Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι αυτό θα σου αρέσει:

 

Page Update Checker

 

:)

 

Πολύ καλό.. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο 1.05 λειτουργούσε κανονικά(όταν άνοιγα απο το bookmark κάποια σελίδα φανερωνόταν μόνη της ενώ τώρα στο 2.0 πρέπει να πατήσω enter για να εμφανιστεί, γνωρίζει κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ναζιαρα ερωτηση...

 

Καταρχην εχω ρυθμισει να μην κλεινει η tab bar και απλως να δειχνει ενα αδειο tab. Παλια λοιπον θυμαμαι ειχα κανει ετσι τις ρυθμισεις ωστε οταν παταω κατι στην google toolbar (που εχω ρυθμισει να ανοιγει παντα σε νεο tab) καταλαβαινε οτι υπαρχει ηδη ενα αδειο (το πρωτο) και δεν ανοιγε αλλο!

 

Τωρα ομως (μετα απο φορματ) δεν θυμαμαι να το ξαναρυθμισω. Εχω ψαξει 2-3 φορες τις ρυθμισεις και δεν το βρισκω. Θυμαται κανεις πως να το πετυχω αυτο, ωστε να μη μενει το πρωτο tab αδειο και να σπαταλαει δευτερο οταν παταω κατι στην google toolbar ?

 

(χρησιμοποιω tab mix plus)

 

 

Ωχ! Εχω κι εγω το ιδιο προβλημα... ξερει κανεις να μας απαντησει?

:p

Link to comment
Share on other sites

ston exw kosmo pws syndeese?

Exeis mipws kanena proxy?

Xrisimopoieis router?

 

δεν παίζει τίποτα απ'όλα αυτά. με IE δεν έχω κανένα πρόβλημα.και εξάλλου το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά, χωρίς να πειράξω τίποτα...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

heavenb μήπως έχεις το Download Status Bar;Αν όχι βάλτο μήπως σε βολέψει αυτό.

 

Το έβαλα αλλά ούτε αυτό δουλεύει.Εχω απελπιστεί, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτό να μην έχει ρωτηθεί ξανά.Ξέρετε γιατί δεν ανοίγει στο firefox το παραθυράκι με τα downloads όταν κατεβάζω κάτι;Ετσι δεν μπορώ να δω την εξέλιξη του download όπως και την ταχύτητα κατεβάσματος.

Το έχω ρυθμίσει ώστε να τα αποθηκεύει αυτόματα σε έναν συγκεκριμένο φάκελο και για μήνες δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα μέχρι πριν λίγες μέρες.

 

Μήπως έβαλες κάποιο extension και στο χάλασε; Δοκίμασε να κάνεις disable τα extensions που έβαλες τις τελευταίες μέρες...

 

Αν δεν βγάλεις άκρη μάλλον θα χρειαστεί να σβήσεις το profile του firefox ώστε να ξαναδημιουργηθεί από την αρχή (μην ξεχάσεις να φυλάξεις το bookmarks.html !!)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες κάποιο extension και στο χάλασε; Δοκίμασε να κάνεις disable τα extensions που έβαλες τις τελευταίες μέρες...

 

Αν δεν βγάλεις άκρη μάλλον θα χρειαστεί να σβήσεις το profile του firefox ώστε να ξαναδημιουργηθεί από την αρχή (μην ξεχάσεις να φυλάξεις το bookmarks.html !!)

 

Μου λες σε παρακαλώ πως να τα κάνω αυτά;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα

οταν ανοιγeiσ για παραδειγμα την σελιδα google.gr , εχει εκεινη την μπαρα οπου πληκτρολογιεσ τι θελεισ να ψαξεισ και μετα πατασ αναζητηση.

εδω και λιγεσ μημερεσ δε μου το βγαζει αυτο,παρα μονο το κουμπι αναζητηση.το κενο οπου μπορεισ να πληκτρολογησεισ αυτο που θελεισ να ψαξεισ εχει εξαφανιστει.

αυτο το προβλημα μου το βγαζει και σε διαφορα αλλα site αλλα οχι σε ολα.

με τι εχει να κανει αυτο? τωρα για παραδειγμα δεν μπορω να κανω κλικ πανω σε ενα απο τα smiles για να το προσθεσω σαυτο το μυνημα!

