Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...
  • Φτιαχνει ενα αρχειο με το notepad και το ονομαζει userChrome.css
  • Το βαζει στον φακελο chrome
  • Αρχικα γραφετε μεσα :

...

Διευκρήνηση: Επειδή φάκελος chrome υπάρχει και στο directory εγκατάστασης του firefox και στο profile, το αρχείο αυτό πρέπει να τοποθετηθεί στο φάκελο chrome του profile.

 

@resurection_boy: Και σε μένα γίνεται αυτό μερικές φορές και πρέπει να κάνω reload για να ξεκολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

κ εμένα κάθε φορά που κατεβάζω κάτι ψιλοκολλάει και δουλεύει το (άδειο) floppy... Έχω το extension download manager tweak
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εψαξα και βρηκα ακρη!!!!Οποιος θελει να εχει 2 γραμμες στο bookmark toolbar απλα πρεπει να κανει τα παρακατω:

 

 

πολυ βολικο το hack :D :up:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εψαξα και βρηκα ακρη!!!!Οποιος θελει να εχει 2 γραμμες στο bookmark toolbar απλα πρεπει να κανει τα παρακατω:

 

[

 

 

Επειδή εγώ δεν τα κατάφερα... :O

Υπάρχει κανα καλό παιδάκι να μου στείλει το αρχείο έτοιμο?

 

Thanks :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ δεν τα κατάφερα... :O

Υπάρχει κανα καλό παιδάκι να μου στείλει το αρχείο έτοιμο?

 

Thanks :)

Κι εγώωωωωωω θέλωωωωωωω!!!!!

Θέλω να φαίνονται κ οι εικόνες κ τα γράμματα.

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το αρχειο. :)

Ηλια και τα εικονιδια και η ονομασια του site δεν γινεται.Διαλεγεις και παιρνεις. :O

userChrome.zip

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ηλια και τα εικονιδια και η ονομασια του site δεν γινεται.Διαλεγεις και παιρνεις. :O

Είσαι κακούργος.... :shifty:

 

Ευχαριστώ πάντως :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το αρχειο. :)

Ηλια και τα εικονιδια και η ονομασια του site δεν γινεται.Διαλεγεις και παιρνεις. :O

Κι όμως γίνεται! Το καθένα λειτουργεί ανεξάρτητα. Δεν είναι απαραίτητος ο σνδυασμός του πρώτου με ένα από τα άλλα δύο.

 

 

Για παράδειγμα, εγώ δεν τα έχω σε δύο γραμμές, αλλά έβαλα να μην εμφανίζονται τα εικονίδια, γράφοντας στο userChrome.css μόνο το:

/* Hide "icons" in Bookmarks Toolbar */
#personal-bookmarks .toolbarbutton-icon {display : none !important;}

Για αυτό που ζητάει ο Ηλίας αρκέι να γράψει στο userCrome.css μόνο το:

/* Multi-row bookmarks toolbar */
#bookmarks-ptf {display:block}
#bookmarks-ptf toolbarseparator {display:inline} 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ γιατί δεν το πετυχαίνω:0

 

Κατεβάζω το αρχείου του φίλε asymvivastou.

Το αποσυμπιέζω και βάζω τον φάκελο userChrome που έχει το αρχείο userChrome.css στον φάκελο ...Mozilla Firefox\chrome

 

Αυτό δεν πρέπει να κάνω?

Γιατί δεν μου γίνετε?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διευκρήνηση: Επειδή φάκελος chrome υπάρχει και στο directory εγκατάστασης του firefox και στο profile, το αρχείο αυτό πρέπει να τοποθετηθεί στο φάκελο chrome του profile.
8 posts πιο πάνω ;)

(ο φάκελος βρίσκεται στο \Documents and Settings\Το ονομα σου\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles)

Link to comment
Share on other sites

8 posts πιο πάνω ;)

(ο φάκελος βρίσκεται στο \Documents and Settings\Το ονομα σου\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles)

Το δοκίμασα και εκεί αλλά τίποτα...

 

Δεν ξέρω γιατί δεν πετυχαίνει...Τι μπορεί να κάνω λάθος?

 

Πέρνω τον φάκελο που είχε .zip που έδωσε ο φίλος asymvivastos και τον βάζω στον φάκελο που είπες:

 

C:\Documents and Settings\όνομα\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

 

Kαι πάλι όμως τίποτα δεν γίνετε...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εκεί αλλά τίποτα...

 

Δεν ξέρω γιατί δεν πετυχαίνει...Τι μπορεί να κάνω λάθος?

 

Πέρνω τον φάκελο που είχε .zip που έδωσε ο φίλος asymvivastos και τον βάζω στον φάκελο που είπες:

 

C:\Documents and Settings\όνομα\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

 

Kαι πάλι όμως τίποτα δεν γίνετε...

 

Δεν το βαζεις χυμα στον φακελο Profiles αλλα στο: C:\Documents and Settings\όνομα\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\Chrome.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

To έβαλα -και- εκεί αλλά πάλι τίποτα...

 

Μιλάω τώρα και με τον tomtoub αλλά δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε λύση...:(

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

To έβαλα -και- εκεί αλλά πάλι τίποτα...

 

Μιλάω τώρα και με τον tomtoub αλλά δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε λύση...:(

 

Το ίδιο και εγώ. Μήπως μετά από αυτό, πρέπει να κάνουμε και κάτι άλλο ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δέν γράφει πουθενά Application Data στα Documents and Settings μου!

