Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβγαλες την ταινια που εχει στην μπαταρια;
χα χα χα... και εγώ την ίδια μ@λακία είχα κάνει και είχα χεστεί πάνω μου.... :lol:

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

έλεος...έβγαλα την ταινία...φορτίζει τώρα...

thanks...

 

δεν ξέρω πολλά από κινητά, αλλά το ιντερνετ πάει σφαίρα

έχω πολύ παλιά κάρτα, και δεν την διαβάζει, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα και μετα απο 2 μηνες και με συνεχομενα προβληματα.. το κινητο μαλλον παρεδωσε πνευμα..

Στις 14:00 και μετα ''κλασικα'' απο 8 reboot ετσι για να περναει η ωρα.. εσβησε και δεν ξανα αναψε..

οι πρωτες ενδειξεις λενε για πλακετα.. απο το jiayu-store απ' οπου και αγορασα το κινητο..κρατους σιγη και σε 3 mail που εχω στειλει μεχρι σημερα.. ποτε δεν ελαβα την παραμικρη απαντηση.. Μεχρι την Παρασκευη θα το παω σ' ενα καταστημα στην Αθηνα που εμπορευεται ασιατικα κινητα και μονο και εχει και τεχνικους για να γινει η νεκροψια.. Λογω της φυσεως της δουλειας μου αναγκαζομαι να παρω σιγουρα ενα κατωτερο κινητο. "lenovo s360" αλλα απο Αθηνα αγορασμενο και με εγγυηση.. Ειμαι πιο ατυχος απ' ολους τους ατυχους του κοσμου γιατι εχω μιλησει με τρελα πολυ κοσμο που εχει το κινητο και δεν του εχει παθει το παραμικρο.. απλα ετυχε σ' εμενα. :cry:

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους μας!!!

 

δεν ξέρω πολλά από κινητά, αλλά το ιντερνετ πάει σφαίρα

έχω πολύ παλιά κάρτα, και δεν την διαβάζει, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

εαν ισχύει αυτό και δεν έχει γίνει κάτι κατά την τοποθέτηση (ίσως μπορείς να δανειστείς μια "νεα" σιμ από γνωστό σου και να δοκιμάσεις), θα χρειαστεί να μιλήσεις με τον πάροχό σου και να στην αντικαταστήσουν.

 

Σημερα και μετα απο 2 μηνες και με συνεχομενα προβληματα.. το κινητο μαλλον παρεδωσε πνευμα..

Στις 14:00 και μετα ''κλασικα'' απο 8 reboot ετσι για να περναει η ωρα.. εσβησε και δεν ξανα αναψε..

οι πρωτες ενδειξεις λενε για πλακετα.. απο το jiayu-store απ' οπου και αγορασα το κινητο..κρατους σιγη και σε 3 mail που εχω στειλει μεχρι σημερα.. ποτε δεν ελαβα την παραμικρη απαντηση......Ειμαι πιο ατυχος απ' ολους τους ατυχους του κοσμου γιατι εχω μιλησει με τρελα πολυ κοσμο που εχει το κινητο και δεν του εχει παθει το παραμικρο.. απλα ετυχε σ' εμενα. :cry:

κοίτα δεν θα ήταν κακό να μάθουμε το μαγαζί και εδώ ώστε να γνωρίζουμε πώς αντέδρασαν σε τέτοιο σφάλμα, ή και να αντρέξεις σε αντίστοιχο θέμα , εδώ μέσα στο ίδιο το φόρουμ και να δεις τις εντυπώσεις από άλλους πελάτες του ίδιου του μαγαζιού. Επίσης πολλά μαγαζιά ιντερνετικά , έχουν πλέον και υποστήριξη μέσω Skype. Ίσως να μην ανταποκρίνονται αμέσως, εγώ θυμάμαι την 1η φορά είχα περιμένει κάνα 20λεπτο, αλλά σίγουρα θα λάβεις απάντηση εαν είναι ενεργή η υπηρεσία τους. Τώρα να μη αναφέρω και το να κοιτάξεις τα Spam σου μήπως και "κόπηκε" εκεί το email με την απάντησή τους; Πάντως ακόμα και αν οι ανάγκες σε οδηγούν στο να αποκτήσεις άμεσα νέα συσκευή, μην αμελήσεις να το κοιτάξεις το ζήτημα, σίγουρα θα αποζημιωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα και μετα απο 2 μηνες και με συνεχομενα προβληματα.. το κινητο μαλλον παρεδωσε πνευμα..

Στις 14:00 και μετα ''κλασικα'' απο 8 reboot ετσι για να περναει η ωρα.. εσβησε και δεν ξανα αναψε..

