Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.ikypros.com:9512/upload/20050512/1115857544-02410.jpg

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτησουλα..μηπως υπαρχει κανα extension για να βλεπουμε την ταχυτητα με την οποια κατεβαινει μια σελιδα(οπως στον Opera)??
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτησουλα..μηπως υπαρχει κανα extension για να βλεπουμε την ταχυτητα με την οποια κατεβαινει μια σελιδα(οπως στον Opera)??
Μηπως υπαρχει κανενα extension που να λεει στην κατω μπαρα (οπως και στον οpera) με τι ταχυτητα surfαρουμε, ποσο kb απο τα συνολικα της σελιδας κατεβασαμε κλπ;
Λέγεται extended status bar, αλλα δεν θυμάμαι link! Ούτε στο «about» του extension έχει λίνκ :p
Extended Statusbar λοιπόν...

 

ΥΓ: Αργεί να μου ανοίξει το link. Αν δεν δουλεύει ψάξε στο Google, θα το βρεις σίγουρα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Extended Statusbar λοιπόν...

 

ΥΓ: Αργεί να μου ανοίξει το link. Αν δεν δουλεύει ψάξε στο Google, θα το βρεις σίγουρα.

 

Παιζει μια χαρα το Link. Εγω το εβαλα και ειναι super ! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να περιμένετε όσοι θέλετε για το 1.5 Beta1, μιας και ακόμα δεν έχει βγει από το επίσημο site...εντός της ημέρας το περιμένουμε...

υπ'όψιν για να προλάβω μερικούς ότι πολλά extensions και themes δεν είναι συμβατά και πρέπει να περιμένετε τα updates τους ή να τα αλλάξετε χειροκίνητα , πράγμα που δεν συνιστώ σε μη high end users...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να περιμένετε να βγει final για να το κατεβάσετε. Οι εκδόσεις beta υπάρχουν για συγκεκριμένους λόγους, δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθείτε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω πρόβλημα !όταν μένω από το σχολικό ο ff dεν μου ανοίγει τις σελίδες ενώ όμως δουλεύει το msn και ανοίγουν μερικές σελίδες με IE .όταν μπαίνω με acn (φίλου μου ) δουλεύει 1 χαρά

 

τι να κάνω ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

όπως ήταν αναμενόμενο ,δοκίμασα και την 1.5 Beta1 (όπως άλλωστε και όλες τις beta και release candidates)...:)

φιλική συμβουλή προς όλους : παραμείνετε με την 1.0.6..:!:

 

η beta έχει αρκετές ασυμβατότητες,ειδικά με πολλά extensions, και παρουσιάζει αρκετά bugs..:worry:

παρόλο που την εγκατέστησα με clean install , ένα φρεσκότατο profile , και έκανα bumping χειροκίνητο όλα τα extensions, ήδη μετράω αρκετές απώλειες...:(

 

καλύτερα λοιπόν να αναμένετε, αν δεν θέλετε να μπλέξετε...

Link to comment
Share on other sites

όπως ήταν αναμενόμενο ,δοκίμασα και την 1.5 Beta1 (όπως άλλωστε και όλες τις beta και release candidates)...:)

φιλική συμβουλή προς όλους : παραμείνετε με την 1.0.6..:!:

 

η beta έχει αρκετές ασυμβατότητες,ειδικά με πολλά extensions, και παρουσιάζει αρκετά bugs..:worry:

παρόλο που την εγκατέστησα με clean install , ένα φρεσκότατο profile , και έκανα bumping χειροκίνητο όλα τα extensions, ήδη μετράω αρκετές απώλειες...:(

 

καλύτερα λοιπόν να αναμένετε, αν δεν θέλετε να μπλέξετε...

 

Θα συμφωνησω και εγω. Ενα μεγαλο προβλημα που εχει ειναι στην στοιχιση αν καταλαβες τι εννοω.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα πρόσεξα κάποια "κολλήματα" του PC την ώρα που σερφάρω. Τελικά ανακάλυψα ότι πρέπει να έφταιγε το FoxClocks. Το είχα βάλει να μετράει και τα δευτερόλεπτα. Υπάρχει περίπτωση να έφταιγε αυτό ή είναι προβληματικό το FoxClocks; Απότ η στιγμή που το έβγαλα δεν είχα πρόβλημα. Η έκδοση του Firefox είναι η 1.0.6. Το PC είναι σχετικά δυνατό (AMD Athlon 3000+, 1024MB RAM) οπότε δεν νομίζω ότι υπήρχε κάποια ιδιαίτερη επιβάρυνση από ένα Ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τον 1.5 beta1 και το forum το δείχνει σκατά (βλ screenshot στο τέλος του post).

To περίεργο είναι ότι το κάνει μόνο στο Myphone και όχι στα αλλα forums.. Αυτά ειναι τα κακά του beta.

 

Eπίσης με το tabbrowserextension δεν δουλεύει το ctrl+click. Δεν κάνει τίποτα..

Σε κάποιο επόμενο update του extension πιστεύω θα διορθωθεί.

