Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το spemall.com ειναι αξιοπιστο?? γιατι το εχει φθηνοτερο απο vickmall.

Φθηνότερα από το Vickmall πρέπει να έχει αρκετά.

Απλώς αυτήν τη στιγμή το Vickmall θεωρείται μάλλον το πιο αξιόπιστο.

Για το Spemall ρίξε μια ματιά μήπως χρεώνει έξτρα τα μεταφορικά.

Δεν έχω κοιτάξει πρόσφατα, αλλά νομίζω παλιότερα κάτι τέτοιο έκανε και φαινόντουσαν οι τιμές ελκυστκές...

Link to comment
Share on other sites

Έλεος σε όλα τα Android πατάς volume - και power button ταυτόχρονα

 

...υπάρχουν και άσχετοι ρε παιδιά γι αυτο ρωτάμε!Ευχαριστώ πάντως....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος τον κερνελ απο το γερμανικό site version 3 να πει τι παιζει γιατί φαινετε ενδιαφέρον!επίσης το WiFi μου κανει διακοπές. Δηλαδή σταματάει να δουλεύει και αναγκάζομαι να το κλείνω και να το ξανανοιγω για να μπορω να επιστρέψω στο ίντερνετ. Συμβαίνει και σε εσάς κάτι παρόμοιο? Edited by korpel
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξανα αναφερθει αλλα το ηχειο του τηλεφωνου δεν ειναι λιγο αδυναμο;

γτ το εχω τερμα ενταση οταν με περνουν τηλ και πολλες φορες δεν το ακουω!

 

Δεν θα το έλεγα και αδύναμο, αλλά έβαλα το viper4android και το ηχείο απογειώθηκε! Κάνω πλάκα σε φίλους τώρα. Δεν το πιστεύουν ότι είναι ηχείο κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα και αδύναμο, αλλά έβαλα το viper4android και το ηχείο απογειώθηκε! Κάνω πλάκα σε φίλους τώρα. Δεν το πιστεύουν ότι είναι ηχείο κινητού...

 

απο που το κατεβασες φιλε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια… θελω να ρωτησω μια πληρη φορτιση ποση ωρα σας παιρνει… εμενα εχθες σε 6 ωρες ανεβηκε 60%.οτι φορτιστη και να δοκιμασω ανεβαινει πολυ αργα…
Link to comment
Share on other sites

απο που το κατεβασες φιλε??

 

από το playstore θυμάμαι. Θα το βρει κανείς και στο xda όμως. Έχει αρκετές ρυθμίσεις αλλά εγώ ακολούθησα αυτές του συνημμένου. Το σωστό είναι να ξεκλειδώσει κανείς όλες τις επιλογές μέσω ενός προφίλ moderate ή expert από το UI setting.

Θα δείτε πολύ εντονη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς υπερθέρμανση του κινητού μετά από χρήση του gps γύρο στο μισάωρο συνεχούς λειτουργίας;

Η rom ειναι s3s 20150507-083407.

Έχω το Sygic 15.2.0 και το έχω βάλει και στη λειτουργία χαμηλής κατανάλωσης μπαταρίας και υψηλή κατανάλωση πάλι το ίδιο.

Κλειδώνει κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά ειναι λίγο σπαστικό να βγάζεις μόνο μισή ώρα και να πετάει ειδοποίηση υπερθέρμανση μπαταρίας αφαιρέστε την.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς υπερθέρμανση του κινητού μετά από χρήση του gps γύρο στο μισάωρο συνεχούς λειτουργίας;

Η rom ειναι s3s 20150507-083407.

Έχω το Sygic 15.2.0 και το έχω βάλει και στη λειτουργία χαμηλής κατανάλωσης μπαταρίας και υψηλή κατανάλωση πάλι το ίδιο.

Κλειδώνει κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά ειναι λίγο σπαστικό να βγάζεις μόνο μισή ώρα και να πετάει ειδοποίηση υπερθέρμανση μπαταρίας αφαιρέστε την.

 

σε αυτό το σημείο ζεσταίνετε κι εμενα,ειδοποίηση ακόμα δεν εχω δει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να αναφερει ποια rom να εχουμε στο κινητο (εχω την εκδοση s3w 201150325-102656) χρειαζετε να κανω αναβαθμιση; Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος τον κερνελ απο το γερμανικό site version 3 να πει τι παιζει γιατί φαινετε ενδιαφέρον!επίσης το WiFi μου κανει διακοπές. Δηλαδή σταματάει να δουλεύει και αναγκάζομαι να το κλείνω και να το ξανανοιγω για να μπορω να επιστρέψω στο ίντερνετ. Συμβαίνει και σε εσάς κάτι παρόμοιο?

 

Αν εννοείς τον dragon devil...

http://www.needrom.com/download/kernel-jiayu-s3-dragondevil/

Τον έχω βάλει και δεν έχω πρόβλημα.

