Jump to content

Mlais M9 (Star H930 / AXGIO Neon N2Q / WICO S100)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[quote name=

 

Στην τιμή του κουπονιού 60+ ευρώ σίγουρα ναι.

Κοντά στα 90 έχει ανταγωνισμό από πιο επώνυμα και λίγο πιό κάτω και λίγο πιό πάνω. Τα προβλήματα αναφέρθηκαν και λύνονται με σκαλίσματα αλλά όχι από μέσο - τυπικό χρήστη. Για το gorilla από όλα τα ...αδέλφια του μόνο αυτό λέει ότι έχει και δεν μπορώ να το διαπιστώσω. Έχει και screen protector από το εργοστάσιο άλλωστε.[/quote]

 

τελικά το παρήγγειλα στα 79$. Ελπίζω να βγει καλό γιατί είναι για τον αδελφό μου..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nickpap1 για δες αυτην την rom 297,7mb rom original mlais m9 http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-original-mlais-m9.97003/

αν ειναι η ιδια με την δικη μας

 

Εν τάχει: τα βασικά χαρακτηριστικά είναι τα ίδια (kernel, version κλπ) και είναι root γιατί το Philz recovery δεν μου έβγαλε μήνυμα να την ρουτάρει και όταν άνοιξα πρώτη φορά ήταν root.

Ο light sensor μου είναι φτιαγμένος the hard way με τη δική σου μόντα και οι τιμές που έδειξε ήταν ίδιες, άρα χωρίς μόντα εκτιμώ τζίφος.

Η αυτόματη περιστροφή σε μένα δουλεύει πλέον κανονικά με όποια rom και να φλασσάρω (δεν ξέρω τι έγινε) ακόμα και με sp flash tools, δηλαδή full system και όχι απλή επαναφορά εργοστασιακών από recovery γιατί εκεί τα κρατάει όλα (εφαρμογές συστήματος που έχω σβήσει, αλλαγή ήχου boot, τις audio ρυθμίσεις κλπ.). Οπότε δεν ξέρω αν πράγματι διορθώθηκε.

Το audio έχει την ίδια εικόνα και θέλει της ρυθμίσεις του Billakou.

Για bluetooth δεν ξέρω δεν έχω.

To gps δεν το δοκίμασα αν και φτιάχνει με το γνωστό τρόπο από MTK engineering άρα δεν έχει νόημα να το ψάχνω.

Βρήκα και μια εφαρμογή παραπάνω. To do list.

Την κράτησα backup με CWM για να την επαναφέρω εύκολα αν χρειαστεί να ελέγξουμε κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά το παρήγγειλα στα 79$. Ελπίζω να βγει καλό γιατί είναι για τον αδελφό μου..

 

Stay tuned. Θα βρούμε λύσεις και θα του το δώσεις έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Nickpap1 αν περάσω το cwm και πάρω back up μου είναι αρκετό ;;;; θέλω να φλασαρω αυτή από το link πιο πανω για να δω τη συμπεριφορά του bluetooth.. Θα τη φλασαρω με cwm η με άλλο τρόπο;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

To backup από το CWM είναι αρκετό αλλά μόνο όταν μπορείς να φτάσεις μέχρι το recovery. Δηλαδή όταν το τηλέφωνο δουλεύει. Εγώ παίρνω πολύ τακτικά τώρα που το στήνω και παίζω γιατί με την πρώτη μικρο...κια επιστρέφεις γρήγορα. Αν όμως κάποτε σου στραβώσει κάτι σοβαρά πρέπει να έχεις backup με sp flash tools. Δηλαδή υπό φυσιολογικές συνθήκες και επειδή θα περάσεις μαμά ROM και δεν προβλέπεται να στραβώσει κάτι, ναι σου φτάνει.

Την καινούργια θα την περάσεις με sp flash tools. Είναι πολύ εύκολο και όταν το κάνεις μια φορά μετά θα το κάνεις ... εύκολα και με την πρώτη ευκαιρία.

