Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα . Μια βοήθεια; Πρίν από format πήρα copy ton φάκελο bookmarkbackups από vista:

../appdata/roaming/mozilla/firefox/profiles/…../bookmarksbackups

Και αφού τον εγκατέστησα ξανα , εβαλα τον συγκεκριμένο φάκελο στην ίδια θέση αντικαθιστώντας αυτόν που είχε. Δεν βλέπω όμως τους σελιδοδείκτες που είχα … εχω κάνει κατι λάθος??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά για να προσθέσω στις μηχανές αναζήτησης επάνω δεξιά το google πως μπορώ να το κάνω;

Επίσης μπορώ με κάποιο τρόπο να προσθέσω στις συντομεύσεις το "επιφάνεια εργασίας" έτσι ώστε να μην αναγκάζομαι να κλείνω όλα τα παράθυρα για να επιστρέφω στην επιφάνεια εργασίας;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μια βοήθεια; Πρίν από format πήρα copy ton φάκελο bookmarkbackups από vista:

../appdata/roaming/mozilla/firefox/profiles/…../bookmarksbackups

Και αφού τον εγκατέστησα ξανα , εβαλα τον συγκεκριμένο φάκελο στην ίδια θέση αντικαθιστώντας αυτόν που είχε. Δεν βλέπω όμως τους σελιδοδείκτες που είχα … εχω κάνει κατι λάθος??

Ευχαριστώ

 

τα bookmarks ειτε τα σωζεις με το mozbackup (δωρεαν ειναι) ειτε κανοντας export bookmarks->organize bookmars-> export html

Link to comment
Share on other sites

τα bookmarks ειτε τα σωζεις με το mozbackup (δωρεαν ειναι) ειτε κανοντας export bookmarks->organize bookmars-> export html

 

Φίλε το βρήκα ήδη αλλα σε ευχαριστώ για την προθεσή σου. Καλη Χρονιά :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να βοηθήσει κανείς; Στον mozilla πάνω δεξιά, δίπλα από τη διεύθυνση των σελίδων έχει εγκατεστημένες search engines. Πως μπορώ να προσθέσω μόνο την google γιατί από μ......ία την έσβησα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κλικ στο βελάκι -> Manage search engines -> μπορείς να κάνεις restore defaults ή get more ή εναλλακτικά να πας στο site της google και να κάνεις κλικ στο βελάκι για να δεις αν σου προτείνει να την προσθέσεις.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

πατας το βελακι που εχει διπλα απο το εικονιδιο της μηχανης αναζητησης(εκει πανω δεξια στον firefox), κ επιλεγεις διαχειρηση μηχανων αναζητησης.

κ μετα μπορεις να κανεις επαναφορα προεπιλογων

Link to comment
Share on other sites

Κλικ στο βελάκι -> Manage search engines -> μπορείς να κάνεις restore defaults

 

Kάνοντας restore defaults μου εμφανίζει αυτό που έσβησα τελευταίο και όχι τα αρχικά!!!

 

 

 

ή get more ή εναλλακτικά να πας στο site της google και να κάνεις κλικ στο βελάκι για να δεις αν σου προτείνει να την προσθέσεις.

 

Ούτε αυτό γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες, κάτι λάθος θα κάνεις, στην τελική πάτα get more search engines...
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να βοηθήσει κανείς; Στον mozilla πάνω δεξιά, δίπλα από τη διεύθυνση των σελίδων έχει εγκατεστημένες search engines. Πως μπορώ να προσθέσω μόνο την google γιατί από μ......ία την έσβησα; Ευχαριστώ

 

Μήπως έβγαλες το Google από την toolbar; Κάνε customize την toolbar και πρόσθεσε αν υπάρχει το εικονίδιο search...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο about μου βγαζει κατι μακακι ες απο ταιλανδεζους?εσας ετσι ειναι?δειχνει ενα μακακα κινεζο!

http://i42.tinypic.com/29f5snc.jpg

 

Αυτό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στο about μου βγαζει κατι μακακι ες απο ταιλανδεζους?εσας ετσι ειναι?δειχνει ενα μακακα κινεζο!

ναι όντως και εμενα μου βγάζει αυτή τη βλακεία!http://i41.tinypic.com/2mcbs09.jpg

τι προπαγάνδα είναι αυτή?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το βγάζει. Μήπως κανέναν add-on σας;
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα εγω το εχω κανονικο αλλά θέλω τον κινεζο μου :D
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

πως μεταφέρω τα αγαπημένα απο mozilla firefox σε internet explorer

 

Στον firefox πηγαινεις

Σελιδοδεικτες->Οργανωση σελιδοδεικτων->Εισαγωγη και αντιγραφο

και επιλεγεις "Εξαγωγη HTML".Τα κανεις αποθηκευση π.χ στην επιφανεια εργασιας και στον internet explorer πηγαινεις

File->Import and Export και επιλεγεις import favorites και τελος επιλεγεις το αρχειο που εκανες αποθηκευση στην επιφανεια εργασιας απο τον firefox.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο addon που σε ειδοποιεί όταν υπάρχει κάποια αλλαγή σε σελίδες που του έχεις ορίσει? Στο Firefox 2.0 είχα το PageUpdateChecker αλλά δεν έχουν βγάλει κάποιο update για τον 3.0 ακόμα.. :(
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο addon που σε ειδοποιεί όταν υπάρχει κάποια αλλαγή σε σελίδες που του έχεις ορίσει? Στο Firefox 2.0 είχα το PageUpdateChecker αλλά δεν έχουν βγάλει κάποιο update για τον 3.0 ακόμα.. :(
κατεβασε το add-on "Mr tech toolkit" και εχει επιλογη να κανεις compatible παλαιο addon θελει-δεν θελει!:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσαπαθω να το κανς εγκατασταστη το αχρειο που κατεβασα για να εγαταστησω το firefox και μου βγαζει "file is corrupt" και δεν μπορω να κανω τιποτα τη γινεται???
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσαπαθω να το κανς εγκατασταστη το αχρειο που κατεβασα για να εγαταστησω το firefox και μου βγαζει "file is corrupt" και δεν μπορω να κανω τιποτα τη γινεται???

 

Ξανακατεβασε το ;)

Ισως δεν κατεβαστηκε σωστα την πρωτη φορα.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...