Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Τις τελευταίες μέρες βλέπω προβλήματα στα tabs του Moziila. Για παράδειγμα, χθες είχα ανοίξει το myPhone και δύο tab στο YouTube. Όταν φόρτωσε και το δεύτερο βίντεο στο YouTube ο Mozilla κόλλησε για 1-1,5 λεπτό. Περίεργα πράγματα. :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπισα διαφορα crashes τον τελευταιο καιρο και γυρισα πισω στην 3.0.17. πεταει ο μοζιλα λεμε! νταξει, μπορει να ειναι ελαχιστα αργοτερος απο την 3.5.Χ αλλα κανενα κολλημα! την συστηνω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρατηρησει κανεις προβλημα του firefox με το youtube; Μετα απο καποια ωρα χρησης, πολλες φορες κανω κλικ σε λινκς του youtube κ αυτα η αργουν παααααρα πολυ να ανοιξουν η δεν ανοιγουν καθολου.

 

Χρειαζεται να κανω επανεκκινηση του ffx για να δουλεψει σωστα..

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. εμένα κρασάρει μερικες φορές τελείως αμα επιλέξω 720p ενώ το βίντεο έχει φτάσει στη μέση, αντι να το επιλέξω απο την αρχή. Αν δεν κρασάρει, θα αργήσει πολύ να κάνει την αλλαγή της ανάλυσης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό....

 

Τόσο στα βίντεο στο youtube όσο και στο steki.gr, μου κολλάει η εικόνα. Ενώ δηλαδή έχει φορτώσει κανονικά το βίντεο και ο ήχος αναπαράγεται, η εικόνα κολλάει απίστευτα. Κατεβασμένα όμως μου παίζουν μια χαρά.... Να είναι κόλλημα του mozilla ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια παιδια σημερα.....

με το youtube χαος....

αλλες φορες ανοιγουν τα κλιπ αλλες φορες οχι.....κτλ κτλ κτλ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό....

 

Τόσο στα βίντεο στο youtube όσο και στο steki.gr, μου κολλάει η εικόνα. Ενώ δηλαδή έχει φορτώσει κανονικά το βίντεο και ο ήχος αναπαράγεται, η εικόνα κολλάει απίστευτα. Κατεβασμένα όμως μου παίζουν μια χαρά.... Να είναι κόλλημα του mozilla ή κάτι άλλο;

Έλεγξε την ταχύτητα σύνδεση στο Internet

 

 

και εγω τα ιδια παιδια σημερα.....

με το youtube χαος....

αλλες φορες ανοιγουν τα κλιπ αλλες φορες οχι.....κτλ κτλ κτλ...:mad:

Καποιο πρόβλημα με τον υπολογιστή σου ισως. Εγώ δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο.

 

 

Φτιάξτε ενα νεο profile και δοκιμάστε να δειτε αν συνεχίζονται τα προβλήματα.

Έναρξη ->Εκτέλεση "firefox.exe -ProfileManager" Εnter

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπισα διαφορα crashes τον τελευταιο καιρο και γυρισα πισω στην 3.0.17. πεταει ο μοζιλα λεμε! νταξει, μπορει να ειναι ελαχιστα αργοτερος απο την 3.5.Χ αλλα κανενα κολλημα! την συστηνω

 

ρε φιλε επαθα πλακα τωρα....

εκανα αυτο που ειπες και ολα τα προβληματα λυθηκαν....

με την τελευταια εκδοση αρχισε εντελως ξαφνικα να μου κολλαει το youtube...

να μην κατεβαζει σωστα java σελιδες ......και αλλα τετοια τρελά...

ξαναγυρισα στην εκδοση που ειπες και ολα δουλευουν ρολοι....:)

ολα αυτα παντα με windows 7.....

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγει ο 4 που θα υποστηριζει και 64bit πας και φτιαξουν τα πραγματα.

 

Παντως τωρα που περασα στα 7 η μνημη παραμενει σε ανθρωπινα επιπεδα κα οχι καταναλωση 60-70% μετα απο ωρα και σε 4gb μνημης!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε επαθα πλακα τωρα....

εκανα αυτο που ειπες και ολα τα προβληματα λυθηκαν....

με την τελευταια εκδοση αρχισε εντελως ξαφνικα να μου κολλαει το youtube...

