Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρω αν έχει αναφερθει αλλά υπάρχουν εκδόσεις

1.6-2.1 and 3.0(πι8ανον για την 3.0).

Δεν έχω δοκιμάσει την 1.6 αλλά η 2.1 έχει πρόβλημα και δεν ανοίγει σελίδες(σε εμένα τουλάχιστον)Μην περιμένετε πολλά.Ακομα σε alpha version είναι...

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου τα βγαζει οπως τα εχω <ταχτοποιησει εγω> χωρις την βοηθεια καποιου προγραμματος..εχω την 1.5.0.2 (:confused:)
Κι εγώ έχω τον 1.5.0.2. Όταν κάνω import το bookmarks.html του FF στον IE, βγάζει error οτι δεν τα έκανε σωστά convert. Παρόλα αυτά όταν ανοίξω τον ΙΕ τα βλέπω αλλά όπως είπα και ποιο πάνω σε λάθος σειρά... Παρατήρησα οτι η σειρά στο html είναι σωστή, άρα φταίει ο @#$% IE. To μέγεθος του bookmarks.html είναι σχεδόν 1Mb. Παίζει ρόλο(?), αν και δεν το θεωρώ και υπερβολικά μεγάλο...
Link to comment
Share on other sites

βγήκε firefox 1.5.0.3.

Μου ζήτησε να κάνει εγκατάσταση σήμερα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

yeap, μάλλον κάποιο security patch.

εμενα παντως δεν με ενημερωσε για νεα εκδοση..και μολις ποσταρε ο killing_you2 εκανα την αναβαθμηση..:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δεν με ενημερωσε για νεα εκδοση..και μολις ποσταρε ο killing_you2 εκανα την αναβαθμηση..:)

 

me 2 :p

 

BTW είδατε τη νέα έκδοση του Opera?

9 Beta λέγεται και μοιάζει υπερβολικά στον Firefox... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Firefox rules τουλάχιστον αυτή τη περίοδο. Διάβασα σε μια έρευνα που έγινα ότι είναι ο πιο ασφαλής browser.

 

Πάντως extensions χλωμό το βλέπω να έχει, τουλάχιστον προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

πιο ασφαλης απο τον mozilla??εξτενσιονς και τετοια εχει?

η σαν τον μοζιλλα δεν υπαρχει?:rolleyes:

 

Υπάρχουν τα αντίστοιχα Widgets... :O

Τα οποία δεν είναι ακριβώς extensions οπως στον firefox, αλλά κάτι παρόμοιο.

 

Δοκίμασε και μόνος σου να τα δεις... :p

 

Παντώς έχω την εντύπωση οτί είναι ο "ελαφρύτερος" Opera που έχω δοκιμάσει...

(Γιατί πάντα τους δοκιμάζω και δεν τους κρατάω :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

μηπως επειδη τον εχουμε πειραξει απο εκεινο το site του mozilla?που αλλαζαμε τους αριθμους κτλ..:confused:

 

ετσι ετσι firefox for ever :up: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρχίζω να φρικάρω ρε παιδιά, πόση μνήμη 'τρώει' σε σας ο Firefox? Αυτή τη στιγμη΄έχω 3 ταμπς ανοικτά και είναι στ 46Mbytes.. Και όχι τίποτα 'βαριά' σάιτς (2 Myphone.gr & 1 google.com)..

Και με 4 extensions φορτωμένα..

Είναι λογικο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρχίζω να φρικάρω ρε παιδιά, πόση μνήμη 'τρώει' σε σας ο Firefox? Αυτή τη στιγμη΄έχω 3 ταμπς ανοικτά και είναι στ 46Mbytes.. Και όχι τίποτα 'βαριά' σάιτς (2 Myphone.gr & 1 google.com)..

Και με 4 extensions φορτωμένα..

Είναι λογικο?

Έβαλα τα ίδια με σένα tabs και η μνήμη που καταλαμβάνει είναι 35Mb. Έχω 2 extensions.
Link to comment
Share on other sites

Eίναι γνωστό προβλημα το θέμα της μνήμης που θέλει ο fx...

εγώ με 7 tabs και καμιά 10αρια extensions για 1 ώρα που τον έχω ανοικτό μου δίνει 80mb...(!)

 

Oσο πιο πολύ το αφήνεις ανοικτό τόσο πιο πολύ θα μεγαλώνει η ποσότητα μνήμης που δεσμεύει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν είναι? :lol

τα δικα μου; :p

τωρα να δεις, χωρις κανενα tab, μονο εδω στο myphone δηλαδη και εχει παλι 80ΜΒ :D

Link to comment
Share on other sites

poy 8a brw ta agaphmena?se poion fakelo mesa sto firefox yparxoyn?

 

C:\Documents and Settings\your_name\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxx.default\bookmarkbackups. Πρώτα κάνε tools\folder options\view\show hidden files.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω ενα μικρο προβλημα!Συχνα,ειδικα εδω στο myphone,με mozilla,μου βγαζει ενα μηνυμα,οτι η εφαρμογη shokwaer η καπως ετσι κολισε και πρεπει να επανεκκινισω τον mozilla!Τι λεται να συμβαινει?Να σημειωσω οτι εχω την τελευταια εκδοση,αλλα και με τις προηγουμενες παλι μου το εμφανιζε κατα διαστηματα!Πρεπει να εχει σχεση με το "macromedia flash 8",αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν έτοιμος για το επόμενο φορμάτ...:)

Νομίζω υπάρχει ένα πρόγραμμα που κρατάει μπακαπ όλες τις ρυθμίσεις του φφ. Μπορεί να δώσει κάποιος αναλυτικές οδηγίες??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτοιμος για το επόμενο φορμάτ...:)

Νομίζω υπάρχει ένα πρόγραμμα που κρατάει μπακαπ όλες τις ρυθμίσεις του φφ. Μπορεί να δώσει κάποιος αναλυτικές οδηγίες??

 

MozBackup λεγεται και ειναι πανευκολο στη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...