Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια πως κανει videocall? Εχω 2 μερες το ψαχνω. Ουτε δεχεται κιολας

Δυστυχώς, δεν υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία στην official KitKat.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως κανει videocall? Εχω 2 μερες το ψαχνω. Ουτε δεχεται κιολας

 

Τι εννοείς όταν λες οτι δεν κάνει βιντεοκλήση ;; Για να κάνεις βιντεοκλήση πρέπει να έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή ( viber , messenger ... ) , και την ίδια εφαρμογή να έχει και αυτός που καλείς .

Εκτός και αν κάτι μου διαφεύγει :cry:

Link to comment
Share on other sites

Την κλασσική 3G βιντεοκλήση εννοεί, παίρνοντας απευθείας τον αριθμό, χωρίς viber, messenger κλπ. δυνατότητα που είχαμε από εποχής Symbian και Ericsson με λειτουργία 3G. Πάντως ακόμα και το JIAYU G4S το υποστήριζε, το S3 όμως όχι...
Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω βιντεοκλήση χρόνια (είχα κάνει... μία όλη κι όλη με ένα από τα πρώτα 3G-enabled τηλέφωνα για να... δω πώς είναι!), οπότε δεν έχω δοκιμάσει ο ίδιος. Από... γκρίνιες που διαβάζω όμως, φαίνεται πως το ίδιο το Android δεν υποστηρίζει βιντεοκλήσεις - όσο περίεργο κι αν ακούγεται αυτό!

Φαίνεται ότι κάποιοι κατασκευαστές προσθέτουν μόνοι τους (και πολύ καλά κάνουν!) τη δυνατότητα αυτή στις ROM τους...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα κατάφερα και έβαλα την 20150714 :D. Παρατηρώ ότι αργεί πάρα πολύ στην φόρτιση όμως. 45 λεπτά και είναι ακόμα 13% :\ το έχει και άλλος αυτό? Καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα κατάφερα και έβαλα την 20150714 :D. Παρατηρώ ότι αργεί πάρα πολύ στην φόρτιση όμως. 45 λεπτά και είναι ακόμα 13% :\ το έχει και άλλος αυτό? Καμία λύση?

 

Διάβασε από το 3560 και κάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401&page=238

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε από το 3560 και κάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410401&page=238

 

Τα παιδιά στα ποστ αναφέρουν για τους αντάπτορες. Εγώ χρησιμοποιώ τον ίδιο που είχα και πριν, το θέμα το έχω μετά το update. Αν ξανά περάσω την ίδια πάλι λέτε να φτιάξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Αυτό με τις επανεκκινησεις Πως λύθηκε; αν όχι κάθε μέρα σίγουρα όμως ανά δύο μέρες μου κάνει και μια.εύχομαι να μη θέλει αλλαγή της ρομ γιατί δεν τα μπορώ αυτά.Έχω την s3sw 20150314-141844.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τον original φορτιστή, αλλά διάφορους φορτιστές από παλιότερα κινητά, και όλοι φορτίζουν γρήγορα και ομαλά με ανοικτό το κινητό. Οπότε το πρόβλημα σου οφείλεται είτε σε αδυναμία του συγκεκριμένου φορτιστή, είτε σε άλλη αιτία (πχ καλώδιο, θύρα USB), όχι στα χαρακτηριστικά τάσης και αμπερ που είναι αυτά που αναφέρεις (5Α/1V).

 

Τελικα οντως μετα απο δοκιμη με 3 διαφορετικους φορτιστες, βρηκα εναν samsung πoυ μου κανει τη δουλεια. Περιεργο παντως, μιας και οο υπολοιποι δουλευουν κανονικοτατα με αλλες συσκευες. Ευχαριστω οπως και να'χει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και παλι! Γνωριζει κανεις καποιο τροπο να περασω την εφαρμογη Cosmote My Account? Το playstore δεν με αφηνει, λεει ειναι ασυμβατη, ενω δυο apk που βρηκα, δινουν αποτυχια εγκαταστασης.

 

Δεν το εχω ξαναντιμετοπισει με αλλο app, καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ότι κι αν κατεβάσω απο εδώ , και προσπαθώ να το ανοίξω με flash tools , μου βγαίνει μήνυμα οτι.... " το αρχείο είναι κατεστραμμένο " .... Γιατί ;;;;:

 

http://www.needrom.com/download/s3-lollipop-v5-1/

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά Όταν μιλάω κάποιον στο τηλ με το μάγουλο μου πατάω κάποια άλλη επαφή και βάζει αυτόματα την κλήση σε αναμονή.Πως Μπορεί να διορθωθεί αυτό είτε από τις ρυθμίσεις είτε μέσω εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Εγω θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει γιατι απο το δευτερο sim δεν μπορω να μπω 3g.

