Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μιλω για τα δευτερολεπτα που εχουν διαφορα οι 2 broswer αλλα σημερα δεν μου κανει καν αναζητηση στο google...μπαινω κανονικα και και οταν πατω αυτο που θελω να ψαξω φορτωνει επι ωρες χωρις να μπαινει ουτε μετα απο 30λεπτα στην κυριολεξια.Σε πολλα site μου μπαινει χωρις καθυστερηση αλλα σε καποια αλλα οπως 2-3 forum που μπαινω μου κανει ακριβως το ιδιο πραγμα.....Αυτο μονο σημερα το κανει!!......

 

 

Οσο για τον ιντερνετ εξπλορερ μου χαλασε λογω μιας ηλιθιας ενημερωσης ασφαλειας της microsoft η οποια τον εβγαλε off

Link to comment
Share on other sites

καλα συγκρινεις τον ie με το τον ffox?αν ειναι δυνατον?νυχτα με την μερα!ο ffox ειναι απειρος γρηγοροτερος!καλα ακομα χρησιμοποιεις το microsoft update?αυτο καταστρεφει τα κομπιουτερ!ψαξε καλα τον ffox και τα πλεονεκτηματα του και δεν θα θες να ξαναγυρισεις στον explorer!

παντως δεν βαζω τον 3.0 γιατι ακομα τα βασικα extensionπου χρησιμοποιω δεν λειτουργουν!

Link to comment
Share on other sites

σημερα με το που πατησα το κουμπι να δει για νεες εκδοσεις των επεκτασεων,ειχε νεα εκδοση σε 3 επεκτασεις..!καλα παει :)
Link to comment
Share on other sites

σημερα με το που πατησα το κουμπι να δει για νεες εκδοσεις των επεκτασεων,ειχε νεα εκδοση σε 3 επεκτασεις..!καλα παει :)

ποιες?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα για το Adblock Plus και περιμενω να βγαλουν για το Tab mix plus και το AutoCopy...

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

το AutoCopy τι ακριβως κανει?οτι επιλεγεις αυτοματα ειναι σαν να το κανεις cntrl+c ?

 

Ναι ακριβως....σαν το mIRC ενα πραγμα :)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω που δουλευω εδω και 2,5 μηνες το Mozilla Firefox 3 Beta 1!!Είναι καλή ή να κατεβάσω αυτήν που βγήκε τώρα?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο του tab mix plus?γιατι αυτος που το φτιαχνει μαλλον κοιμαται....

βασικα θελω ενα add on που να τοποθετει το tab bar ΚΑΤΩ οχι πανω που ειναι το default!

εδω ειναι η νεα εκδοση του tab mix plus!δεν αναφερεται στην αρχικη σελιδα του παραγωγου αλλα μονο μεσα στο φορουμ του!

ht-tp://tmp.garyr.net/tab_mix_plus-dev-build.xpi (βγαλτε την παυλα απο το http! και ΠΡΙΝ την εγκαταστησετε ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΤΕ οποια προηγουμενη version εχετε!)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει μέχρι τώρα ο FF3. Δεν είχα βάλει καμία beta ή RC οπότε βλέπω τα νέα χαρακτηριστικά για πρώτη φορά.

Μια ερώτηση μόνο: το "most visited tab" πώς ακριβώς λειτουργεί; Το βλέπω να ανανεώνεται δυναμικά αλλά δεν έχω καταλάβει απολύτως τη λογική με την οποία δημιουργείται η λίστα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

τελικά πόσα μύρια downloads έκανε?

