Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε beta 10 γερμανική αποσυνδέει τελείως την sd αφού το συνδέσω με καλώδιο στον υπολογιστή (σαν φορητό μέσο αποθήκευσης) και πχ. μεταφέρω αρχεία, μετά δεν την ξαναβλέπει όταν αποσυνδέσω το καλώδιο, αλλά θέλει επανεκκίνηση.

Σας έχει συμβεί κι εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Σε beta 10 γερμανική αποσυνδέει τελείως την sd αφού το συνδέσω με καλώδιο στον υπολογιστή (σαν φορητό μέσο αποθήκευσης) και πχ. μεταφέρω αρχεία, μετά δεν την ξαναβλέπει όταν αποσυνδέσω το καλώδιο, αλλά θέλει επανεκκίνηση.

Σας έχει συμβεί κι εσάς?

 

Εμενα δεν μου έχει συμβεί όλα ήταν με την beta 10 όλα καλά με την rc1 την τελευταία ρομ την γερμανική

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σε beta 10 γερμανική αποσυνδέει τελείως την sd αφού το συνδέσω με καλώδιο στον υπολογιστή (σαν φορητό μέσο αποθήκευσης) και πχ. μεταφέρω αρχεία, μετά δεν την ξαναβλέπει όταν αποσυνδέσω το καλώδιο, αλλά θέλει επανεκκίνηση.

Σας έχει συμβεί κι εσάς?

Ακούγεται σαν το πρόβλημα που έχει εμφανιστεί στις 5.x ROMs με την υποστήριξη multiuser - που υποτίθεται ότι υποστηρίζει το Lollipop.

Ψάξε στις ρυθμίσεις για multiuser support (ή κάτι παρόμοιο - δυστυχώς δεν έχω LP για να δω και να σε κατευθύνω) και απενεργοποίησέ το, και σβήσε επίσης το χρήστη guest που πρέπει να υπάρχει by default στις γερμανικές ROM.

Ρίξε μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες εδώ (νομίζω το είχαν αντιμετωπίσει και άλλοι), ή στο θέμα για το S3 στο xda-developers.

 

Ν ο μ ί ζ ω πάντως (αν θυμάμαι καλά τα τελευταία που είχα διαβάσει) ότι το είχαν λύσει στις beta10 - RC1...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε κάτι το διαφορετικό σε lolipop δοκιμάστε αυτή

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/flype-rom-v1-modificada-por-antonioantuan-nat-android-5-1-v-flyme4-5-4a-dev6.117324/

 

Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι θετικές . Δεν γνωρίζω για αργότερα τι ήθελε προκύψει ...... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Τον Φεβρουαριο απεκτησα το jiayu s3 advance.. εκτοτε μεχρι και πριν απο κανα 3μηνο ημουν υπερ ευχαριστημενος καθως το κινητο οπως ολοι θα εχετε διαπιστωσει κανει παπαδες!!!

Ομως εδω και 2 μηνες και συγκεκριμενα τωρα τις τελευταιες μερες εχει αρχισει και με κανει να θελω να το σπασω σε 1000 κομματια..Στην αρχη εκανε κανα 2 με 3 κολληματα σε κανενα game και εκανε reboot απο μονο του.. οκ .. το αντεχα..

Αργοτερα αρχισε να το κανει και σε αλλες εφαρμογες.. μετα αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη και να χανονται οι εφαρμογες.. Τωρα.. τρωει και 10 φορες κολλημα την μερα και κανει reboot και τρεμοπαιζει η οθονη.. Μου εβγαλε ενα σφαλμα οτι η εφαρμογη trebuchet εχει σταματησει.. και ξαφνικα οτι ειχα στις κεντρικες σελιδες εχει διαγραφει και εχει γυρισει στα default οπως το ειχα αγορασει..Δεν ξερω αν βοηθαει .. εχει πανω του την 4.4.4. Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κατω.. και γενικα το προσεχω σαν την ζωη μου.. Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ουτε ιους ουτε κακοβουλες εφαρμογες.. Οτι επαθε το παθαινε σταδιακα απο τον Αυγουστο και μετα.. Περιμενω την βοηθεια των απανταχου κατοχων jiayu mobiles ...:cry::cry::cry:

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με την Rc1 υπαρχει η δυνατοτητα μεταφορα εφαρμογων στην καρτα sd.