Jiayu S3 ειναι το κινητο με πρωτο sim cosmote ωστε να δουλευει το app της κοσμοκαρτας καο vodafone το δευτερο sim.

Της cosmote η sim μπαινει 3g κανονικα και δειχνει και ταχυτητα και ολα καλα.

Της vodafone δε κανει τιποτα...

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Εγω θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει γιατι απο το δευτερο sim δεν μπορω να μπω 3g.

Jiayu S3 ειναι το κινητο με πρωτο sim cosmote ωστε να δουλευει το app της κοσμοκαρτας καο vodafone το δευτερο sim.

Της cosmote η sim μπαινει 3g κανονικα και δειχνει και ταχυτητα και ολα καλα.

Της vodafone δε κανει τιποτα...

 

Ευχαριστω πολυ

 

Πας ρυθμίσεις - περισσότερα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - υπηρεσία 4g - 3g - Ενεργοποίηση 4g/3g και επιλέγεις ποια σιμ θα έχει 3g. Η άλλη θα έχει απλό σήμα, ( δε γίνεται και οι δύο 3g)

Link to comment
Share on other sites

Το SAR είναι εξαιρετικά χαμηλό 0.38 w/kg

 

Καλησπέρα κ από μενα.

 

Σε ξένο σαιτ (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω σε ποιο) διάβασα ότι το sar είναι 1,49 w/kg. Στο facebook σε ερώτηση κάποιου Ελληνα στο επισημο (φαντάζομαι) γκρουπ της jiayu η απάντηση ήταν 1.2 W/kg. Στο jiayu store πάλι σε ερώτηση κάποιου απάντησαν ότι είναι 0.038w/kg (εδω μάλλον ήθελαν να πουν 0,38 υποθέτω). Τελικά τι απ'όλα ισχύει? Κ επίσης δεν ξέρω αν μιλάμε για σώμα ή κεφάλι..

Για μενα είναι πολύ σημαντικό το sar και γι αυτό μάλιστα απέρριψα το lenovo k3 note καθώς διάβασα ότι το sar του είναι 1,59 (αλλού έλεγαν 1,49, δεν ξέρω τι ισχύει αλλά όπως και να χει υψηλά είναι στις δυο περιπτώσεις).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα επειδη εχω χασει επεισοδια μπορουμε και πως να μεταφερουμε εφαρμογες εγκατεστημενες απο την μνημη στην sd καρτα. Απο την αρχη εχω ως επιλογη να μεταφερονται στην sd αλλα απο οτι καταλαβαινω ολες τις εφαρμογες που κατεβαζω τις κανει εγκατασταση στην βασικη μνημη. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πριν την απόπειρα μου να βάλω την 20150714 που είχα την 20150623 δεν είχα κανένα θέμα με την μπαταρία του κινητού φόρτιζε μια χαρά και ήταν όλα νορμάλ. Αφού έβαλα την 20150714 άρχισαν τα προβλήματα, θέλει 1 ώρα για να ανέβει 15~20%. Αφού είδα ότι είχε πρόβλημα του ξανά έβαλα την 20150623 αλλά ενώ πριν δεν είχα κάποιο πρόβλημα τώρα έχω τα ίδια προβλήματα που είχε η 20150714. Κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Σαν να το παράτησε για τη συσκευή μας η εταιρεία το lolipop.

Μόνο για kitkat βλέπω νέες ενημερώσεις στο needrom.

Να υποθέσω ότι σταθερή lolipop νέα έκδοση με διόρθωση bugs

δε θα έχουμε έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Άστο λίγο. μερικές μέρες θέλει να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης και θα στρώσει.

 

Το είχες πάθει και εσύ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν να το παράτησε για τη συσκευή μας η εταιρεία το lolipop.

Μόνο για kitkat βλέπω νέες ενημερώσεις στο needrom.

Να υποθέσω ότι σταθερή lolipop νέα έκδοση με διόρθωση bugs

δε θα έχουμε έτσι?

 

Είχαμε την 20150714 με το NewUI

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το παρέλαβα για την γυναίκα μου και το λειτουργουμε μια βδομάδα τωρα, φοράει 20150507-083407 ΚΚ και δεν υπαρχει περίπτωση να την αλλάξω, είναι smooth, το τηλέφωνο παει σφαίρα, κλήσεις, ήχος όλα καλά, και με το gfreenify η αυτονομία έχει βελτιωθεί ακόμα περισσοτερο. Οπότε ποιός ο λόγος να μπαίνεις σε περιπέτειες...
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Το είχες πάθει και εσύ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είχαμε την 20150714 με το NewUI

Ναι το έπαθα και εγώ και έκανα μερικούς κύκλους φόρτισης και έστρωσε.Επίσης βάλε και το battery fix and calibrate για καλιμπραρισμα της μπαταρίας κάνει δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...