Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας έκαψε με την έλλειψη θηκών η ulefone. Έφαγε την πρώτη του τούμπα το be x και το έτερον ήμισυ είναι απαρηγόρητο :).

Ξέφτισε το ψευδομεταλλικό πλαστικό στη γωνία αλλά κατά τ'άλλα λειτουργεί κανονικά.

Μήπως δοκίμασε τελικά κανείς αν υποστηρίζει tv out?

 

Υ.Γ: Καταλαβαίνω οτι θέλετε βοήθεια με τις τιμές και τις αποστολές, το πρόβήμα όμως είναι οτι έτσι θάβονται οι πλήροφορίες για το κινητό κάτω από πολλαπλά post για τιμές που ισχύουν τη στιγμή που τις γράφετε και σε δυο τρεις μέρες δεν έχουν κανένα νόημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε μολις εριξα την παραγγελια απο geekbying να το εχω για το πασχα(ελπιζω)με πεισατε με τα καλα σας λογια!
Link to comment
Share on other sites

αντε μολις εριξα την παραγγελια απο geekbying να το εχω για το πασχα(ελπιζω)με πεισατε με τα καλα σας λογια!

εγω παρηγγειλα 2 ενα για την γυναικα μου και ενα για εναν φιλο

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έφυγαν πολλά post με ανούσιες ή/και εκτός θέματος συζητήσεις. Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του τίτλου. Για αγορές από Κίνα έχουμε ξεχωριστά θέματα. Για φιλοσοφικές συζητήσεις επίσης. Παρακαλώ μείνετε εντός θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα την πλάκα μου με την ποιότητα του κινητού έχοντας ως γνώμονα την τιμή του.

Το πήρα 70 € περίπου για συγγενή και παίζοντας μαζί του συνειδητοποίησα πόσο επιθετική τιμολογιακή πολιτική ακολουθεί αυτή τη στιγμή με αυτό το μοντέλο η Ulefone.

Προσωπικά το συστήνω σε όλους σας ανεπιφύλακτα.

 

(Βασικό κινητό μου είναι το Note 3.Το αναφέρω ώστε να καταλάβετε ότι δε μιλάω έχοντας στα χέρια μου vodafone smart.Το κινητό είναι απιστευτο vfm)

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δυστυχως δεν εχω καθόλου το χρόνο να ψαχτώ, θα συμφωνουσατε οτι ειναι το VFM μέχρι και 100 ευρώ?

Από επιδόσεις δε θέλω να ψαχτώ, θα μου ειναι υπέραρκετές...Τα μονα 2 ζητήματα είναι α)πως τα πάει η μπαταρία, β) η κάμερα καλή?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δυστυχως δεν εχω καθόλου το χρόνο να ψαχτώ, θα συμφωνουσατε οτι ειναι το VFM μέχρι και 100 ευρώ?

Από επιδόσεις δε θέλω να ψαχτώ, θα μου ειναι υπέραρκετές...Τα μονα 2 ζητήματα είναι α)πως τα πάει η μπαταρία, β) η κάμερα καλή?

 

α) ναι

β)οχι τοσο

[ATTACH]58094[/ATTACH]

 

[ATTACH]58095[/ATTACH]

 

[ATTACH]58096[/ATTACH]

 

[ATTACH]58097[/ATTACH]

Edited by prodromosfan
εισαγωγη screenshots
Link to comment
Share on other sites

@prodromos αναλυτικότατος και χίλια ευχαριστώ..

 

offtopic: αν δε σου κάνει κόπο διάβασε και εδώ και πες μου την άποψή σου: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6011824#post6011824

Link to comment
Share on other sites

Οτι σας γράψω έχει γίνει σε 2 συσκευές be_x...

εγιναν ρουτ επιτυχώς με kingo root. Και στις 2 εγκατασταθηκε το τιτανιουμ μπακαπ, αλλά όταν πας να κάνεις μπακαπ τις εφαρμογές βγαζει μυνημα οτι δεν υπάρχει αποθ. χωρος στη συσκευή. :worry: Εννοείται πως υπάρχει άπλετος χώρος βέβαια...

 

μπακαπ όμως δεν παίρνει...

κάποιος καμμιά ιδέα; τι να πω, να'ναι κάτι απλό και να μην το εχουμε πάρει χαμπάρι 2 άτομα...

Link to comment
Share on other sites

Οτι σας γράψω έχει γίνει σε 2 συσκευές be_x...

εγιναν ρουτ επιτυχώς με kingo root. Και στις 2 εγκατασταθηκε το τιτανιουμ μπακαπ, αλλά όταν πας να κάνεις μπακαπ τις εφαρμογές βγαζει μυνημα οτι δεν υπάρχει αποθ. χωρος στη συσκευή. :worry: Εννοείται πως υπάρχει άπλετος χώρος βέβαια...

 

μπακαπ όμως δεν παίρνει...

κάποιος καμμιά ιδέα; τι να πω, να'ναι κάτι απλό και να μην το εχουμε πάρει χαμπάρι 2 άτομα...

Αφου τα κανατε root, παρτε backup με το mtkdroidtools. To οτι δεν παιρνει backup το titanium μαλλον ειναι θεμα του titanium, διοτι το mtkdroidtools δεν αρνειται ποτε να παρει backup και μαλιστα το φερνει στο σκληρο δισκο. Εαν μαλιστα γνωριζετε μπορειτε με το mtkdroidtools να φτιαξετε και cwm recovery και να παρετε backup με cwm.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οτι σας γράψω έχει γίνει σε 2 συσκευές be_x...