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν θα χρησιμοποιήσεις το firmware upgrade όμως γιατί περνάει και preloader και mbr. Αυτό γενικά είναι επικινδυνο. Αυτό θα το κάνεις μόνο με το backup της δικιάς σου και μόνο όταν το κάνεις τουβλάκι για κάποιο λόγο και δεν έχεις άλλη επιλογή. Μου έτυχε ήδη δύο φορές που πείραζα τα partition. Εκεί δεν έχεις άλλη επιλογή.

Θα χρησιμοποιήσεις το download mode και θα ξετσεκάρεις τα δύο πρώτα κουτάκια που είναι τα παραπάνω που σου είπα και αν θες την άποψή μου, θα τα ξετσεκάρεις όλα και θα αφήσεις μόνο το BOOTIMG και το ANDROID, ούτε το RECOVERY αν έχεις ήδη CWM γιατί μετά πρέπει να το ξαναπεράσεις.

Υπάρχουν οδηγοί για το flash και εδώ στο δικό μας forum και σε xda. Αν δεν καλυφθείς να γράψουμε και κανένα πιό αναλυτικό εδώ.

 

Εγώ έχω Philz CWM που περνάει για πλάκα

οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2748169

αρχείο http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=4096#downloads

και sp flash tools το version 5.13.52.200. Πιθανώς θα δουλεύουν και άλλα όμως αφού αυτό μου πήγε ρολοϊ δεν το άλλαξα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1982587

 

Μην ξεχάσεις πριν κάνεις οτιδήποτε θα εγκαταστήσεις pdanet για κανονική σύνδεση με ανοιχτό τηλέφωνο και ΜΤΚ Droid tools.

http://pdanet.co/a/

http://www.droidiser.com/2012/11/how-to-install-drivers-for-any-android.html

 

και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα το συνδέσεις χωρίς μπαταρία (preload mode) στο pc πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία για να περαστουν oi vcom drivers που δουλέυουν σε preload mode που χρειάζονται για το sp flash tools.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206421

 

Εγώ πάντα βάζω pdanet πρώτα και vcom μετά και παρ΄οτι έχω διαβάσει περί conflict δεν μου έτυχε ποτέ. Έχω εγκαταστάσεις σε win 7 32 και vista 32. Σε win 7 64 vcom δεν κατάφερα αλλά δεν ασχολήθηκα και πολύ και μάλλον φταίω εγώ. Τα 8 έχουν κάποια θέματα αλλά δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω. Υπάρχουν οδηγίες και γι' αυτά πάντως αν τα έχεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

To backup από το CWM είναι αρκετό αλλά μόνο όταν μπορείς να φτάσεις μέχρι το recovery. Δηλαδή όταν το τηλέφωνο δουλεύει. Εγώ παίρνω πολύ τακτικά τώρα που το στήνω και παίζω γιατί με την πρώτη μικρο...κια επιστρέφεις γρήγορα. Αν όμως κάποτε σου στραβώσει κάτι σοβαρά πρέπει να έχεις backup με sp flash tools....

 

+1 man. Για τα 8άρια κλασσικά η μέθοδος https://learn.sparkfun.com/tutorials/disabling-driver-signature-on-windows-8/disabling-signed-driver-enforcement-on-windows-8. Μεγάλη κουβέντα οι VCOM drivers. Έχει κόσμο που θα πετούσε παραλίγο το κινητό επειδή το μόνο που έδειχνε ήταν...τίποτα! μία μαύρη οθόνη, αλλά από πίσω ο Mediatek έμπαινε σε preload mode και το κινητό διορθώνεται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

+1 man. Για τα 8άρια κλασσικά η μέθοδος https://learn.sparkfun.com/tutorials/disabling-driver-signature-on-windows-8/disabling-signed-driver-enforcement-on-windows-8. Μεγάλη κουβέντα οι VCOM drivers. Έχει κόσμο που θα πετούσε παραλίγο το κινητό επειδή το μόνο που έδειχνε ήταν...τίποτα! μία μαύρη οθόνη, αλλά από πίσω ο Mediatek έμπαινε σε preload mode και το κινητό διορθώνεται αμέσως.