οι πρωτες ενδειξεις λενε για πλακετα.. απο το jiayu-store απ' οπου και αγορασα το κινητο..κρατους σιγη και σε 3 mail που εχω στειλει μεχρι σημερα.. ποτε δεν ελαβα την παραμικρη απαντηση.. Μεχρι την Παρασκευη θα το παω σ' ενα καταστημα στην Αθηνα που εμπορευεται ασιατικα κινητα και μονο και εχει και τεχνικους για να γινει η νεκροψια.. Λογω της φυσεως της δουλειας μου αναγκαζομαι να παρω σιγουρα ενα κατωτερο κινητο. "lenovo s360" αλλα απο Αθηνα αγορασμενο και με εγγυηση.. Ειμαι πιο ατυχος απ' ολους τους ατυχους του κοσμου γιατι εχω μιλησει με τρελα πολυ κοσμο που εχει το κινητο και δεν του εχει παθει το παραμικρο.. απλα ετυχε σ' εμενα. :cry:

Δεν ειναι απαραιτητα προβληματικη πλακετα, πολυ περισσοτερο μου ακουγεται σαν προβλημα του προγραμματος. Καποια εφαρμογη "κλωτσαει" ή και το ιδιο λειτουργικο, και σου κανει αυτα τα θεματα

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους μας!!!

 

 

εαν ισχύει αυτό και δεν έχει γίνει κάτι κατά την τοποθέτηση (ίσως μπορείς να δανειστείς μια "νεα" σιμ από γνωστό σου και να δοκιμάσεις), θα χρειαστεί να μιλήσεις με τον πάροχό σου και να στην αντικαταστήσουν.

 

 

κοίτα δεν θα ήταν κακό να μάθουμε το μαγαζί και εδώ ώστε να γνωρίζουμε πώς αντέδρασαν σε τέτοιο σφάλμα, ή και να αντρέξεις σε αντίστοιχο θέμα , εδώ μέσα στο ίδιο το φόρουμ και να δεις τις εντυπώσεις από άλλους πελάτες του ίδιου του μαγαζιού. Επίσης πολλά μαγαζιά ιντερνετικά , έχουν πλέον και υποστήριξη μέσω Skype. Ίσως να μην ανταποκρίνονται αμέσως, εγώ θυμάμαι την 1η φορά είχα περιμένει κάνα 20λεπτο, αλλά σίγουρα θα λάβεις απάντηση εαν είναι ενεργή η υπηρεσία τους. Τώρα να μη αναφέρω και το να κοιτάξεις τα Spam σου μήπως και "κόπηκε" εκεί το email με την απάντησή τους; Πάντως ακόμα και αν οι ανάγκες σε οδηγούν στο να αποκτήσεις άμεσα νέα συσκευή, μην αμελήσεις να το κοιτάξεις το ζήτημα, σίγουρα θα αποζημιωθείς.

 

To κατάστημα είναι το dikarto και βρίσκεται κέντρο Αθήνα και το site είναι το https://dikarto.gr/

Στα spam δεν έχει έρθει κάτι.. απλά δεν απαντάνε.. το θέμα μου είναι να ανοίξει το κινητό για να τραβήξω επαφές κτλ..

Πήρα σήμερα ένα lenovo αρκετά καλό μπορώ να πω...και σε καλή τιμή..

Edited by stavrosmp
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά jiayuδες ! Έχετε παρατηρήσει με το WiFi προβλήματα του στυλ να είσαι σε δίκτυο συνδεδεμένος, να αποσυνδέεσαι και μετά όταν πας να ξανασυνδεθείς να φαίνεται μεν συνδεδεμένο αλλά να μη μπορεί να μπει στο ίντερνετ ;;

 

Μου συμβαίνει πάρα πολλές φορές και λύνεται μόνο αν πάω και κάνω επανεκκίνηση του router στο σπίτι. Μετά μπαίνει κανονικά.

 

Έχετε καμιά ιδέα ;

 

Είμαι με την Xtreme rom 1.3 και το κινητό το πήρα τον Οκτώβρη ενώ άλλαξα router το Νοέμβρη επειδή έβαλα vdsl.

Το θέμα είναι τι πρέπει ακριβώς να κάνω για να σταματήσει αυτο ;

