να εγκαταστήσω το TWRP?

Και αν χρειάζομαι root πώς το κάνω? δoκίμασα King Root αλλά κάνει fail...

 

Σε ποια ρομ εισαι; το Kingroot η μεγαλυτερη πατατα που εχει βγει.

Aν εχεις ηδη μια απο τις ρομ rc4-5 τοτε δεν χρειαζεσαι ρουτ, το εχει ηδη προεγκατεστημενο.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ εισαι; το Kingroot η μεγαλυτερη πατατα που εχει βγει.

Aν εχεις ηδη μια απο τις ρομ rc4-5 τοτε δεν χρειαζεσαι ρουτ, το εχει ηδη προεγκατεστημενο.

 

Την 6 έχω...

Link to comment
Share on other sites

Την 6 έχω...

 

6 εννοεις το 6αρι Android ? ;ή την RC6

Aν ναι, μονο μεσω ρεκοβερυ περνας το ρουτ μονο ετσι, αν και νομιζω οτι ειναι μεσα ηδη στις ρυθμισεις.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

6 εννοεις το 6αρι Android ?

Aν ναι μονο μεσω ρεκοβερυ περνας το ρουτ μονο ετσι, αν και νομιζω οτι ειναι μεσα ηδη στις ρυθμισεις.

 

Ναι Andorid 6. Για να κάνω root θέλω το recovery και για να βάλω το recovery θέλω root! :P

Δεν έχω recovery βγάζει το ρομποτάκι του android ανάσκελα με ανοιχτή την κοιλιά και κάτι μήνυμα λάθους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Andorid 6. Για να κάνω root θέλω το recovery και για να βάλω το recovery θέλω root! :P

Δεν έχω recovery βγάζει το ρομποτάκι του android ανάσκελα με ανοιχτή την κοιλιά και κάτι μήνυμα λάθους.

 

τοτε μονο flashtools και περασμα μεσα απο εκει. Δεν ειναι απαιραιτητα το ρουτ.

Τσεκαρεις μονο το ρεκοβερυ, και την θεση στην οποια βρισκεται στον υπολογιστη και το περνας με τον γνωστο τροπο που θα περνουσες μια ρομ.

http://ainotech.com/how-to-flash-jiayu-s3-the-installation-of-a-custom-recovery-cwm-or-twrp/

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

τοτε μονο flashtools και περασμα μεσα απο εκει. Δεν ειναι απαιραιτητα το ρουτ.

Τσεκαρεις μονο το ρεκοβερυ, και την θεση στην οποια βρισκεται στον υπολογιστη και το περνας με τον γνωστο τροπο που θα περνουσες μια ρομ.

 

Αχα! γίνεται και με το Flash tool? χωρίς να κάνω ταυτόχρονα flash την ROM?

Link to comment
Share on other sites

Αχα! γίνεται και με το Flash tool? χωρίς να κάνω ταυτόχρονα flash την ROM?

 

http://ainotech.com/how-to-flash-jiayu-s3-the-installation-of-a-custom-recovery-cwm-or-twrp/

of course!!!:D

Link to comment
Share on other sites

δες κάτι σαν αυτό το φορτιστή που τον έχω εδώ και ένα χρόνο και δουλεύει άψογα...

http://www.mobilehellas.com/index.php?route=product/product&product_id=36652&search=%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82+Samsung+2000+mAh

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν κάνω διαφήμιση ούτε έχω κάποια σχέση με το κατάστημα (απλά το δικό μου τον αγόρασα από εκεί και γιαυτό έχω το link). Ψάξε/αγόρασε το ίδιο μοντέλο απ οπού θες. Υπάρχει σε πάρα πολλά καταστήματα...

 

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση! Όσον αφορά το ίδιο χρώμα στα εικονίδια του σήματος ή το εάν έχω όντως 4g ή όχι, ξέρει κάποιος να μου πει κάτι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν έχει βγει xtreme rom για android 6.0 ή 7.0 ;

Όχι δεν μπορουν αυτοί να πάνε πάνω από το 5.1 δυστυχώς. Μόνο η m.a.d έχει βγάλει 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...