 

Ναι γίνεται

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Τον Φεβρουαριο απεκτησα το jiayu s3 advance.. εκτοτε μεχρι και πριν απο κανα 3μηνο ημουν υπερ ευχαριστημενος καθως το κινητο οπως ολοι θα εχετε διαπιστωσει κανει παπαδες!!!

Ομως εδω και 2 μηνες και συγκεκριμενα τωρα τις τελευταιες μερες εχει αρχισει και με κανει να θελω να το σπασω σε 1000 κομματια..Στην αρχη εκανε κανα 2 με 3 κολληματα σε κανενα game και εκανε reboot απο μονο του.. οκ .. το αντεχα..

Αργοτερα αρχισε να το κανει και σε αλλες εφαρμογες.. μετα αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη και να χανονται οι εφαρμογες.. Τωρα.. τρωει και 10 φορες κολλημα την μερα και κανει reboot και τρεμοπαιζει η οθονη.. Μου εβγαλε ενα σφαλμα οτι η εφαρμογη trebuchet εχει σταματησει.. και ξαφνικα οτι ειχα στις κεντρικες σελιδες εχει διαγραφει και εχει γυρισει στα default οπως το ειχα αγορασει..Δεν ξερω αν βοηθαει .. εχει πανω του την 4.4.4. Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κατω.. και γενικα το προσεχω σαν την ζωη μου.. Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ουτε ιους ουτε κακοβουλες εφαρμογες.. Οτι επαθε το παθαινε σταδιακα απο τον Αυγουστο και μετα.. Περιμενω την βοηθεια των απανταχου κατοχων jiayu mobiles ...:cry::cry::cry:

 

Εγώ νομίζω πήρε ιό

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πήρε ιό

 

Εχω περασει το kaspersky internet security και το εχω και πληρωμενο κιολας.. Δεν βρηκε ποτε τιποτα..

Αλλα και παλι για να πιασει ιο πρεπει να κανεις διαφορα..

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Τον Φεβρουαριο απεκτησα το jiayu s3 advance.. εκτοτε μεχρι και πριν απο κανα 3μηνο ημουν υπερ ευχαριστημενος καθως το κινητο οπως ολοι θα εχετε διαπιστωσει κανει παπαδες!!!

Ομως εδω και 2 μηνες και συγκεκριμενα τωρα τις τελευταιες μερες εχει αρχισει και με κανει να θελω να το σπασω σε 1000 κομματια..Στην αρχη εκανε κανα 2 με 3 κολληματα σε κανενα game και εκανε reboot απο μονο του.. οκ .. το αντεχα..

Αργοτερα αρχισε να το κανει και σε αλλες εφαρμογες.. μετα αρχισε να τρεμοπαιζει η οθονη και να χανονται οι εφαρμογες.. Τωρα.. τρωει και 10 φορες κολλημα την μερα και κανει reboot και τρεμοπαιζει η οθονη.. Μου εβγαλε ενα σφαλμα οτι η εφαρμογη trebuchet εχει σταματησει.. και ξαφνικα οτι ειχα στις κεντρικες σελιδες εχει διαγραφει και εχει γυρισει στα default οπως το ειχα αγορασει..Δεν ξερω αν βοηθαει .. εχει πανω του την 4.4.4. Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε κατω.. και γενικα το προσεχω σαν την ζωη μου.. Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ουτε ιους ουτε κακοβουλες εφαρμογες.. Οτι επαθε το παθαινε σταδιακα απο τον Αυγουστο και μετα.. Περιμενω την βοηθεια των απανταχου κατοχων jiayu mobiles ...:cry::cry::cry:

βαλε την γερμανικη η ισπανικη ρομ και θα εισαι αρχοντας.