 

Είναι το πρώτο μου MTK και το διαπίστωσα πως το εργαλείο όντως επανέρχεται από χοντρό τούβλο χωρίς να σου δείχνει τίποτα και χωρίς μπαταρία. Εντυπωσιάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν έχει αναφερθεί.. αλλά μιας και το βρήκα..

Εχει αναφερθει, σε βιντεο δεν το ειχαμε δει :)

H μπαταρια του ειναι 1800mah

 

Πατηστε το σποιλερ στο ποστ 37 για να τη δειτε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν έχει αναφερθεί.. αλλά μιας και το βρήκα..

 

Ωραίος! Εγώ πίστευα ότι ήταν ψέμα γιατί μου κρατάει αρκετά η μπαταρία :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω με τιποτα να κανω το GPS!!Δεν κλειδωνει με τιποτα!!!Δεν βρισκει ουτε ενα!!

 

Δοκίμασε αυτό

 

 

GPS

If you require a Smartphone with fast lock on GPS and use GPS frequently, the best thing would be looking at Smartphone with a Qualcomm Snapdragon SOC. The GPS units inside Qualcomm SOC's are so much better because of GLONASS support and they are generally much faster than MediaTek.

 

MediaTek has always had problems with their GPS out of the box, their GPS units just are not the best. I've never had a MediaTek device with working GPS out of the box, it was only until I had to fix it that it worked. I'm sure they work better in Asia, but you always have to tweak and fiddle around with either EPO settings on MediaTek devices or delve into the MediaTek Engineering Mode and fiddle around with A-GPS and EPO modes. MediaTek uses A-GPS (Assisted GPS) that needs the latest EPO (Extended Prediction Orbit) files to help the device locate GPS satellites. Qualcomm uses a different system with GLONASS and its so much better.

Out of the box the Ulefone Be One's GPS did not work for me, and since the Be One is not rooted, I didn't have a way to root the phone as of yet. On my Chinese Newman NM890, I had to fix GPS by rooting the phone and then downloading an app that allowed me to automatically download the EPO files.

However, since there doesn't seem to be a way yet to root the Ulefone Be One, I thought I was out of luck. Luckily after many hours of fiddling around, I found an app that let me get inside MediaTek's Engineering Mode in the phone and though I have no exact clue what I did to get GPS working, I got GPS working.

 

it seemed that by going to MTK Settings Mode ---> Location ----> Location Based Service ---> YGPS ---> Information sub tab and pressing AGPS restart, and then heading back to Location ----> Location Based Service ---> AGPS sub tab, change A-GPS mode from MSB to Standalone. Then head to EPO sub tab and hit EPO (Download). Head back to AGPS sub tab again and change A-GPS mode back to MSB.

After that, the GPS on the Ulefone Be One started working for me! After about 30-40 seconds it started picking up and locking on GPS satellites, and got even quicker thereafter. It should be noted that on most Qualcomm based phones, GPS is picked up within a few seconds, much faster.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό

 

 

GPS

If you require a Smartphone with fast lock on GPS and use GPS frequently, the best thing would be looking at Smartphone with a Qualcomm Snapdragon SOC. The GPS units inside Qualcomm SOC's are so much better because of GLONASS support and they are generally much faster than MediaTek.

 

MediaTek has always had problems with their GPS out of the box, their GPS units just are not the best. I've never had a MediaTek device with working GPS out of the box, it was only until I had to fix it that it worked. I'm sure they work better in Asia, but you always have to tweak and fiddle around with either EPO settings on MediaTek devices or delve into the MediaTek Engineering Mode and fiddle around with A-GPS and EPO modes. MediaTek uses A-GPS (Assisted GPS) that needs the latest EPO (Extended Prediction Orbit) files to help the device locate GPS satellites. Qualcomm uses a different system with GLONASS and its so much better.

Out of the box the Ulefone Be One's GPS did not work for me, and since the Be One is not rooted, I didn't have a way to root the phone as of yet. On my Chinese Newman NM890, I had to fix GPS by rooting the phone and then downloading an app that allowed me to automatically download the EPO files.

