Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+++++

και εγω αυτο εκανα απο Β6 στην Β8 ολα εκτος preloader, logo ( Eβαλα δικο μου !! ), userdata, και εκατσε κουτι.

 

και δουλεύει απροβλημάτιστα?, δεν έχασες τις εφαρμογές που είχες μέσα ούτε τα δεδομένα... να φανταστώ μόνο τις ρυθμίσεις του συστήματος...

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα... υπάρχει τρόπος να ενισχύσουμε το σήμα??? σε κάποια σημεία με ασθενές σήμα το χάνει εύκολα όταν άλλες (επώνυμες) συσκευές μιλάνε άνετα....??? ξέρει κανείς αν γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

και δουλεύει απροβλημάτιστα?, δεν έχασες τις εφαρμογές που είχες μέσα ούτε τα δεδομένα... να φανταστώ μόνο τις ρυθμίσεις του συστήματος...

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα... υπάρχει τρόπος να ενισχύσουμε το σήμα??? σε κάποια σημεία με ασθενές σήμα το χάνει εύκολα όταν άλλες (επώνυμες) συσκευές μιλάνε άνετα....??? ξέρει κανείς αν γίνεται??

ολες οι εφαρμογες που εγκατεστησα νωριτερα υπαρχουν μαζι με τις ρυθμισεις. Μεχρι στιγμης δεν παρατηρησα τιποτα ιδιατερο.

Αυτο με το σημα το κανει στην Wind στην αλλη θυρα που εχω sonera δεν μου το κανει.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι εφαρμογες που εγκατεστησα νωριτερα υπαρχουν μαζι με τις ρυθμισεις. Μεχρι στιγμης δεν παρατηρησα τιποτα ιδιατερο.

Αυτο με το σημα το κανει στην Wind στην αλλη θυρα που εχω sonera δεν μου το κανει.

 

ok οπότε το ΣΚ πρωί πρωί αναβάθμιση... έκλεισε...

 

τρόπος να αυξήσουμε το σήμα????

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή της Cosmote-What'sUp για να βλέπει/ενημερώνεται για το υπόλοιπο, μονάδες κλπ;

την Cosmote την έχω στη 1η θέση και συνήθως κρασάρει μόλις προσπαθεί να ξεκινήσει μια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή της Cosmote-What'sUp για να βλέπει/ενημερώνεται για το υπόλοιπο, μονάδες κλπ;

την Cosmote την έχω στη 1η θέση και συνήθως κρασάρει μόλις προσπαθεί να ξεκινήσει μια διαδικασία.

 

...την χρησιμοποιώ εγω ,δουλευει κανονικά.Λεω για την Cosmote οχι What'sUp.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...την χρησιμοποιώ εγω ,δουλευει κανονικά.Λεω για την Cosmote οχι What'sUp.

 

Εγώ έχω συμβόλαιο κοσμοτε κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

...την χρησιμοποιώ εγω ,δουλευει κανονικά.Λεω για την Cosmote οχι What'sUp.

Και εγώ το ίδιο.δουλεύει απροβλημάτιστα Η της Κοσμοτέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτούς που δεν γνωρίζουν γερμανικά Πως μπορούν να διαβάσουν από το jiayu.de ; Υπάρχει τρόπος για μετάφραση; μιλάω από το κινητό και Όχι από υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εβαλα κι εγω την γερμανικη beta 8, εξαιρετικη. τα μονα θεματα που εχω ειναι αυτο το deutchland που γραφει οταν ξεκινα το κινητο, ο χρονος επανεκκινησης που εχει αυξηθει

και τελος καποιες στιγμες μου γραφει οτι δυστυχως η διαδικασια com.google.process.gapps εχει σταματησει.

ξερει κανεις τι φταιει για το τελευταιο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εβαλα κι εγω την γερμανικη beta 8, εξαιρετικη. τα μονα θεματα που εχω ειναι αυτο το deutchland που γραφει οταν ξεκινα το κινητο, ο χρονος επανεκκινησης που εχει αυξηθει

και τελος καποιες στιγμες μου γραφει οτι δυστυχως η διαδικασια com.google.process.gapps εχει σταματησει.

ξερει κανεις τι φταιει για το τελευταιο?

 

 

 

Ολοκληρο το λογοτυπο μπορει να αλλαχτει. Να σβηστει η "Γερμανια" και να βαλεις οτι θελεις. Ακομη και το jiayu, να το κανεις ONE plus και να ψαρωσεις κοσμο.

Ο χρονος ειναι λιγακι ενα θεμα αλλα δεν το θεωρω σηματνικο αφου στην κιτκατ εκανε 17 δευτερολεπτα και στην λολλιποπ 23.