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Την ίδια σχεδον εμπειρία είχα και εγώ φίλε μου. Ενώ είχα το κινητό για αρκετούς μήνες και το wifi ήταν σφαίρα, ξαφνικά άρχιζε να παρουσιάζει αυτήν την συμπεριφορά που περιγράφεις. Το αστείο είναι ότι και εγώ είχα μόλις γυρίσει σε vdsl (HOL) τη σύνδεση μου και άρχισα να ψάχνω την αιτία στο μέρος του router. Αφού έκανα αρκετές αλλαγές και δεν είδα προκοπή, αποφάσισα να αναβαθμίσω την rom του κινητού. Έβαλα λοιπόν την Xtreme 1.3 και όλα διορθώθηκαν. Πρίν λίγες ημέρες το τηλέφωνο άρχισε πάλι να κάνει τα ιδια. Το μόνο που είχα κάνει τις προηγούμενες ημέρες ήταν να εγκαταστήσω την εφαρμογή MTK Engineering Mode. Το επόμενο πρωινό την απεγκατέστησα και από τότε το wifi του τηλεφώνου έχει επανέλεθει σε φουλ λειτουργία. Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι η αιτία του κακού ήταν η εφαρμογή και συνεχίζω να το παρακολουθώ. Απλά το παραθέτω εδώ για να δω αν εσύ ή ίσως και κάποιοι άλλοι έχουν τυχόν αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο.

Edited by nmouts
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ vdsl της hol (πλεον vofafone) έβαλα και είναι ένα λευκό Zte.

Την εφαρμογή ομως που λες δε την έχω στο κινητό άρα κάτι άλλο παίζει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , καλή χρονιά κ χρονιά πολλά .. θα ήθελα την βοήθεια σας στο παρακαλώ πρόβλημα. είμαι κάτοχος του κινητού εδώ κ περίπου 4 μήνες. Έχω την S3SW 20150812-212343 (4.4) κ εποιδι ως τώρα δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα δεν θέλω να την αλαξω. από εχθές όμως κάθε λίγο κ λιγάκι το D.WEB μου βγάζει ιδιοποίηση ότι έχω αυτό ANDROID.COOEE.ORIGIN ( /storage/emulated/0/.kpsh/kpshplatform.jar ) (((Το είχε ξαναβγάλει μια φορά στις αρχές άλλα μετά τίποτα))), ((αυτό μπορώ κ το διαγράφω άλλα το πρόβλημα είναι ότι ξανά εμφανίζετε)). μετά από σκαναρισμα μου λέει ότι το εν λόγο κακόβουλο λογισμικό είναι πάνω ή είναι ο στοκ launcher Κ δεν μπορεί να το φτιάξει. Κατέβασα κ έβαλα τον nova launcher άλλα το πρόβλημα παραμένει. Πως μπορώ να διαγράψω χωρίς να κάνω ζημιά στο σύστημα τον προβληματικό κ να μείνω με nova? Έχω διαβάσει όλο το νήμα εδώ κ καιρό κ είχα δει κάπου ένα παρανομιού πρόβλημα άλλα δεν θυμαμε που κ είναι δύσκολο να το πάρω από την αρχή όλο. Σας παρακαλώ βοηθήστε με.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το titanium και κάνε Freeze τον default launcher (π.χ. trebuchet). To είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Μετά όλα καλά.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχει κάνεις πρόβλημα με το Skype?

Έχω την γερμανική rom και δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις του Skype. Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή και να μπω μέσα κ μετά να δείξει πως κάποιος μου έχει στείλει μήνυμα. Συμβαίνει σε κάποιον άλλο αυτό;

Έχω σβήσει τον Skype και το έχω ξαναβάλει αλλά τα ίδια. Μου ξεκίνησε από την μέρα που άλλαξα από kk σε στην γερμανική.

 

επειδή μου έκανε εντύπωση αυτή η αναφορά. είπα να το δοκιμάσω. Λοιπόν όντως δεν θυμάμαι πώς αντιδρούσαν οι εφαρμογές στην ΚΚ αλλά εκτός από το Skype παρατήρησα καθυστέρηση στην λήψη ειδοποιήσεων ή και καθόλου και σε άλλες εφαρμογές που έχουν "push notifications" όπως την WhatsApp.

Εαν βέβαια είσαι συνδεδεμένος σε 3G ή 4G τα πράγματα κυλάνε ομαλά.

Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε πως μόλις βγήκα από το σπίτι άρχισαν οι ειδοποιήσεις να πέφτουν βροχή! Ενώ εντός WiFi για να λάβεις ενημερώσεις ή να δεις τα καινούρια σου μηνύματα θα πρέπει να ανοίξεις/τρέξεις την εφαρμογή :wacko:

Έχει παρατηρηθεί/συμβαίνει και σε άλλους αυτό με Γερμανική RC1 ή και RC2 ή ακόμα και με την Extreme των TF .... ?

Link to comment
Share on other sites

επειδή μου έκανε εντύπωση αυτή η αναφορά. είπα να το δοκιμάσω. Λοιπόν όντως δεν θυμάμαι πώς αντιδρούσαν οι εφαρμογές στην ΚΚ αλλά εκτός από το Skype παρατήρησα καθυστέρηση στην λήψη ειδοποιήσεων ή και καθόλου και σε άλλες εφαρμογές που έχουν "push notifications" όπως την WhatsApp.