Μου δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Εχω 2 καρτες κοσμοτε στο κινητο μου. Η μια ειναι what's up κι οποτε την επιλεγω για περιηγηση δεδομενων λειτουργει κανονικα. Οταν επιλεγω την αλλη καρτα(συνδεση) δεν συνδεεται. Εστειλα μηνυμα με την λεξη internet στο 1333 και μου απαντησαν: "ΔEN EΓINE AΠOΣTOΛH PYΘMIΣEΩN INTERNET ΣTO KINHTO ΣAΣ. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY ΔEN EXETE ΠPOΣBAΣH ΣTO INTERNET, ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣTE THN EΞYΠ.ΠEΛATΩN (IΔIΩTEΣ 13838, EΠAΓΓEΛMATIEΣ 13839, FROG 1299)". Πως μπορω να το ρυθμισω για να εκμεταλευτω τα δωρεαν mb που μας εδωσε για το σαββατοκυριακο η κοσμοτε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έχω στα χέρια μου μερικές ημέρες το S3 και είμαι ικανοποιημένος.

Θέλω να κάνω εγκατάσταση του Framework αλλά δεν ξερω πως

Link to comment
Share on other sites

Το video που είχα υποσχεθεί.

 

 

Πρόχειρο δουλειά αλλά κάναμε την πλάκα μας. :)

 

 

μπραβο φιλε πολυ καλο...τωρα κατάλαβα που χρησιμεύει το πράσινο εξάρτημα:lol:... και σε άσπρο χρώμα ολα τα λεφτά..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε για το βιντεακι. πραγματικα το λευκο ειναι σκετη ομορφια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εννοείς τον dragon devil...

http://www.needrom.com/download/kernel-jiayu-s3-dragondevil/

Τον έχω βάλει και δεν έχω πρόβλημα.

Μου δουλεύει μια χαρά.

 

ακριβως αυτο εννοω. κερδιζεις τιποτα σε μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς υπερθέρμανση του κινητού μετά από χρήση του gps γύρο στο μισάωρο συνεχούς λειτουργίας;

Η rom ειναι s3s 20150507-083407.

Έχω το Sygic 15.2.0 και το έχω βάλει και στη λειτουργία χαμηλής κατανάλωσης μπαταρίας και υψηλή κατανάλωση πάλι το ίδιο.

Κλειδώνει κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά ειναι λίγο σπαστικό να βγάζεις μόνο μισή ώρα και να πετάει ειδοποίηση υπερθέρμανση μπαταρίας αφαιρέστε την.

 

σε αυτό το σημείο ζεσταίνετε κι εμενα,ειδοποίηση ακόμα δεν εχω δει!

 

Και το δικό μου ζεσταίνεται όταν δουλεύω το GPS (με Here) αλλά ως τώρα τέτοια ειδοποίηση δεν μου έχει βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το root. Ενώ το superuser είναι πράσινο όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το battery calibration μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι unroot. Όταν το τσεκάρω με το app root checker και εδώ μου βγάζει ότι είναι unroot. Τελικά πωςρουταφεται η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το root. Ενώ το superuser είναι πράσινο όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το battery calibration μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι unroot. Όταν το τσεκάρω με το app root checker και εδώ μου βγάζει ότι είναι unroot. Τελικά πωςρουταφεται η συσκευή;

 

 

Κάτι κάνεις λάθος μην το κάνεις ξανά ροοτ γιατί είναι είδη ροοτ η συσκευή. Θα παρουσιάσει πρόβλημα αν βάλεις εφαρμογή που κάνει ροοτ την συσκευή

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εξίσου καλά και τα δύο...επειδή ήμουν στο ίδιο δίλημμα με κέρδισε το jiayu

λόγω της μη αποσπώμενης μπαταρίας και μη υπαρξης επέκτασης sd στο meizu.

Με κέρδισε το jiayu για αυτά τα 2 ειδικά το δεύτερο και τη σημερινή ξέφρενη αποθήκευση

που όλοι κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πως σου πάει από μπαταρία; σε ακούνε καλά από το μικρόφωνο; βλέπω κάτι σχόλια για χάλια μικρόφωνο κλπ. Πάει γρήγορα να φανταστώ σαν τηλέφωνο ε;

 

4G λειτουργεί καλά;

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο είναι πολύ ποιοτικό με πολύ καθαρό ήχο και ένταση. Έχω το Spotify μιλάμε για πολύ καθαρό και λεπτομερή ήχο. Τα τραγούδια ακούγονται τέλεια. Το μόνο που έκλεισα είναι από τον ήχο αυτό που λέει besaround.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εξίσου καλά και τα δύο...επειδή ήμουν στο ίδιο δίλημμα με κέρδισε το jiayu

λόγω της μη αποσπώμενης μπαταρίας και μη υπαρξης επέκτασης sd στο meizu.

Με κέρδισε το jiayu για αυτά τα 2 ειδικά το δεύτερο και τη σημερινή ξέφρενη αποθήκευση

που όλοι κάνουμε...

Να φανταστω και οι 2 καρτες sim.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...