Κοιταξε στις πισω σελιδες γραφουμε πως

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι δεν σβηνει η οθονη οταν μιλας στο κινητο αλλα ειχε θεμα με την ζελατινα.φοραω την extreme την πιο προσφατη αλλα δεν μου κλεινει η οθονη.ειναι με ζελατινα αλλα δεν κλεινει τον αισθητηρα.υπαρχει καποιο αλλο προβλημα;εχω αλλαξει οθονη.δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Προσπαθω να δωσω ιντερνετ απο το κινητο στον υπολογιστη, ενεργοποιωντας το WiFi hotspot του κινητου μας. Τα κανω ολα κανονικα, ο υπολογιστης συνδεεται στο δικτυο αλλα μου βγαζει οτι δεν εχει προσβαση στο internet. Την ιδια διαδικασια εκανα και με το G3S χωρις προβλημα και με τον ιδιο υπολογιστη. Ειμαι με KitKat και ο υπολογιστης εχει win7. Καμια ιδεα κανεις;

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Προσπαθω να δωσω ιντερνετ απο το κινητο στον υπολογιστη, ενεργοποιωντας το WiFi hotspot του κινητου μας. Τα κανω ολα κανονικα, ο υπολογιστης συνδεεται στο δικτυο αλλα μου βγαζει οτι δεν εχει προσβαση στο internet. Την ιδια διαδικασια εκανα και με το G3S χωρις προβλημα και με τον ιδιο υπολογιστη. Ειμαι με KitKat και ο υπολογιστης εχει win7. Καμια ιδεα κανεις;

 

Διάβασε αυτό (post 1241) :

Είναι θέμα kitkat. Στέλνει ερώτημα για διαμοιρασμό internet στον πάροχο, και ο δικός σου όπως και ο δικός μου ( Voda....) δεν το επιτρέπει εφόσον πουλάει πακέτα mobile internet γι αυτή τη δουλειά.

Πρέπει με το πρόγραμα sql editor (κάπου το είχα βρεί πριν 20 ημέρες γιατί στο playstore δεν είναι δωρεάν) να περάσεις εντολή tether_dun_required και value 0 σε συγκεκριμμένο αρχείο.

Βλέπε εδώ h..p://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό (post 1241) :

Είναι θέμα kitkat. Στέλνει ερώτημα για διαμοιρασμό internet στον πάροχο, και ο δικός σου όπως και ο δικός μου ( Voda....) δεν το επιτρέπει εφόσον πουλάει πακέτα mobile internet γι αυτή τη δουλειά.

Πρέπει με το πρόγραμα sql editor (κάπου το είχα βρεί πριν 20 ημέρες γιατί στο playstore δεν είναι δωρεάν) να περάσεις εντολή tether_dun_required και value 0 σε συγκεκριμμένο αρχείο.

Βλέπε εδώ h..p://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html .

Δεν ισχύει αυτό γιατί και εμένα μετά από μια αναβάθμιση ρομ το Huawei honor 3c μου με κιτκατ δεν έγινε ίντερνετ(κοσμοτε εταιρεία) και με την επόμενη αναβάθμιση, πάλι κιτκατ ξανά έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

βαλε την γερμανικη η ισπανικη ρομ και θα εισαι αρχοντας.

Κοιταξε στις πισω σελιδες γραφουμε πως

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις σύντομες απαντήσεις σας..

Επειδή κάνω 2 δουλειές και δεν έχω καθόλου χρόνο μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το post με τις rom και τις οδηγίες?

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό (post 1241) :

Είναι θέμα kitkat. Στέλνει ερώτημα για διαμοιρασμό internet στον πάροχο, και ο δικός σου όπως και ο δικός μου ( Voda....) δεν το επιτρέπει εφόσον πουλάει πακέτα mobile internet γι αυτή τη δουλειά.

Πρέπει με το πρόγραμα sql editor (κάπου το είχα βρεί πριν 20 ημέρες γιατί στο playstore δεν είναι δωρεάν) να περάσεις εντολή tether_dun_required και value 0 σε συγκεκριμμένο αρχείο.

Βλέπε εδώ h..p://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html .

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Θα προσπαθησω να βγαλω ακρη και... βλεπουμε...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Προσπαθω να δωσω ιντερνετ απο το κινητο στον υπολογιστη, ενεργοποιωντας το WiFi hotspot του κινητου μας. Τα κανω ολα κανονικα, ο υπολογιστης συνδεεται στο δικτυο αλλα μου βγαζει οτι δεν εχει προσβαση στο internet. Την ιδια διαδικασια εκανα και με το G3S χωρις προβλημα και με τον ιδιο υπολογιστη. Ειμαι με KitKat και ο υπολογιστης εχει win7. Καμια ιδεα κανεις;

 

Παραπλήσιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με cosmote.