 

περίπου 8.5 εκατομμύρια παγκοσμίως...:) (~32000 σε Ελλάδα)

σε λίγες μέρες θα ξέρουμε ακριβώς...πάντως πήγε υπερβολικά καλά παρόλο τα προβλήματα στους servers που γονάτισαν..:happy:

Link to comment
Share on other sites

περίπου 8.5 εκατομμύρια παγκοσμίως...:) (~32000 σε Ελλάδα)

σε λίγες μέρες θα ξέρουμε ακριβώς...πάντως πήγε υπερβολικά καλά παρόλο τα προβλήματα στους servers που γονάτισαν..:happy:

επετεύχθη ο σκοπός;

Link to comment
Share on other sites

yes indeed...το ρεκόρ ''κατεβάσματος'' λογισμικού σε 24 ώρες ήταν 1.5εκατομμύριο...:)
Link to comment
Share on other sites

με τον παλιο ffox οταν εγραφες ενα password σου εβγαζε στην ΜΕΣΗ του παραθυρου ενα pop up window μικρο που σε ρωταγε αν θες να "θυμαται" στο μελλον το password αυτο.στον 3 ffox για το ιδιο πραγμα βγαζει μια μπαρα ΠΑΝΩ-ΠΑΝΩ στην σελιδα πραγμα που δεν ειναι και ποιο βολικο γιατι δεν με ενα enter δεν μπορεις να επικυρωσεις την επιλογη που θες,πρεπει να πας το ποντικι εκει που λεει για επιβεβαιωση η οχι.η ερωτηση μου ειναι .....γινεται οπως παλια η τον μπουλογλου?
Link to comment
Share on other sites

με τον παλιο ffox οταν εγραφες ενα password σου εβγαζε στην ΜΕΣΗ του παραθυρου ενα pop up window μικρο που σε ρωταγε αν θες να "θυμαται" στο μελλον το password αυτο.στον 3 ffox για το ιδιο πραγμα βγαζει μια μπαρα ΠΑΝΩ-ΠΑΝΩ στην σελιδα πραγμα που δεν ειναι και ποιο βολικο γιατι δεν με ενα enter δεν μπορεις να επικυρωσεις την επιλογη που θες,πρεπει να πας το ποντικι εκει που λεει για επιβεβαιωση η οχι.η ερωτηση μου ειναι .....γινεται οπως παλια η τον μπουλογλου?

Monsieur Le Mpoul

Link to comment
Share on other sites

Akouste loipon to story mpas kai dwsete lysh.

Eixa thn ekdosh 1.0.15.2 an thymamai kala...kapoia stigmh epeidh to pc htan fortwmeno kai den leitourgouse, ekana cntrl+alt+delete prokeimenou na svhsw merika programatakia pou etrexan.Afou esvhsa kapoia opws ta "aluschedulersvc.exe","firefox.exe" ktl mou vgale ena mhnyma oti epeidh to "remote ... ...." peiraxthke fainetai, to pc tha kleisei se 60secs.

 

To ekana restart kai otan ksekinhse eixan xathei ola ta bookmarks apto mozilla firefox!Mhden eis to phliko, epanilthe sthn sxedon arxikh tou morfh otan den eixa kanei oute ena bookmark add!to history yphrxe...ta usernames se selides epishs..otan patousa to http://www.m mou vgaze kanonika to myphone:p pou htan kai h prwth selida opws panta..alla ta bookmarks EKSAFANISMENA!

 

Perasa apo panw to mozilla ekdosh 3 (afou vevaia exw kanei copy paste olo ton fakelo tou mozilla pou eixa apthn prohgoumenh ekdosh) mhpws kai strwsei alla tipota!

 

Kamia idea?Gia osous swzoun bookmarks pou kata kairous tous kentrizoun to endiaferon gia proswpikh kai epaggelmatikh xrhsh katalavainoun thn aksia..opote an kapoios gnwrizei as mhn ntrapei:)

Link to comment
Share on other sites

για βρες αν μπορείς τον φάκελο C:\Documents and Settings\users name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profile name\bookmarks και C:\Documents and Settings\users name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profile name\bookmarks.bak

 

υπάρχουν..??

 

ααα...τώρα έχεις και 2ο πρόβλημα..κακώς αντέγραψες τον παλιό φάκελο στην έκδοση 3...αλλά ας δούμε αν μπορούμε να σώσουμε τα bookmarks πρώτα και μετά το συζητάμε και αυτό..

good luck..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...