However, since there doesn't seem to be a way yet to root the Ulefone Be One, I thought I was out of luck. Luckily after many hours of fiddling around, I found an app that let me get inside MediaTek's Engineering Mode in the phone and though I have no exact clue what I did to get GPS working, I got GPS working.

 

it seemed that by going to MTK Settings Mode ---> Location ----> Location Based Service ---> YGPS ---> Information sub tab and pressing AGPS restart, and then heading back to Location ----> Location Based Service ---> AGPS sub tab, change A-GPS mode from MSB to Standalone. Then head to EPO sub tab and hit EPO (Download). Head back to AGPS sub tab again and change A-GPS mode back to MSB.

After that, the GPS on the Ulefone Be One started working for me! After about 30-40 seconds it started picking up and locking on GPS satellites, and got even quicker thereafter. It should be noted that on most Qualcomm based phones, GPS is picked up within a few seconds, much faster.

 

κατεβασε αυτο το προγραμμα απο το goggle play και ακολουθα της παραπανω οδηγεις

MTK Engineering Mode

Edited by glamor
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ για το GPS έκανα μονο αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps

Έβαλα Ευρώπη και Ελλάδα ως προεπιλογή και σε κλειστό χώρο κλειδώνει από 8-30sec και σε εξωτερικό χώρο από 5-15sec...

 

Δεν νομίζω μεμονομένα κάποιο μοντέλο να έχει πρόβλημα. Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το εκανα οπως ειπατε!!!Ξερετε αν υπαρχει προγραμμα που οταν ανοιγω η κλεινω την θηκη αντιστοιχα να ανοιγει και να κλεινει η οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που θες (και πολλά περισσότερα) γίνεται με αυτό το προγραμματάκι.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree

 

Έχει και επιλογή να κλείνει αυτόματα όταν μπαίνει και βγαίνει από την τσέπη σου :) Το λειτουργούσα καιρό αξίζει...

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλά επειδή έμπλεκε και το orientation δεν ήξερα πως θα αντιδρά, γιατί ο φίλος ζήτησε μόνο proximity.

Βρήκα και κάτι άλλο. Με εγκατάσταση του Gravity Box που σαν βάση χρησιμοποιεί το Xposed framework, το είχε αναφέρει φίλος αρκετές σελίδες πριν και το εγκατέστησα, υπάρχει και η λύση διαβάθμισης φωτεινότητας που δεν βρήκα στο mtk engineering.

Είναι στο μενού του Gravity>Προβολή>Ρυθμίσεις φωτεινότητας>Επίπεδα αυτόματης φωτεινότητας, όπου μπορούν να αντιστοιχισθούν τιμές μέχρι και σε 15!!! διαφορετικά επίπεδα ανά τιμή σένσορα και επίπεδο φωτεινότητας. Είναι σοβαρή λύση για το ιδιαίτερα περιορισμένο εύρος του προβληματικού light sensor ή τζαμιού ή ότι συμβαίνει τελικά.

Το να δώσω τις δικές μου τιμές πλέον είναι ανώφελο γιατί έχω καθαρίσει το τζάμι από μέσα με την οδοντογλυφίδα και έχω άλλες τιμές από αυτές που είχε στην αρχή. Όχι με κάποιο τρελό εύρος αλλά λειτουργικό πάντως.

Το gravity box είναι must have app όταν οι ΡΟΜ είναι απλές (σχεδόν vanilla, pure Mediatek Roms) και όχι έντονα customised. Δίνει δυνατότητες ευκολιών σε πολλά σημεία.

 

Το xposed θέλει root (δεν νομίζω να είναι δύσκολο πλέον για κάποιον στο τηλέφωνό μας) και υπάρχει εδώ:

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Έχει πολλά χρήσιμα modules που μπορεί να εγκαταστήσει όποιος έχει συγκεκριμένες ανάγκες αλλά το gravity box που συζητάμε είναι εδώ:

http://repo.xposed.info/module/com.ceco.kitkat.gravitybox

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλά επειδή έμπλεκε και το orientation δεν ήξερα πως θα αντιδρά, γιατί ο φίλος ζήτησε μόνο proximity.