παταω και δεν γινεται τιποτα

 

ουτε στο quick reply sto myphone οταν το παταω ,δεν γινεται τιποτα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πρόβλημα... Δοκίμασε να καθαρίσεις την cache.

 

ειχες δικιο φιλε

ευχαριστω:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν κάνουμε μεσαίο κλικ σε ένα bookmark από την toolbar, να ανοίγει το tab του στο background;
Link to comment
Share on other sites

για τράβα στο about:config και βάλε το browser.tabs.loadBookmarksInBackground στο true ...κάνει δουλειά ή να το ψάξω πιο πολύ..?:O :p (βαριέμαι να δοκιμάζω τώρα..)..:p
Link to comment
Share on other sites

για τράβα στο about:config και βάλε το browser.tabs.loadBookmarksInBackground στο true ...κάνει δουλειά ή να το ψάξω πιο πολύ..?:O :p (βαριέμαι να δοκιμάζω τώρα..)..:p

it does :p

Link to comment
Share on other sites

για τράβα στο about:config και βάλε το browser.tabs.loadBookmarksInBackground στο true ...κάνει δουλειά ή να το ψάξω πιο πολύ..?:O :p (βαριέμαι να δοκιμάζω τώρα..)..:p

 

Δούλεψε. Νeat trick :D

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο 1.05 λειτουργούσε κανονικά(όταν άνοιγα απο το bookmark κάποια σελίδα φανερωνόταν μόνη της ενώ τώρα στο 2.0 πρέπει να πατήσω enter για να εμφανιστεί, γνωρίζει κάποιος κάτι;

Εχουμε κάποιο νέο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει extension που να εμφανίζει τα αντικείμενα που περιέχει στη σελίδα καθώς και τα λινκς σε μορφή εύκολη για κατέβασμα? Σαν ftp?

googled. https://addons.mozilla.org/firefox/3104/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ ότι ο κέρσορας στη γραμμή διευθύνσεων του firefox εκτός από την κάθετη γραμμή που αναβοσβήνει έχει αποκτήσει μαζί με αυτή και μιά οριζόντια μικρή παύλα στο πάνω σημείο της. Αυτό συμβαίνει μόνο στο firefox και όχι στον ίντερνετ εξπλόρερ.....

 

Καμιά ιδέα για το τί συμβαίνει και καμιά λύση γιά να αποφύγω την απεγκατάσταση-επανεγκατασταση του firefox;:worry:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ ότι ο κέρσορας στη γραμμή διευθύνσεων του firefox εκτός από την κάθετη γραμμή που αναβοσβήνει έχει αποκτήσει μαζί με αυτή και μιά οριζόντια μικρή παύλα στο πάνω σημείο της. Αυτό συμβαίνει μόνο στο firefox και όχι στον ίντερνετ εξπλόρερ.....

 

Καμιά ιδέα για το τί συμβαίνει και καμιά λύση γιά να αποφύγω την απεγκατάσταση-επανεγκατασταση του firefox;:worry:

 

Βαλε κανα print screen να δουμε τι εννοιεις. Προσωπικα δεν σε πιανω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ ότι ο κέρσορας στη γραμμή διευθύνσεων του firefox εκτός από την κάθετη γραμμή που αναβοσβήνει έχει αποκτήσει μαζί με αυτή και μιά οριζόντια μικρή παύλα στο πάνω σημείο της. Αυτό συμβαίνει μόνο στο firefox και όχι στον ίντερνετ εξπλόρερ.....

 

Καμιά ιδέα για το τί συμβαίνει και καμιά λύση γιά να αποφύγω την απεγκατάσταση-επανεγκατασταση του firefox;:worry:

εγω σε πιανω, μου το κανει και μενα αλλα οχι παντα, σε ανυποπτα σημεια και οπουδηποτε γραφω, ακομα και εδω δηλαδη στο quick reply. δεν αλλαζει κατι ομως στη γραφη, οποτε το αφηνω :)

Βαλε κανα print screen να δουμε τι εννοιεις. Προσωπικα δεν σε πιανω
σκεψου τον αριθμο 1(ενα) χωρις την κατω οριζοντια γραμμη :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...