Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Adblock plus με filterset.g updater. Έχει έτοιμα τα περισσότερα φίλτρα και από τότε που το έβαλα, δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..εκανα εναν καθαρισμο με το ccleaner και απο τοτε παλι εγινε το μπερδεμα με τα εικωνιδια κτλ..(δλδ)τα προφιλ μου τα δειχνει με smiles και γενικως εχουν μπερδευτει..καποια λυση?

κανεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Adblock plus με filterset.g updater. Έχει έτοιμα τα περισσότερα φίλτρα και από τότε που το έβαλα, δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα.

 

Που το βρίσκουμε αυτό και πως το περνάμε στο Adblock plus ?? :worry: :worry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε αυτό και πως το περνάμε στο Adblock plus ?? :worry: :worry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Όπου βρίσκεις και τα υπόλοιπα extensions: https://addons.mozilla.org/

και όπως τα εγκαθιστάς, δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω, απλά βάζεις πρώτα το adblock plus και μετά το filterset.g updater. Απ'όσο θυμάμαι δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι ήταν κάποιο add-on που βρισκόταν μέσα από τα options του adblock plus... Το βρήκα όμως χάρη στις υποδείξεις σου! :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε mcde :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Με το FasterFox έχετε παρατηρήσει κάποια άυξηση στην ταχύτητα ή τσάμπα μας τρώει resources?

 

Εγώ το έβγαλα γιατί μου έκανε νερά... μερικές σελίδες ζοριζόντουσαν ή δεν φόρτωναν...

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου το κανει αυτο..φταιει ο fasterfox???

γιατι και τωρα που εβγαλα ολο τον φακελο(μαζι με τα bookmarks ,extension κτλ)παλι το κανει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Με το FasterFox έχετε παρατηρήσει κάποια άυξηση στην ταχύτητα ή τσάμπα μας τρώει resources?

Εγώ προσωπικά απ'όταν το έβγαλα όχι μόνο κατάλαβα ότι δεν έκανε τίποτα,αλλά τα έκανε χειρότερα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα στον FF 1.5.0.1 και κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Λοιπόν, τον εγκατέστησα σε ένα Laptop και έχω το εξής παράδοξο: ΔΕΝ μπορώ να κάνω install ΚΑΝΕΝΑ extension! Πιό συγκεκριμένα, πάω στο http://addons.mozilla.org/?application=firefox και διαλέγω ένα extension. Πατάω install και αφού ανοίξει το παράθυρο Software Installation, πατάω install, εμφανίζεται το επιλεγμένο extension μέσα στο παράθυρο και η ένδειξη Waiting από κάτω, δεν κάνει τπτ άλλο και μετά από 5'' μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Firefox could not install the file at

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/extensions/forecastfox/forecastfox-0.8.5.3-fx+mz+ns.xpi

because: Not a valid install package

 

Αυτό το βγάζει σε ΟΛΑ τα extension, κανένα δεν εγκαθίσταται! Πάω λοιπόν και κάνω αποθήκευση στον Η/Υ του extension και μετά drag & drop στο Folder "Extensions" του Firefox. Κάνω restart τον Firefox αλλά μάταια, καμμία εγκατάσταση!!

 

Τί κάνω λάθος??

 

YΓ: Χρησιμοποιεί κανένας τον FF για συναλλαγές με Alpha Trade....γιατι δεν είναι συμβατός με το site της εταιρίας νομίζω αφού δεν μπορώ να κάνω χρηματιστηριακές συναλλαγές(Το άλλο site της Alpha, το Alhpa Web Banking δουλεύει κανονικά με FF).

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

den ksero gia ta alpha trade..

oso gia to na min sou kanei install ta extensions kati pezei akou.. kane ena unistall to firefox perna tin idia ekdosi ksana an sto kanei dokimase na valeis alli version esto ligo palioteri gia na sou lithi to provlima i pio kainourgia logika afto sto kani logo kakis egkatastasis simvenei emena pantos ta extensions douleuoun ola kanonika:shifty:

http://spitfire.coconia.net/myphone/sig/index.php
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να εισάγω στο Firefox τα Opera bookmarks μου?

δοκίμασε αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

στα options του firefox εβαλα μια σελιδα να ανοιγει παντα με IE.πως θα το ακυρωσω αυτο????

αν μπορειτε στειλτε PM.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα δε δουλευει καθολου η αναζητηση στο google πανω δεξια!!!:blink: Εγκατεστησα την τελευταια εκδοση του firefox,ενω δεν μπορω να βαλω κανενα extension.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το FEBE πως δουλευει..θελω να κανω backup για να ..επανεγκαταστησω τον μοζιλα..τι να ακολουθησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μέχρι την ver 1.07 είχαμε ένα πάρα πολύ ωραίο extension που σου επέτρεπε όταν παταγες sift+enter σε ένα string στην address bar να προσθέτει αυτόματα το http://www.gr σε αρχή και τέλος όπως κάνει το ctrl+shift gia to http://www.com. Το extension αυτό δεν παίζει πια στο 1.5, έχετε στο νού σας κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,πρωτη φορα γραφω εδω,εβαλα firefox 1.5.0.1 και συνεχεια εκλεινε στα καλα καθουμενα ,υστερα απο πολυ ψαξιμο εβγαλα το (χρηση TLS 1.0) και ολα μεχρι στιγμης πανε καλα.Μπορει να εχω καμια επιπτωση στην ασφαλεια?Τι σκατα ειναι αυτο?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...