Βρήκα και κάτι άλλο. Με εγκατάσταση του Gravity Box που σαν βάση χρησιμοποιεί το Xposed framework, το είχε αναφέρει φίλος αρκετές σελίδες πριν και το εγκατέστησα, υπάρχει και η λύση διαβάθμισης φωτεινότητας που δεν βρήκα στο mtk engineering.

Είναι στο μενού του Gravity>Προβολή>Ρυθμίσεις φωτεινότητας>Επίπεδα αυτόματης φωτεινότητας, όπου μπορούν να αντιστοιχισθούν τιμές μέχρι και σε 15!!! διαφορετικά επίπεδα ανά τιμή σένσορα και επίπεδο φωτεινότητας. Το να δώσω τις δικές μου τιμές πλέον είναι ανώφελο γιατί έχω καθαρίσει το τζάμι από μέσα με την οδοντογλυφίδα και έχω άλλες τιμές από αυτές που είχε στην αρχή.

Πάντος το gravity box είναι must have app όταν οι ΡΟΜ είναι απλές και όχι έντονα customised. Δίνει δυνατότητες ευκολιών σε πολλά σημεία.

 

Πιστεψε με δοκίμασε αυτό και μετά όποια άλλη εφαρμογή θες... Θα δεις διαφορά :D

 

Το Graxity Box σου λύνει τα χέρια σε πολλούς τομείς. Ψάξε και την έξυπνη διαχείριση δεδομένων που έχει, αξίζει και αυτή.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με δοκίμασε αυτό και μετά όποια άλλη εφαρμογή θες... Θα δεις διαφορά :D

 

Το Graxity Box σου λύνει τα χέρια σε πολλούς τομείς. Ψάξε και την έξυπνη διαχείριση δεδομένων που έχει, αξίζει και αυτή.

 

Το λογισμικό για το on/off το θέλει η galopoula γι' αυτό δεν το δοκίμασα. Φαίνεται ενδιαφέρον πάντως και λέω να το βάλω γιατί μπορεί τελικά να με βολέψει και μένα για όσο έχω τη θήκη - σημειωματάριο (την οποία θα αντικαταστήσω μόλις βρω ανοιχτή tpu γιατί δεν με βολεύει καθόλου)

Το gravity που έχει την διαχείριση δεδομένων; Ψιλοχάθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό για το on/off το θέλει η galopoula γι' αυτό δεν το δοκίμασα. Φαίνεται ενδιαφέρον πάντως και λέω να το βάλω γιατί μπορεί τελικά να με βολέψει και μένα για όσο έχω τη θήκη - σημειωματάριο (την οποία θα αντικαταστήσω μόλις βρω ανοιχτή tpu γιατί δεν με βολεύει καθόλου)

Το gravity που έχει την διαχείριση δεδομένων; Ψιλοχάθηκα...

 

Γενικά έχει μεγάλη παραμετροποίηση για αυτό σου το είχα προτείνει..

 

Λοιπον πήγαινε Τηλέφωνο-->Smart Radio--> Master switch (on) και φτιάξε το όπως σε βολεύει.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Επειδή δούλευε ήδη καλά το τηλέφωνο με τα data, το είχα δει αλλά δεν το είχα ενεργοποιήσει. Τώρα βλέπεω ότι έχει αρκετές επιλογές μέσα.

 

Βέβαια με μπαταρία 2800 τι να την κάνουμε την εξοικονόμηση;

Πολύ ...κλάμα τελικά με αυτό το θέμα. Λέμε τώρα γιατί και ψιλοκαλή μάλλον φαίνεται ότι θα είναι σε αυτονομία όταν σταματήσει το συνεχές πείραγμα του τηλεφώνου αλλά και με αυτή την τιμή αγοράς δεν θα έκανα πίσω.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η πολύ κακή ποιότητα που φαίνεται στο βίντεο όταν βγαίνει το αυτοκόλλητο.