Οσο για το τριτο δεν το συναντισα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για αυτο το σπαστικο που γινεται στις lolipop,να κοβεται τελειως το σημα εκει πο μιλας και να ξαναρχεται μετα απο καποια δευτερα,εχει βρει κανεις λυση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για αυτο το σπαστικο που γινεται στις lolipop,να κοβεται τελειως το σημα εκει πο μιλας και να ξαναρχεται μετα απο καποια δευτερα,εχει βρει κανεις λυση;

 

Αυτό μου έχει τύχει συχνά και σε lolipop kai se kitkat . Αλλά αυτός που μιλούσα ήταν μέσα σε αυτοκίνητο που κινούταν και περνούσε απο βουνά και λαγκάδια . Και όπως είναι φυσικό δεν είχε σταθερό σήμα . Από κλήση απο σταθερό σημείο και σταθερό σήμα δεν μου έχει τύχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω ένα θέμα με τα widgets στην αρχική οθόνη.

έχω πχ το whatsup της wind και το πρόγραμμα καιρού.

μου ανανεώνονταν με το κουμπί ανανέωση παλιά.

πλέον είναι σαν νεκρά και με την ανανέωση δε γίνετε τπτ...

μόνο στην επανεκκίνηση μου δουλεύει για 1 φορά και μετά μία από τα ίδια.

γνωρίζει κανείς πως το διορθώνω?

Link to comment
Share on other sites

[/color]Για αυτούς που δεν γνωρίζουν γερμανικά Πως μπορούν να διαβάσουν από το jiayu.de ; Υπάρχει τρόπος για μετάφραση; μιλάω από το κινητό και Όχι από υπολογιστή

 

Εξαρτάται απο ποιόν browser δουλεύεις. Άλλοι μεταφράζουν στα Ελληνικά , άλλοι όχι . Εγώ δουλεύω τον cm browser και κάνει μεταφράσεις σε όλες τις γλώσσες

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή της Cosmote-What'sUp για να βλέπει/ενημερώνεται για το υπόλοιπο, μονάδες κλπ;

την Cosmote την έχω στη 1η θέση και συνήθως κρασάρει μόλις προσπαθεί να ξεκινήσει μια διαδικασία.

 

Χρειάζεται να έχεις την what's up κάρτα σου στη θέση 1 και να έχεις επιλέξει "Αποστολή μηνυμάτων" από την sim 1.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής εδώ και λίγο καιρό.Όταν καλώ κάποιον και βάλω αμέσως το τηλ στο αυτί μου η κλήση διακόπτεται.Αν περιμένω 1-2 δευτερόλεπτα και κάνει τον πρώτο κτυπο όλα καλά.Δεν το κάνει πάντα αλλά Όταν βιάζεσαι είναι πολύ εκνευριστικό.Το κάνει και σε άλλους αυτό; Τι Μπορεί να φταίει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το λινκ της jiayu.de που έχει όλες τις beta roms;

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής εδώ και λίγο καιρό.Όταν καλώ κάποιον και βάλω αμέσως το τηλ στο αυτί μου η κλήση διακόπτεται.Αν περιμένω 1-2 δευτερόλεπτα και κάνει τον πρώτο κτυπο όλα καλά.Δεν το κάνει πάντα αλλά Όταν βιάζεσαι είναι πολύ εκνευριστικό.Το κάνει και σε άλλους αυτό; Τι Μπορεί να φταίει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το λινκ της jiayu.de που έχει όλες τις beta roms;

Στην ΚΚ μου το εκανε μονο μια φορα, στο λολλιποπ καμια.

http://jiayu.de/forum/index.php?thread/243-android-5-1-1-jiayu-de-aktuelle-beta-downloads/&fc3a3c40

Link to comment
Share on other sites

Στην ΚΚ μου το εκανε μονο μια φορα, στο λολλιποπ καμια.

http://jiayu.de/forum/index.php?thread/243-android-5-1-1-jiayu-de-aktuelle-beta-downloads/&fc3a3c40

Οκ Ευχαριστώ.Να σαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και μερικές μέρες στον κατάλογο downloads βλέπω και αρχεία που δεν ξέρω από πού προέρχονται.Τα αρχεία Είναι σαν αυτό: 877F97D8430B80CB9293052ABE772A78

Έχει και άλλα πολλά σαν αυτό.Μπαίνω κάθε δύο μέρες και σβήνω καμιά τριάντα αρχεία.Από πού να προέρχονται άραγε; Έτυχε και σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συμβόλαιο κοσμοτε κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή

λοιπόν και ο άγιος φοβέρα θέλει, λένε. Αν και είχα ξαναδοκιμάσει διαγραφή και επανεγκατάσταση, μετά που έγραψα το μήνυμα εδώ και χωρίς να αλλάξω τις ρυθμίσεις (είναι στην ΣΙΜ1 και έχω προεπιλογή ΣΜΣ απο ΣΙΜ1), η εφαρμογή αποφάσισε να δουλέψει. Ευχαριστώ για την ενημέρωση πάντως.