Εαν βέβαια είσαι συνδεδεμένος σε 3G ή 4G τα πράγματα κυλάνε ομαλά.

Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε πως μόλις βγήκα από το σπίτι άρχισαν οι ειδοποιήσεις να πέφτουν βροχή! Ενώ εντός WiFi για να λάβεις ενημερώσεις ή να δεις τα καινούρια σου μηνύματα θα πρέπει να ανοίξεις/τρέξεις την εφαρμογή :wacko:

Έχει παρατηρηθεί/συμβαίνει και σε άλλους αυτό με Γερμανική RC1 ή και RC2 ή ακόμα και με την Extreme των TF .... ?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μου έρχονται όλα τα μηνύματα του whatsup η Viber email κλπ απλός τα έχω ρύθμιση να έρχονται. Και έρχονται.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μου έρχονται όλα τα μηνύματα του whatsup η Viber email κλπ απλός τα έχω ρύθμιση να έρχονται. Και έρχονται.

 

προσοχή μιλάμε για την WhatsApp ... όσο για Viber, Εmail, Facebook, Τwitter έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Για περίεργο λόγο στο Skype και WhatsApp το κάνει :(

Link to comment
Share on other sites

προσοχή μιλάμε για την WhatsApp ... όσο για Viber, Εmail, Facebook, Τwitter έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Για περίεργο λόγο στο Skype και WhatsApp το κάνει :(

 

για το WhatsApp μιλαω και εγω συγνωμη για τη λαθος διατυπωση ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις σε μενα στο WhatsApp

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γενικος το Σκαιπ δεν το πολυχωνευω, ωρες ωρες λες και εχει δικο του μυαλο και κανει τα δικα του. Ακομη και στον υπολογιστη. Γιαυτο και εγω οσο μπορω θα το περιορισω γιατι ειναι λιγακι οτι να ναι.

Οι ειδοποιησεις τις εχω κλειστες, και δεν παρατηρησα τιποτα ιδιατερο οσο το ειχα ανοιχτο, ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... η τελευταία ΚΚ για το S3 με 3GB (και αν έχει και GAPPS, ακόμα καλύτερα) ποιά είναι και πού μπορώ να την βρώ;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... η τελευταία ΚΚ για το S3 με 3GB (και αν έχει και GAPPS, ακόμα καλύτερα) ποιά είναι και πού μπορώ να την βρώ;

Εδω εισαι ρε παιδι

Link to comment
Share on other sites

Τα εφτησε η οθονη σημερα μετα απο πτωση δεν δουλευει το touch καθολου ενοο μεσα φενετε μια χαρα, υπαρχει απο Ελλαδα η ευρωπαικη αποθηκη να παραγγειλουμε η μονο απο κινα?

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Τα εφτησε η οθονη σημερα μετα απο πτωση δεν δουλευει το touch καθολου ενοο μεσα φενετε μια χαρα, υπαρχει απο Ελλαδα η ευρωπαικη αποθηκη να παραγγειλουμε η μονο απο κινα?

 

Έτσι όπως το περιγράφεις....μου φαίνεται λες σου ξεκουμπωσε η επαφή εσωτερικά.

Πριν παραγγείλεις (λογικά από Κίνα) δεν το τσεκάρεις πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είχα πολλούς μήνες να μπω και είδα αρκετές εξελίξεις. Είμαι στην 4.4.4 και θέλω να περάσω την RC2. Από ότι κατάλαβα γίνεται μόνο με flashtools λόγω του διαφορετικού partition. Έχετε κάποιο λινκ για να κατεβάσω τη ρομ για φλας και όχι recovery? Είδα ένα λινκ στο needrom που γράφει ότι είναι η έκδοση της ρομ για να μπει με φλασάρισμα αλλά δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη.
Link to comment
Share on other sites

Ή οθόνη ανάβει κανονικά αλλά δεν ανταποκρίνεται σε ότι παταω και δεν ξέρω αν θα έχει και κανένα καμένο pixel για αυτό θέλω μαζί με οθονη, χθες έβγαλαν την οθόνη αλλά επιδη έχει γίνει θρυψαλα το touch δεν μπορούσα να γλυτοσω την οθονη, λες και έχει κόλα πανω.... Βρήκα στο ebay από Ισπανία αλλά 85+ ευρώ πάνε καλά τα μισά λεφτά από ότι αγόρασα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι όπως το περιγράφεις....μου φαίνεται λες σου ξεκουμπωσε η επαφή εσωτερικά.

Πριν παραγγείλεις (λογικά από Κίνα) δεν το τσεκάρεις πρώτα?

 

Λάθος μου έτσι όπως το έγραψα... Έχει ραγιση όλοι ή οθόνη αλλά μόνο το τζαμί εξω

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...