Μου θυμίζει κάτι φθηνές που παίρνω από ebay για αλλαγές σε κάτι κινεζογκατζετάκια που σε κάτι μήνες δεν φορτίζουν και θέλουν πάλι αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το εξής πρόβλημα με το κινητό: Ανοίγω τη σύνδεση δεδομένων αλλά στο internet δε μπαίνει. Σήμερα του έβαλα τη sim από ένα άλλο κινητό - εκεί δούλευαν τα data κανονικά. Μπορεί να φταίει το ότι έκοψα με ψαλίδι τη sim για να την κάνω micro sim; Είναι κάποια ρύθμιση που αγνοώ; Ή παίζει να είναι hardware fault?

Επίσης ενώ είναι ενεργοποιημένη η χρήση ώρας που παρέχεται από το διαδίκτυο, μου βγάζει 1/4/2015 και 03:41 πμ (αυτή τη στιγμή είναι 14:45).

Όποια βοήθεια είναι υπερπολύτιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για τα δεδομένα θα πας ρυθμίσεις περισσότερα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας όνομά σημείου πρόσβασης και αν είναι vodafone που συνήθως αυτή έχει πρόβλημα θα επιλεξεις vf internet το δευτερο πρέπει να είναι παίζει να σου φτιάξει και η ώρα με αυτό (και εγώ την καρτα μόνος μου την έκοψα δεν έχει από αυτό πρόβλημα εφόσον σου πιάνει σήμα κανονικά )

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Μιλησα με τον παροχο μου εστειλε τις ρυθμισεις internet τις περασα χειροκινητα και ολα καλα

 

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο, αν και καθυστερημένα. Σε ένα κατάστημα Vodafone μου το έφτιαξαν σε μισό λεπτό.

Κάτι ακόμα, αν κάποιος ξέρει: Κάνοντάς το root, χάνω το double tap to wake που έχει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο, αν και καθυστερημένα. Σε ένα κατάστημα Vodafone μου το έφτιαξαν σε μισό λεπτό.

Κάτι ακόμα, αν κάποιος ξέρει: Κάνοντάς το root, χάνω το double tap to wake που έχει το κινητό;

 

 

Όχι με το root δεν χάνεις καμία λειτουργία του κινητού, αντίθετα μπορείς να προσθέσεις πολλές περισσότερες από αυτές που είχε.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα παρέλαβα κι εγώ και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλο!

Δυστυχώς όμως κάνοντας τις ρυθμίσεις για το ακουστικό βελτιώθηκε αρκετά ο ήχος, αλλά πάλι είναι δύσκολο να ακούσεις τον συνομιλητή καθαρά. Φαντάζομαι ότι είναι θέμα ποιότητας του ακουστικού και όχι ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα παρέλαβα κι εγώ και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλο!

Δυστυχώς όμως κάνοντας τις ρυθμίσεις για το ακουστικό βελτιώθηκε αρκετά ο ήχος, αλλά πάλι είναι δύσκολο να ακούσεις τον συνομιλητή καθαρά. Φαντάζομαι ότι είναι θέμα ποιότητας του ακουστικού και όχι ρυθμίσεων.

 

Στις ρυθμίσεις που ανέβασα υπήρχε πρόβλημα στο μεγάφωνο όταν έκανες κλήση. κοβόταν η φωνή αυτού που μιλούσε (τουλάχιστον στο δικό μου). Το διόρθωσα αυτό (αν θέλετε ή έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα να ανεβάσω τις καινούριες ρυθμίσεις).

Αλλά το ακουστικό δεν έχει κανένα πρόβλημα... Χρησιμοποιώ αρκετές μέρες το τηλέφωνο και έχω μιλήσει αρκετές ώρες. Η ποιότητα είναι κακή λόγου ακουστικού. Το ξαναδοκίμασα τώρα με διαφορετικές ρυθμίσεις αλλά η ποιότητα δεν μπορεί να καλυτερεύσει με τίποτα. Χειρότερη όμως γίνεται :p

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...