 

καλησπερα σας, εβαλα κι εγω την γερμανικη beta 8, εξαιρετικη. τα μονα θεματα που εχω ειναι αυτο το deutchland που γραφει οταν ξεκινα το κινητο, ο χρονος επανεκκινησης που εχει αυξηθει

και τελος καποιες στιγμες μου γραφει οτι δυστυχως η διαδικασια com.google.process.gapps εχει σταματησει.

ξερει κανεις τι φταιει για το τελευταιο?

συνήθως αυτά τα "διαδικασία έχει σταματήσει" κλπ συμβαίνουν όταν κάποια εφαρμογή "εμποδίζει" την σωστή αναβάθμιση της ROM και θα πρέπει να κάνουμε (δυστυχώς) την διαδικασία από την αρχή, με πλήρες wipe data/cache/user. Αν όλα λειτουργήσουν σωστά τότε ίσως δοκιμάζουμε να επαναφέρουμε τις εφαρμογές μας από backup όπως από το TitaniumBackupPro.

 

Ρε παιδια για αυτο το σπαστικο που γινεται στις lolipop,να κοβεται τελειως το σημα εκει πο μιλας και να ξαναρχεται μετα απο καποια δευτερα,εχει βρει κανεις λυση;

αν λέμε το ίδιο, όντως έχει παρατηρηθεί το Modem να κάνει κάποιες "επανεκκινήσεις" αυθόρμητες βεβαίως βεβαίως, και για αυτό εγκατέστησα και εγώ μία, όπως λέγεται, διορθωμένη έκδοσή του από το needrom. εδώ την βρίσκει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ.Να σαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και μερικές μέρες στον κατάλογο downloads βλέπω και αρχεία που δεν ξέρω από πού προέρχονται.Τα αρχεία Είναι σαν αυτό: 877F97D8430B80CB9293052ABE772A78

Έχει και άλλα πολλά σαν αυτό.Μπαίνω κάθε δύο μέρες και σβήνω καμιά τριάντα αρχεία.Από πού να προέρχονται άραγε; Έτυχε και σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο;

AΝ εχεις την ΚΚ ειχα αρκετα θεματακια. Το εκανα φορματ και περασα το γλυφιντζουρι απο τους γερμανους και ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ.Να σαι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και μερικές μέρες στον κατάλογο downloads βλέπω και αρχεία που δεν ξέρω από πού προέρχονται.Τα αρχεία Είναι σαν αυτό: 877F97D8430B80CB9293052ABE772A78

Έχει και άλλα πολλά σαν αυτό.Μπαίνω κάθε δύο μέρες και σβήνω καμιά τριάντα αρχεία.Από πού να προέρχονται άραγε; Έτυχε και σε κανέναν άλλον κάτι παρόμοιο;

 

 

 

Κάποια "τρύπα ασφαλείας" του trebuchet είναι ή απλά κάποια διαφημιστική μέθοδος που χρησιμοποιεί.....

Είχα και εγώ αυτά τα προβλήματα...

Μάλιστα μου κατέβαζε συνέχεια και ένα αρχείο με ένα τεράστιο κωδικο όνομα (καμιά εικοσαριά γράμματα και αριθμοί) το οποίο έβλεπα κάθε φορά που έμπαινα στα αρχεια μου μέσα στο φάκελο downloads....

Πως βρήκα την ησυχία μου?

Πάγωσα με titanium backup τον trebuchet αφού έτσι και αλλιώς ο βασικός μου launcher είναι ο nova!!!

 

Εγώ πάντως αυτό έκανα και δεν ξαναβρήκα κανένα παρόμοιο αρχείο μέσα στα downloads....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές την Xtreme Rom από Jiayu es και πήρε την έκδοση 1.2. Το τηλέφωνο πηγαίνει πολύ καλύτερα από πριν με KK με την Rom να είναι απαλή όσο δεν πάει. Το AnTuTu φυσάει με 47800, προσπάθησα να ελέγξω όλες τις χρήσεις που έκανα πριν και υπάρχουν και λειτουργούν όλες, ο ήχος φαίνεται να βελτιώθηκε με την Dolby Atmos, η μπαταρία έχει λίγο βελτίωση, δεν έχω διακοπές στο σήμα μέχρι στιγμής με Wind. Μέχρι στιγμής ήταν καλή επιλογή η αναβάθμιση σε γλειφιτζούρι και συστήνεται ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό έκανα και δεν ξαναβρήκα κανένα παρόμοιο αρχείο μέσα στα downloads....

Ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω και εγώ.θα μπορούσες μήπως να μου θυμίσεις πως κάνουμε πάγωμα με το τιτανιουμ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να δεχτώ αρχεία από το NFC ? Να στείλω μπορώ αλλά όταν πάω να δεχτώ μου λέει για κάτι s beam με πετάει στο play store και εκεί μετά μου λέει το αντικείμενο δεν βρέθηκε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...