να μην κατεβαζει σωστα java σελιδες ......και αλλα τετοια τρελά...

ξαναγυρισα στην εκδοση που ειπες και ολα δουλευουν ρολοι....:)

ολα αυτα παντα με windows 7.....

 

και γω σε windows 7 ειμαι ;) τωρα εχω 3.0.18 αλλα μου φαινεται θα γυρισω πισω στην 3.0.17. εχω προσεξει διαφορα κολλημτα που με την 3.0.17 δεν ειχα

Link to comment
Share on other sites

εγω παραμενω απο χθες με την 17 και δεν την αλλαζω με τιποτα....

επιτελους δουλευει σωστα ο μοζιλα με τα win7 :):)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Win7 και Firefox 3.6 δεν εχω κανένα προβλημα ολα δουλεύουν τέλια.
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Εντελώς απροβλημάτιστη η λειτουργία ffx 3.6 με win 7 σε εμένα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Εντελώς απροβλημάτιστη η λειτουργία ffx 3.6 με win 7 σε εμένα.

και σε μενα απλα δεν υποστηριζει ακομα το extension IE tab που ειναι πολυ χρησιμο για σελιδες που ανοιγουν μονο με explorer

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα απλα δεν υποστηριζει ακομα το extension IE tab που ειναι πολυ χρησιμο για σελιδες που ανοιγουν μονο με explorer
Βάλε Coral IE Tab, το ίδιο (και καλύτερο ίσως) είναι!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Coral IE Tab, το ίδιο (και καλύτερο ίσως) είναι!

 

 

το εβαλα κ εγω, πολυ καλο!! Ευχαριστω! Μια ερωτηση: Γιατι ορισμενες φορες οι καρτελες εμφανιζονται πρασσινες? :confused:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά,να σας ρωτήσω κάτι.Ενώ όταν είχα στο παρελθόν on telecoms ο mozilla πέταγε,δεν κόλλαγε καθόλου,τώρα που έχω forthnet κολλάει ολόκληρος στις σελίδες και επίσης μου κολλάει και τα παιχνίδια του facebook που είναι με flash player.Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,να σας ρωτήσω κάτι.Ενώ όταν είχα στο παρελθόν on telecoms ο mozilla πέταγε,δεν κόλλαγε καθόλου,τώρα που έχω forthnet κολλάει ολόκληρος στις σελίδες και επίσης μου κολλάει και τα παιχνίδια του facebook που είναι με flash player.Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό;

 

δεν νομιζω να φτεει ο η συνδεση....πια εκδοση ff εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φτεει ο η συνδεση....πια εκδοση ff εχεις?

 

Δεν ξέρω και πολλά,έκανα copy αυτό: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και πολλά,έκανα copy αυτό: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

 

Πιστεύω ότι η συγκεκριμένη έκδοση είναι η χειρότερη. Μόλις μπω στο YouTube laggάρει κατ' ευθείαν. :down: Chrome και πάλι Chrome.. :(

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και πολλά,έκανα copy αυτό: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

 

H εκδοση ειναι τελεια, δεν εχει κανενα προβλημα, αλλου ψαξτε γιατι κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η συγκεκριμένη έκδοση είναι η χειρότερη. Μόλις μπω στο YouTube laggάρει κατ' ευθείαν. :down: Chrome και πάλι Chrome.. :(

 

Και εγώ chrome είχα αλλά κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν με αυτόν.Δηλαδή ρε παιδιά ποια έκδοση είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε ο firefox είναι για τα μπάζα,κολλάει συνέχεια και την μια σελίδα κάνει να μου την εμφανίσει 20 δευτερόλεπτα,έλεος.Google chrome και μόνο,άμα πια μπούχτησα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε ο firefox είναι για τα μπάζα,κολλάει συνέχεια και την μια σελίδα κάνει να μου την εμφανίσει 20 δευτερόλεπτα,έλεος.Google chrome και μόνο,άμα πια μπούχτησα.

 

καλα κατι αλλο φταιει γιατι εμενα πεταει οπως παντα!δεν λεω οτι ειναι πιο γρηγορος απο αλλους γιατι δεν εχω δοκιμασει αλλα γενικα παει καλα.πιο αργος απο explorer στην εκκινηση ειναι αλλα τα add ons τον σωζουν γιατι τον κανουν οτι θες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...