Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνοιξε εσύ νεα καρτελίτσα από το αρχείο/νέα καρτέλα.

Ή δεξί κλικ στα links/άνοιγμα δεσμού σε νέα καρτέλα. Αν εννοείς αυτό.

 

ευχαριστω παααρα πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ζone Alarm (την τελευταία έκδοση) και το είχα υποπτευθεί από τότε που το εγκατέστησα για πολλές «ανωμαλίες» (στον MSN δεν έμπαινα με τίποτα).

Φανταστείτε ότι εδώ και 2 μέρες δεν το έτρεχα το Zone Alarm και παρ' όλα αυτά τα προβλήματα εξακολουθούσαν να υπάρχουν.

Τελικά πήρα την απόφαση να το απεγκαταστήσω τελείως. Κι αφού έκανα μια επανεκκίνηση, ω εκ του θαύματος τα προβλήματα εξαφανίστηκαν!!

 

Kαι σ' εμένα, ενώ δούλευε μια χαρά για πολύ καιρό ξαφνικά άρχισα να έχω τεράστια προβλήματα και με το internet αλλά και με την ίδια την απόδοση του υπολογιστή μου. Με τα πολλά κατάλαβα ότι έφταιγε το Zonealarm και έκτοτε είμαι με το Windows firewall - μια χαρά είναι. :)

 

ΥΓ. Ironmaiden, επειδή όταν είναι ανοιχτή μια μόνο σελίδα η μπάρα των tabs εξαφανίζεται εμένα με βολεύει το εικονίδιο new tab. Μπορείς να το βάλεις κάνοντας δεξί κλικ στην toolbar -> customize, και το κάνεις drag & drop δίπλα στα υπόλοιπα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Guyz, υπάρχει κανένα extension που να προσθέτει και 2η μπάρα σαν το "Bookmarks Toolbar";

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Guyz, υπάρχει κανένα extension που να προσθέτει και 2η μπάρα σαν το "Bookmarks Toolbar";

δες λιγο αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1005390#post1005390

Link to comment
Share on other sites

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να το περάσεις με την βοήθεια του Mr Tech Local Install , παρακάμπτοντας τον έλεγχο συμβατότητας..
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να το περάσεις με την βοήθεια του Mr Tech Local Install , παρακάμπτοντας τον έλεγχο συμβατότητας..

 

Done!

Thank you !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω στην εργαλειοθήκη ένα εικονίδιο (που δεν υπάρχει) για να ανοίγει το Μ$ Outlook?

 

ευχαριστώ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω στην εργαλειοθήκη ένα εικονίδιο (που δεν υπάρχει) για να ανοίγει το Μ$ Outlook?

 

ευχαριστώ

https://addons.mozilla.org/firefox/3591/

Link to comment
Share on other sites

Πως να "σκασετε" τον Firefox σας...

 

1) πηγαινετε στη σελιδα ww@.audi.com

2) επιλεξτε ενα απο τα 4 κουτακια με αυτοκινητα, κατω χαμιλα (πχ. του νεου ΤΤ)

3) Ειδου !!!:lol: :lol: :lol:

 

Ευκολα, γρηγορα και ομορφα!:D

Link to comment
Share on other sites

Πως να "σκασετε" τον Firefox σας...

 

1) πηγαινετε στη σελιδα ww@.audi.com

2) επιλεξτε ενα απο τα 4 κουτακια με αυτοκινητα, κατω χαμιλα (πχ. του νεου ΤΤ)

3) Ειδου !!!:lol: :lol: :lol:

 

Ευκολα, γρηγορα και ομορφα!:D

 

:confused: Εμένα τίποτα δεν έκανε..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να δώ κάποια βιντεάκια απο live streaming και δεν υπάρχει το plugin. Πρέπει να το κατεβάσω μόνος μου. Ποιο είναι αυτό το plugin?

http://imageshack.gr/images/156474firefox2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω Save image as σε μια φωτογραφία, 'παγώνουν' τα πάντα για 1-2 δευτερόλεπτα και δε μπορω να καταλαβω το γιατί.. Το σύστημα μου δεν δικαιολογεί τέτοιες καθυστερήσεις (1g RAM, Intel Duo)..

 

Έχει τύχει σε κανένα τίποτα παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω Save image as σε μια φωτογραφία, 'παγώνουν' τα πάντα για 1-2 δευτερόλεπτα και δε μπορω να καταλαβω το γιατί.. Το σύστημα μου δεν δικαιολογεί τέτοιες καθυστερήσεις (1g RAM, Intel Duo)..

 

Έχει τύχει σε κανένα τίποτα παρόμοιο?

 

Πολύ περίεργο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω Save image as σε μια φωτογραφία, 'παγώνουν' τα πάντα για 1-2 δευτερόλεπτα και δε μπορω να καταλαβω το γιατί.. Το σύστημα μου δεν δικαιολογεί τέτοιες καθυστερήσεις (1g RAM, Intel Duo)..

 

Έχει τύχει σε κανένα τίποτα παρόμοιο?

 

Και σε μένα το ίδιο :( 5-6δευτ. (1gb-3Ghz)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω Save image as σε μια φωτογραφία, 'παγώνουν' τα πάντα για 1-2 δευτερόλεπτα και δε μπορω να καταλαβω το γιατί.. Το σύστημα μου δεν δικαιολογεί τέτοιες καθυστερήσεις (1g RAM, Intel Duo)..

 

Έχει τύχει σε κανένα τίποτα παρόμοιο?

 

Σ'εμένα πάλι κάνει αμέσως save με 1gb sta 2.66

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να δώ κάποια βιντεάκια απο live streaming και δεν υπάρχει το plugin. Πρέπει να το κατεβάσω μόνος μου. Ποιο είναι αυτό το plugin?

http://imageshack.gr/images/156474firefox2.jpg

 

Βασικά θες Windows Media Player ή Quicktime plugin ... οπότε τα ξαναπερνάς αν τα έχεις βάλει ήδη στον υπολογιστή για να βάλουν το plugin στο φάκελο του Firefox... αν δε χρησιμοποιείς WMP / Quicktime (και αυτό σου προτείνω) βάλε K-lite Basic (ή Full) Codec Pack (w*w.codecs.com) και Media Player Classic (είναι μέσα στο full πακέτο)... επίσης κατέβασε τα Real Alternative και Quicktime Alternative...

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να ανοιξω μερικες σελιδες μενει αρκετη ωρα στην αναμονη και τελικα δεν τις ανοιγει.Ξεκινησε με τη σελιδα του πλαισιο και οσο παει οι σελιδες αυξανονται.το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει ακομα και οταν χριησιμοποιω τον internet explorer.Any ideas?:cry:
IMPOSSIBLE IS NOTHING....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...