Πού να το βρώ; :worry:

Eίναι κρυφός φάκελος.

 

Εργαλεία->Επιλογές φακέλων->προβολή->εμφανιση κρυφών αρχείων και φακέλων.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεγκατάσταση τον FF μπας και φτάει κάποιο extension ή κάποια ρύθμιση αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα...

 

Οπότε θα περιμένω να βγει κάποιο extension γιαυτή την δουλειά.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα μικρο(?) προβληματακι.Ξαφνικα ανοιξα το firefox,και μου ειπε κατι profiles και τετοια(το οποιο το ειχα ξαναδει μονο σε κατι παλιοτερους Mozilla).Επειδη λοιπον με το "default user" εμπαινε,εκανα ενα καινουργιο profile,και μολις μπηκα ειχαν χαθει και τα bookmarks και ολα..Ξερει κανεις αν μπορω να τα ξαναβρω,ή χαθηκαν?

Α,η εστω πως μπορω να ξαναλλαξω προφιλ..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα μικρο(?) προβληματακι.Ξαφνικα ανοιξα το firefox,και μου ειπε κατι profiles και τετοια(το οποιο το ειχα ξαναδει μονο σε κατι παλιοτερους Mozilla).Επειδη λοιπον με το "default user" εμπαινε,εκανα ενα καινουργιο profile,και μολις μπηκα ειχαν χαθει και τα bookmarks και ολα..Ξερει κανεις αν μπορω να τα ξαναβρω,ή χαθηκαν?

Α,η εστω πως μπορω να ξαναλλαξω προφιλ..

Ευχαριστω.

To έχει κάνει σε πολλούς αυτό μεταξύ αυτών και σε μένα παλαιότερα και είχα φρικάρει γιατί (νόμιζα ότι) είχα χάσει αγαπημένα, extensions κλπ. Λοιπόν πας

C:\Documents and Settings\ΟΝΟΜΑ\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

και σβήνεις το νέο προφίλ που δημιούργησες (αυτό με τα λιγότερα ΜΒ). Τσέκαρέ το καλά αν θέλεις, μην σβήσεις κατά λάθος το παλιό προφίλ με όλα τα δεδομένα σου. Και μετά κάνε επανεκκίνηση τον Firefox (όχι το pc). Πρέπει να λειτουργεί λογικά μετά. ;)

 

EDIT: Εννοείται έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή για εμφάνιση κρυφών φακέλων...

Link to comment
Share on other sites

Ουφ,ενταξει προς στιγμην κουφαθηκα,αλλα ολα οκ.Τελικα μπηκα στο profiles.ini και αλλαξα το προφιλ που θα μπαινει.Παντως θα κανω και αυτο που λες για να μην ξαναγινει!

Ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

τα themes/extensions δουλεύουν τα ίδια και για τον FF για Linux?
Ανάλογα με την λειτουργία τους τα extensionsείναι συμβατά και με τις 3 πλατφόρμες, τα themes είναι γενικά λιγότερο συμβατά, αλλά πρέπει να δεις για κάθε theme/extension τις συμβατότητες που αναφέρονται στο https://addons.mozilla.org
Link to comment
Share on other sites

Mozilla Firefox 1.5 Beta 1 Set for 8th September

Tuesday August 30th, 2005

 

The Mozilla Developer News weblog has posted the schedule for Mozilla Firefox 1.5 Beta, with Firefox 1.5 Beta 1 scheduled for release on Thursday 8th September. In preparation for the release, the tree will be locked down at 11:59pm Pacific Daylight Time (UTC -0700) on Tuesday 6th September. During the lockdown, no further checkins will be accepted for 1.5 Beta 1.

 

There will be a further lockdown on Monday 3rd October in preparation for a second 1.5 Beta release (Firefox 1.5 Beta 2) on Wednesday 5th October. Another lockdown will occur on Wednesday 26th October, leading to the availability of the first Firefox 1.5 release candidate on Friday 28th October. However, these later dates are subject to change.

 

Firefox 1.5 Beta 1 is also known as the 1.8 Beta 4 milestone, while Firefox 1.5 Beta 2 is also referred to as 1.8 Beta 5. See the list of bugs with the blocking1.8b4+ flag and the list of bugs with the blocking1.8b5+ flag for details of the bugs that block the release of 1.5 Beta 1 and 1.5 Beta 2 respectively.

 

http://www.mozillazine.org/talkback.html?article=7240

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, προσφατα εκανα φορματ στον υπολογιστη μιας φιλης, και εγκατεστησα ακριβως ο,τι και σε μενα, Windows Xp (ελληνικα) Pro , SP2, και φυσικα Firefox.

To προβλημα δεν αφορα αποκλειστικα τον ff αλλα ταιριαζει κι εδω...

πηγαινοντας σε ενα συγκεκριμενο site της εμφανιζει το εξης μηνυμα

"το προγραμμα περιηγησης που διαθετετε δεν υποστηριζει ενσωματωμενα πλαισια η ειναι ρυθμισμενο ωστε να μην τα εμφανιζει"

ειτε πηγαινει μεσω ff ειτε μεσω ie...

καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει?οι ρυθμισεις ειναι ιδιες και στον δικο μου αλλα εγω δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα... το site ειναι το http://www.auth.gr/del

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...