εγιναν ρουτ επιτυχώς με kingo root. Και στις 2 εγκατασταθηκε το τιτανιουμ μπακαπ, αλλά όταν πας να κάνεις μπακαπ τις εφαρμογές βγαζει μυνημα οτι δεν υπάρχει αποθ. χωρος στη συσκευή. :worry: Εννοείται πως υπάρχει άπλετος χώρος βέβαια...

 

μπακαπ όμως δεν παίρνει...

κάποιος καμμιά ιδέα; τι να πω, να'ναι κάτι απλό και να μην το εχουμε πάρει χαμπάρι 2 άτομα...

Δεν το έχω κάνει ροοτ το be x ακόμα αλλά επειδή όταν έχεις microSD φαίνεται να συμπεριφέρεται περίεργα θα έκανα το εξής:

Δοκίμασε να αλλάξεις το φάκελο στον οποίο κάνει το backup.

Φτιάξε ένα φάκελο στην microSD->

Άνοιξε το titanium MENU->Preferences->Backup folder location->επίλεξε το φάκελο που δημιούργησες και ξαναδοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Τα mtkdroidtools δεν τα έχω συμπαθήσει... :X

το ιδανικό θα ήταν twrp εξελιγμένο "cwm" και πρωτίστως nanroid backup όπως περιγράψατε.

Αλλά εδω είναι κάτι άλλο, γιατί έκανα ότι έγραψε ο 2ος φίλος, έφτιαξα αλλού φακελο για το backup του titanium, αλλά απέτυχε και πάλι να πάρει... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τα mtkdroidtools δεν τα έχω συμπαθήσει... :X

το ιδανικό θα ήταν twrp εξελιγμένο "cwm" και πρωτίστως nanroid backup όπως περιγράψατε.

Αλλά εδω είναι κάτι άλλο, γιατί έκανα ότι έγραψε ο 2ος φίλος, έφτιαξα αλλού φακελο για το backup του titanium, αλλά απέτυχε και πάλι να πάρει... :worry:

Κοιτα να τα βρεις με τα mtkdroidtools και να τα συμπαθησεις διοτι απο αυτα προκυπτει ενα πληρες backup για χρηση με flashtools καθως και ενα αξιοπρεπες CWM recovery.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ένα περίεργο θέμα που μου παρουσιαστηκε σε μένα είναι το εξής, άλλαξα ρουτερ στο σπίτι, 4 άλλα τηλ και τάμπλετ συνδέθηκαν κανονικά, το be x με τίποτα, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στο τηλ και στο ρούτερ, άλλαξα το κανάλι από auto και στα χαμηλά και στα ψηλά, τίποτα δεν έγινε.......

Καποια ιδέα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίζει από πουθενά καμιά καλή τιμή για το κινητό?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Στα δυο be x που εχω υπο την εποπτεία μου δεν έχω δεί κάτι. Δε σου δουλεύει καθόλου;

 

Το έφτιαξα :D,είχα επιλέξει λάθος ρύθμιση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως από χθες που το έχω δηλώνω εντυπωσιασμένος.

Απίστευτο vfm.

Να δούμε και την μπαταρία του...

Μήπως βρήκε κάποιος καμιά αξιόλογη θήκη???

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το 3G?

σε μενα οχι

ένα περίεργο θέμα που μου παρουσιαστηκε σε μένα είναι το εξής, άλλαξα ρουτερ στο σπίτι, 4 άλλα τηλ και τάμπλετ συνδέθηκαν κανονικά, το be x με τίποτα, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στο τηλ και στο ρούτερ, άλλαξα το κανάλι από auto και στα χαμηλά και στα ψηλά, τίποτα δεν έγινε.......

Καποια ιδέα ?

εχεις hidden ssid; σε ποιο καναλι;

εγω ειχα θεμα με το wifi

Παίζει από πουθενά καμιά καλή τιμή για το κινητό?

 

everbuying mobile site και νομιζω ισχυει ακομα το κουπονι

Link to comment
Share on other sites

 

εχεις hidden ssid; σε ποιο καναλι;

εγω ειχα θεμα με το wifi

 

 

 

δεν νομίζω, αλλά ακόμα και αν είχα οι άλλες συσκευές γιατί το βλέπουν με την μία ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακυρο αλλα θελω να σας ρωτησω για το Tracking number γιατι εχω παραγγειλει το κιν στις 3 του μηνος.Μου βγαζει τελευτεα ενημερωση οτι το κινητο βρησκεται εκει:

2015-03-19 08:22

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-03-16 07:37

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-03-13 02:09

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

2015-03-13 02:09

NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING

Εχει περασει τελωνειο και σε 2-3 μερες θα το εχω στα χερια μου ή σε καμια 10αρια μερες και βλεπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακυρο αλλα θελω να σας ρωτησω για το Tracking number γιατι εχω παραγγειλει το κιν στις 3 του μηνος.Μου βγαζει τελευτεα ενημερωση οτι το κινητο βρησκεται εκει:

2015-03-19 08:22

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-03-16 07:37

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-03-13 02:09

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

2015-03-13 02:09

NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING

Εχει περασει τελωνειο και σε 2-3 μερες θα το εχω στα χερια μου ή σε καμια 10αρια μερες και βλεπουμε?

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος μπορεί να μου επιβεβαιώσω κάτι για το κινητό?

 

Το είχα πάρει για μια φίλη μου και μου κάνει τελευταία παράπονα ότι δεν την ακούν καλά οι άλλοι όταν μιλάει.

Εχει εμφανιστεί κάτι τέτοιο σε κανέναν άλλο; Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει μήπως;

 

Edit: Την είδα πως μιλά στο τηλέφωνο... το μικρόφωνο στην μύτη διπλα το βάζει... Λογικό να μην την ακουν :p

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...