Έβαλα την παρακάτω εφαρμογή και δούλεψε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foxfi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις σύντομες απαντήσεις σας..

Επειδή κάνω 2 δουλειές και δεν έχω καθόλου χρόνο μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το post με τις rom και τις οδηγίες?

Σας ευχαριστώ και πάλι.

 

#4074

και μετα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου πετάει ένα εικονίδιο εδώ και 2 μέρες με κάτι που γράφει opt out ...

Πως μπορώ να το βγάλω αυτό ;;;

Επισυνάπτω κάτω τις εικόνες και κοιτάξτε προσεκτικά το παράπυρο που βγάζει.

 

http://i1381.photobucket.com/albums/ah235/sot20/Pirhochiepsiloniotarhoomicron01_zpsttedqe6s.jpg

 

http://i1381.photobucket.com/albums/ah235/sot20/Pirhochiepsiloniotarhoomicron012_zpsckmwdiol.jpg

 

Επίσης το link που μου πετάει είναι αυτό http://tracker.tpc.re/optout/mobile/get?u=eJyYJhcHAiOiIzMDMzMy02NjM1MS04Mzc5NS0xMDQ0NSIsInUiOiJkMDk1NDVmMmQyODMwYTU1Iiwi%0AZm9ybWF0Ijoic3RhbmRhcnQtYmFubmVyIiwibmV0IjoiYWRtb2ItY29tIiwibGFuZyI6ImVuIiwi%0Ac3BvdCI6ImFwcGxhdW5jaCJ9%0A

 

Τι κάνω ;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παραπλήσιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με cosmote.

Έβαλα την παρακάτω εφαρμογή και δούλεψε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foxfi

 

Την εβαλα αλλα παλι δε δουλευει..... Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να παω σε lollipop...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου πετάει ένα εικονίδιο εδώ και 2 μέρες με κάτι που γράφει opt out ...

Πως μπορώ να το βγάλω αυτό ;;;

Επισυνάπτω κάτω τις εικόνες και κοιτάξτε προσεκτικά το παράπυρο που βγάζει.

 

http://i1381.photobucket.com/albums/ah235/sot20/Pirhochiepsiloniotarhoomicron01_zpsttedqe6s.jpg

 

http://i1381.photobucket.com/albums/ah235/sot20/Pirhochiepsiloniotarhoomicron012_zpsckmwdiol.jpg

 

Επίσης το link που μου πετάει είναι αυτό http://tracker.tpc.re/optout/mobile/get?u=eJyYJhcHAiOiIzMDMzMy02NjM1MS04Mzc5NS0xMDQ0NSIsInUiOiJkMDk1NDVmMmQyODMwYTU1Iiwi%0AZm9ybWF0Ijoic3RhbmRhcnQtYmFubmVyIiwibmV0IjoiYWRtb2ItY29tIiwibGFuZyI6ImVuIiwi%0Ac3BvdCI6ImFwcGxhdW5jaCJ9%0A

 

Τι κάνω ;;;

Ευχαριστώ

 

Αntivirus εβαλες ;

Link to comment
Share on other sites

Η γερμανική σελίδα jiayu.de ανακοίνωσε ότι θα βγάλει cyanogenmod ρομ με ota update για το Jiayu S3 advanced αλλά κόστος αναβάθμισης 35ευρω.ελεος. Είναι αυτή που βγάζουνε την γερμανική ρομ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα αλλα παλι δε δουλευει..... Νομιζω οτι ηρθε η ωρα να παω σε lollipop...

 

Update: δοκιμασα με cosmote και ειναι οκ, αρα φταιει η voda...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια… υπαρχει καποιος τροπος το κινητο να φορτιζει πιο γρηγορα? Μου παιρνει γυρω στις 11 ωρες για να φορτισει… ανεβαινει λιγοτερο απο 10% την ωρα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...