Σε γενικές γραμμές πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα, και παραδόξως ειναι πολύ πιο σταθερός από τον 1.0.6

 

http://users.hol.gr/~bayern7/skata.png

Link to comment
Share on other sites

το cntrl click έχει διορθωθεί στα τελευταία nightlies (αν πήρε καλά το κάτι μου)...από χτες δοκιμάζω την έκδοση branch 20050915 και τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από την αρχική 1.5 Βeta1....

πάντως καλύτερα να κάνετε λίγο υπομονή ακόμα...εκτός αν είστε διατεθιμένοι να φτιάχνετε νέα προφίλ και να στερείστε ίσως αρκετών μη συμβατών extensions..:O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα μου εχει ως εξης.Χθες μου ζητησε να κανει update σε ορισμενα extensions μεσα σε αυτα και το TabBrowser Preferences οπου μου κατεβασε την εκδοση 1.2.8.4.

Σημερα οταν ξανανοιξα τον ffx στο κατω μερος υπαρχει το πλαισιο που εχω στο screenshot.

Υποψιν οτι εχω ffx 1.0.6. :O

 

http://img382.imageshack.us/img382/1834/tabbrowser3ge.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ακριβως το ιδιο..Πηγα και είδα τα user comment στο site με τα addons και εινας τυπος λεει τα εξης:

...After reading all the comments about TBP 1.2.8.4, I ended up realizing that the problem had to do with a new multi-language version of this extension being screwy, and that installing the English-only version of it solved the problem.

Ποια ειναι αυτη η εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εννοει την Αγγλικη εκδοση και οχι την Ελληνικη για παραδειγμα.Το θεμα ομως ειναι οτι εγω δεν εχω την Ελληνικη εκδοση αλλα την Αγγλικη. :O

 

Βεβαια απ'οτι βλεπω απ'ολα τα σχολια ολοι εχουν αυτο το προβλημα οποτε πιστευω γρηγορα θα λυθει.

Οποτε μεχρι να λυθει καλο ειναι οποιος χρησιμοποιει το συγκεκριμενο extension να μην κατεβασει την τελευταια εκδοση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

βάλτε προσωρινά την 1.2.8.3...σε πολλούς έλυσε το πρόβλημα...

(θα βρω το λινκ και θα το γράψω) :)

 

edited : https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?application=firefox&id=158&vid=5935

 

ή εναλλάκτικά την αγγλική 1.2.8.4 :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα τον 1.2.8.4(μεσα σε παρενθεση λεει English locale only,οποτε μαλλον αυτο που εχουμε ειναι η multi-language version -που ελεγε ο τυπος παραπανω) και την κατεβασα απο εδω.Λειτουργει μια χαρα! :D
Link to comment
Share on other sites

Με την παραπανω εκδοση κανενα προβλημα πλεον.Μου φαινεται οτι δεν θα ξανακανω update κανενα extension αν δεν διαβασω πρωτα σχολια χρηστων που το εχουν κανει. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά έχει τπτ διαφορές η 1.5 ή μια απ τα ίδια;
Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά έχει τπτ διαφορές η 1.5 ή μια απ τα ίδια;

Ακριβώς η ίδια είναι.

Η μόνη διαφορά είναι το μενού tools->options που οι επιλογές από οριζόντιες έχουν γίνει κάθετες.

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα τον 1.5 beta1 και το forum το δείχνει σκατά (βλ screenshot στο τέλος του post).

To περίεργο είναι ότι το κάνει μόνο στο Myphone και όχι στα αλλα forums.. Αυτά ειναι τα κακά του beta.

http://users.hol.gr/~bayern7/skata.png

 

Και ξαφνικά, σαν από θαυμα, εκει που έκοβα βόλτες στα thread, έφτιαξε η στοιχιση και τα βλέπω κανονικότατα τώρα όπως και με τον παλιό τον 1.0.6. :up:

Πριν 5 λεπτά ακριβώς έφτιαξε. Δεν ξέρω αν πείραξε τπτ ο admin, πάντως όλα είναι ΟΚ τώρα. :D

 

Εdit: Τζάμπα χάρηκα. Πάλι χάλασε... Κάποιος μου κάνει πλάκα εκει πάνω :cry:

Link to comment
Share on other sites

το bug παραμένει...απλά που και που τρώει κόλημα και έρχεται στα ίσια του..:O

αναμένεται fix soon...:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματάκι αρκετά σπαστικό, το οποίο παρουσιάστηκε τώρα τελευταία. Συγκεκριμένα, οταν ανοίγω ενα δεύτερο Tab και μετά απο λίγο το κλείνω, στην Taskbar παραμένει ο τίτλος που είχε το site στο tab που εχω κλείσει. Επίσης στην Address Bar παραμένει η διεύθυνση της σελίδας του Tab που έχω κλείσει. Είναι αρκετά σπαστικό, είπα μήπως φταίει το Tabbrowser Preferences που εχω αλλά δεν.. το έβγαλα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Καμμιά ιδέα κανεις?

 

PS. Εχω την 1.0.6

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...